Şimdi Ara

Soğukta ilk çalıştırma sonrasında stop etme ve Motor ısındıktan sonra rölanti düşüklüğü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
6.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arabam 2 gündür çalışmıyordu bu sabah hava sıcaklığı -6 dereceydi arabayı çalıştırırken biraz zorlandı ama tek marşla çalıştı ancak çalıştıktan 2-3 saniye sonra stop etti.
    Ardından yine tek marşla çalıştı ancak bu sefer stop etmedi rölantide normaldi.
    Sizce soğuktan dolayı bu normal mi yoksa bi yerlerde sorun mu var ?
    Araba: 1998 Toyota corolla 1.3 XL ( Karburatörlü )
    Lpg yok .

Edit: Araba 3 gündür çalışmıyordu bu gün kapının önünde çalıştırayım dedim. İlk çalıştırmada yine stop edecek gibi oldu gaz vererek stop etmesini engelledim. Motor ısınana kadar 1300-1400 devirlerde çalıştı. Motor ısındıktan sonra 750-800 arasına düştü ve aşırı titreme yapıyordu ancak stop etmedi ve ilk çalıştırmada marş motoru biraz yavaş dönüyor gibi geldi bana. Sizce sorun var mıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SweentLyy -- 7 Ocak 2015; 18:31:34 >

• Lpg varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim araçta da aynısı oluyor araç lpg li soğuk havalarda ilk marşta çalışıyor
    ama hemen stop ediyor 2. marşta gaz vererek çalıştırıyorum o zaman sorun olmuyor
    acaba neden
  • quote:

Orijinalden alıntı: mnbmnbmnb12

Lpg varmı?

Yazmayı unutmuşum lpg yok benzinli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SweentLyy

quote:

Lpg varmı?

sorun yok kardeşim için rahat olsun. soğuk havalarda normaldir. bende de oluyor aynı sıkıntı. dizeller de yapabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaptân-ı Cihan

quote:

quote:

Lpg varmı?

sorun yok kardeşim için rahat olsun. soğuk havalarda normaldir. bende de oluyor aynı sıkıntı. dizeller de yapabiliyor.

Anladım sağolun. Birde çalışırken biraz zorlandı sanki.
  • hemen endişe etmeye gerek yok. -6 öyle çok soğuk sayılabilecek bir sıcaklık değil. çok sıkıntı yaşatsaydı, daha düşük dereceli motor yağı ve motor soğutma sıvısının derişimini daha uygun değerlere çekmek yeterli. aküyü de unutmamak lazım.
  • Yapması normal soğuk motor zaten çalıştırınca hafif gaz verin zaten ısınınca kendine gelecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavipasa

hemen endişe etmeye gerek yok. -6 öyle çok soğuk sayılabilecek bir sıcaklık değil. çok sıkıntı yaşatsaydı, daha düşük dereceli motor yağı ve motor soğutma sıvısının derişimini daha uygun değerlere çekmek yeterli. aküyü de unutmamak lazım.

Aküyü değiştireli 1 sene oldu daha ama pek kaliteli bi akü değil
  • Isitma bujisi var mı?
    Eger yoksa gelen yakıt soğuk olduğu için yapabilir dicem de benzinde böyle bi sorun olmamasi lazim

• -6 derecede birkere stop etti diye konu açılırmı canım kardeşim, sanayiye gitmeye bahanemi arıyorsun keyfine bak sıkıntı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

-6 derecede birkere stop etti diye konu açılırmı canım kardeşim, sanayiye gitmeye bahanemi arıyorsun keyfine bak sıkıntı yok.

İlk arabam olduğu için ve ilk kez böyle bişey olduğu için merak ettim bi sorun var mıdır diye . Sağolun
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

-6 derecede birkere stop etti diye konu açılırmı canım kardeşim, sanayiye gitmeye bahanemi arıyorsun keyfine bak sıkıntı yok.

İlk arabam olduğu için ve ilk kez böyle bişey olduğu için merak ettim bi sorun var mıdır diye . Sağolun

Bu kadar basit olağan şeylere kuruntu yaparda ,herkesin lafına gidersen sorun yaşarsın.

• stop ederse, ikinci çalıştırmanızda gaza basıp çekin ve devamında aracı çalıştırın.

yine stop edecek gibi olursa 10-15 saniye civarı gaza çok az basın 1500 devir civarına ayağınızı sabitleyin. böylelikle jikle çekmiş gibi olursunuz. araç stop etmez. bu dediklerim karbüratörlü araçlar için geçerlidir.

aracınızda hiçbir sorun yok güle güle kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 31 Aralık 2014; 21:46:02 >
  • Araba 3 gündür çalışmıyordu bu gün kapının önünde çalıştırayım dedim. İlk çalıştırmada yine stop edecek gibi oldu gaz vererek stop etmesini engelledim. Motor ısınana kadar 1300-1400 devirlerde çalıştı. Motor ısındıktan sonra 750-800 arasına düştü ve aşırı titreme yapıyordu ancak stop etmedi ve ilk çalıştırmada marş motoru biraz yavaş dönüyor gibi geldi bana. Sizce sorun var mıdır ?
  • otomatik arabam var çalıştırdım sabah rolanti 1.5 ile 2 arasındaydı gaza basmama rahmen araç isindiginda rolanti 0.7 deydi

• SweentLyy kullanıcısına yanıt
    Hocam cikleyi çekiyonmu sen?
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedystop

Cikle yok otomatik
  • quote:

quote:

Cikle yok otomatik

O zaman otomotik jikle tertibatın arızalı arkadaşım.
  • quote:

quote:

quote:

Cikle yok otomatik

O zaman otomotik jikle tertibatın arızalı arkadaşım.

Emin misiniz ? Eğer otomatik jikle arızalıysa kaç tl tutar ortalama
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.