Şimdi Ara

Reflu ameliyati olan varmi arkadaslar. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
8
Favori
69.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: demonic

Bende çözüm oldu. Bi deneyin.
    Bende baya reflü oluyordum kilo aldığımdan beri. Ekmek poğaça vb yediğim zaman hele azıyordu. Gece öksürüğümde boğuluyordum. Herbalife diyet programı ile shake, çay tükettim. 13 kilo verdim ve o gün bugündür art Arda 2-3 dürüm yiyorum yinede reflü olmuyorum. Bir kere gece öksürerek uyanmadım. Hemen deneyin.
    Bu eleman bana tedarik etti.https://www.facebook.com/muradkumas
    Merhaba ne çayı anlayamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• erosxman kullanıcısına yanıt
    "Herbalife shake" yazın googleye anlarsınız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kardeşim reflünün tedavisi çok basittir. süt ve gazlı içeceklerden uzak durucaksın. phı düşük su içmiyeceksin. en uygun içme suyu ph ı 7.6 civarıdır. suyun ph ı düştükçe reflü yapar. ayrıca içtiğin suyun bikarbonat değerine bak ne kadar fazlaysa o kadar reflüne faydalı olur. dediklerimi yaparsan kesinlikle bir şeyin kalmaz. ameliyata gerek yok sağlıcakla kal...
  • Önerin için teşekkürler dikkate alacağım

• Benimde tam 9 senedir feflü gastrit mide fıtığı şikayetlerim var son 4 senedir nefes darlığı çekiyorum ilaçlar fayda etmiyor karnımda sanki Öküz varmış gibi yaşıyorum artık pes ettim ameliyat olmayı düşünüyorum yakın zamanda bu ameliyatı olan arkadaşlar varsa bilgilendirirse çok sevinirim.

• orhancub kullanıcısına yanıt
    19.09.2018 tarihinde k.maras devlet hastanesinde mide fıtığı amaliyatı oldum bugün hastaneden taburcu oldum biraz amaliyattan sonraki surek sıkıntılı özellıkle omuz ağrısı felaket bir şekilde oldu ama herkezin şikayet ettiği yutkunma sıkıntı hiç çekmiyorum sanki hiç amaliyat olmamış gibiyim şuan tam sonuç söyleyemem ama bende aşırı mide bulantısı ve istifra oluyordu şuan bir sıkıntı yok normal katı yemek yiyorum ve sıkıntı olmuyor eğer bu sıkıntıdan kurtulursam faydasını görürsem helal olsun yapan doktora gidip elini öpeceğim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grglmhmt

19.09.2018 tarihinde k.maras devlet hastanesinde mide fıtığı amaliyatı oldum bugün hastaneden taburcu oldum biraz amaliyattan sonraki surek sıkıntılı özellıkle omuz ağrısı felaket bir şekilde oldu ama herkezin şikayet ettiği yutkunma sıkıntı hiç çekmiyorum sanki hiç amaliyat olmamış gibiyim şuan tam sonuç söyleyemem ama bende aşırı mide bulantısı ve istifra oluyordu şuan bir sıkıntı yok normal katı yemek yiyorum ve sıkıntı olmuyor eğer bu sıkıntıdan kurtulursam faydasını görürsem helal olsun yapan doktora gidip elini öpeceğim
    Geçmiş olsun hocam bende özel bir doktora gittim profösör bana ameliyat olmam gerektiğini söyledi 7000 TL civarı bir maliyet çıkardı bana özel hastanede yapacakmış ameliyatı bilmiyorum hala karar veremedim işin içinde para olduğundan birde neden devlette değilde özelde yapmak istediğinden dolayı acaba para için mi kesicek bizi diye düşünmeye başladım Allah bu durumda olan herkese yardım etsin şifa versin çok zor bir rahatsızlık öldürmüyor ama süründürüyor.

• Bende daha önce istanbulda özele gittim orda teşhis koydular amaliyat için 7 bin tl istedi bende kabul etmedim memlekete geldim devlet hastanesinde iyi bir gastroentroloji cerrahi buldum sende bulunduğun bölgede istersen git görün tek bir doktora gitme rabbim herkeze şifa versin inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grglmhmt -- 25 Eylül 2018; 14:57:0 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Geçmiş olsun. Sizin nefes darlığınız tam olarak nasıl etkiliyor sizi? Yemeklerden sonra mı yoksa gün boyu mu devam ediyor? Benim 8 senedir sebebi bulunamayan nefes darlığım var ve midemde de sorunlarım var ancak doktorlar bu durumun midemden olmadığını söylüyorlar. Endoskopi de olmadım. Acaba akciğer röntgeninde diyaframda sıkıntı olmadığı için mi mide fıtığı ve reflü düşünmüyorlar?
  • zamanzaman17 Z kullanıcısına yanıt
    Benim 4 senedir bu sorunum devam ediyor gitmediğim doktor kalmadı mide fıtığı ve reflüm var gastrit sorunlarım ve ibs rahatsızlığımda mevcut karın içi bölgemde kasılmalar oluyor kramp tarzında ama ağrı olmuyor genelde göğüs bölgemde bir dolgunluk mevcut ve rahat nefes alamıyorum özellikle yediklerime dikkat etmezsem zaten mevcut olan nefes darlığım daha da artıyor ve geceleri uyutmuyor mide ve bağırsak kaslarını gevşetici ilaçlar alınca rahatlıyorum sadece Allah şifa versin sizede gerçekten çok zor bir durum yaşamayan bilmez hiç bir şekilde sosyal olamıyorsunuz rahat edemediğin için rahat nefes alamamak rahat yemek yiyememek çok zor hala çözüm bulamadım bende mide fıtığı ameliyatı olmayı düşündüm ama kimi doktor tavsiye etmiyor kimisi olman lazım diyor şaşırdım Allah bu durumda olan kim varsa şifalar versin.

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ika -- 3 Kasım 2018; 13:34:23 >
    çok geçmiş olsun umarım atlatırız ve geçmişe gülerek bakarız
  • zamanzaman17 Z kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler sizede geçmiş olsun inşallah geçer dediğiniz gibi.

• Arkadaşlar merhaba. Mobilde olduğum için kısa yazmak durumundayım. Ama çoğalırsak paylaşımlarımız artar birbirimize faydamız olur. Benim hikayem uzun Demir gibiyken ve yıllarca hasta ziyareti hariç sağlık merkezi görmemişken ciddi reflü hastası oldum. Teşhisimi maalesef o kadar dr gezdikten sonra kendim koydum. Sonra uzmanlar onayladı. Reflü ameliyatı için doktor önerisi sorulmuş ancak kesin bir cevap yazılmamış.

Kapalı ameliyat konusunda uzman doktorlardan biri Türkçapar hocadır. Arama motorlarından bakabilirsiniz. Ben sadece e-posta yoluyla yazıştım. Ancak fiyat ve ayrıntıları bilmiyorum. Ben daha çok Amerika’da yapılan TIF diye de kısaltılan (kesiksiz ağızdan fundoplikasyon) yöntemi araştırıyorum. Bu operasyon için özofix (Esophyx) cihazı kullanılıyor. Türkiye’de herhangi bir hasta görmedim duymadım. Birkaç yerde Amerikan hastanesi falan yapan doktorumuz varmış ama bu iş şakaya gelmez ciddi vaka sayısı ve tecrübe lazım cerrahta. Bu yöntemle araştırmalara göre benzer sonuçlar elde ediliyor ve yan etkiler çok daha az ve en önemlisi geri döndürülebiliyor. Şuandaki en büyük eksisi bizim için maliyet. Kabaca 10-15 bin dolardan bahsediyorum ama bilgim kısıtlı. İleride ucuzlayacaktır mutlaka. Bazen dertlerimiz yazıyoruz yıllar sonra bakınca aa geçmiş diyoruz. Yıllardır forumdayım inşallah bir çareye kavuştuğumuzu da yazmak nasip olur. Son olarak arkadaşlar inanın konuyla ilgili o kadar çok yabancı forum makale okudum ki yabancı dilim tavan yaptı sınavlardan puanım yükseldi :))

• bugrahan18 B kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Hastalıklarımızın geçmişte kalması dileğiyle.

• Bana da yeni teşhis koyuldu. Gastrit ve reflü var dedi. Mikrop var mı diye biyopsi sonucunu bekliyorum. Umarım ameliyat gerekmez. Şimdilik bi şurup ve mide koruyucu verdi.

• =PistoLeRo= kullanıcısına yanıt
    Bende cuma günü endoskopi oldum. Sonuçlar 10 gün sonra dediler. Beklemedeyim. Geçmiş olsun.

• hort.

arkadaslar reflü ameliyatı olanlar gecmiş olsun bi iki sorum olacak

tüm ilaçları tamamen bıraktınız mı?
    çift yastıkla yatma durumu tamamen iptal mi?
    her istediğinizi yiyip içebiliyor musunuz?
    yüz üstü uyumak yasak mı?
    spor yasak mı?
    agır kaldırmak yasak mı?

ilk aklıma gelen sorular bunlar lütfen cevaplar mısınız?

tekrar gecmiş olsun insallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugrahan18

Arkadaşlar merhaba. Mobilde olduğum için kısa yazmak durumundayım. Ama çoğalırsak paylaşımlarımız artar birbirimize faydamız olur. Benim hikayem uzun Demir gibiyken ve yıllarca hasta ziyareti hariç sağlık merkezi görmemişken ciddi reflü hastası oldum. Teşhisimi maalesef o kadar dr gezdikten sonra kendim koydum. Sonra uzmanlar onayladı. Reflü ameliyatı için doktor önerisi sorulmuş ancak kesin bir cevap yazılmamış.

Kapalı ameliyat konusunda uzman doktorlardan biri Türkçapar hocadır. Arama motorlarından bakabilirsiniz. Ben sadece e-posta yoluyla yazıştım. Ancak fiyat ve ayrıntıları bilmiyorum. Ben daha çok Amerika’da yapılan TIF diye de kısaltılan (kesiksiz ağızdan fundoplikasyon) yöntemi araştırıyorum. Bu operasyon için özofix (Esophyx) cihazı kullanılıyor. Türkiye’de herhangi bir hasta görmedim duymadım. Birkaç yerde Amerikan hastanesi falan yapan doktorumuz varmış ama bu iş şakaya gelmez ciddi vaka sayısı ve tecrübe lazım cerrahta. Bu yöntemle araştırmalara göre benzer sonuçlar elde ediliyor ve yan etkiler çok daha az ve en önemlisi geri döndürülebiliyor. Şuandaki en büyük eksisi bizim için maliyet. Kabaca 10-15 bin dolardan bahsediyorum ama bilgim kısıtlı. İleride ucuzlayacaktır mutlaka. Bazen dertlerimiz yazıyoruz yıllar sonra bakınca aa geçmiş diyoruz. Yıllardır forumdayım inşallah bir çareye kavuştuğumuzu da yazmak nasip olur. Son olarak arkadaşlar inanın konuyla ilgili o kadar çok yabancı forum makale okudum ki yabancı dilim tavan yaptı sınavlardan puanım yükseldi :))
    ben de endoskopik yöntemleri arastırıyorum
    siz tif 1.0 ı mı arastırdınız
    tif 2.0 tc de var mı bulabildiniz mi

stretta prosedur, ndo plicator , arms , tif 1.0 , tif 2.0 , muse....bunları arastırıyorum bir aydır siz bunları arastırabildiniz mi?

fiyatları yazayım
    laparoskopik ameliyat ahmet hoca da 20.xxx lerde imis

stretta da gene 4500-5000dolar.

bunları bu fiyatları birebir ben almadım ben ozellikle stretta için fikrim suydu belki 20bin tl der özeller ki özellerin verdiği fiyatın genelde yarısında yada +5000 e anlasılır yani stretta icin kafamdaki rakam 15000gibi bir rakamdı her sey dahil.

sizin yorumlarınızı merak ediyorum.

ve şikayetlerinizi ....

• quote:

Orijinalden alıntı: hayaletmavisi

ben de endoskopik yöntemleri arastırıyorum
    siz tif 1.0 ı mı arastırdınız
    tif 2.0 tc de var mı bulabildiniz mi

stretta prosedur, ndo plicator , arms , tif 1.0 , tif 2.0 , muse....bunları arastırıyorum bir aydır siz bunları arastırabildiniz mi?

fiyatları yazayım
    laparoskopik ameliyat ahmet hoca da 20.xxx lerde imis

stretta da gene 4500-5000dolar.

bunları bu fiyatları birebir ben almadım ben ozellikle stretta için fikrim suydu belki 20bin tl der özeller ki özellerin verdiği fiyatın genelde yarısında yada +5000 e anlasılır yani stretta icin kafamdaki rakam 15000gibi bir rakamdı her sey dahil.

sizin yorumlarınızı merak ediyorum.

ve şikayetlerinizi ....

Alıntıları Göster
    Hocam geç cevap için kusura bakmayın yeni farkettim. Fiyat bilgileri için teşekkürler. Ben araştırmalarımda EsophyX 2’ye odaklandım. Çünkü ABD’de 12binden fazla operasyon ve yüzde 80 başarı oranıyla çok sayıda bilimsel makaleye konu olmuş bir yöntem. Ancak Türkiye’de devamlı ve sistemli olarak yapıldığını duymadım. Türkçapar hocanın gerçekleştirdiğini okudum. Bazı hocalarımız da kursunu almışlar ve yöntemden haberdarlar. Yakın gelecekte başlar diye düşünüyorum. Olmazsa maddi durumu halledip ABDye gidebilirim. Ama şuan için zor. Araştırmalarımıza ve bilgi paylaşımına birlikte devam edelim Cengiz Pata hoca MUSEyi uygulamaya başlamış ve iyi sonuçlar aldığını ifade ediyor. Nissen elimizde duruyor ama o girişimleri yaptıracak kadar ağır değilim çok şükür. ama son çare kalırsa neden olmasın.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.