Şimdi Ara

Randevu almadan ehliyet basvurusu yapabilirmiyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
35.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ehliyet icin randevular artık nufüs müd. alınıyormuş ve randevuyu 2 ay sonraya veriyor randevusuz sabah erken saatlerde gitsem alma ihtimalleri varmı ?

• Alırlar bence ben ehliyet aldığımda emliyette randevu bile sormadan aldılar kimsenin randevu falan umrunda değil zaten dosyaları alıp parmak izi alıp gönderiyorlar
  • İnsallah alırlar yarın sabah erkenden gidicem almazlarsa bi daha 6 hazirana kalıyor
  • Alamazsınız pazarı pazartesiye bağlayan gece saat 12den sonra randevu tarihlerini kontrol edin sistem haftada bir sıfırlayıyor tarzı birşey hatırlıyorum
  • Bakarın inş vardı bu ayın sonu na verse yine iyi
  • Randevu gerekiyor.
  • ALİNABİLİYOR MU ? Biri cevaplarsa cok sevinirim lutfen ...
  • Randevu alınmaz şse, sıra gelmesi pek mümkün değil. Belli sabah gelinse akşama çıkılabilir?

Ben değişim için 15 gün sonraya randevu almıştım, 10 dakikalık iş oldu.

Randevu almadan gelip 3-4 saattir bekleyen vardı!
  • Alınma ihtimali yüksek , arkadaş için gittik , isim yazdırdık , 15dk’da sıra geldi , içerisi kalabalık olmasına rağmen
  • Sabah 8 de gitsem hic sans yok mu. Gisede randevusuz gelenler icin bir buton varmis sanirim
  • Hangi ilde yaşıyorsunuz bilmiyorum, ama ben yaşadığım ilin ilçesindeki nüfus müdürlüğüne sabah 7 gibi randevusuz gittim. Günlük 100 kişi ile sınırlıymış. Hemen aynı gün içinde işlemleri yaptılar. 3 gün sonra ehliyet kapıma geldi. Belki sizin yaşadığınız ilin, ilçe nüfus müdürlüğü de aynı sistem çalışıyor olabilir. Araştırmak lazım.
  • Besiktas ilce emniyet mudurlugu benimki
  • Besiktas ilce nufus mudurlugu *
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Randevu alınmaz şse, sıra gelmesi pek mümkün değil. Belli sabah gelinse akşama çıkılabilir?

Ben değişim için 15 gün sonraya randevu almıştım, 10 dakikalık iş oldu.

Randevu almadan gelip 3-4 saattir bekleyen vardı!
    Hocam ehliyeti orada veriyorlar mı yoksa eve mi geliyor kimlik aynı yeni kimlikler gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali GÜLER

Hangi ilde yaşıyorsunuz bilmiyorum, ama ben yaşadığım ilin ilçesindeki nüfus müdürlüğüne sabah 7 gibi randevusuz gittim. Günlük 100 kişi ile sınırlıymış. Hemen aynı gün içinde işlemleri yaptılar. 3 gün sonra ehliyet kapıma geldi. Belki sizin yaşadığınız ilin, ilçe nüfus müdürlüğü de aynı sistem çalışıyor olabilir. Araştırmak lazım.
    Ehliyet yenilemede ne gibi belgeler lazım hocam giderken ona göre temin edelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: FrankGallagherx

Hocam ehliyeti orada veriyorlar mı yoksa eve mi geliyor kimlik aynı yeni kimlikler gibi

Alıntıları Göster
    Ben Pazartesi öğleden sonra müracat ettim, Cuma sabahı eve geldi. PTT Kargo getiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 21 Mayıs 2018; 0:6:17 >
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Ne gibi belgeler ile basvurdunuz hocam acaba ?
  • quote:

Ehliyet yenilemede ne gibi belgeler lazım hocam giderken ona göre temin edelim

Alıntıları Göster
    -Nüfus Cüzdanı
    -Sağlık raporu (Bulunduğunuz yerin aile hekiminden ücretsiz alabilirsiniz. Yeni sistem olacakmış onu aile hekiminize danışın.)
    -2 Adet biyometrik fotoğraf (Birini sağlık raporuna doktor yapıştıracak. Diğerini ehliyet başvuru sırasında tarayıp veriyorlar.)
    -13TL değerli kağıt bedeli + 2 TL Polis Teşkilatı Güçlendirme Vakfına yatırılacak. Anlaşmalı bankalara ya da vergi dairelerine yatırabilirsiniz, makbuzlarını da yanınıza alın. Bu kısım çok önemli; Toplamda 15 TL yatacak, 13 TL sini Ptt ye yatırdım. 2 TL daha istiyorlardı onu da bankaya yatırdım.
    -Eski ehliyet (Kayıt işlemlerinden sonra delikli zımba ile delik açılıp size geri verilecek.)
    -Kan grubunu gösterir belge ya da eski ehliyetinizde yazıyorsa ona bakıyorlar.

İşlemlerinizi yaptırdıktan sonra size geçici sürücü belgesi verilecek. Ayrıca Ptt den size, kargo takip numaranız sms ile gönderilecek. Bu numaradan kargo takibini yapabilirsiniz.

Ayrıca bu linktenhttps://www.nvi.gov.tr/hakkimizda/projeler/surucu-belge/surucu-belgesi-sss daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Umarım en kısa zamanda işiniz hallolur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali GÜLER -- 21 Mayıs 2018; 2:11:23 >

• Ali GÜLER kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkür ederim ellerinize sağlık fakat para yatırma kısmını anlamadım 13 ayrı yaticak 2 lirada bankaya gidip ayrı mı yatiricam veya komple ziraat bankasına gidip yatırabilir miyim
  • quote:

Hocam çok teşekkür ederim ellerinize sağlık fakat para yatırma kısmını anlamadım 13 ayrı yaticak 2 lirada bankaya gidip ayrı mı yatiricam veya komple ziraat bankasına gidip yatırabilir miyim
    Ziraat Bankasının ücret alıp almama konusunda bir fikrim yok ama yinede banka ile görüşün derim. Ben değerli kağıt bedeli olan 13 TL yi Ptt ye yatırmıştım. Baktım 2 TL daha ödenecekmiş, hemen koştum rastgele Akbank a gidip 2 TL yi de yatırdım. Ziraat Bankasına gittiğiniz zaman sorun, eğer alıyorlarsa oradaki gişe memuruna; Ben mevcut ehliyetimi yenilemek amacıyla 13TL değerli kağıt bedeli ve 2 TL de polis teşkilatı güçlendirme vakfına para yatıracağım diye belirtin.Toplamda 15 TL bankaya ödeyeceksiniz. Tek fark 13TL için ayrı hesaba ve 2 TL için ayrı hesaba para yatırmış oluyorsunuz. Dekontlarını kaybetmeyin yanınıza alın. Eğer Ziraat Bankası almıyorsa Akbank, Vakıfbank ya da Halkbank a gidin. Evrak işleri ve para yatırma işlerini hallettikten sonra bir önceki gönderide belirttiğim evraklarınızı alıp en yakın nüfus müdürlüğüne gidebilirsiniz. Umarım sistem bizim oradaki gibidir de çabuk halledersiniz. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali GÜLER -- 21 Mayıs 2018; 2:6:58 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.