Şimdi Ara

Reflu ameliyati olan varmi arkadaslar.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
8
Favori
69.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar reflu ameliyati olacagim %99 cevresinde bu ameliiyati olan varmi simdiki durumu ne falan kafamda 1000 tane soru var. Senelerdir cekiyorum. Ilaclar yan etki yapmaya basladi artik. Varsa olan bana simdiki durumunu solesin lutfen

• Arkadaşlar merhaba. Mobilde olduğum için kısa yazmak durumundayım. Ama çoğalırsak paylaşımlarımız artar birbirimize faydamız olur. Benim hikayem uzun Demir gibiyken ve yıllarca hasta ziyareti hariç sağlık merkezi görmemişken ciddi reflü hastası oldum. Teşhisimi maalesef o kadar dr gezdikten sonra kendim koydum. Sonra uzmanlar onayladı. Reflü ameliyatı için doktor önerisi sorulmuş ancak kesin bir cevap yazılmamış.

Kapalı ameliyat konusunda uzman doktorlardan biri Türkçapar hocadır. Arama motorlarından bakabilirsiniz. Ben sadece e-posta yoluyla yazıştım. Ancak fiyat ve ayrıntıları bilmiyorum. Ben daha çok Amerika’da yapılan TIF diye de kısaltılan (kesiksiz ağızdan fundoplikasyon) yöntemi araştırıyorum. Bu operasyon için özofix (Esophyx) cihazı kullanılıyor. Türkiye’de herhangi bir hasta görmedim duymadım. Birkaç yerde Amerikan hastanesi falan yapan doktorumuz varmış ama bu iş şakaya gelmez ciddi vaka sayısı ve tecrübe lazım cerrahta. Bu yöntemle araştırmalara göre benzer sonuçlar elde ediliyor ve yan etkiler çok daha az ve en önemlisi geri döndürülebiliyor. Şuandaki en büyük eksisi bizim için maliyet. Kabaca 10-15 bin dolardan bahsediyorum ama bilgim kısıtlı. İleride ucuzlayacaktır mutlaka. Bazen dertlerimiz yazıyoruz yıllar sonra bakınca aa geçmiş diyoruz. Yıllardır forumdayım inşallah bir çareye kavuştuğumuzu da yazmak nasip olur. Son olarak arkadaşlar inanın konuyla ilgili o kadar çok yabancı forum makale okudum ki yabancı dilim tavan yaptı sınavlardan puanım yükseldi :))
  • Ben de artık olmayı düşünüyorum yıllardır çektim. İnternette başarı oranı %95-100 diyorlar ve çoğu kişi tamamen düzeldiğini söylüyor ama fiyatını bir türlü öğrenemedim . Sadece bir yerde 10000-15000 arası diye okudum öyleyse çok pahalı gibi duruyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enflasyonlu -- 19 Ocak 2016; 20:17:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delpzie.

Ben de artık olmayı düşünüyorum yıllardır çektim. İnternette başarı oranı %95-100 diyorlar ve çoğu kişi tamamen düzeldiğini söylüyor ama fiyatını bir türlü öğrenemedim . Sadece bir yerde 10000-15000 arası diye okudum öyleyse çok pahalı gibi duruyor

Devlet hastanesi yapmiyormu hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: potur

quote:

Ben de artık olmayı düşünüyorum yıllardır çektim. İnternette başarı oranı %95-100 diyorlar ve çoğu kişi tamamen düzeldiğini söylüyor ama fiyatını bir türlü öğrenemedim . Sadece bir yerde 10000-15000 arası diye okudum öyleyse çok pahalı gibi duruyor

Alıntıları Göster
    Ben olmadım dostum.

• quote:

Orijinalden alıntı: potur

quote:

Devlet karşılamıyor diye okudum ama bir bilene sormak gerekiyor.
  • Ben oldum gerçekten çok zor ihtiyacın yoksa olma. Ameliyattan sonra yemek yerken sürekli tıkanıyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akıllıçoççuk

Ben oldum gerçekten çok zor ihtiyacın yoksa olma. Ameliyattan sonra yemek yerken sürekli tıkanıyorsun.

Nerde oldun hocam ben su an kotu durumdayim zaten bundan kotu olcagini sanmiyorum.
  • akıllıçoççuk kullanıcısına yanıt
    Hocam ne kadara nerede oldunuz acaba ?
  • potur kullanıcısına yanıt
    Cerrahpaşa da oldum doktorları çok tecrübeli tabi ben ameliyat olalı 14 yıl oldu.
  • quote:

Cerrahpaşa da oldum doktorları çok tecrübeli tabi ben ameliyat olalı 14 yıl oldu.

Ssk da oldun yani ben arastirmaya devam edeyim bari
  • potur kullanıcısına yanıt
    Çok riskli bir ameliyat birde ameliyat sonrası uzun yıllar endoskopi olman gerek. Allah yardım etsin.
  • akıllıçoççuk kullanıcısına yanıt
    Hocam riskli derken neyi kastettiniz acaba ? Narkozun olası yan etkileri dışında bir riskten bahsedilmiyor laparoskopik ameliyatta ?
  • Ben 14 yıl önce oldum şimdiki teknolojiyi bilmem ama doktor yemek borusuna veya soluk borusuna zarar verebilir. Yalnış bir damarı kesebilir.
  • quote:

Ben 14 yıl önce oldum şimdiki teknolojiyi bilmem ama doktor yemek borusuna veya soluk borusuna zarar verebilir. Yalnış bir damarı kesebilir.

O zaman sunnetin daha cok riski var hocam mantikli konusalim lutfen
  • ben ameliyat olalı 2ay oldu zor bir ameliyat değil ben robotik cerrahi ile oldum üç tane küçük delik açtılar karın bölgeme ben Kayseri'de yaşıyorum burada özel hastanede oldum sigorta bir kısmını karşıladı 750tl para verdim hastaneye.ben reflü+mide fıtığı ameleliyatı oldum.benim iyileşme sürecin 1ay sürdü ama çok şükür iyiyim ve kurtardım dertlerimden.şuan sadece sabahları sadece aç karnına mide koruyucu hap kullanıyorum.
    Ameliyatın artıları:
    -reflü şikayetkerinden kurtardım
    -tansiyon şikayetim vardı o düzeldi
    -108 kiloydum 92 kiloya düştüm

ameliyatin eksikeri:
    -yemek yerken tıkanıyorsun artık hatta su içerken bile
    -yemekleri yavaş ve lokmalarını küçük yiyorsun çünkü mideden aşağı zor iniyor
    -1 ay boyunca baharatlı,acı ve asitli içecekler yasak.
    -Ve maalesef 6 ayda bir endiskopi yaptirmak zorundasın son durum ne diye yanı kontrol amaçlı.

eğeki ilaç tedavisiyle durumun iyileşmiyorsa ameliyat son çözüm maalesef ben tam 3 sene kadar geciktirdim en son nefes darlığından hastanelik oldum mide asidim yemek borumu yakmış ve maalesef onun sonu gırtlak kanseri son karar yinede senin.aklına soru takılırsa sorabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: c_._s

ben ameliyat olalı 2ay oldu zor bir ameliyat değil ben robotik cerrahi ile oldum üç tane küçük delik açtılar karın bölgeme ben Kayseri'de yaşıyorum burada özel hastanede oldum sigorta bir kısmını karşıladı 750tl para verdim hastaneye.ben reflü+mide fıtığı ameleliyatı oldum.benim iyileşme sürecin 1ay sürdü ama çok şükür iyiyim ve kurtardım dertlerimden.şuan sadece sabahları sadece aç karnına mide koruyucu hap kullanıyorum.
    Ameliyatın artıları:
    -reflü şikayetkerinden kurtardım
    -tansiyon şikayetim vardı o düzeldi
    -108 kiloydum 92 kiloya düştüm

ameliyatin eksikeri:
    -yemek yerken tıkanıyorsun artık hatta su içerken bile
    -yemekleri yavaş ve lokmalarını küçük yiyorsun çünkü mideden aşağı zor iniyor
    -1 ay boyunca baharatlı,acı ve asitli içecekler yasak.
    -Ve maalesef 6 ayda bir endiskopi yaptirmak zorundasın son durum ne diye yanı kontrol amaçlı.

eğeki ilaç tedavisiyle durumun iyileşmiyorsa ameliyat son çözüm maalesef ben tam 3 sene kadar geciktirdim en son nefes darlığından hastanelik oldum mide asidim yemek borumu yakmış ve maalesef onun sonu gırtlak kanseri son karar yinede senin.aklına soru takılırsa sorabilirsin.

Aklimda 50 tane soru var hocam hangisini sorayim

• peki en azından yardımcı olabilmişimdir inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: c_._s

peki en azından yardımcı olabilmişimdir inşallah.
    Babam oldu. Her yemeği yiyemiyordu. Ameliyatı olduktan sonra bir ay kadar kötü geçti. Ondan sonra iyileşti ancak yemek borusunu küçülttükleri için zor yemek yiyordu. Son durum ne bilmiyorum. Okuldayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İlaçBağımlısıErkekÇüküsü

Babam oldu. Her yemeği yiyemiyordu. Ameliyatı olduktan sonra bir ay kadar kötü geçti. Ondan sonra iyileşti ancak yemek borusunu küçülttükleri için zor yemek yiyordu. Son durum ne bilmiyorum. Okuldayım.

Alıntıları Göster
    Ameliyatsız bu hastalıktan kurtulmanın yolu yok mu? İlla kimyasal ilaçları kastetmiyorum, alternatif tıp falan da olur.
  • c_._s kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de son 2 aydır nefes darlığı çekiyorum sizde ne kadar süredir nefes darlığı yapıyordu reflü ? Bir de 3 yıl geciktirdim demişsiniz 3 yıl önce durumunuz nasıldı 3 yıldır ilaç kullanmıyor muydunuz ?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.