Şimdi Ara

RESMİ OLARAK YENİ ÖTV ZAMLARI (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.082
Cevap
24
Favori
45.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Karaçay

Ne kadar aldin faturasi var mi gosterebilir misin 3.20d dusunuyo arkadas fiyatlara inanmiyor da bir turlu

İkinci el aldim hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu iş sarpa sarıyor, bu kadar ötv,kdv almanın anlamı ne zaten soyuyorsunuz milleti
  • Olm evli barklı orta halli Türk ailesinin tek keyfi arabadır Şam araba. Ne doğru düzgün tatile gider ne öyle çok sosyal hayatı vardır. Doldurur ailesini pikniğe gider, senede 1-2 memleketine gider, doluşturur nevaleyi gelir. Bir tek araba lan, gavurun sümüğünü atmadığı boktan bir araba lan araba, canımızı alacaksınız, tek bi zevkten men ediyorsunuz insanları, yazıklar olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • insanlar kendini tutamıyor ki. herkes 6-12 ay sıfır araba almazsa mecburen normale dönecekler. 5-10 zenginin ferrari almasıyla, şirketine araba almasıyla kurtaramazlar. halk olarak geniş çaplı bir tepki verirsek istediğimizi alırız.
  • Sanırım yeni düzenleme tüketicinin zararına oluyor.

• İyi oldu iyi Bmw 1.55i AMG sahibi olarak yollarda tek
    Biz olalim

Fakirler araba almasin lutfen tesekkurler

Hem Türk halki kim ki luks araca binecek ?? ( !!!)

• NTV plan ve bütçe komisyonunda kabul edildi demiş. Bu başlıktaki gibi 14 kasım mı olur 1 ocak mı olur bilmem ama aynı burada yazılan oranlarla bu işin olacağı artık kesin gibi.
    Link:
    http://www.ntv.com.tr/galeri/ekonomi/otomobil-alacaklar-dikkat-otvde-neler-degisecek,bvG6jIFaeUWKMHikBuFrWg
  • Buraya yaziyorum FİLO denen sacmalik bitmedigi surece devlet daha cok bindirecek!

Her ay liste basi tum araclar filo araclari ve bu adamlar toplu alimlarda bizim aldigimizdan 15-20 bin tl daha uygun aliyor o araclari....

Olan rent a car isi yapana degil ,hem sifir hem ikinciel arac alan normal vatandasa oldu saol bakanim

Emisyon lafini falan attigi ortaya sanirim mtv de de boyle bir "yerlestirme" operasyonuda delebilir cevreci ayagina...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rdiesel -- 6 Kasım 2016; 17:31:19 >
  • Ne güzel iş :) Adamlar üretiyor ar-ge yapıyor, yeri geliyor zarar ediyor, sonucunda ürettiklerini belli bir kar ile satıyorlar. Sen oturuyorsun %45 %74 %120 bilmem ne hesaplar yapıp üstüne %18 geçiriyorsun, hiç utanma sıkılma belirtisi yok. Adamlar oturup çalışmışlar. Çünkü, halk kaliteyi ucuza alsın, nasıl alır, biz kaliteyi nasıl kendimiz üretiriz diye bir kaygı yok.
    Vur kırbacı kırbacı.
  • sanarsın yerli otomobili almaya teşvik
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rdiesel

Buraya yaziyorum FİLO denen sacmalik bitmedigi surece devlet daha cok bindirecek!

Her ay liste basi tum araclar filo araclari ve bu adamlar toplu alimlarda bizim aldigimizdan 15-20 bin tl daha uygun aliyor o araclari....

Olan rent a car isi yapana degil ,hem sifir hem ikinciel arac alan normal vatandasa oldu saol bakanim

Emisyon lafini falan attigi ortaya sanirim mtv de de boyle bir "yerlestirme" operasyonuda delebilir cevreci ayagina...

Bunu en çok "Buzdolabı Grubu" yani namı diğer Doğuş grubu markalar yapıyorlar. Filolar uğraşmamak için beyaz/siyah ve standart donanım istiyor. Oyüzden bütün araçları ya siyah ya beyaz. Yaptıkları satışların çok büyük bölümü filolara. Filolar alsın diye sadece iki renk araç getiriyorlar. Sadece renk değil donanımlarda standart, izmirde antalyada "koltuk ısıtmalı" araç satıyorlar. Filolara satamadıkları araçlarıda tok satıcı gibi bizim gibi normal vatandaşa yüksek fiyattan satıyorlar. Önce diyorlar bi sıraya yazıl bakalım, sonra elini öpene kaktırıyor. Kimse kusura bakmasın da nefret ediyorum şu beyaz araçlardan.

• Almayın arkadaşlar az bile yapıyorlar valla daha fazlası hak bu millete

• İlk ötvde yeni dönem haberini gördüğümde ümitsizce iyi bir şeyler olacağını düşünmüştüm. Daha sonra okudukça aslında yeni bir ekstra fazla para ödeme dönemi olduğuna kanaat getirdim tabi. Yeter artık bu ne, dolar yükseliyor ona buna zam vergi artışı vs. Allah sonumuzu hayır etsin.

• Almayın?Sıfır araç almayın arkadaşlar.60 bin tl ye aldığım 240 hp, ağzına kadar dolu, üstün sürüş dinamikleri olan mükemmel bir otomobile biniyorum.

100 bin liralara c segmenti dizel otomatik saçma sapan sıfır araç fantezisini bir kenara bırakın ikinci el araç alın.3 ay araç almayın bakın bakalım o 100 bin tl olan araçlar nasıl birden 80 e düşüyor.Tamam vergiler çok ama satanlarda kitliyor fahiş fiyatları tüketiciye.Bu sektörden tanıdığım çok var, ciddi kar ediyorlar sıfır araç satışından.

60 bin tl param vardı, ya rezalet donanıma sahip b veya c segmenti çapsız bir araç alacaktım ya da ikinci ele yönelip mükemmel bir otomobil alacaktım.Ben ikincisini tercih ettim, 1 buçuk yıla yakındır en ufak problem yaşamadan keyifle yoluma devam ediyorum.Sıfır araç sevdasını bir kenara bırakıp ikinci eldeki güzelliklerin tadını çıkarın bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: shifisitert

quote:

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

Yine söylüyorum aradaki açılacak fiyat farkını otomotiv firmaları hemen değerlendirip zam olarak farkı kapatırlar. D segment hayaldi c segment hayal oluyor c full düşünenler artık b full bakacak. Bu iş bu kadar açık ve net. Ne güzel bmw mercedesin 130-150 bin dolaylarında olan araçları tavan fiyatı belirliyordu şimdi tavan yükselirse taban uçar.

Hocam o dedigin araclara zamda gelse etkılenmez. O arabaları alanlar gider gosterıyor vergiden dusuyorlar otv dahil. Yanı o adamlar yıne vergıden dusecek otv odemeyecekkı

http://www.erolsavas.com.tr/binek.html

binek otomobiller için ötv ve kdv, vergi tutarından değil vergi matrahından düşülür.
    bu nedenle gerçek avantaj sadece kurumlar vergisi oranı kadar yani %20 olur.

misal 100 bin lira ötv kdv ödenirse, net olarak vergi avantajı sadece 20 bin lira olur, 100 bin liranın tamamı değil.

• Ben cok merak ediyorum hala kimler destekliyo bu partiyi ? Ben inanclarim geregi oy kullanmiyor siyasete mevcut sistemle dahil olmuyorum. Ama bu ulkede yasamam sebebiyle yasatilan hezimetlerden ister istemez etkileniyorum. Hala hangi kafayla destek cikiyolar bu adamlara anlamiyorum.

• Spesifik birkaç örnek vermek gerekirse;
    Ford Focus Titanium 1.5 Tdci PowerShift 98.320 TL’den 118.680 TL‘ye,
    Ford Mondeo Titanium 1.6 TDCi Man. 113.895 TL’den 137.300 TL‘ye,
    Vw Golf AllStar 110 PS DSG 104.700 TL’den 126.240 TL‘ye,
    Vw Passat Comfortline 1.4 TSI Manuel 97.000 TL’den 117.100 TL‘ye,
    Opel Astra Excellence 1.6 Dizel 136 HP Man 99.400 TL’den 119.975 TL‘ye,
    Hyundai Tucson STYLE 1.6 T-GDI 4X2 DCT 99.000 TL’den 119.564 TL‘ye,
    Renualt Megane HB GT Line 1.5 dCi EDC 110 bg 99.150 TL’den 119.660 TL‘ye,
    Mercedes A 180 Style 7G-DCT 122 BG 110.100 TL’den 132.850 TL‘ye
    Mercedes C 180 Style 7G-TRONIC 156 BG 139.400 TL’den 167.900 TL‘ye,
    BMW 118i Pure 136 BG Otomatik 103.000 TL’den 124.280 TL‘ye,
    BMW 520i Sedan Pure 170 BG Otomatik 179.000 TL’den 215.448 TL‘ye çıkmış olacak.

Kaynak :https://www.otopark.com/2016/11/2017-otv-duzenlemesi-onaylandi/

• Passenger kullanıcısına yanıt
    Peki örnek golf ün midline donanımı ne olacak? Veya Astra nın enjoy donanımı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pasa_ -- 6 Kasım 2016; 18:25:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LanciaDeltacı

Almayın?Sıfır araç almayın arkadaşlar.60 bin tl ye aldığım 240 hp, ağzına kadar dolu, üstün sürüş dinamikleri olan mükemmel bir otomobile biniyorum.

100 bin liralara c segmenti dizel otomatik saçma sapan sıfır araç fantezisini bir kenara bırakın ikinci el araç alın.3 ay araç almayın bakın bakalım o 100 bin tl olan araçlar nasıl birden 80 e düşüyor.Tamam vergiler çok ama satanlarda kitliyor fahiş fiyatları tüketiciye.Bu sektörden tanıdığım çok var, ciddi kar ediyorlar sıfır araç satışından.

60 bin tl param vardı, ya rezalet donanıma sahip b veya c segmenti çapsız bir araç alacaktım ya da ikinci ele yönelip mükemmel bir otomobil alacaktım.Ben ikincisini tercih ettim, 1 buçuk yıla yakındır en ufak problem yaşamadan keyifle yoluma devam ediyorum.Sıfır araç sevdasını bir kenara bırakıp ikinci eldeki güzelliklerin tadını çıkarın bence.

Aklını seveyim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.