Şimdi Ara

Rölanti birden düşüp stop ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aracımda 2-3 ay önce başlayan bir sıkıntı var bu sorun benzinde oluyor genellikle. Araç benzin + sıralı sistem lpgli 99 model
    İlk çalıştırmada çoğu zaman rölanti normal bir sıkıntı olmuyor ancak bazende rölanti çok çok düşük başlıyor ve stop ediyor.
    Ayağımla sürekli gaz veriyorum 2 bin rpm seviyesinde 5-10 dk lpgye geçiyor ve devam ediyorum. LPG de genel olarak performans çok iyi değil ancak stop etmiyor.
    Dün 15 lt civarında benzin alıp lpgyi kapadım tüm gün benzinle gezdim araç hem çok yaktı hemde en az 20 kez stop etti.
    Yolda gidiyor rölanti normal sonra birden düşüyor kırmızı ışıkta veya debriyaja basınca ve toparlayamadan stop ediyor. Akşam geri lpg aldım stop etmedi.

Aklıma gelen olası sebepler; maf sensörü, benzin pompası

Başka ne olabilir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aspergillus -- 15 Temmuz 2018; 15:49:51 >

• Ah polo ah...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lpg olmasa bu sorunların hiçbirii olmazdı

• Bugün de LPG ile kullanmadım bir kez stop etti rölanti önce baya düzgündu motor arıza lambası yanmıyordu. Sonradan yine yandı motor lambası rölanti 200-300 seviyelerine kadar indi. Olası sebepler nedir sizce ?

• quote:

Orijinalden alıntı: karahancer2

Lpg olmasa bu sorunların hiçbirii olmazdı
    Belki doğru ancak hiç bir problem yoktu yakın bir zamana kadar

• Boğaz kelebeği olabilir mi???

• bende de var o sorun, benzin pompasından yapıyor. arada 1 hafta falan benzinde kullanmak gerekiyor arabayı, onun dısında da yarım deponun altına düşürmemek gerekiyor. maliyet yüzünden yapamıyoruz.

pompaya bir an önce baktırın benimki tamamen yanmıştı usta arabayı yakarsın bir daha böyle kullanma demişti
  • Benzin pompası, filtre ve enjektörlere odaklanmak lazım.

• Benzin filtresi uzun zaman oldu değişmediyse değiştir derim. Heleki eski bir araçta çeyrek deponun altına inildiğinde birçok filtre tıkanıyor zaten. Eski otomobilde depodaki tortular sebebiyle çeyrek depoya iner inmez filtreyi tıkar ve pompaya da hasar verir.

Sonrasında depoya enjektör temizleyici at ve devirli bir kullanım gerçekleştir.

Baktın yine aynı şekilde sorun devam ediyor. O zaman benzin pompası uygun fiyatlı ise değiştir ama pahalı ise kontrol ettir.

Bu zaman da olmadı ise enjektörlerde sıkıntı olabilir. Zaten araç fazla yaktı demişsin. Enjektör ve benzin pompası problemi hem fazla yakmaya hem de tekleme, sarsılma, sönme gibi bir takım problemlere sebep olur. Bende de oldu birkaç sefer enjektör temizleyici ile sorunu çözdüm ama artık benzin pompamın değişme vakti geldi...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.