Şimdi Ara

Ruhi Çenet YouTube’dan kazandığı serveti açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
5.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YouTube Türkiye’nin önde gelen yayıncılarından Ruhi Çenet, yayınladığı bir videoda bugüne kadarki kazancını YouTube kazancını açıkladı.

YouTube’da 2.6 milyon aboneye sahip Ruhi Çenet Videoları kanalına çeşitli kategorilerde derlediği bilgileri paylaşan Ruhi Çenet, 2012 yılının Kasım ayında video paylaşmaya başladı. Bugüne kadar toplam 260 adet video paylaştı.

Kasım ayından beri aralıksız paylaşımlarda bulunan Ruhi Çenet, para kazanmaya Şubat 2013’te başlıyor. Şubat ayında 65 bin izlenme istatistiğiyle 13 TL gelir elde etti. Sonraki her ayda izlenme sayısı yaklaşık olarak üç kat artan Ruhi’nin Mart ayı kazancı 74 TL, Nisan kazancı 106 TL. Bugüne kadarki kazancını sadece yurtdışındaki izlenmelerden elde ediyor. Gelirinin büyük bölümünü Almanya ve Fransa’daki izlenmeler oluşturuyor.

YouTube, Mayıs 2013'te Türkiye'den para kazanmayı başlattı

Mayıs 2013’te ise Google, Türkiye’den para kazanmayı başlatıyor. Bunun bir sonucu olarak Mayıs ayında 1500 TL gelir elde ettiğini görüyoruz.

Kanalın açılışının bir yıl sonrasında yani Ekim 2013’te aylık 2 milyon 780 bin izlenme ile aylık 4 bin TL kazanç elde ettiğini görüyoruz.

Kanal kurulduğundan beri elde edilen toplam kazanç

Sıra geldi Ruhi Çenet’in tüm süre boyunca kazancına. Ruhi Çenet uzun bir süre boyunca Buzzmyvideos isimli MCN ajansı ile çalışmıştı. O dönemin kazancı, kanalın gelir tablosunda gözükmüyor. MCN ile çalıştığı süre dışında kalan bölümün kazancı 52 bin TL.

Kanal kurulduğu günden bu yana videolar 333 milyon kez görüntülenme almış. Tüm zamanların kazancını hesaplamak için Ruhi Ekim 2013’te elde ettiği bin izlenme başına 1 lira 43 kuruş geliri 333 milyona oranlıyor ve ortaya yüksek bir kazanç çıkıyor: 478 bin Türk Lirası.

Ruhi Çenet bu rakamı doğrularken bu rakama markalarla yapılan işbirlikleri ve sponsorlukların dâhil olmadığını belirtiyor. Bu gelirleri de hesaba katarsak ortaya ciddi bir kazanç çıkıyor.

Ruhi Çenet, kanalına yaklaşık olarak haftada bir adet video atıyor. Sponsorluk gelirlerini de katarsan Ekim 2012’den bu yana 500 bin TL’yi aşkın gelir elde ettiğini görüyoruz. Rakamlar bir hayli yüksek.

Türk YouTuber'lar ne kadar kazanıyor?

Ruhi Çenet Videoları kanalının toplam görüntülenmesi 330 milyon ve elde ettiği kazanç 500 bin Türk Lirasına yakın. Aynı oranı önde gelen diğer YouTube kanallarına oranlayalım ve tahmini gelirlerine bir bakalım.

İsim

Toplam Görüntülenme

Tahmini toplam kazanç

Enes Batur

2 buçuk milyar

3 milyon 700 bin TL

OHA Diyorum

2 milyar 200 milyon

3 milyon 300 bin TL

Oyuncax TV

1 milyar

1 milyon 500 bin TL

Orkun Işıtmak

860 milyon

1 milyon 300 bin TL

Oyun Portal

790 milyon

1 milyon 100 bin TL

Onedio

500 milyon

750 bin TL

Kafalar

430 milyon

650 bin TL

Berkcan Güven

230 milyon

350 bin TL

Danla Bilic

150 milyon

220 bin TL

• Yeni Türkiye; Asgari ücretli aile reislerini dinleyip 3 çocuk yaparlar, sonra ilgilenemedikleri için onlara vatandan fakir tableti alırlar, o çocuklar izlenme botu gibi tüm gün youtube'da ki videoları izleyip bir yandan beyinleri yanıp soytarıları zengin ederken, babada 2000 TL ile ev geçindirmeye çalışır.
    Geçenlerde Mesut Çevik ile Canlı'da konuk olan Timur Akkurt abimiz "Türkiye'de 100,000 Youtuber varsa, Youtube'dan para kazanan 10 kişiyi geçmez" benzeri bir açıklamada bulunmuştu. Bu söyleminden ötürü %99.99'un para kazanmadığına değil, kendi hayat standartlarının çok yüksek olduğu kanısına varmıştım. Hani bazı mahalle abileri vardır ya "senin içtiğin de sigara mı? günde 3 paket içmiyorsan bırak daha iyi" ya da "bir şişeyi bile dikemiyorsan, tüh sana, git süt iç" gibilerinden ağızları laf yapar, aynı onların söylemlerine benzetmiştim; sanki "ayda 3000 kazanmıyorsan, hiç Youtuber'ım falan deme" dercesine bir söylemdi. Şimdi bu haber bana daha da haklı olduğumu gösterircesine bilgiler sunuyor. İnternetten öyle ayda 5000~10000 falan değil, ayda 2000-3000 bile sabit kazanmaya başlasam pılımı pırtımı toplar Hindistan'a, Kamboçya'ya falan yaşamaya gider, işlerimi de oradan hallederim.

İnsan vardır ayda 5000-10000 kazansa az gelir "yetmiyor, sürünüyoruz" der; insan vardır ayda 2000'e şükreder "bundan sonra ne yiyeceğim, ne içeceğim diye endişe duymama gerek yok, mutlu mesut yaşarım" der.
    bu cocuğun bir kaç videosunu izledim rahatsız edici birsey yok hak ediyor,şu enes batur ve türevlerinin eline poşet verseniz taşıyamaz adamlar zengin oldu,zengen olması da önemli değil adaletsiz dünyada bunları sorgulamak yanlış.en büyük zararı çocukların psikolojik gelişimlerine yapıyor,bir öğrencim günde 6 saat youtube izliyormuş.belgesel izlesen birseyler öğrenirsin saçma sapan anlamı olmayan boş muhabbetler ,vatana millete en ufak yarar sağlamayacak videolar işin kötüsü.bu yazıyı okuyan arkadaşlarımın çocukları varsa kötü dahi olsanız telefona internete sınır koyun.yoksa üzülen siz olursunuz..
  • En azından diğerli gibi "ühühühü yıtıbdan para gazanamıyıh ühühühüh" dememiş. Helal olsun. Ayrıca ne kadar kazandığına laf etmek de ayıptır çünkü bu işin kuralı bu ve sen de bu işi yaparsan sen de kazanırsın.
  • listedekilerin hiç birisini izlemiyorum.

tavsiye edeceğim kanal : murat şen
  • Youtuber değil milyoner

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kesinlikle onune bi onlem alınmalı.beni ne kadar kazandirdigi kesinlikle ilgilendirmiyor.cocuklar ellerindeki 3 5 tl yi bu cakallara atiyor.sadece ismim soylensin diye.adam evde aliyor bi 10 15 bin tl lik pc.evde aksama kadar oturuyor bide yayın aciyor ayda 30 40 bin tl kazanan var.bide milletin anasina bacısına sovuyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: justaprogrammer

eee kardesim ...

aptallar olmasa, cakallar nasil para kazansin.

bu veledin videolari da baskalarinin videolarindan araklama.

Ekleme: Ayrica bunlardan %20 vergi alinmasi gerekli !

devlet asgari ucretliyi somurecegine bunlari somursun...

Vergi alınıyor yalnız Türkiye'de. Bir şirket olarak görüyor belirli bir rakamın üzerindeki kazançları devlet.
  • Çok iyi paralar kazanıyorlar demek. Ama yayınladıkları videoların çoğunun içeriği boş. Daha çok 18 yaş altındakilerin izleyeceği şeyler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dürüstİnsan -- 20 Ocak 2018; 16:27:35 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bu cocuğun bir kaç videosunu izledim rahatsız edici birsey yok hak ediyor,şu enes batur ve türevlerinin eline poşet verseniz taşıyamaz adamlar zengin oldu,zengen olması da önemli değil adaletsiz dünyada bunları sorgulamak yanlış.en büyük zararı çocukların psikolojik gelişimlerine yapıyor,bir öğrencim günde 6 saat youtube izliyormuş.belgesel izlesen birseyler öğrenirsin saçma sapan anlamı olmayan boş muhabbetler ,vatana millete en ufak yarar sağlamayacak videolar işin kötüsü.bu yazıyı okuyan arkadaşlarımın çocukları varsa kötü dahi olsanız telefona internete sınır koyun.yoksa üzülen siz olursunuz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihcanery -- 20 Ocak 2018; 16:34:34 >
  • Dügün emek verilmiş bütçe ayrılmış işler yapsalar bundan daha çok kazanamazlardı. Youtube üzerinden kaliteli içerikler çok kazandırmıyor çünkü. Hepsi beleş kitle. Ne kadar çok eğlence ne kadar çok pussy oraya gidiyorlar. Genelde bilgi kanalı olarak işliyor. Sırf geyik muhabbet olan kanalların en çok para kazandığını görüyoruz. Kategorisi belli kaliteli içerikler ise yine ancak bu kadar kazanıyorlar ama onlar gerçekten yüksek bütçeli belgesel müzik klipleri ve televizyon gösterilerinden oluşuyor. Kazandıkları sadece devede kulak. Ama 6 yılda 500 bin tl kötü bir para değil. Enes Batur bir kaç milyon kazanmış. Gerçekten yazık ama ısrarla bu işi yaptığı için ben hakettiğini düşünüyorum. insan hayatını saçmalamaya adamışsa bu parayı hak etmiştir demektir. Yine de neyi niçin izlediğini bilen kitleler için iş yapmak daha kalıcı ve daha yüksek gelir elde etmenizi sağlayabilir. Ama yüksek bütçe olmasa bile orjinal fikirlerle yüksek profile hitap eden içerikler hazırlanması gerekiyor. Ama bu işin Youtube üzerinden tutma ihtimali için bir şey demek zor. Sonuçta en çok iş yapan kanallar ya müzik ya da TV gösterilerinden oluştuğunu düşünürsek başarı şansı yine bu boş beleş kanalların oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alfred Nobel

quote:

Orijinalden alıntı: justaprogrammer

eee kardesim ...

aptallar olmasa, cakallar nasil para kazansin.

bu veledin videolari da baskalarinin videolarindan araklama.

Ekleme: Ayrica bunlardan %20 vergi alinmasi gerekli !

devlet asgari ucretliyi somurecegine bunlari somursun...

Vergi alınıyor yalnız Türkiye'de. Bir şirket olarak görüyor belirli bir rakamın üzerindeki kazançları devlet.

insallah oyledir
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihcanery

bu cocuğun bir kaç videosunu izledim rahatsız edici birsey yok hak ediyor,şu enes batur ve türevlerinin eline poşet verseniz taşıyamaz adamlar zengin oldu,zengen olması da önemli değil adaletsiz dünyada bunları sorgulamak yanlış.en büyük zararı çocukların psikolojik gelişimlerine yapıyor,bir öğrencim günde 6 saat youtube izliyormuş.belgesel izlesen birseyler öğrenirsin saçma sapan anlamı olmayan boş muhabbetler ,vatana millete en ufak yarar sağlamayacak videolar işin kötüsü.bu yazıyı okuyan arkadaşlarımın çocukları varsa kötü dahi olsanız telefona internete sınır koyun.yoksa üzülen siz olursunuz..

Çocuk belgesel izlesin. Sanatsal içerikler izlesin. Teknoloj videoları izlesin sonra sokağa çıksın bu izlediklerinin hiçbiri sokakta yok. Uygulama sıfır. İşine yaramayacak bir şeyi izlemesinin de anlamı yok. Bence düzen iyi işliyor. komple tüketici bir nesil. Yapacak bir şey yok. Para kazanmaya bakmak lazım. Gerisi boş. 30 sene sonra ziyan olacak bir çocuk için bugünden üzülmenin anlamı yok.

• Güle güle harcasınlar ama bunları izleyenlerin durumları vahim gerçekten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ENES BATUR ABİ DIŞINDAKİLER ÇÖP. BEDAVADAN MİLYONER OLMUŞLAR DAVA AÇACAĞIM

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni Türkiye; Asgari ücretli aile reislerini dinleyip 3 çocuk yaparlar, sonra ilgilenemedikleri için onlara vatandan fakir tableti alırlar, o çocuklar izlenme botu gibi tüm gün youtube'da ki videoları izleyip bir yandan beyinleri yanıp soytarıları zengin ederken, babada 2000 TL ile ev geçindirmeye çalışır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 20 Ocak 2018; 16:52:30 >
  • Fışkırır Ruhi Çenet gibi YouTube'dan maaşım...
  • Ruhi çenet türkiyedeki çoğu youtuberdan iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihcanery

Hocam hangimiz küçüklüğümüzde belgesel izledik ki
    Şahsen konuşmak gerekirse, çizgi-film, sokakta top oynama,saklambaç, misket, babylade vb. bilimum şeyler.
    O yaşlarda benden büyüklerde genelde internet kafede Metin2, Knight oynayarak geçiriyordu
    Kısacası, çocuklara Enes Batur (başkası da olabilir)'un hayatında olanları, oynadığı oyunları, yaptığı şeyleri izlemek güzel geliyor olabilir; belirli bir yaşa ve akıl düzeyine erişenler zaten bırakıyor izlemeyi.
    Bu çok kazanan kanallarda zaten öyle bi anda 1milyon aboneyle başlamadı ki, adam azim etmiş, ben bir şey kazanamıyorum yea dememiş, youtube video yüklemeye devam etmiş.
    Bu arada Türkiye'deki sistemde ders çalışmak,bilgili olmak ile bir yerlere gelmek maalesef ki zor.
    Yalnız bildiğim kadarıyla Ruhi'nin yaptığı şey Youtube'da yasak değil miydi ?
    Ruhi iyi bir şey mi yaptın kötü bir şey mi Şimdi zaten herkes Youtuber olma peşinde bi de sen ateşleyeceksin milleti.

• şu forumda geçirdiğim vaktin yarısını youtube için harcasaydım inanın şuan ben bile günde en az 30tl para kazanıyor olurdum.
    burada yazdığım yazılardan 1 kuruş para kazanmıyoruz. ama youtube için video çeksem 100 kişiye videomu seyret diye yazı yazsam en azından 1tl kazanmış olurdum.

• Ruhi çenetin bir videosuna denk gelmiştim çoğu efsane , komplo teorisi , yalan yanlış bilgileri millete anlatıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

şu forumda geçirdiğim vaktin yarısını youtube için harcasaydım inanın şuan ben bile günde en az 30tl para kazanıyor olurdum.
    burada yazdığım yazılardan 1 kuruş para kazanmıyoruz. ama youtube için video çeksem 100 kişiye videomu seyret diye yazı yazsam en azından 1tl kazanmış olurdum.

Do İt.
    Şaka bi yana haklısın
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.