Şimdi Ara

Range Rover Evoque Alacağız yardım..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
44.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar babama RR Evoque almayı düşünüyoruz.
    2012 - 2013 model 160.00₺ gibi bir bütçemiz var ama aklıma takılan birkaç soru var bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

1-)öncelikle ilanlara bakarken 2.0Si4 2.0TD4 diye kategori var si benzin td dizel galiba dizller malüm payalı olduğu için benzine yöneliyoruz
    sizce benzinli almak mantıklı mı ? (yakır ortalaması 8-13lt arasında seyir ederse problem olmaz)?

2-)Si4 kategorisinde

--Autobiography
    --Dynamic
    --HSE Dynamic
    --Prestige
    --Pure

diye alt modelleri var bunlardan hangisi full HSE dynemic olan mı prestige olan mı hangi modele yönelmemiz gerekiyor araçları incelediğimde çok büyük farklar göremedim fark genelde fiyatlarda 14000 tl ye de aynı model araç varken 300000tlye de aynı model araç var bu fiyat skalasnın bu kadar geniş olmasının sebebi nedir acaba?

3-) alırken nelere dikkat etmemiz gerekmektedir?

4-) cam tavan galiba açılmıyor resimlerde öyle anladım ince bir ayrıntı ama olsun :) açılır cam tavan olanları mevcutmu?

konu ile alakalı arkadaşlar cevaplandırrsa çok teşekkr ederim.. son olarak Discovery Sport ile RR Evoq arasında ki fiyat farkını sebebi nedir evoq daha hoş görünüyor bu fiyat farklı tam olarak neden var?

• Hocam biz forum olarak böyle arabaları bilmeyiz. Bize symbol sor, linea sor, corolla sor ama bunu sorma.
  • 1-) Si4 motorlar, tahmin ettiğin gibi, benzinli, diğeri de dizel. Bana kalsa benzinlisini alırım, 12 litre civarında yakıyor, aşırı düzeyde uzun yol yapmazsan ya da aynı şekilde çok fazla kapatarak gitmezsen.

2-) Prestige ve Pure arasında bildiğim kadarıyla çok fazla fark yok, sadece krom iç aksam ve iç renk seçimi gibi opsiyonlar var bildiğim kadarıyla. Autobiography, eskinin Vogue paketi yerine gelen en dolu paket. Fiyat skalasının genişliğinin sebebi, tahmin edebileceğiniz üzere, opsiyonlar. Tam dolu bir BMW 320d'nin 5 serisinin fiyatını rahatlıkla geçtiği dünyamızda, RR gibi bir markadan da benzer yönelimleri görmek normal.

3-) Aracın elektrik aksamının iyi kontrolü dikkat edilmesi gereken konulardan. Modelin öyle "kronik" bir sorunu olmasa bile, RR alırken sıkı kontrol nacizane önerim.

4-) Convertible versiyonu da mevcut :)
  • Yapma yav :D
  • oneyy1905 kullanıcısına yanıt
    aydınlatıcı bilgi için teşekkür ederim.
    evoq için Convertible diye bir paket göremedim :/
    Oneyciğim birde biraz ben yazayım.Araç benim değil ama uzun süre kullanmıştım.

2.0 Sİ4 motor beygiri ve tork eğrisi gayet yüksek,başarılı bir motor. Ama yakıtı su gibi içer , o paraya daha yakıtı düşük ve performansı yüksek aynı ayarda araçlar bol.Birde piyasa olarak benzinli pek tutulmuyor.

Ben diesel 2.2 TDİ olanını sürmüştüm diesel olmasına rağmen 9-10 litreye yakın bir tüketimi vardı.Aracın meridian ses sistemini de pek beğenmedim,bir bmw deki harman kardon logic 7 veya mersodaki burmester ayarında değil.

Kronik sorun bende duymadım ama İngilizler elektrik aksamı konusunda ün salmışlardır,özellikle freelander serisinde bayağı çile çekmiş tanıdığım var.Eski motorları twincam de baş belasıydı.

Üstü açılan yanılmıyorsam iki kapılı olarak var ? En dolusu HSE Dynamic oluyor diye biliyorum.Sürüşü bayağı zevkli ama fiyatının hakkı değil.Km yükselince satması mesele ve zararın çok oluyor.
  • hocam RR almayı kafaya koyduysanız o fiyata en mantıklısı o. benzini içecek haliyle ama RR düşünen adama x3 yada q5 falan önerilmez bence, range farklı bir araçtır. Pure en boş autobiography en dolu olan modeller. doluluk ve km yaş durumuna göre araçlar fiyatta farklılık gösteriyor. Ben olsam dizel dışında suv almam, ne kadar zengin olursanız olun yakıt dışında dizelin torku o araçları kaldırmak için şart bence. 2.0 benzinli hem tüketim hem vergiden kaybeden bir motor dediğim gibi alan markası için alır. 160a alacağım araç bmw 520i olur farklı tabii ama çok temiz ve dolu bir araç bulunabilir tahminimce.
  • Çok gördüm ama hiç binmek nasip olmadı. Range Rover Evoque ne zaman göresem döner bir daha bakarım. Bana göre tasarımı mükemmel olan bir araç. Dizelde 10 lt yakması bana çok abartı gibi gelmedi. Normal bir araç şehir içi zaten 6-7 lt az yakmıyor.
  • flyer_mig kullanıcısına yanıt
    hocam peki şanzıman olarak ne kullanıyorlar 2012-13 modellerinde falan?

birde RR Evoq X3 Q5 den çok iyi bence görüntü olarak bile.
    gönlümüzde X6,Q7 yada RR Sport var ama bu aralar sadece gönlümüzdeler.
  • Onu oneyciğime soracaksın...akülü araba hissi verdiğinden bizim araçlar hep manueldi.

Bmw nin zf şanzımanı olması lazım.Geçişlerı hissetmiyorsun.
    ZF 6 ileri, 2013 sonrası ZF 9 ileri.

Merak etme flyerciğim, bizim de manuel arabamız var, senin akülülerden de güzel his veriyor.
    Akulu(otomatik veya oyuncak) arabamiz hic olmadi oneycigim mesajin imasini anlamamissin. Bakimiyla ve tamiriyle ugrasmak zorunda kaliyormussun otomatikte. Birde kontrol ve guven hissi yok,deviri ve motor frenini ayarlayamiyon.

Ha bide oneycigim tsk nin verdigi askerin aldigi maas belli.General,pasa olmadiktan sonra bunlara sahip olup yurutup binmek hayal.Ozel sektorun harci bunlar.Bizim gibilerin ayagini yerden ancak oyak renault keser

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flyer_mig -- 7 Şubat 2017; 2:19:44 >
  • A3 fiyatına RR yakıt üzmeyecekse mantıklı seçim
    2013ler 9 ileri mi ? 6 ilerimi
    ya hocam bende manuelciyim ama şehir içinde trafikde vites düşür artır hiç durmadan uğraşıyorsun çok sıkıyor zaten f1 vites istediğin gibi oynarsın diye düşünüyorum auto iyi olur diye düşünüyorum.
  • hocam daha yeni aldım evoque'mu hatta dün aldım:D
    yakıt tüketimi 11 12 litre civarında geziyor ister istemez performanslı kullanıyorsun çok keyifli performansı var.
    Kesinlikle dynamic olan modelden al diğerlerinden çok daha güzel görünüyor.
    hiçbir modelin tavanı açılmıyor.
    Bende daha yeni aldım çok detaylı bilgi veremiyorum soracağın bir şey olursa cevap veririm.
  • cilloo kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin inşallah :)

kaç model özel değilse fiyatınıda yazarmısınız 2.el ise km bilgisinide.
    şerit takip vs gibi özelliklere baltım göremedim acaba bu özellik de mevcut mu araçda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sharq32

hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin inşallah :)

kaç model özel değilse fiyatınıda yazarmısınız 2.el ise km bilgisinide.
    şerit takip vs gibi özelliklere baltım göremedim acaba bu özellik de mevcut mu araçda?

2012 model 170 lira civarı bitirebildik. araçta çizik bile yok. 54.000 km'de şu an
    şerit takip yok
  • cilloo kullanıcısına yanıt
    şerti takip vs gibi basit özellikler neden yok anlamıyorum ya. Açıkcası cam tavan ve bu şerit takip gibi özellikler hafif soğuttu ama o görünüşe feda olsun denebilir .)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sharq32

şerti takip vs gibi basit özellikler neden yok anlamıyorum ya. Açıkcası cam tavan ve bu şerit takip gibi özellikler hafif soğuttu ama o görünüşe feda olsun denebilir .)

şerit takip gereksiz bence ama öküz gibi cam tavan yapacaklarına 2 parça yapıp ön taraftaki parça açılsa iyi olurdu. Uzun yolda sıgara içerken cam açmak hiç kullanışlı değil:D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.