Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Quantum Break | Xbox One

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: keremec Daha Az
1 Kayıtlı Üye
714
Cevap
6
Favori
21.339
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Xbox >> FPS >> Quantum Break | Xbox One
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    5874 Mesaj

Tür: TPS

Yayıncı: Microsoft

Yapımcı: Remedy Entertainment

Grafik Motoru: Northlight Engine

Platform: Xbox One

Çıkış Tarihi: 5 Nisan 2016

Web Sitesi: remedygames.com/category/quantum-break

Facebook: facebook.com/QuantumBreak

< Bu konunun sahibi wNchstR iken gokhanext tarafına aktarılmıştır -- Nis 19 2016 1:05AM >

|
    |

iPhone 5s Kullanıcı Kulübü

iPhone 5S 16GB Uzay Grisi

• Kim ne derse desin Xbox One yeni güncellemelerle kusursuz bir konsol oldu oyun deseniz her oyun çıkıyor zaten yok PC ye kayıyorlarmış, prestiji gitmiş vs. benim zerre umrumda değil,ben oyunuma ve zevk almaya bakarım Microsoft dan daha ıyısı gelene kadar sonuna kadar Xbox One arkadaşlar!

Ben malesef her oyun her platforma çıksın ne güzel işte olayına katılmıyorum. Eskiden mantıklı geliyordu her oyun her platforma çıksın ne güzel diye ama düzgün düşününce malesef o kadar akla yatkın olmadığını düşünüyorum. Ayrıca xbox exc oyunları istisnasız olarak çıktıktan 1-2 ay sonra 60 dolardan 30 dolara düştüğü için quantum breaki scalebundu recoreu mecoreu zaten almayacağımı ve windowslu bir pc sahibi olmadığımı, mac işletim sistemi kullandığımı şimdiden belirteyim. Yani oyunu önspiarş verdim pcye gelince elimde patladı falan gibi bir durumum yok :) O yüzden tamamen tarafsız olarak konuşcam.

İlk başta söylemek isterim ki yıllarca xbox one exclusive diye yırtındığın oyunun çıkmasına 1 hafta kala çıkıp "pc içinde geliyor bak ne güzel herkes oynayabilecek" demek ap açık rezilliktir. Rezillikten öte, özellikle exclusive olarak lanse ettiğin oyunları oynamak için xboxone tercih etmiş kişilere yapılmış büyük terbiyesizliktir. Zorlasan dolandırıcılığa kadar bile gider... High end bir PC sistemi olduğu halde sırf microsftun "bu oyunu sadece bu konsolda oynayabilirsiniz" diyerek lanse ettiği tomb riderı, quantum breaki vs. oynarım diye xboxone alan adam ne yapıcak? Şu satten sonra neresine şaapacak konsolu???

Konsol demek exclusive oyun demektir. Mario kart mı oynamak istiyorsun gidip nintendo alırsın. God of war mı oynamak istiyorsun playstation alırsın. Shenmue mi oynamak istiyorsun gider dreamcast alırsın. Halo mu oynamak istiyorsun gider xbox alırsın, Wow mu oynamak istiyosun gidip pc toplarsın. Bakmazsın yani gamepadine, yazılımına cartına curtuna. O oyunu oynamak istiyosan o konsolu alırsın. Öncelik budur... Bu oyunların hepsi her platforma çıksa zaten konsol diye bir kavram olmazdı. Eğer olay koltuğa yayılıp tvden büyük ekranda oyun oynamaksa, en basitinden asusun rog g20leri gibi konsol boyuntunda pcleri var. Alıp koyardın tvnin altına çıkan bütün oyunları oynardın... Ama durumöyle değil, konsolun konsol olmasını sağlayan şey exclusive oyunlardır. Sen çıkıp exclusive oyunları başka platformlara yayarsan, konsolu bu excleri oynamak için almış kişilere saygısızlık edersin. Hele şimdiki gibi exclusive dediğin oyun için, çıkmasına 1 hafta kala "pc içinde çıkarıcaz ehe ehe ne güzel değil mi" diyosan, bu dediğim gibi dolandırıcılığa kadar gider...

En azından ta en başından çıkıp kardeşim bu exclusive değil demeleri gerekirdi ki millet tercihini ona göre yapsın. Zaten oyunlar PC'ye 1 haftada port edilmiyor. Aylar belkide oyun yapımı ile paralel ilerleyerek yıllar süren bir süreç. Yani microsoft bir yandan oyunu PCye port ederken bir yandan da sunumlarda Quantum Break'in altına "Xboxone Exclusive" ibaresini utunmadan sıkılmadan eklemiş demektir. Bu çok büyük bi olay. Bunun pek arkasında durulacak tarafı yok. Bence bundan phil spencer mı sorumlu kim sorumlu bilmiyorum ama phil spencer twitterdan "bakın herkes oynayabilecek ne güzel değil mi" diye tatlı su hümanistliği yapmak yerine çıkıp "biz bi b.k yedik, makina satmak için exclusive olmayan oyunu exclusive diye lanse ettik. quantum break oynamak için para verip xboxone alan kişilerden özür dileriz, konsolu iade edebilirler" tarzı bi açıklama yapması gerekir...

AMERICAN kullanıcısına yanıt
    @AMERICAN demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Oyun piyasasının en büyük destekçisi Microsoft sa Tomb raider ı çıkar ilk gün delikanlı gibi konsol ex pc yede gelecek derdi. Aynı şey Quantum Break içinde geçerli.

Çok destekçilerse minecraft yapımcılarına 4 milyar dolar vermek yerine o paraya gider 20 tane Adam gibi oyun stüdyosu kurardı.

Çok destekçilerse DLC sistemini EA ile desteklemezlerdi.

Çok destekçilerse Tomb raider a etmeyeceği kadar para verip 3 ay ex kalması yerine tüm platformdakiler oynasın o parayla ben kendi markamı yaratırım derdi.

Çok oyuncu destekçileri ise yıllar önce söz verdikleri Türkçe oyunları piyasaya sürerdi.

Sony altın tavuk demiyorum ama Microsoft un yanında melek kaldığınıda garanti ediyorum.

Siz şu tablodan memnunsanız zaten oyun piyasası muzu yutmuş.

Xbox almamak gerektiğini ispat eden başka bir Microsoft hamlesi. Tarihin en kötü konsolu Nasıl yapılır canlı ispatı bize kısmetmiş.

Dictattor kullanıcısına yanıt
    @Dictattor demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Anlıyorum sizi, PS4 e çıkan her oyunun aldığı puanlar ve oyun tam bir hayal kırıklığı. Yok insan bundan sonra çıkacaklardanda korkar bu psikoloji ile. Neyse, artık yapacak bir şey yok. Bu nesil Xbox One oyunlarının, PC ye gelmesini hayal ederek geçireceksiniz. Bu arada bunu söylemeden de geçemeyeceğim. Normalde PC ye demediğinizi bırakmazsınız. Ama işinize geldiğinde de Xbox oyunları PC ye geliyor orada oynarız diyorsunuz. Bu işten de bir şey anlamadım.

Sevgili N'Dexter;

Oyun hakkındaki dusuncelerimi yazdım.Şişirme derken neyi ima ettin gercekten anlamadım.Microsoft un kendi himayesi altındaki (Sony kadar olmasada )oyunları çok guzel oluyor.Keyifle oynuyorum. Oyun beklentilerimin uzerinde cıktı bu benimşahsi gorusum begenmeyen zaten yazıyor burda goruslerini.Cümle Alem benim nasıl birisi oldugumu bilir bu forumda.

Teşekkür Ederim.

Xbox 2013'deki rezil duyurusuna ve facia çıkışına rağmen efsane konsol 360'ın şu anda %30 önünde ilerliyor ve software satışları da 360'ın çok önünde (Aynı dönemleri kıyaslayınca) 2015 sonbaharında çıkardığı tüm exc. 1 ay içinde 1 milyon barajını geçti. 2006 oyunu olan Gears 1 remake bile Pc'ye duyurulmasına rağmen 2 milyona yaklaştı. Hal böyle olunca ve Windows 10 'da MS'nin kendi platformu olunca first party AAA oyunlar hariç diğer oyunları Win 10'a da duyuruyorlar. Burada şu şekilde düşünen arkadaşları da anlıyorum , QB için konsol alacaktım şimdi almama gerek kalmadı ..Evet QB için konsol alacak olan adamın almasına gerek kalmadı ama Win 10'da bu adamların platformu..Oyunlar Xbox da da iyi sattığı sürece first party AAA oyunlar hariç diğer oyunlar Wİn 10'a da gelecek gibi duruyor. Ayrıca sağlam bir PC toplayıp bu oyunu oynamak Xbox One alıp oynamaktan çok daha masraflıya mal oluyor bu da bir gerçek. Microsoft'un Windows'a oyun çıkarması çok yeni birşey değil zaten , Halo 2 , Gears 1 ,Alan Wake vs. de Windows'a çıkmıştı. Ama Halo 2 ve Gears 1 'den beri AAA first party oyunlar Windows'a gelmedi ve geleceklerini de sanmıyorum..

Xbox Ps4'ün gerisinde olabilir ama bu düşük sattığı anlamına gelmiyor, Xbox One MS'nin en iyi satış yapan konsolu hem hardware hem de software anlamında. Ps4'ün beklenenden çok daha fazla satması Xbox'ın kötü sattığı anlamına gelmiyor. İnş. Nintendo NX'de bomba gibi gelir ve Wİi U gibi fail olmaz. Konsol pazarı ne kadar çok büyürse bizim için o kadar iyi. Daha çok stüdyo , daha büyük pazar ve daha büyük yatırımlar anlamına gelir.

Oyuna gelecek olursak sabırsızlıkla bekliyorum , hangi platformda olursa olsun bu oyun oynanır .

Oyun hala ayni oyun arkadaslar, yarin Ps4'e duyurulsa ne olur. Kalite anlaminda gerileme soz konusu degil, efsane bir oyun geliyor.

Pc'ye cikacak olmasi neyi degistirir, biz oyunculari neden kizdiriyor bu? Xbox One i olmayip, Pc de oynamayi dusununlen sevinsin. Diger turlu olayla hic alakasi olmayip, hayatta tek sevincleri konsol fanligi olan sevimsiz tipleri ve hulooouu diye sevinclerini gormezden gelin, keyfinizi kacirmalarina izin vermeyin. Keza oyun ayni oyun.

Xbox One durumu ilk zamanlara gore toparlasa da, hala basarisiz. Ve neslin satis anlaminda kaybeden konsolu oldu. Horizon, Halo 5, Gears of War 4... bunlar gibi AAA oyunlarda cikmali Pc'ye, guzelim oyunlar konsolun basarisizligi yuzunden az satti/satacak. Pc satislari ile gelirlerini biraz daha arttirir en azindan yapimcilar. Tomb Raider gibi harika bir oyun sadece One a cikip gerekli satisi yapamazsa, bunun yansimasi oyunculara negatif olacaktir muhakkak. Onun yerine tum platformlara ciksin, satis anlaminda gerekli geliri elde etsin. Biz de bir sonraki oyunu bekleyelim.. TR, Pc de 500 bine yakin satti. Pc icin iyi bir rakam bu, umarim QB cok daha fazla satar.

Oyuncularda tercihlerine gore istedimleri platformda oyunlarini oynarlar..

• Yarbay
    2674 Mesaj
    Helal olsun valla böyle başlık da gördük.
    |
    |
    haaaadi bakalım hayırlısı müdüryeni nesil yeni exc.le başladı. oyun camiasına bayramdır bugün
    |
    |
    Hadi hayırlı olsun.
    |
    |
    Papa Het

video CGI'dı yalnız
    |
    |

Türü ne?
    Senaryosu ne?
    Yapımcısı kim?
    Nasıl bir oyun olacak?

Çok merak ediyorum. Hayırlısı olsun.

Bu sapkınlığa destek verenler, benimle tüm alâkanızı kesin.

• Kurmay Yarbay
    8196 Mesaj
    Takipteyim, saglam bir oyun olacak gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

χвσχLινє & ρѕη | wN6hstR

Eksiğiz varsa alın, fazlanız varsa dağıtın..
  • Yarbay
    2056 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: I-C-O

Exclusive demek ha? Oyunun:

Türü ne?
    Senaryosu ne?
    Yapımcısı kim?
    Nasıl bir oyun olacak?

Yapimci Remedy.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    9590 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: yaban arısı

Yapimci Remedy.

Eyvallah.

Konferansı izleyemedim, ilk mesajada bilgi-video eklenmemişti.
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    25 Not
    Ekran görüntüleri hiç iç açıcı değil böyle next-gen'e turp sıkarlar turp.
    |
    |

Feel True Power

The most powerful console ever!
  • Yarbay
    8123 Mesaj
    Remedy nin olduğu her yerde varım. Sıkı takipdeyim bu oyunu, daha çok haber bekliyorum. Yanındada Alan Wake 2 patlatsalardı çok şey değişirdi ama olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N'DexteR -- 22 Mayıs 2013; 12:31:59 >
    |
    |

• Haber Editörü
    8657 Mesaj
    Remedy birde Alan wake in yeni oyunu ile de karşımıza çıkarsa Xbox one da baya bir iş yapacak gibi , takip edilesi bir firma oldu yani gözümde
    |
    |

Külahin } sat yine } lakin yokuncul } olma nâmerde
    Yeter ki } kelle sag olsun } külah lazim degil } merde
    Basimizdan hiç } hevâ-yi } zülf-i yâr } eksik degil
    Pek yüce yerdedir } onun için, } rûzîgâr } eksik degil
    Sultan III: Ahmed ve Sultan III. Mustafa

MCP { MCSA { MCSE { CCNA
  • Yarbay
    10572 Mesaj
    Kapak tasarımı yayınlandı.
    |
    |

2017 BMW 118i M Plus LCI2
    Intel i7-8700K - NZXT Kraken X52 | Strix Z370-F | Vengeance RGB 16GB | RTX 2070 Super | NZXT S340 Elite | AORUS AD27QD WQHD 144Hz - HDR | PS4 Pro | PSN: IIStellaRII
  • Yarbay
    4882 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: I-C-O

Exclusive demek ha? Oyunun:

Türü ne?
    Senaryosu ne?
    Yapımcısı kim?
    Nasıl bir oyun olacak?

Buyuk ihtimal 3. sahis adventure agirlikli bir aksiyon oyunu olacaktir. Yapimci Remedy zaten. Senaryoyu bilmek biraz zor hocam su asamada.

• Yarbay
    9590 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ygal

Buyuk ihtimal 3. sahis adventure agirlikli bir aksiyon oyunu olacaktir. Yapimci Remedy zaten. Senaryoyu bilmek biraz zor hocam su asamada.

Evet, onu yazdığımda konuda firma adı ve video yoktu. Remedy sağlam firmadır gerçekten, kalitesinden şüphe yok.

Aslında ben ilk önce Alan Wake tarzı bir şey olur diye düşünmüştüm ama videoyu izledikten sonra anladım ki korku oyunu olmayacak.
    Dediğin gibi Adventure ve biraz da Aksiyon karışımı bir oyun olacak gibi duruyor.

Senaryo da küçük kız çocuğu özellikle merak uyandırdı ben de.

• Yarbay
    4835 Mesaj
    Dizi gibi bolumler halinde cikabilecegi konusuluyor. Olursa guzel olur bence, uzun soluklu olur boylce.
    |
    |

psn: AlanZ_7z

• Uzaklaştırılmış 4 gün cezanın, 3 gün 9 saat 23 dakika kadarı kaldı.
    9 Not
    Kapak tasarımı güzel. E3'de oyun içi videolar görmek dileğiyle.
    |
    |
    https://www.twitch.tv/yvzgaminghd
  • Yarbay
    4946 Mesaj
    Tahmin yürütüyorum; isminde "quantum" bulunmasından ve kapak resmindeki adamın arkasında, kendisinin birden çok siluetinin bulunması sebebiyle paralel evrenler konusu işleneceğini düşünüyorum.
    |
Sayfa:
Reklamlar
e-ticaret
Lastik Fiyatları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
izmir web tasarım
google reklamları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,438
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.