Şimdi Ara

led xenonlar artık muayeneden geçmiyor mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
5.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Led xenonlar artık muayeneden geçmiyor diye arkadaşım bilgi verdi. Bilgisi olan var mıdır?

• Ya iyide rahatsiz olan adam nasil tepki gosterecek, ben her gece onlarca led farli adama icimden tepki gösteriyorum.

baska ne yapabilirim temde 100 le giderken zonk diye durup inip - bu arada arkadaki arabada sayet bana bindirmediyse-, "arkadas farlarin gozlerimin icine sicti allah bin turlu belani versin" mi diyeyim.

Nasil bir tepki bekliyorsunuz da kimse tepki gostermedi diyorsunuz.

Merceksiz fara takilan her led ampul ondeki vatandasin gozunun icine ediyor anlayın bunu artik.

Zira halojen ampule gore yapilmis yansitici far led ampulun isigini dağa tasa saciyor.

Kullanmayin su sacmasapan seyleri lutfen.

Hayirli gunler.
  • takip. iki ay sonra muayeneye gireceğim geçmiyorsa sökeyim.
  • Far yıkaması varmı? Xenon farlarda ona bakıyorlar yoksa geçirmiyorlar.

Bunun dışında otomatik far ayarı varsa hafif kusurlu olarak geçiyor muayene istasyonlarında otomatik farları ölçebilen cihaz yok.
  • Bu far işine birilerinin el atması ve uluslararası bir standarta kavuşturularak tüm üreticilere dikte edilmesi lazım, önüne gelen herkes kafasına göre bir far takmaya başladı, artık gece yolda gidemez olduk. Mercedes inden BMW sine hepsinde ayrı bir saçmalık var farın biri aşağı bakıyor biri karşıdan gelenin gözünü oyuyor sözde milyonluk supersonic far var araçta. Birde ışığın rengi bakış açısına göre değişiyor ki insan hepten tavşan gibi oluyor. Bir otoyolda farklı tonlarda ve şiddette arka arkaya dizilmiş ışık hüzmeleri bir süre sonra insanın dikkatini ve odaklanmasını bozmaya başlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AO -- 5 Temmuz 2019; 11:27:35 >
  • LED ayrı birşey Xenon ayrı
    Eğer led'lerden bahsediyorsanız evet geçiyor daha yeni muayene yaptırdım aracıma hafif kusurlu olarak geçiyor.
    Ama Xenon yani gaz deşarjlı beyinli ampulleri söylüyorsanız geçmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • senebaşında led xenonlu pickupı soktum sıkıntısız geçti

• Öncelikle led xenon diye bir ampul türü yok. Led xenon dedikleri şey safkan led ampuldür. Farınız mercekliyse sorun olmaz ama halojen merceğe led ampul takmak aydınlatma performansını çok kötü etkiliyor belirtelim. Xenonlar ise merceksiz-yıkamasız muayeneden geçmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emir.ksk

Öncelikle led xenon diye bir ampul türü yok. Led xenon dedikleri şey safkan led ampuldür. Farınız mercekliyse sorun olmaz ama halojen merceğe led ampul takmak aydınlatma performansını çok kötü etkiliyor belirtelim. Xenonlar ise merceksiz-yıkamasız muayeneden geçmez.
    Benim arabada mercek yok led ampul taktım halojene göre gayet güzel aydınlatıyor. 6 aydır kullanıyorum şimdiye kadar kimseden tepki almadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: sssemih24

Benim arabada mercek yok led ampul taktım halojene göre gayet güzel aydınlatıyor. 6 aydır kullanıyorum şimdiye kadar kimseden tepki almadım.

Alıntıları Göster
    Led ampullerin kullanım sağlığı için, ışığı daha iyi yayıp daha iyi kırabilmek için, daha net görüntü ve karşıya rahatsızlık vermeyecek bir görüş elde edebilmek için farların led ampullere uygun reflektörlere veya merceğe sahip olması gerekiyor. Sağlıklı olmasının imkanı yok, yine de sizin bileceğiniz iş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emir.ksk

Öncelikle led xenon diye bir ampul türü yok. Led xenon dedikleri şey safkan led ampuldür. Farınız mercekliyse sorun olmaz ama halojen merceğe led ampul takmak aydınlatma performansını çok kötü etkiliyor belirtelim. Xenonlar ise merceksiz-yıkamasız muayeneden geçmez.
    ben de bu yıkama işini anlamıyorum, kaç kişi xenonun yıkama sistemini kullanmıştırki şimdiye kadar? neye faydası var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sssemih24

Alıntıları Göster
    Ya iyide rahatsiz olan adam nasil tepki gosterecek, ben her gece onlarca led farli adama icimden tepki gösteriyorum.

baska ne yapabilirim temde 100 le giderken zonk diye durup inip - bu arada arkadaki arabada sayet bana bindirmediyse-, "arkadas farlarin gozlerimin icine sicti allah bin turlu belani versin" mi diyeyim.

Nasil bir tepki bekliyorsunuz da kimse tepki gostermedi diyorsunuz.

Merceksiz fara takilan her led ampul ondeki vatandasin gozunun icine ediyor anlayın bunu artik.

Zira halojen ampule gore yapilmis yansitici far led ampulun isigini dağa tasa saciyor.

Kullanmayin su sacmasapan seyleri lutfen.

Hayirli gunler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 5 Temmuz 2019; 13:34:22 >

• Sislerinde led xenon takılı olan diğer aracım geçti 2 ay kadar önce
  • Mantıklı düşünürsek geçmesi lazım
    Çünkü yeni araçlar merceksiz led ile geliyor ve far yıkama olmuyor
    Onlar geçtiğine göre bununda geçmesi gerek

• 2 hafta önce arkadaşım sorunsuz geçti.

• texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Far biraz kirlense ışığı düzgün aktaramaz xenon led vs. her türde böyle.

Fakat xenon far ışığının hüzmesinin fardan çıkıştaki çapı, halojen fara göre çok küçük. Far biraz kirlense farın aydınlatması çok azalıyor. Kışın yağmur çamurda kullanmama durumu yok gibi bir şey.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunlara takip gezenler, kulaklarıniz da bir çınlama oluyor mu!?

• quote:

Orijinalden alıntı: SHIHAD

Mantıklı düşünürsek geçmesi lazım
    Çünkü yeni araçlar merceksiz led ile geliyor ve far yıkama olmuyor
    Onlar geçtiğine göre bununda geçmesi gerek
    Iyide o farlari led ampule gore dizayn ediyor fabrika, mercege ihtiyaç duyulmamasi ondan.

Sadece H4 ampulu cikarip led taktigini dusunmuyorsunuz herhalde?

• quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

Iyide o farlari led ampule gore dizayn ediyor fabrika, mercege ihtiyaç duyulmamasi ondan.

Sadece H4 ampulu cikarip led taktigini dusunmuyorsunuz herhalde?

Alıntıları Göster
    Onu bende biliyorum. Mantık olarak bakarsak bununda geçmesi lazım

• Xenon farda, far yıkama zorunluluğu 2016 yılında (tarihi yanlış hatırlamıyorsam eğer) kalkmıştı. Kendi aracım da fabrikasyon Bi-Xenon sistemi var fakat far yıkama yok. Bildiğim kadarıyla Xenon far sistemli araçlarda zorunlu olan şey otomatik yükseklik ayarı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SHIHAD

Onu bende biliyorum. Mantık olarak bakarsak bununda geçmesi lazım

Alıntıları Göster
    Mantık olarak nasıl bunların da geçmesi lazım fabrikada reflektör sistemi led ampule uygun dizayn ediliyor. Sonradan takılan led ampul neye uyum sağlayacak ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.