Şimdi Ara

Rekor kırıldı, Şu anda ilk defa 503 Bin Otomobil satışa girmiş!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
2.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tarihte ilk defa oluyor zannediyorum, bu kadar satılık otomobil ilk defa görüyorum, genelde 320-340 bandında gezinirdi, herkes arabalarını satıyor, paraları faize mi, borsaya mı yatıracaklar napçaklar?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sanki satabilecekler aşırı şişmiş fiyatlarla. İstersen 100milyon TL yaz 100bin TL’lik arabana. Alıcının alım gücü kadar fiyata satabilirsin.

2022 Kasım ayında sıfırı 373bin TL olan Clio fiyatı 827bin TL olmuş. Şişirdikçe şişirdiler fiyatları. Satarsınız şimdi. Bunlar kafasına göre zam yaptıkça ikinci el satanlarda gazladı fiyatları. Saçma sapan fiyatlarla doldu ortalık.
    Türk'e sormuşlar senin maaşını mı artıralım arkadaşının maaşını mı azaltalım? Onunkini azaltın demiş. Bizim millet hasetlik yapar malını bir başkasına ucuza vereceğine benzin döker yakar.

Bakın pazarcılar malı satamayınca nasıl çöpe döküyor garibana dağıtmak yerine.

O yüzden araba bollaşır ucuza alırım diye hayal kurmayın.
  • Kasko Clio'ya 18 bin çıkıyor, biraz üst modellere 35 40 bin. Aylık maaşının 3500 lirası kaskoya gidiyor yani. 1000 lirası da trafik sigortasına. Aylık 1500 de yakıt alıyorsun. Sen olsan kullandığın arabaya borcun olmasa bile 5500 lira taksit ödermiş gibi para bağlamak ister misin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DelikanliCekirge kullanıcısına yanıt
    Benzin, Mazot fiyatları da kol gibi olunca, millet bıktı demek, kapının önünde para yiyeceğine satayım da yatırım yapayım diyorlar herhalde.

• Sanki satabilecekler aşırı şişmiş fiyatlarla. İstersen 100milyon TL yaz 100bin TL’lik arabana. Alıcının alım gücü kadar fiyata satabilirsin.

2022 Kasım ayında sıfırı 373bin TL olan Clio fiyatı 827bin TL olmuş. Şişirdikçe şişirdiler fiyatları. Satarsınız şimdi. Bunlar kafasına göre zam yaptıkça ikinci el satanlarda gazladı fiyatları. Saçma sapan fiyatlarla doldu ortalık.

aylik 1500 yakitmi 😃 5 bin olmasin o

• 5 milyon ilan da olsa fiyatlar çok yüksek, 1996 model corolla 420.000 lira. Bakalım önce kimin direnci kırılacak? Bence arabayı çürüyene kadar bekletirler yine de indirimli satmazlar.

İlgisi yok,herkes al sat işi yaptı bu dönemde

Piyasa şak diye durunca da herkes paraya çevirme derdinde,

Krediler açılmadığı sürece kalır böyle yaprak bile kimildamaz

Kimse de malını ucuza vermez

Bakalım çürüyene kadar bekleyecek mi devlet

Ben olsam acımam beklerim,çok can yaktılar çünkü

Geçen ay 5700₺ tam kasko yaptırdım. 60000₺ resi teklif de aldım. Yazdığınız miktar abartılı olmuş.

Abartmayın hocam

Aylık 1500₺ yakıt iyiymiş ya benim 2.0 dizel 2500₺ ye fulleniyor ve 3 hafta zor gidiyor aylık 3800₺ yakıt masrafım var. Gerektiği gibi kullanırım ne sakin ne de aşırı tapagaz

Ben geçen ay sıfır corolla aldım. 12 bin kasko çıktı. En üst yüzdede hasarsızlık indirimindeyim. Ya kaza yapmışsınız yada ilk arabanız olmalı bu kadar yüksek çıktıysa.

• Hep 50 TL alanlardandım, şimdi hep 500 TL alan oldum. 500 TL dizel ile 120-150 km ancak gidiyorum, o da 1.5-2 gün ancak ediyor.  

• en1gma kullanıcısına yanıt

Nakitte olanlar için çok güzel fırsat dönemi.  

• mystiery_ kullanıcısına yanıt

Kasımda öyle bir fiyat yoktu.

• mystiery_ kullanıcısına yanıt

İnsanların hesaplamadığı bir şey var: Çoğu kişi 1 milyon ve üstü paraları belli başlı marka ve modellerden başkasına vermez. Haliyle buna yakın para istenen araçlarda da aynı durumu yaşıyoruz. Sarı site tamamen hikaye. Şahsen Clio benim gözümde para verip alınacak bir araba değil. Tipik rent a car arabası ya da şirket aracı. 800,000 TL verilecek araba değil. Gider eski model iyi bir arabaya binerim.

Kasım 2019'da 100 bine aldığımız I30 için istene fiyat ortalama 900,000 TL oldu.

• DburakKoc D kullanıcısına yanıt
    Hangi sigorta firması sizinki?

Anadolu sigorta full (sınırsız IMM) kasko yaptırın, 20 bin güle oynaya çıkar. 9 yıllık B segment aracıma (hasar kaydı yok, en üst indirim diliminde) geçen yıl Aralık döneminde 10.000₺ dolayında prim çıkardılar. Bu sene 20.000₺ olur muhtemelen. Kasko şirketi ve poliçe kapsamına göre dramatik şekilde değişiyor tutar.

• DburakKoc D kullanıcısına yanıt

Hocam bak siz kendiniz söylüyorsunuz zaten, en yüksek hasarsızlık indirimindeyim diye. %65 daha ucuz ödemişsiniz. Hasarsızlık indiriminiz olmasaydı 20 bin ödeyecektiniz. + olarak yüksek ihtimal de 25 yaş üstü olduğunuz için daha da indirimli ödediniz.

Hasarsızlık indirimi full olan çok kişi yok zaten, rakamları abarttığımı zannediyorlar ama alakası yok. Her arabaya aynı oranda kasko çıkmıyor. Siz Corolla yerine biraz üst model Suv alsaydınız o hasarsızlık indirimi ile 16 17k ödeyecektiniz. İnsanlar bana tepki göstereceğine sigorta şirketlerine gösterseler daha iyi olur.

+ olarak her kasko aynı imm sağlamıyor. Benim yaptırdığım zaman 18 bine de vardı, 13 bine de vardı. Fakat 13 binlik olan 175 bin imm veriyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DelikanliCekirge -- 23 Eylül 2023; 14:56:42 >
  • Moueson kullanıcısına yanıt

Hocam lütfen elinizi vicdanınıza koyun, abartıyorsun dediğiniz rakamların çok etkeni var. Şimdi elbette Clioya 12 bin kasko da çıkar, 8 bin kasko da çıkar. Bunun içinde hasarsızlık indirimi, servis farkı, imm, yaş etkeni, ehliyet yılı vs vs var.

175 bin imm veren kaskoyu yaptırmak ile yaptırmamak arasında hiçbir fark yok. Eskisi gibi değil rakamlar. Tamam, ben abartmış olayım aylık 5500 değilde 2000 gidiyor olsun cebinizden. Arabanızın borcu yokken, sadece yatarına 2000 TL bağlamak + sorumluluk almak ne kadar mantıklı.

Lütfen bir de bu pencereden düşünün rica ediyorum.

• Bugün antepteki galericileri dolaştım.Hepsinin dükkanının önünde bir otomobil fabrikası gibi araba var.Sırf ellerindeki bu sermaye bile kendilere fazlasıyla yeter.Daha da sektör krizde diye ağlaşıp duruyor şer...siz ah....ksızlar.Bugün cumartesi olmasına rağmen alıcı olarak dolaşan 10 tane adam yok.Ama gene de bu haysiyetsizler güneşin batıdan doğduğunu görseler arabalarına sarılıp yatar gene satmazlar.Çayı koyup içiyorlar dükkanların önünde.

• Türk'e sormuşlar senin maaşını mı artıralım arkadaşının maaşını mı azaltalım? Onunkini azaltın demiş. Bizim millet hasetlik yapar malını bir başkasına ucuza vereceğine benzin döker yakar.

Bakın pazarcılar malı satamayınca nasıl çöpe döküyor garibana dağıtmak yerine.

O yüzden araba bollaşır ucuza alırım diye hayal kurmayın.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.