Şimdi Ara

2022 Yakıtını Temiz istasyon olanakları geniş ve memnun olduğunuz akaryakıt firması nedir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
28.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Shell,total,bp,tp,aytemiz,opet,class petrol,petrol ofisi hangi firmanın yakıtını Dizel\Benzin olarak kaliteli buluyorsunuz ve araç yıkama tuvalet gibi etkenleri kattığımızda hangi firmadan memnunsunuz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• OPET

• Evin yakınındaki shellden alıyorum yakıtı, sıkıntı yaşamadım hiç. Ancak uzun yolda tuvalet için sadece Opet kullanırım.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Maslak shell den alıyorum ancak vpower çok hızlı bitiyor. Euro 4 1.5dci motorda 7.5 litre ortalama yakıyor(nadiren 6-6.2 yaktığı oldu ama genelde 7.5-8 yakıyor..) Benzinli araç sahibi arkadaşlarım resmen daha az yakıyor

Geçende fuelsave aldım bariz şekilde daha çok km yaptı(6.1 litre civarına düştü tüketim, tabi koşullar farklı olduğu için bir kaç kere daha denemem lazım) ancak bazı arkadaşlar motorda kurum yapar vs demiş o yüzden emin olamadım

Opet ve bp performansı tam tatmin etmemişti total fena değil ama kendi işletmesinde olan bayii yok yakınımda bir de total işletmeyi devrettiginden beri yakıt kalitesi katkısı vs nasıldır bilemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi facepunchS -- 19 Şubat 2022; 21:54:33 >
  • Bpden aliyorum. Memnun olma sebebim %6 iskonto ile tasitmatikle arabadan inmeden akaryakit aliyorum. Tamamen duygusal :) bpden once shellden aliyordum, ondan da cok memnundum

• Dizel için petrol ofisi kullanıyorum hem menzili iyi hem performansı.

Benzin için çoğunlukla tek istasyon BP'den alıyorum. Performansı iyi. Ölçümlerde oktanı en yüksek bp çıkıyor zaten. Ona rağmen menzil olarak yine shell'den iyi. Shell hem mazot hem benzin olarak çok çabuk bitiyor.

• Herkesin fikrine saygım var tabiiki. Lakin buraya yorum yazan tüm kullanıcılara tavsiyem markaya takılı kalmayın sebebi ise mazotun da su ve pislik çıkan ve bu sebeble arıza yapan servise kaldırılan araçların olduğunu bildiğim shell istasyonu da var..32 lt LPG ile 400 km gitmesi gereken LPG Bin 320 km de lank diye bitttiği ni bizzat 2 kere tecrübe ettiğim Aygaz istasyonuda var. Dizelinde pislik çıkan raporla tespit edilmiş OPET te var. Burda iş tamamen istasyon sahibinin dürüstlüğü istasyonun işlekliği ile alakalı. Güvendiğiniz yerde alın yabancı bir memelkette gittiğiniz de de ucuzda olsa çok yoğun halkın kullanıldığı istasyonları tercih edin sık sirkülasyon da depolar pislik birikmesi ve su ayrışması oldukça azdır. Vede sorunlu yakıt satılan yerlere bir daha tercih edilmeyeceği için uzun vadede yoğun olmaz olamaz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Mhmmd.239 M kullanıcısına yanıt
    Panonun en altında yazıyor kimin işlettiği
    Başıma iş geldi servis üzerine gitmedi veya gitti hata bulamadı ama günahını da almayayım

Bende taşıt tanıma var Shell
    Arık sadece merkezi yerlerde kendi istasyonlarından alıyorum
    Çeyrekte olsa depo denk gelince dolduruyorum artık

• werneke W kullanıcısına yanıt
    Olabilir hocam bulunduğum yerde shellden mazot da su dam dolayı 8 bin lir amasraf çıkan 2 araç oldu shell istaçsyona attı kabahati ama parayı ödeyen olmadı. Yakıtta su bulunmakta uzun süre yakıt alınmazsa depoda da ayrışabilinmekte depo sonun kadar kullanımda da pislik varsa alabilmekte denilmiş 😄

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mhmmd.239 -- 20 Şubat 2022; 11:2:57 >
  • Mhmmd.239 M kullanıcısına yanıt
    Yoğun yerlerden almak mantıklı gibi
    Dediğiniz gibi tenha yerlerde dibe çökme vs
    Yeni nesil araçlar özellikle dizeller çok nazlı
    Romanya da rompetrol diye bir yerden mazot almıştım
    Bükreş yolunda otoyol kenarında lüks araçlarda vardı
    İstanbul’a kadar geldim ama servislere gire gire motor gücü kısıtlamasını kaldırmak için
    Neticede emme manifoldu değişmişti
    Ve tabiki kendi istasyonlarını tercih etmek lazım

• werneke W kullanıcısına yanıt
    Evet bulunduğuö yer işlek değildi zaten ki ilçemizde Petrol ofisi işletme temizliği ve sahibinden ötürü açık ara pazar lideri ve her gecen gün müşterisi artıyor. Bende işlek olmayışına bağlıyorum su olayını

• bp ve opet iyi oluyo, denk gelirsem shell. beğenmediğim yerler ise aytemiz.

• Dizel için petrol ofisi. Motor po ile daha sessiz çalışıyor.

• Banka puanları geçtiği için petrol ofisi.menzil çekiş tadında.

• Opet yakıt ve hizmet açısından çok iyi. Fakat fabrikalarında çalışanları felan daha iyi bilir tabi ama bir keresinde Shell mazot ile Opet mazotu yanyana görme şansı yakaladım. Shell bariz daha açık renkliydi. Tabi detayını bilmiyorum ama shell Dünya çapında isim yapmış bir firma. Opet de diğerlerinden daha iyi performans sağladığı kesin.

• Hangisi ucuz ise benzini oradan alıyorum.

• Hep opet aldım. Çok nadir olarak, Shell, Total vb yerlerden aldım. Benzin olunca çok sıkıntı olmuyor.

• Mazotu bilemem lakin benzin konusunda BP nin uzerine tanımam. Arabayi fişekliyor resmen. Gaz pedalinin tepkimeleri bile değişiyor çok ateşli bir yakıtı var.

Opetin benzininde de tam tersi menzil bariz bir sekilde artıyor (1 depoda 40-50km filan) lakin çekiş düşüyor tabii. Performansla işi olmayanlar optten alabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Division Bell -- 20 Şubat 2022; 15:8:20 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2016 da aracımı aldım, ilk 3 yıl shell den aldım istisnasız. 2 sene opetten aldım. Son 1 yıldır da PO dan alıyorum.
    Araç 1.3 Dizel Linea, Opet ile motor çalışma sesi artıyor, menzili uzun. Shell daha sessiz fakat shellin de v poweri daha hızlı yanıyor menzili kısa. Devir ekonomi devri olduğu için shell mazotu önermiyorum. Opet-PO-Bp nin birbirinden bir farkı olduğunu zannetmiyorum. Hangisi denk gelirse mazotu ondan alıyorum. Pek fark hissedilmiyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.