Şimdi Ara

Ryzen 3000 serisi işlemciler CAYIR CAYIR yanıyor! Noctua açıklama yapmış. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
1
Favori
4.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: deep14100

oynadigin yerde kum bitti galiba

Alıntıları Göster
    Seni bi sıcaklık basmış sanki paşam. He pardon işlemcinin sıcaklığı sanırım o

• Amd olmasa bugün hala 2 çekirdekli işlemcileri ısıtıp ısıtıp önünüze koyacaktı intel.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selçux

Amd olmasa bugün hala 2 çekirdekli işlemcileri ısıtıp ısıtıp önünüze koyacaktı intel.
    he yav dedem olmasa halamda doğmazmış. amd sayesinde 3000 serisi işlemciler ısınıp ısınıp konuyor ama önümüze.
  • Forumu aktif olarak takip eden biriyim ama çok sık yorum atmam. Bu yorumu intel i9 9900K kullanarak yapıyorum. Birkaç gündür forumda art arda ryzen 3. nesil işlemcileri kötüleyecek mesajlar bırakıyor ve konular açıyorsun bu işlemcilere karşı garezin ne merak ettim doğrusu :D Açıkçası donanım konusundada pek bir bilgi sahibi olduğunuda düşünmüyorum. Beğenmezsen kullanmazsın olur biter. Şahsen ben şuanda sıfırdan sistem kuracak olsam i9 9900K yerine Ryzen 9 3900X i tercih ederdim. Sistemimi güncel tutmak için sürekli anakart değiştirmekten sıkıldım. Forumda ryzen işlemci kullanan birçok arkadaş var zaten adamlar birebir kullanıcı deneyimlerini yazıyor. Senin boş göndermelerine ancak çocuklar inanır bilgine, yorma kendini boşa
  • AMD olmasa hala 4 çekirdek İ7 lere talim etcekti insanlar boşver rekabet iyidir iyi yarın İntel de 7 nm ye geçer rekabet daha da kızışır bize yarar sıcaklığa da bu kadar takılmayın o işlemciler ona göre yıllarca çalışacak şekilde tasarlanıyor mühendis onu düşünüyordur yazı da ondan bahsediyor endişelenecek bir durum yok diyor
  • Konuyu noktalayacak mesaj size ait. Bu arkadaşı ben cidden anlayamıyorum prime95 e soktuğum 3600 lü konuma bile laf atıyor her gün bi ryzen serisine çamur atma konusu açıyor. İlgimi çekmeye çalışıyor herkes intelcimi olsun istiyor ryzen kullanmalarımı zoruna gidiyor anlamak güç.

Siz 9900k kullanan biri olarak bile bu intel fanboyunu bu kadar yadırgayıp anlam veremediyseniz bu arkadaşta cidden sorun var. Ve hiçte bıkmıyor ryzena çamur atmakla ilgili konular açmaya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konuyu açan arkadaş zamanında Intel'in delid yapıldığını unutmuş ya da trafo gibi güç çeken işlemcilerini. Arkadaşın zoru var AMD ile fazla uğraşmayın.
  • Yöneticiler forumun huzurunu bozan ve bu kadar şikayet alan birini neden banlamıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

Yöneticiler forumun huzurunu bozan ve bu kadar şikayet alan birini neden banlamıyor.
    cunku kendisi büyük bir ihtimalle mederator

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deep14100 -- 2 Ocak 2020; 21:51:57 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dahili bileşenler kısmında amaçsızca ve çok az teknik bilgiyle gezen biri olan çok boş bir insan olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim hocam. Bırak artık şu amd düşmanlığını. İnsanlar daha az paraya daha iyi performans istiyor. Herkes Apple gibi fanboy marka istemiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • it is perfectly normal that Ryzen 3000 CPUs are reaching higher temperatures than previous generation Ryzen CPUs with the same TDP rating. Higher CPU temperatures are normal for Ryzen 3000 processors and not a sign of that there is anything wrong with the CPU cooler.

Konu sahibi önce ingilizce öğreniyorsun, sonrada noctuanın bu yazdığını okuyup anlıyorsun. Yok kafam almıyor öğrenemiyorum, nato mermerim dersen,
    haber et çevirisini atayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: donda

Timeguard ile Festigkeit kafes dövüşü yapsın diyenler?
    Kahkaha attım
  • İntel/Amd her ikisi serisini de kullanıyorum iyi kötü diye ayırmıcam tabii ama aşırı boşsun ya umarım hayatta yaşamak için başka amaçların da vardır :d
  • Noctua beni rahatsız etmeyin bu kadar soğuyor açıklaması yapmış.
  • geçen hafta kayınçoya pc topladık amd ryzen 2600 işlemci aldık kendi soğutucusu ile sıcaklık 40/45 arası 3600 alacaktık yabancı forumlarda ısınıyor diyen çok diye almadık
  • quote:

Orijinalden alıntı: deep14100

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    güzel güzel mahkemede ısınırsın
  • Bu arkadaşa bir şeyler yedirip içirmeyin.
  • Eğer amd çıkıp bizim işlemciler çok ısınıyor sakın oc işlerine kalkışmayın, hatta downclock yapıp smtleri kapatın, gerekirse delid yapın gibi bir açıklama yapmış olsaydı. Hadi amd yi geçtim, donanım üzerine uzman olan güvenilir kişiler yapsaydı size hak verirdim. Amma velakin durum ortada ryzen 3000 serisi önceki 1000 ve 2000 ne göre sıcak çalışıyor. Ama boşada ısınmıyor ortada bariz bir performans artışı var. Olurda bir süre sonra bu sıcaklık meselelerinden dolayı milletin işlemcileri patlamaya başlarsa, ortalıkta kıyameti önceden bilen kahin gibi mağrur bir şekilde dolaşabilirsiniz. Ama şu an yaptığınız gereksiz bir yaygara. Bence yere göğe sığdıramadığınız 3600 ün yanında verilen soğutucu ne kadar dandik ve yetersiz diye konu açarsanız biraz daha haklı bir konuya parmak basmış olursunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMD'nin Athlon XP ya da Pentium 4'ün Soket 478 dönemlerini yaşamamış veletler gelmiş burada Ryzen işlemcileri cayır cayır yanıyor diye başlık açıyor. İşlemci değil bu tip şeyler yazan kafalar yanmış.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.