Yarbay
25 Nisan 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 779 (Bu ay: 4)
Gönderileri

Özellikle entegre sütlü makine almak isteyenler için çok iyi kampanya. Atelier normalde piyasada 5-5.5 bandında bulunabiliyor. Nespresso'nun kendi sitesinden 100 tane kapsül + 2 adet termos ile birlikte o fiyata alınabiliyor şu anda. Entegre süt köpürtücüsüz makinelerde de kampanya ile kahveler ücretsiz ama termos hediyesi yok.


"18-28 Kasım 2022 tarihleri arasında espresso kahve makinesi + seçili 10* kutu kahve alımlarınızda %30 indirim ve entegre süt çözümlü makine + seçili 10* kutu kahve alımınızda %30 indirim ve 2 adet Nomad Travel Mug hediye edilecektir."


https://www.nespresso.com/tr/tr/black-friday-teklifi


Nespresso Gifting Friday Espresso Kahve Makinesi Kampanyası 18-28 Kasım

Arızalanan Series S gamepad'i için garanti kaydı oluşturdum normalde nasıl gönderileceğine dair bir mail gelmesi gerekiyor bu mail gelmedi. 3 gündür olabilecek tüm numaraları arıyorum Xbox teknik destek bölümüne bağlamadan telesekreter direkt kapatıyor. MS'nin destek sayfasındaki bizi arayın bölümü de aynı şekilde 3 gündür bizden kaynaklı bir hata var uyarı veriyor. Son çözüm olarak amazon'a yazacağım konsol amazon.de'den gelmişti ancak koskoca Microsoft'un yaptığı kabul edilebilir birşey değil.

Playstation 4'ün orijinal versiyonu ile PS4 Pro'nun ilk 2 revizyonundaki yüksek gürültülü fan problemini ancak PS4 Pro'nun 3. revizyonu ve PS4'ün Slim modeli ile çözebilen Sony, PS5 için ucuza kaçmamış ve oldukça komplike bir soğutma sistemi tasarlamıştı. Konsolun devasa boyutlarının en büyük sebebi olan bu soğutma sistemi sayesinde bazı konsollarda denk gelen coil whine sorununu saymazsak tüm PS5 modelleri neredeyse hiç sesi duyulmadan çalışıyordu.


Yerine geçtiği PS4/PS4 Pro modellerine göre oldukça büyük bir heatsink (soğutma bloğu) kullanan PS5'in ilk revizyonu olan CFI-1100 kodlu revizyonda ise konsolun hafiflemiş olması merak uyandırmıştı bu ağırlık kaybının sebebi yeni sürümün içi açıldığında ortaya çıktı. CFI-1100 kodlu sürümde Sony maliyeti azaltmak adına PS5'in soğutma bloğunu ciddi oranda törpülemiş görünüyor. Bu değişimin fan sesine etkisi gözlenmesede konsolun çok daha sıcak çalıştığı ilk testlere göre ortaya çıktı. Yeni sürümün uzun vadede fan problemi yaratıp yaratmayacağı merak konusu.


CFI-1100 300gram daha hafiflemiş durumda.
Şayet bir PS5 satın alma planınız varsa yeni sürüm piyasaya çıkmadan önce orijinal sürümü satın almakta fayda var.


Solda orijinal PS5 revizyonu CFI-1000, sağda ise yeni revizyon CFI-1100. Hem tabandaki devasa bakır bölüm yerini ufak bir nikel plakaya bırakmış hemde bloğu oluşturan parçalar zayıflatılmış.


Diablo II: Resurrected | 2021 - ANA KONU
  • Tamamen yenilenmiş grafikler ile karakterler ve yaratıklar 3D oyunun dünyası ise klasik D2 stili 2.5D olacak şekilde yeniden yorumlanmış.
  • Eski görüntü ile yeni görüntü arasında geçiş yapabilme özelliği.
  • Klasik D2 oynayışı korunmuş.
  • Tüm kullanıcı arayüzü modern standartlarda yenilendi.
  • Yenilenmiş bir leaderboard sistemi yapılmış.
  • Konsollar ile cross-progression imkanı.


Aşağıdaki linkten kıyaslama görüntülerine bakabilir ve Technical Alpha'ya katılmak için kayıt olabilirsiniz.


https://diablo2.blizzard.com/en-us/#masthead

God of War'un güncel PS4 Pro sürümünde bilindiği gibi iki grafik seçeneği sunuluyor 4K CB/30fps kilitli ya da 1080p FPS kilitsiz (genelde 40-50 fps arasında) performans alınıyor, oyunun hiç güncellenmemiş disk sürümü ise Pro'nun 1080p'de verdiği FPS odaklı modu PS5'de 4K CB olarak veriyor ve 60FPS kilitli halde oynatıyor yani bir nevi doğal PS5 güncellemesi almış gibi durum ortaya çıkıyor. Tabi işin kötü olan tarafı 1.00 sürümünün hiçbir düzeltmeyi, yeni özelliği barındırmaması. Photo Mode, NG+ gibi özellikler giderilmiş hatalar bu sürümde yok. Buna rağmen GoW'un PS5 güncellemesi almış sürümünün nasıl olabileceğine dair fikir edinmek isteyenler 1.00 disk sürümünü deneyimleyebilir. Dijital satın alınan oyununda 1.00 sürümünü indirmenin bir yöntemi mevcut ancak biraz karışık ve uğraşmak gerekiyor.The Lord of the Rings Trilogy 4K Bluray Remastered - 1 Aralık 2020


Warner Bros üçlemenin Weta FX ve Peter Jackson yönetiminde filmin orjinal negatifleri üzerinden elden geçirilmiş 4K Bluray sürümünü duyurdu. Hem Hobbit hemde The Lord of the Rings üçlemeleri aralık ayında 4K Bluray olarak satışa sunulacak. Tüm filmler Dolby Atmos Sound, Dolby Vision ve HDR10 High Dynamic Range destekleyecek.


The Lord of the Rings 4K Bluray Remaster basit bir çözünürlük yükseltmesinden fazlası olacak ve proje bizzat Peter Jackson tarafından yönetildiği için bazı görüntü ve özel efekt iyileştirmelerinin yapılmış olması bekleniyor.


The Lord of the Rings Trilogy 4K Bluray Remastered - 1 Aralık 2020


Normal sürüm $89.99 dan replika bir Tek Yüzük'e sahip sürüm ise $139.99 dan satışa sunulacak. 2021'de ise 4K olmayan bluray sürümler ve Yüzük Kardeşliği'nin 20.yıl dönümünde Middle-earth Ultimate Collectors’ Edition satışa sunulacak.Lenovo Legion Y540

Lenovo Legion Y540 | 2019


Konfigürasyonlar

CPU:

i5-9300H (4C/8HT) / i7-9750H (6C/12HT)

GPU:

GTX 1650 4 GB

GTX 1660 Ti 6 GB

RTX 2060 6 GB (Türkiye'deki konfigürasyonlarda şimdilik bulunmuyor.)

HDD/SSD

1TB HDD + 256GB SSD

1TB HDD + 512GB SSD


Panel:

15.6” FHD (1920 x 1080) IPS 60Hz

15.6” FHD (1920 x 1080) IPS 144Hz

Stok Kodları:


Henüz sitelerdeki stok kodlarının tamamı doğru değil, daha yüksek konfigürasyon olarak görünüp daha ucuz olan veya tersi durumlar var, hangi konfigürasyonun hangi koda sahip olduğunu netleştiğinde buraya ekleyeceğim.

İncelemeler:

CALL OF DUTY: MODERN WARFARE | PS4 ANA KONUCALL OF DUTY: MODERN WARFARE | PS4 ANA KONU


Senaryo Modu...

CALL OF DUTY: MODERN WARFARE | PS4 ANA KONU


Multiplayer
Perkler

Mavi Perkler (1. Kategori)

Double Time - Taktik koşu (konsolda koşma tuşuna 2 kez basılması ile aktive ediliyor) süresini 2 katına çıkarır. Çömelerek gitme hızını % 30 arttırır.

E.O.D. - Kesintisiz patlayıcılardan ve yangından kaynaklanan hasarları azaltır. Düşman Claymoreları, Proximity Mayınları, C4’ü ve Trophy Systemleri hackler (görünür kılar).

Overkill - İki ana silah taşımayı sağlar.

Scavenger – Ölü oyunculardan cephane almanızı sağlar.

Cold-Blooded – AI (yapay zeka / turret gibi silahlar) hedefleme sistemleri ve termal optikler ile tespit edilemezsiniz. Düşmanda aktif olan High Alert (Yüksek Uyarı) perkini deaktif eder.

Quick Fix – Düşman öldürdükçe, hedefleri (Domination modundaki A-B-C bölgeleri vs.) ele geçirdikçe ve bu hedefleri elinizde tuttukça sağlık yenileme oranınızı artırır.


Kırmızı Perkler – (2. Kategori)

Restock – Ekipmanlarınız (flashbang, claymore, el bombası vs.) bittiğinde 30 saniyede yenilenir.

Hardline – Killstreaklerin daha az kill alınarak açılmasını sağlar (UAV için 3 kill isteniyorsa 2 kill aldığınızda aktif olur).

High Alert - Görüşünüz dışındaki düşmanlar sizi hedef (aim) aldığında ekranın köşelerinde sarı renkte uyarı yanıp söner.

Ghost - İHA'lar, Radar Uçağı ve Kalp Atışı Sensörleri ile yeriniz belli olmaz. Anlık bombalara karşı bağışıklık kazanırsınız.

Kill Chain – Killstreakler ile aldığınız kill sayısı bir sonraki Killstreak'e eklenir. (CoD4 / Modern Warfare 2 / MW3'deki eski sistem.)


Sarı Perkler – (3. Kategori)

Tune Up - Tüm alan güncellemelerinin (Field Upgrades) şarj olma süresini % 33 kısaltır.

Amped - Daha hızlı silah değiştirir ve roketatarınız daha hızlı reload yapar.

Shrapnel - 1 adet ekstra ölümcül ekipmanla (claymore, granade) spawn olursunuz. Bomba vs. ile yaraladığınız düşmanın sağlığının yenilenmesini geciktirir.

Battle Hardened – Flash, stun granade ve EMP bombalarının etkisini azaltır.

Spotter – Düşman teçhizat ve killstreakleri duvar arkasından görürür hale gelir, bunlara aim aldığınızda takım için de görünür hale gelir.

Tracker – Düşmanların ayak izlerini görmenizi sağlar. Takım arkadaşlarınız tarafından öldürülen düşmanın yerini görünür kılar. Ayrıca öldürdüğünüz düşmanın yerini de gizler.

@NihilisticSwarm
Silahlar

Modern Warfare'de mevcut silahlar yeni eklenen Gunsmith silah geliştirme özelliği sayesinde birden farklı kombinasyona çevrilebiliyor. Örneğin klasik AK-47 - AK-74, MP5 - MP5K veya SMG olan AUG AR'ye dönüştürülebiliyor.

Bilinen dönüşümler ve güçlü kombinasyonlar:

...

Güncelleniyor..
VG271U
ACER NITRO XV272U - VG271U | 27" IPS - WQHD - HDR - 144Hz


• 27"
• WQHD
• IPS
• 144Hz
• HDR 400
• 120Hz 10 bit (8 bit + FRC) - 144Hz 8 bit
• 100% sRGB
• Full Range FreeSync

https://www.acer.com/ac/en/US/content/model/UM.HV1AA.P01
XV272U
ACER NITRO XV272U - VG271U | 27" IPS - WQHD - HDR - 144Hz


• 27"
• WQHD
• IPS
• 144Hz
• HDR 400
• 120Hz 10 bit (8 bit + FRC) - 144Hz 8 bit
• 95% DCI-P3
• Full Range FreeSync

https://www.acer.com/ac/en/GB/content/model/UM.HX2EE.P01
İki monitörde aynı panele sahip, Acer iki farklı dizayn yapma gereği duymuş. İki monitörde Gigabyte Aorus'un AD27QD modelinde de kullanılan Innolux'ın yeni IPS panelini kullanıyor. XV272U 95% DCI-P3 renk aralığına sahipken VG271U 100% sRGB oranına sahip.Monitörlerdeki IPS panel HDR400 ve AMD FreeSync destekli ve 144hz tazeleme oranı mevcut. 120hz kilidinde 10 bit (8 bit + FRC), 144hz de ise 8bit renk sunuyor.
APEX LEGENDS | Battle Royale - F2P | Respawn Entertainment


Apex Legends
https://www.ea.com/games/apex-legends/about
Apex Legends, Call of Duty'nin orijinal yaratıcıları ve Titanfall'un geliştiricileri tarafından yapılan oynaması ücretsiz bir Battle Royale oyunu.Klasik Battle Royale mekaniklerinin yanı sıra özel yeteneklere sahip "Legend" karakterlerin seçilebildiği oyunda 3'er kişilik takım oyunu ön planda tutuluyor.Sadece kozmetik ürünlerin para ile satıldığı ve isterseniz tamamen ücretsiz oynanabilecek oyun tanıtıldıktan hemen sonra PC, PS4 ve Xbox One için oynanabilir hale geldi.


PSN Download Linki

Ayrıca PSN Plus sahipleri için ücretsiz sunulan kozmetik paketi indirebilirsiniz.
https://store.playstation.com/tr-tr/home/games#!/tr-tr/oyunlar/apex-legends/cid=EP0006-CUSA12552_00-APEXLEGENDRSPWN1
Phobersus tarafından hazırlanan rehber:
https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/137019246
Hakkında
Konum: Amasya
Forum İmzası:

Masaüstü; PCPartPicker
MacBook Air M1 | LG OLED55CX6LA | Fiio FH3 & Fiio BTR3K | PS5 + PNY 1TB CS3040
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
BMW
Takım
Fenerbahçe !
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 24 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 5 gün
Mesaj Sayısı: 11.059
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 12.696
İkinci El Bölümü Mesajları: 112
Konularının görüntülenme sayısı: 3.990.702 (Bu ay: 6.675)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4.351 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.