Şimdi Ara

RX VEGA 56 vs. GTX 1070Tİ vs. GTX 1080 vs. RTX 2080 3D mark sonuçları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
1
Favori
3.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçen sene kullandığım Ryzen 1700x işlemcili MSI Gaming X GTX1070Tİ sistem sonucu ile, bu sene TV altına MM box olarak kurduğum PC'de kullandığım Asrock Phantom X Vega 56 kartının sonuçlarını 3dmark account'um üzerinden karşılaştırdım ve doğrusu şaşırtıcı.

VEGA 56 karta voltaj düşümü yaptım, çekirdek p6 ve p7 state'de 1000mV, güç marjı +50%, bellek hızı 900Mhz. Bu şekilde en yüksek saat hızında tamamlama yapabiliyor, tüm stres testlerini de yaptım ve hiç takılmadı.

MSI Gaming kartı overclock edilmişti, mümkün stabil en yüksek hızda çalıştırıyordum, yani performansı olabilecek maks.

Sonrasında 1070ti kartı satıp 1080 almıştım. İşlemci de i7-8700K oldu sistemde. O sistem de 2.grafikte eklendi. Tabi o da EVGA GTX 1080 FTW olarak en performanslı 1080'lerden biri ve maks overclock ayarlarda idi.

Sonrasında en son olarak 1080'i elden çıkarıp 2080 aldım sistemime onu da ekleyeyim, 1080'le olan bariz farkını da görelim. Ve yine VEGA 56'yı da koyalım aynı grafiğe..

İşlemcilerin etkilediği görmezden gelirsek Vega 56 1070Tİ'ı gayet güzel karşılıyor ve hatta 1080 seviyesine çok yakın. GPU temelli tüm testlerde geçiyor. İşlemcisi i5-6600K olduğundan genel sistem performansı Ryzen'e göre geride tabii. Çok başarılı bir GPU olduğunu söyleyebilirim. Yapılan undervolting ile güç tüketimi aynı kalır ya da düşerken performans %10-15 seviyesinde yükseliyor çünkü saat hızlarını koruyabiliyor. Kasam küçük Sharkoon kasa, ona rağmen 1500 Mhz seviyelerinde çalıştı bu durumda, normal modda 1200-1300, turboda 1300-1400 aralığında çalışıyor. Yani voltaj düşürmek çok etkili. Wattman üzerinden kolayca yapılabiliyor. Oyunlarda da çok başarılı bence, özellikle GTX optimizasyonlu oyunlar dışında gittikçe iyileşen sürücüleri ile göz kırpıyor.

Dosyalardan ismimi sildim, merak edene özelden gönderir ispatlarım.

VEGA 56 GTX 1070TI'ı geçiyor.

VEGA 56 GTX 1080'e karşı biraz zayıflıyor ama ara çok açık değil.

RTX 2080 extreme ayarlarda 1080'le farkı açıyor, 4K'da fark daha da fazla ama VEGA 56 ile karşılaştırmak ve çok ezdirmemek için koymadım ;)

Unigine sonucu 4163, o ekranı almayı unutmuşum ama unigine'de o puan seviyesindeki sistemlere bakın, GTX 1080'ler...Yani kart DirectX performansında GTX1080 seviyesinde yahut birçok oyunda ve uygulamada çok yakın, özel optimize edilen oyunları dikkate alırsanız tabi iş değişir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cronus75 -- 23 Kasım 2018; 9:35:28 >

• Karşılaştırma için teşekkürler, emeğine sağlık. Bu tip somut değerlendirmeler çok önemli kullancılar açısından.
  • Yaygin olarak yapilan islemlerden biru vega 64'un bios'un modlanmasi.

Diger onemli bi nokta da, hbm2 voltaj degerin, cekirdek hiz degerleri icin alt sinir oldugu. Cekirdeklere 1 volt ayarlasan bile hbm2'ye 1.1volt ayarliysa, cekirdekler de 1.1volt kullanir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LeviGerman kullanıcısına yanıt
    vega64 bios modlamaya hiç gerek yok zannımca, o iş güç tüketimini çok coşturuyor, verimlilik düşüyor. Ayrıca benim gibi küçük kasalar için riskli. Bendeki güç çekimi stres testinde sistem için prizden 296W idi, 500W kaliteli psu ile çok rahat çalışıyor. 750w alın diyenlere de inanmayın ;)

HBM2 için ayarlanan salt minimum, o zaten 950mV, o değerde p6 ve p7 ayarladığımda kararsızlık beliriyor. Belki şanslılarda olur ;)
  • cronus75 C kullanıcısına yanıt
    özellikle güç tüketimi bilgisi için teşekkürler, ben de bu kartı almak istiyorum ama 500w psu sahibiyim, sistem toplamı prizden 300w civarı elektrik çekiyor ise 500w yeterli gelecektir.
    bu psu yetmez şehir efsanesi de benim için sonlanmış oldu.
    sadece şu an kart almayıp navi kartları beklemek daha mı doğru o konuda kararsızım.
  • hocam ben newegg' den bu kartı buldum,oldukça da uygun bir fiyatı var, (vergi nakliye dahil 2.266TL) sizin kullandığınız ürün bu mu?
    https://www.newegg.com/global/tr-en/Product/Product.aspx?Item=N82E16814930006&ignorebbr=1

soğutucu özel değil AMD' nin referans soğutucusu, ben de ki RX480 kartımda da özel soğutucu yok bu blower soğutucunun aynısı, yıllardır hiç bir problem yaşatmadı.
    sizin kart da bu ise memnunmusunuz? siz de yurt dışından mı aldınız?
  • Evet kart bu, ben de Newegg'den bu fiyata aldım. Soğutucusunun özellikle böyle olması benim için avantaj çünkü mini kasada ısıyı dışarı atıyor direkt.

500W güç kaynağınız, tek kanal 24A ve üstü akım sağlayabiliyorsa sorun olmaz. Çünkü kart 220W civarında çekiyor stres testinde.

Navi oyuncu seviyesinde yer almayacak ki, 2 senesi var en az.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cronus75 -- 23 Kasım 2018; 14:47:32 >
  • Vega 56 nın 1080 e yakın gittiğiğini, testlerle bunu destekleyerek "güzel güzel konuşarak" bir abimize anlatmıştım geçende.

Kendisini 1080 sahibi olduğu için bir anda triggerlanıp atarlanmıştı, konuyu gördükçe tribe giriyordur.
    cevaplar için teşekkür ederim, ben de sipariş vereceğim sanırım.
    size newegg ile alakalı bir kaç soru sormak isterim, daha önce hiç yurt dışı sipariş vermedim, insan biraz ürküyor.
    ürün direkt belirttiğiniz adrese mi geldi, gümrükte bir sorum çıktımı ve kaç günde teslim aldınız?
    yanıtlarsanız sipariş geçip geçmeme konusunda kararım kolaylaşacaktır.
    şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuratBayrakçı -- 26 Kasım 2018; 0:21:41 >
  • Amd çok güçlü gpular yapıyorda farkında değil kimse zaman geçtikçe gösteriyor kendini kartlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: MuratBayrakçı

cevaplar için teşekkür ederim, ben de sipariş vereceğim sanırım.
    size newegg ile alakalı bir kaç soru sormak isterim, daha önce hiç yurt dışı sipariş vermedim, insan biraz ürküyor.
    ürün direkt belirttiğiniz adrese mi geldi, gümrükte bir sorum çıktımı ve kaç günde teslim aldınız?
    yanıtlarsanız sipariş geçip geçmeme konusunda kararım kolaylaşacaktır.
    şimdiden teşekkürler.
    alışveriş sırasında gümrük ödendiğinden adresinize geliyor, ben hepsiburada'dan ürün alırken daha çok ürküyorum, çünkü bizim insanımız sahtekar.
    valla doğru söze ne denir haklısınız.
    kaç günde teslim aldınız kartı?
  • 5 işgünü.
  • hocam AMD gpu'lar daha uzun ömürlü, ben RX480 alalı 3sene oldu, aslına bakarsanız karttan hala çok memnunum, son çıkan FarCry5, Tomb Raider ve Shadow Of War hariç (ultra ayarlarda 2xaa 1080p) 75fps altına indiği oyun pek yok, o bahsettiğim oyunlarda da 50-60 fps civarında çalıştırıyor.
    lakin bu saydığım oyunlar değiştirme zamanın geldiği ile alakalı işaretler, şu an Vega56 1080p 75hz için fszla dahi olsa bir kaç seneye kadar ancak yeterli gelmeye başlayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cronus75

5 işgünü.
    yurt dışı sipariş için çok kısa bir teslim zamanı, neredeyse ülke içi alışveriş yapmak gibi.
  • 1080 alirken vega 64 olsaydı piyasada aklımda olan bir karttı ama yeni yeni bulunabiliyor madenci kardeşlerimiz saolsun.

• MuratBayrakçı kullanıcısına yanıt
    Aynen amd bir kart çıkarıyor o yılki oyunlar o kartı tam kapasite kullanamıyor ancak sonraki sene çıkan yüksek hesaplama gücü isteyen oyunlar kartı kullanıyor ve sonuçlar günümüzde ortada, amd kart boşuna daha fazla elektrik tüketmiyor hesaplama gücü yüksek bu yüzdende daha uzun yıllar seni götürüyor.

Benimde r9 390 kartım vardı 3 yılı aşkın 2k monitörde kullandığım kart. Sitelerde yeni oyunların fps değerlerine bakıyorsun 390 ultra ayarda 45 fps gösteriyor ben oyunda AA yı 8x değilde 2x yapıyorum 2k çözünürlükte alıyorum 60 fps herşey ortada ama heryerde nvidia reklamı işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 26 Kasım 2018; 16:10:17 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • APOLL0 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, benim vega 56 gelsin bende bikaç sonuç atayım işlemci 3770k 4.2ghz de işlemci açısındanda bir karşılaştırma olucak daha yeni işlemci ve vega 56 kartı olanlardanda sonuç bekliyorum atarlarsa güzel olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: APOLL0

Bu mesaj silindi.
    Hocam biz burada aslen Vega 56 performansını inceliyoruz. Konuyu kaydırmayalım.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.