Şimdi Ara

RESMİ OLARAK YENİ ÖTV ZAMLARI

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.083
Cevap
24
Favori
45.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • KESİN KAYNAK BULUNANA KADAR "KONU DIŞI" BÖLÜMÜNE ALINMIŞTIR... @kocaballi

RESMİ OLARAK YENİ  ÖTV ZAMLARI

Arkadaşlar net zamlar bunlar..Bu mail dün çok önemli bir otomotiv devinde müdür olan kuzenime geldi.Paylaşma kimseyle dedi ama ben gerekli yerleri kırpıp burda sizinle paylaşıyorum...Bu şartlar altında artık nasıl araç satılacak ben de anlamıyorum...Cep telefonlarında taksidi kaldırdıkları gibi burda da millet almasın diye böyle bir şey yapıyorlar..Amaç milletin borçlanmaması çünkü çok ama çok zor günler bekleniyor..
    Herkes elindeki aracının kıymetini iyi bilsin...

Arkadaşlar 14 Kasım'da müşterilerimizie duyuralım diyen bütün otomotiv firmaları bugün showroomlarda fiyat etiketlerini değiştirmekle meşgul..Zamlar 10 gün gecikmeli geldi.Euro ve dolar kurları bu durumdayken bu kanunu çıkaranları kutlamak lazım..Vatana millete hayırlı olsun!!!!!

Resmi gazetede yayınlanan zamlar şöyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi besiktas -- 25 Kasım 2016; 14:39:14 >

• Cildirmamak elde degil yarabbim birsey diyicemde banlanicaz.
  • araba almayın diyorum neden deyip kızıyorlar
    ikinci el araç varsa idare edin
    ekonomi iyi değil zaman tasarruf günü
    bu iyi günlerimiz daha da sıkıntılı günler gelecek
  • Ben dün telefonla konuştum,bunları bana söyledi...Hassss tır dalga geçiyorsun dedim...Sonra bana otomotiv firmasının müdürlere yolladığı maili yolladı ve olağanüstü topandıklarını falan söyledi..Hepsi panik halinde,bütün markalardan bahsediyorum.. Hiçbirisinde hedef tutmayacak..Bu zammın 1 Ocakta gelmesi gerektiğini,devletin bunu bu hafta içi çıkartarak ne yapmak istediğini anlamadığını vsvs söyledi..

İnanılmaz şaşkınım..Yalan haber olması mümkün değil,kendisi de öyle söyledi zaten...Önümüdeki 4 günde araç alacaksanız alın,aynı araç 10 güne kadar inanılmaz zamlanacak

Kimse olaya ticari bakmasın,zaten bu araçlar bu zamları yerse sektör inanılmaz bir duraklama dönemine girecek..Kimse misal 50.000 e araç alıp 10 gün sonra 60.000 a satarım diye düşünmesin zaten uzun bir dönem kimse araç almaz..

Premium markalara ise ne kadar parası olduğunu unutan insanlar biner..
  • 1.6 litre alti olup fiyati 55 binin altinda olan binek araba modeli 3 yada 4 taneyi gecmez.
    Mukemmel strateji .iyi gecirdiler yine...
  • oldukca sacma kı zaten euro dolar artınca 3 ay ıcınde 55 ın altında otomobil kalmaz. su anda 55 olması gereken araclarda 60a satıyorken bir tek onlar 55e dusecek. Kısace tek amac yerli uretilen aracları aldırmak gibi gozukuyor.

6-7 ay sonrasında dolar euro artarsa c sınıfı araç almak bile hayal olur. Ama tabıkı luks araba satışları etkılenmez. Onlar zaten gider gosterip alıyorlar yıne otv odememıs olacaklar. Şu gider gosterme olayını kaldırırlarsa luks arac satısının onune gecerler ancak.

Engelliler otvyi indirimli alıyordu onların akıbeti nolacak?
  • 1.6 lt ve fiyati 55.000 alti dedigi aracin ciplak fiyatidir arkadaslar. Ciplak fiyatin uzerine %45 otv , %18 kdv falan biner yani degisen bisey olmaz orta segmentlerde. Premiumlarin ciplak fiyati 55.000 ve ustu oldugu icin onlarin fiyati cosar.
  • besiktas kullanıcısına yanıt
    55 cok olmus 30 deselermis keske
  • Hep bu vw yuzunden oldu. Yurt dısında en ucuz satılan araclar bizde hem pahalıya satıldı hemde 6-7 ay sıra bekletıp millete kakaladılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karaçay

55 cok olmus 30 deselermis keske

teget gecmiş
  • OTV duzenlemesi degil tam bir zam bombardımanı olmus. Durmak yok uyumaya devam canım turkıyem
  • Arkadaşlar yanlış anlama olmasın..

55 bin derken çıplak fiyattir.
    0.45 otv 0.18 kdv ile 94 bin fiyatı olan araçlardan bahsediliyor muhtemelen.

Yani 1.6 ya kadar 94 e alınan araçlar yine 94 olacak. Ama daha pahalı olan araçlar büyük zam yiyecek.

Yalnız burda esas kritik nokta, bu değerlerin guncellenip guncellenmeyecegi.

Çünkü arabalar illa ki zamlaniyor zamanla. Bu tarife daimi olursa 2 seneye 0.45 otv kalmaz hepsi zamlı tarifeye girer.

Sonuç olarak her türlü zengin-fakir uçurumu artacak ülkede. Artık sıradan arabalar bile zenginlik ölçüsü olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WeskaGan

1.6 lt ve fiyati 55.000 alti dedigi aracin ciplak fiyatidir arkadaslar. Ciplak fiyatin uzerine %45 otv , %18 kdv falan biner yani degisen bisey olmaz orta segmentlerde. Premiumlarin ciplak fiyati 55.000 ve ustu oldugu icin onlarin fiyati cosar.

Umarım cıplak fiyat olur degilse zaten olan yıne orta sınıfa olacak.. alt sınıf zaten sıfır araba alamıyor son 40 yıldır
  • Yuh! Doğru mu bunlar? Bir araba alalım dedik olanlara bakar mısın?
  • shifisitert S kullanıcısına yanıt
    Ciplak fiyat olmasi mecbur cunku vergileri ekledigin zaman 55 bin altinda daciadan baska araba kalmadi. Ben su an baktim golf dizel highline ciplak fiyati 55 in uzerinde , leon iste altinda. Golf otv magduru olacagi icin dogus leona da kafadan zam yapar golfe yaklastirmak icin o da hayal olur
  • shifisitert S kullanıcısına yanıt
    Imf ye borc veriyos duble yollar falan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karaçay

Imf ye borc veriyos duble yollar falan

duble yol var vatandas parasızlıktan arabaya binemıyor. 3. kopruden gecen dogan sahın gormedım cunku vatandas gecemıyor parası yok..
  • Orta gelirli araçlarında çok fazla etki yaratacağını zannetmem zaten çıplak fiyatı 55 ustu olan 1.6 altı araçlar hala premium muamelesi görüyor.
    Facia reno Fiat vb. rahatça binmeye devam edeceğiz.
    Ancak 1.6 ustu olup 160000 tl altındaki arabalar konusunda bilgilendirebilir misiniz önceden otv kaçtı şimdi kaça çıktı.
    Bir de mtv ne olacak acaba?
  • Highline,icon,titanium x,excellenge donanimlarina elveda

Mesela artik tidiay dgs li 4 lastik , 1 direksiyon golfunuzun otv si %74

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rdiesel -- 6 Kasım 2016; 10:28:49 >
  • C sinifi full araclar ozel siparisle gelmeye baslar, c sinifi benzinliler etkilenmez. D sinifinda sadece bos olanlar alinabilir.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.