Şimdi Ara

>>Rover Kullanıcıları Kulübü<< (86. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.837
Cevap
71
Favori
345.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar nasipse pazartesi günü 1999 model 190.000 km'de Rover 414Sİ alıyorum. Araştırma yaptım az çok ama birde sizlere sormak lazım araç nasıldır ne gibi sıkıntılar yaşayabilirim. İyi kötü bilgilendirirseniz çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dogukan4426 -- 17 Haziran 2017; 3:44:53 >
  • Arkadaşlar merhaba 99 model 214 si aracımda ateşleme problemi var bir türlü çalışmıyor bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum izmirde sağlam rover ustası bildiğiniz varmı paylaşırsanız sevinirim.
  • Herkeze Selamlar

İlandaki aracı düşünüyorum , Rover ile ilgili hiç bir tecrübem yok , yorumunuz ne olur

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-rover-bu-fiyata-baska-arac-yok-13.500-tl-453835215/detay
  • Arkadaşlar malatya da 6.20 si için usta bulabilir miyiz acaba. Bilgisi olan var mı.
  • Öncelikle hayırlı forumlar tecrübelerinize dayanarak danışmak istedim öğrenciyim ve bütçem 11 bin lira bayağıdır da rover ı araştırıyorum bitane 416 si buldum araç 163 binde ama conta yakmış adam herşeyini yaptırmış conta üst kapak saplamalar vs. Bu conta yakan araç ilerde sıkıntı yaparmı bu bi problem olur mu benim için birde günümüz şartlarında çok mu uğraşırım yoksa bu arabayla :) cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim
  • Merhaba arkadaşlar. Rover 1998 model 416 si 1.6 benzinli/lpgli aracım var. Motor yağı öneriniz nedir
  • Arkadaşlar slm....çok ciddi anlamda yardıma ihtiyacım var....birazdan anlatmaya başlıycam ama yardım edebilenlere çok fazla dua edicem....

2012 yılında Antalya'da 1995 model rover 216 coupe otomatik tüplü 1.6 honda doch motor aracımı 13.500 tlye aldım....Araçtan ciddi anlamda keyif aldım....Aracı ilk kullandigim zamanlarda gaza basınca verdigi his,direksiyonun yumusakligi genis ic hacmi koltuklari vs hersyi gayet olumluydu....

Bi gun uzun yolda hararet yaptim ve ardindan baktirdigimda ust conta kapaginin yandigini soyledi ustalar....kisa araliklarla su ekleyerek tekrar antalyaya donuyordum....sahil yolunda bi dinlenme tesisinde su eklerken orda calisan cocuklar abi radyatorede su tutalim harareti alir dediler ama radyatore su tutarken bujileride islattilar...bujileri binbir zorluk acip kurulayip tekrar taktik araba calisti ama birden alev aldi.....zor bela araci sondurduk.....daha sonra arabayi mecbur anamur sanayiye cektirdik ust conta kapagini yaptilar....araci alip antalyaya dondum ama araba eskisi gibi gaz yemiyordu....arasi iki ay surmeden bu defa benimde biraz zorlamamla yatak sardirdim....

Bi taksici arkadasim antalya eski sanayide bi motor ustasina yonlendirdi....ismini vermiycem beddua etmiyorum ama aklima geldikce deliriyorum....bu usta rover servisi deil ama eskiden roveri oldugunu aracimi kendisinin cok iyi yapabilecegini soyledi...bende hem taksici arkadasin referansi hemde ustanin dukkaninin cok kalabalik olmasi sebebiyle guvendim.....aman yarrabi adam motoru abartmiyorum iki ayda bitirebildi....motor yapildiktan sonra araci calistirmak icinde iki hafta ugrastik.....eski sanayide butun elektrikciler gelip bakti araca....kimi iki uc saat ugrasti kimi gorunce kacti araci calistiramadilar.....en son care antalya yeni sanayide ercan elektrigi tavsiye ettiler... kadir die bi arkadas geldi ordan iki haftada calistiramadiklari araci 5 dakkada calistirdi Allah razi olsun.....arac calistinktan sonra bizim lanet usta araci 1000 km benzinde kullanmam gerektigini simdi biraz yag yakacagini 1000 km sonra normale donecegini duman atmiycagini performansini falan soledi......bi 6000 civarinda paramda gitti......radyatore kadar bi cok da parca degisti.....hepsinide orjinal olmasini istedim......1000 km arabayi benzinde kullandim.....ama araba bu sefer hic gitmio ve surekli deli gibi beyaz duman atiyodu......ne zaman yapan ustaya sorsam duzelecegini falan soluodu......nese artik ustanin ne mal oldugunu anlamistik ustanin gonderdigi eski sanayodeki akdeniz motor yenilemeye gittim araci gosterdim normal mi duzelecek mi die sordum.....adamlardan Allah razi olsun ustaya sole bole motor yapilmaz tekrar indirsin motoru biz bi daha rektefeye sokalim dediler.....ikinci kez motor indi......bu defa ucret odemedim ama 1 ay daha bekledim.....netice arac duman atmayi kesti ama performans yine eskisiyle alakasi yok......yine duman atiodu ama cok az....neyse aradan 4 5 ay gecti aracin hararet problemi ara ara yasaniodu....cok fazlda binmedim zaten eski performansindan cok uzakti araba......araca o kadar ozenli binmeme ragmen hararet problemi devam edince,bende biraz arastirma yaptiktan sonra antalya yeni sanayide bi rover servisi oldugunu ogrendim.....ama bu sefer yogurdu ufleyerek yedigimden bi rover servisini baya bi arastirdim herkes memnun.......neyse lanet olsun bu rover servisine goturdum araci....aracin basina gelenleri anlattim ustalara....araci alip denediler ve aracin motorunun duzgun yapilmadigini benim musait bi zamanda araci getirip birakmami ve motoru indireceklerini ancak oyle problemlerdeb kurtulacagimi solediler......

Benimde zaten tek bi derdim vardi arkadas bu arabayi ne gerekiyosa yapin eski haline donsun....neyi degistirosaniz degistirin ne gerekiosa yapin ama ben bu arabaya saglikli bi sekilde binmek istiorum......

Bu rover servisine araci biraktim motoru indirdiler.....bir ayda topladilar.....arac yapilirke sureklide gidiodum...hep soyleniyolardi bile motor mu toplanir adam civatalari bile sıkmamıs bilmem ne.....en son araci verecekleri zamab bile dedimki aman siz bi hafta binin eski halindeyse bana verin......bunlar araci bana teslim etti tamam arac duman falan atmiodu kesinlikle ama yine eski performansondan cok uzakti......nie bole oldugunu sordugumda klasik biraz bin bakicaz falan.....araci kulandim ama tabi sonuc ayni.....bu defa yine hararet problemi devam etti....en son kizip goturup araci rover servisine biraktim araci eski haline getirin beni ole arayin dedim ama......bunlar iki hafta sonra beni aradilar.....aracin sanzimanindan kaynakli gitmedigini hararetede onun sebep oldugunu.....sanzimani sokup sanzimanciya gondereceklrini yaklasik 2000 3000 civarinda da oraya gitmesi gerektigini soylediler....biraz saga sola sounca hararetin ne alakasi var sanzumanla falan dediler......bende sinirlendim araci evin onune cektim ve bi daha binmedim......araca saglikli yaklasik 5 ay kadar binebildim.....araci aldigim para kadar tamirine verdim netice arax evin onunde yatio....

Arac yaklasik 2 bucuk senedir evin onunde mahfoldu......kesinikle satmak da istemiyorum.....ya raba adam akillli yapilacak ki satarsam o zaman satarim vebal almak istemiyorum......araca da sorunsuz bi sekilde binmek istiyorum......

Iyi bi soforum ama tabi cok fazla bi teknik donanima sahip deilim...

Eskiden sanayicilerin bi nevi doktor oldugunu hatta doktordan ne farki var admlarin biri onsani yapio biri araci tedavi edio die dusunurdum....sanayicilerin gereken saygiyi gormediklerini falan dusunurdum....sanayide yenilen yemegi bile cok severdim......simdi sanayi gorunce fenalasiyorum....yemin ederim gormek istemiyorum sanayiyi.....lutfen arkadaslar ben bu aracin adam akilli yapilmasini istiyorum....helali harami bilen adam akilli bi usta yok mu? Antalyadayim....zaman problemim yok....araca sorunsuz binmek istiyorum......sehir disinada yollayabilirim yeterki su araca adam akilli sorunsuz eski hali gibi binebilelim......konuyu cok detayli anlattim.....okuyanlar hakkiji helal etsin....yardimlarinizi bekliyorum gayri benden bu kadar

• Benim hayalim. Range rover convertible 240hp full herşey dahil. İngiltere 240hp olanı var + birsürü extra donanım eklenebiliyor. Aldığım gün burada paylaşıcam inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BladesTR

Benim hayalim. Range rover convertible 240hp full herşey dahil. İngiltere 240hp olanı var + birsürü extra donanım eklenebiliyor. Aldığım gün burada paylaşıcam inşallah.

balayından sonra grubumuza bekleriz
  • Arkadaşlar ben de Rover 216 Si var bunun yakıt tüketimi çok fazla gazda 40 45 kuruş benzinde 70 75 kuruş yakıyor sebebi nedir nasıl normal seviyesine çekilebilir bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim
  • Malatyada rover ustası var mıdır arkadaşlar. Acil yardımınız gerekli.
  • Arkadaşlar malatyadaki 400 (420si) 98 model aracı aldım geçen hafta.Masraflı bir araç aldım ve ne kadar zorlu bir sürecin beni beklediğinin farkındayım.Ama ben aracı kullanacağım için çoğu kendini bilmezlere kulaklarımı tıkadım. Aracı geçen hafta ankaraya nakledip Recep ustaya emanet ettim bakalım motor ne masraf çıkartacak bana inşallah çok çok kötü değildir. Bunun yanında ön cam çatlak sol dikiz aynası kırık, arka cam otomatiği bozuk.Bu konularda en ucuz şekilde nasıl çözüm bulabilirim diye size sorayım dedim. Birde motoru hallettikten sonra iç döşemeyi de kadife olarak yaptırmak istiyorum. Bu konuda beni yönlendirebileceğiniz bir yer var mıdır acaba.Şimdiden teşekkürler.
  • ormanci_61 O kullanıcısına yanıt
    Sanırım face deki grupda da sordun recep usta hepsini halleder onunla konuşsana hayırlı olsun şimdi den kazasız belasız olsun
  • Recep usta çok yoğun kardeşim o yüzden buradan ve face den bilgi alışverişinde bulunuyorum. İç döşemeyi recep ustaya sormadım açıkçası aklıma da gelmedi.neyse yine de teşekkürler cevabın için.
  • yarın recep'e uğrayacaktım. göreyim şu 420'yi bi...
  • Merhaba abi sayfayı yeni keşfettim gönderilerin çoğunu okudum ben de bir Rover 75 2.0 almayı düşünüyorum bu aralar tecrübelerini paylaşabilir misin?

Araç bu

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-rover-hastasina-rover-557402073/detay
  • 75 ve 600 serisi güzel arabalar. Ben 600 daha güzel buluyorum. 200 serisine biniyorum şuanda. Bir iki yıl sonra 600 serisine geçmeyi düşünüyorum. Hatta 800 de alabilirim.

Rover alacaksanız büyük şehirlere yakın olmanız gerekli. Ve tavsiye edilen ustalar dışında hiç kimseye gitmemelisiniz. Ve ağır bakımları ihmal etmemelisiniz.

Fiyat performans güvenlik açısından zaten alırsanız yeni çoğu araba size kişiliksiz ve boş gelecektir.

Roverlerın bir kitlesi var. Bu kitle rover dan başka araçlara binmiyor. Piyasada kalanlar da hurda da olmadıklarından durumları iyi bakılmış oluyor. Zaten bu markanın kitlesi tipitip değil belli bir kültür düzeyinde oluyor ve arabalarına iyi bakıyor. (200 serisi hariç onda biraz modifiye tarzı genç işi durur)
  • ROVER ALMAYİ DUSUNEN İNSANLAR İCİN,

USENMEDEN BİRAZ UZUN YAZACAGİM..

Faydali olursam ne mutlu.

36 yasindayim ve yaklasik 4-5 yildir hem merakimdan ve hem ekonomik sebeplerden dolayi ROVER kullanmaktayim.

Cabrio'dan Otomatik Vitese 3 farkli ROVER sahip oldum.

Simdi 2000 model Duz Vites 1.6 ROVER 25 kullanmaktayim.

En memnun oldugum arac bu oldu.

Bu zamana kadar otomatik sanziman ve cabrio aracimin elektrikli tentesi haricinde parca problemi inanin hic yasamadim ve bu parcalari yuksek rakamlara temin etmedim.

Bu sorun yasadigim en tuhaf parcalari bile yaklasik 10 gunde temin ettiler.

Yani far sinyal yokmus, elinde kalir kumes yaparsin diyenlere;

"Sagolun, siz boyle cok bilip bir ROVER 25 almadiginiz icin biz bu araclara ucuza biniyoruz,

Siz gidin 2000 model 200-300 binde corsa polo alin ve boyasina degisenine bakmayi unutmayin diyorum."

Ayrica parcalar neye gore pahali bu da cok onemli.

Sahin Dogan Brodway ile kiyaslarsaniz EVET pahali ama benzer model Opel, Seat, Citroen, Ford, Honda, Mazda, Mitsibishi, Peugeot, Nissan, Toyota gibi araclarla kiyaslarsaniz HAYİR pahali degil.

Hatta Fiat brava-bravo ve marea da dahildir.

ROVER'dan sokak azi sebebiyle korkan arkadaslar icin,

Onerilerim soyledir;

ANKARA ve İSTANBUL'da, yasiyorsaniz hic korkmayin.

Bu sehirlerden arac alin.

Bilinen ROVER servislerine araci gosterin ve bu servislerden hizmet alin.

Her markada oldugu gibi ROVER'in da ustalari var.

Yine her markada oldugu gibi TEMİZ arac alin ve degisenine boyasina takilmayin.

Kaportasina degil motoruna sanzimanina bakin.

Model yillari eski olmasi sebebi ile otomatik vites araclardan kacinin, ben en cok sanziman sorunu yasadim.

Benim gibi;

"Ben sanayici degilim, anlamam diyorsaniz;"

COK TEMİZ DEGİLSE,

Az olan modellerden ve motor seceneklerinden kacinin.

Yani 1.6 motor olan, 216si ve 25 Club, 416si ve 45 Club gibi modelleri tercih edin.

Temiz 620si olabilir ve 75 de, 2.0 benzinli veya 2.5 dizel modeleri tercih edilebilir.

Lpg'si olmayan araclar kaldi ise onlari tercih edin.

Ama kesinlikle ANKARA ve İSTANBUL'dan arac alin.

Bazi sehirlerimizde olan araclarin, servis olmamasi veya servislerin parca bulamamasi sebebi ile uydurma parcalar kullanilmis OLABİLİYOR.

Ama arac temizse ve konuya hakim olan insalarin araclarini almaktan cekinmeyin.

Yani, ROVER bilen insanlardan arac alirsaniz, baglantinizi kaybetmeyin.

Cunku size destek olacaklardir.

AYA ustad cok fazla bilgilidir ve insan ayirt etmeden sagolsun destek vermektedir.

Ben yillardir bircok yazisindan cok fayda gordum.

Allah Razi Olsun.

Sonuc olarak;

Yil 2018, alin 25 ve 45 modellerini 1.6 duz vites bakimli temiz arac bulun keyfle binin ve dedigim gibi ANKARA veya İSTANBUL'daysaniz alin HİC KORKMAYİN.

ROVER'dan anlamasaniz da KORKMAYİN, cunku diger marka araclardan da zaten anlamiyoruz :)

Hatta kaldiysa LPG'siz bulursaniz kacirmayin, alin siz taktirin ve uzun yillar ASLANLAR GİBİ BİNİN.

Cunku duz mantik dusunursek;

Aracina LPG'siz binen zengindir ve aracina bakar, para harcar :)

Kalpten soyluyorum;

KİMSENİN AZİNA DA BAKMAYİN, Butceye gore, gorseli ve rahatligi guzel araclardir.

Fiyatlari 20 civarindadir.

Temiz bulursaniz biraz fazla vermekten cekinmeyin.

Bu fiyatlara bilinen araclardan alsaniz da, arac temiz degilse yine sanayiye gider benzer rakamlari harcarsiniz.

Ayrica, hurda olmayan temiz araclar hayvan kumesi olmuyor kimsenin elinde kalmiyor korkmayin :)

• Herkese merhabalar.
    5 senedir Rover kullanıcısıyım. Rover'in 400 ve 200 serilerini kullandım. Hala 200 serisini kullanıyorum.
    Sizleri Facebook grubumuz olan Mgrovertürk'e beklerim. Fikir alışverişi , sorun çözümü ,servis listesi vs ile yardımı olacaktır.
  • Selamınaleyküm. Tecrübeli arkadaşlardan bir yardım talebinde bulunacaktım bizdede 216 cupe var ve aracın beyni ustanının yanlış müdahalesi sonucu yandı parçayı bulamıyoruz istanbul ikitelli ankara ostim aradık bulamadık ankaradan iki kere parça getirttik biri ateşleme yapmadı diğeri ateşleme yaptı ancak benzini dışarı attı ankaradaki usta aracı getirin bakalım diyor araç trabzonda masraf aldı başını gidiyor en son kapıya çekip çürümeye bırakıcaz heralde seri numarası tutmadığı için bi türlü bulamıyoruz bulabileceğimiz bir yer yada tanıdığı olanlardan yardım rica ediyorum şimdiden teşekkürler.
     >>Rover Kullanıcıları Kulübü<<

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ferdidmr -- 1 Temmuz 2018; 2:36:44 >

• 
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.