Şimdi Ara

RESMİ OLARAK YENİ ÖTV ZAMLARI (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.083
Cevap
24
Favori
45.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

“Motorlu araçların vergilemesinin, tek başına motor silindir hacmine dayalı olmaması gerektiğini hepimiz söylüyoruz. Bakanlık olarak herkesin üzerinde mutabık olduğu konuyu, ‘acaba vergileme ölçütleri olarak neler getirebiliriz’ diye, bakanlık olarak çalıştık. Vergi adaletini, ödeme gücü ilkesini, araçların kullanım yerlerini önemsedik, en sonunda da emisyonla ilgili parametrenin de bu kanuna konulmasının, Türkiye’de çevre vergilemesi bakımından önemli olduğunu gördük.

Yaptığımız bu düzenleme, sadece sistemde vergileme ölçülerini artırmaktan ibaret. Yetki alıyoruz. Bu yetkimizi ne zaman, ne şekilde kullanacağız, hangi yönde kullanacağız, bu, bütçe politikası meselesidir. Bakanlık olarak gerekli çalışmaları yaparız, hükümet olarak çalışmaları yaparız ve bununla ilgili spekülasyon oluşmasına imkan vermeden gerekeni yaparız.”
    Ağbal, bütün partilerin, motorlu araçlarda silindir hacmine dayalı bir vergilemenin yetersizliği konusunda mutabık olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Motorlu taşıtlarda ÖTV’nin, satış bedeli üzerinden oran olarak belirlendiğini vurgulayan Ağbal, “Mesela 1600 CC’ye kadar olan araçlarda ÖTV yüzde 45. Acaba sadece motor silindir hacmine bakarak vergi oranı tespit etmek doğru mudur diyoruz? Hepimiz herhalde şunu söylüyoruz, 1600 motor silindir hacmine sahip olsa da öyle fiyat farklılıkları var ki düşük bedel ile o aracı alan kişi, ‘ben, aynı silindir hacmi diye niye aynı oranda vergi ödemek durumundayım?’ diyor. Sistemi değiştiriyoruz, sistemde araç çeşitliliğini artırıyoruz, vergileme ölçütlerini genişletiyoruz.” ifadelerini kullandı.
    Naci Ağbal, tasarı ile piyasada fiyat dengelerini değiştirecek bir düzenleme yapma planları olmadığını bildirerek, “Bir kaç gündür gazetelerde spekülasyon üretme görüntüsü var. Medyada oluşturulmaya çalışılan, yüksek miktarlı artışlar diye bir şey söz konusu değil.” dedi. Motorlu araçlarda ithalatın azaltılmasının önemine işaret eden Ağbal, ülkede satılan 100 otomobilden 80’e yakınının ithal olduğunu vurguladı.
  • Tam da 2013 dizel 1.5 stepway veya 2005 scenic bakıyordum. Bu araçlara etkisi olur mu tam anlayamadım ben ilk mesaji@besiktas

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmaarmutportakal -- 6 Kasım 2016; 14:48:52 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

quote:

Orijinalden alıntı: D.E.M.E.N.T.O.R

quote:

quote:

Arabam varken gittim bir tane daha araba aldim. Iyiki de almisim ikinci el ucar bundan sonra.

Aynen hocam ben de ikinci arabamı aldım.

Hacı m5 aldın dimi ikimci araba olarak

320d aldım hocam.

1 ay sonra 50.000 karla satarsın artık hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hep bu da olmaz artık dedim ama hepsi de yaşandı bu ülkede. Koalisyonlardan bıkan halk da her seferinde tek parti iyidir diyerek oyunu verdi. Bence bu veya buna benzer bir yasa çıkacak. Seçimde bir şey değişiriz mi? Asla... o yüzden elimizdekinin kıymetini bilelim. Allah sonumuzu hayretsin. Biz idare ediyoruz da gelecek nesillerin işi yaş...

• Otomotivciler böyle asparagas haber yayıp sene sonu satışları patlatma peşindeler, oltaya gelmeyin. 1.0 ve 1.2 ltre motorlu araçlarda vergiindirimi olacak. Yalan bu liste..

• Angelica kullanıcısına yanıt
    Ne kadar aldin faturasi var mi gosterebilir misin 3.20d dusunuyo arkadas fiyatlara inanmiyor da bir turlu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dermeister01 kullanıcısına yanıt
    İnşallah öyledir ancak başkanlık sistemine evet diyen vatandaşın pek etkileneceğini düşünmüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

Ben böyle duyarsız tepkisiz ruhsuz halk görmedim..başlarına ne geliyorsa,nasıl yaşıyorlarsa hakediyorlar...

Umarım internet tümden kapanır..umarım vergi tüm versiyonlarda yüzde 200 den aşağı olmaz..umarım sadece atv beyaz tv falan açık kalır. .

Sadece sabah star akit gazeteleri yayınlanır ..

Umarım arapça zorunlu ders olur askerlikten bedelli hep olur parası olan hiç asker gitmez..

Bu zamlar da bana bunları düşündürdü naapcan..

Yalnız değilsin

• Bu 14 kasım muhabbeti doğru olabilir skoda 14 kasıma kadar indirim yapmış diğer firmalarda gün belirtirse malumun ilanı olur oranlar konusunda net birşey diyemesekte vatandaşın lehine olmayacağı açık en azından 1.2 üstü hacimler için

• isimbulunamadı kullanıcısına yanıt
    Şoyle bir yazi var dostum,http://m.sabah.com.tr/ekonomi/2016/11/06/iran-turk-bankacilari-bekliyor

• Artık parası olan araba alacak

Beklediğim haber geldi

20 sene önce gelseydi bu haber ne olurdu acaba

• Kimsede cikip demiyor ki Türkiye'de her sey dolar bazinda iken neden bu fiyatları tl olarak zamlandiriyorlar.

Cevabi cok basit, ekonomi bu sekilde devam ederse 3 sene icinde bircok aracin vergisiz satiş fiyati 55 bin liraya geçecek. Bu kadar zamlanmaz diyenlerin 3 sene onceki satis fiyatlarina bakmalari yeterlidir.

Bu yüzden simdiden saksakcilik yapan kesime sesleniyorum. Uc seneye kalmaz ayni vergi oranina sizde tabi olacaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir_yilmaz -- 6 Kasım 2016; 15:49:49 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • elmaarmutportakal kullanıcısına yanıt
    0 arabalara ve 2016 Kasım sonrası alınıp satılan 2. elleri etkilemesi lazım..Şimdi benim imzamdaki Golf 20.000km de hasar vs yok..2. eli 72.000 civarında iken birden 85 olacak hali yok..Mantıken zamdan etkilenen araçların 2. elinin yüksek olması lazım..Millet 14 Kasımdan sonra 2. ellere saçma sapan fiyatlar isterse herkesin elinde kalır kimse almaz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyrant1907

Otomotivciler böyle asparagas haber yayıp sene sonu satışları patlatma peşindeler, oltaya gelmeyin. 1.0 ve 1.2 ltre motorlu araçlarda vergiindirimi olacak. Yalan bu liste..

Arkadaşa katılıyorum bence de bu haber dümen gibi duruyor. Yani inşallah öyledir yoksa araba almayı bırak hayal kurması bile hayal olur..

• Yangından mal kaçırır gibi yasa çıkarılmaz yahu.
    Gerçi bu ampullerden her şey beklenir.

• Bmw den iyi kar edicemde ülkenin haline üzülüyorum. Son sıfır aldığım 3000cc v6 araç cls 350 kalacak bu gidişle...

• İstanbulun trafiği rahatlar mı?

• 74 falan az %150 den aşağısı olmamalı...bu ne böyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: xtypeee

İnşallah öyledir ancak başkanlık sistemine evet diyen vatandaşın pek etkileneceğini düşünmüyorum.

Cok garipsiniz dogrusu. Akpartiyi yada baakanlik sistemini destekleyen halkin zengin oldugunu zenginlestirildigini soyluyoruz sonrada kendinizle celisip makarna komurle kandirilan fakir ve cahil halk olarak nitelendiriyorsunuz ayakustu kendinizle celisiyorsunuz.

Her neyse konumuz bu degil.

Konuda ilk mesajda verilen eklentide ki yaziya bakilirsa durum hal vaziyet icker acisi bi halk alir. Yapmazlar demem diyemem.

Bikac kiside bunun icin asparagas haber diyor. Kafam karisti.

Devlet kopru gecislerini dolar euro uzerinden fiyatlandirdigi gibi burdada ayni yolu izlese ya 25000dolarlik arabaya 50000 dolarlik arabaya ayri ayri vergi koysun.

• drserk kullanıcısına yanıt
    açıkcası bana %74 artış biraz uçuk geldi, vergi oranında artış olur ama 45 i en fazla 50 ya da 55 yaparlar bence.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.