Şimdi Ara

psikolojik yardım almak istiyorum sorularım var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bazı temel sorularım var özellikle istde olan biri burdan veya pmden yardımcı olabilirse çok memnun olurum beyler

psikiyatra daha önce 1 kere gittim bana senin işin psikologla dedi ama bir yönlendirme yapmadı, yıllar önceydi bu

şimdi gerçekten psikoloğa yani konusmaya ihtiyacım oldugunu varsayarsak sizce yapmam gereken nedir ?

1- cebimden para çıkıcak mı beleşe bişey yok mu

2- nereye başvurcam psikolog dimi bunun adı yoksa başka artislik bi adı var mı

3- gerçekten faydalı olma şansı var mı beyler çünkü benim inancım 0

4- kaç seans gidiliyo buraya?? ve daha önemli soru totalde kaça patlar bu iş bana... abi herşeyin ucu paraya dayanıyor yahu

evet beyler şimdilik sorularım bunlar yardımcı olabilirseniz çok sevinirim teşekkürler

• bende psikiyatra gitmistim banada sana ilac degil, terapi öneriyorum demisti. Problemim sosyal fobi, kaygı bozuklugu ve arkadas edinemememden kaynaklı sosyal hayatımın olmaması. Fakat bende gidemedim ve acaba gitsem gerçekten yararı olur mu merak ediyorum

• gerek yok hocam

sağlam adamsın sen

kendi sağlam adamın aklı da sağlam olur

• up konu ciddi

• ciddi ciddi yok mu 1 kişi bu işlerden anlayan?

• bisi olmaz  

• vaybe forumda aklı başında üye kalmamış. ciddi ciddi şuna cevap verecek bi adam yok

• Hocam cevap verecek bi adam bulursan benide haberdar et bende merak ettim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • beleş diye erenköye gittim

doktur anlat bakem dedi

10 dakika anlattım sonra reçete yazdı ahanda bunları iç dedi

şizo teşhisi ile ilaç yazmıştı  

• CeyKalDa kullanıcısına yanıt

hocam çok mistik ve gizemli bir adamsın

iyi frmalr

• Devlet ya da okuyorsan üniversitenin psikoloğu ile bedavaya gorusebilirsin. Ancak sıra cok fazla olur. Özel psikologlar seans basi 300 lira civari calisiyor. Daha ucuza calisan arayip belki bulabilirsin. Bir problemin tedavisi en az 10 seans surer. Bu sayi 30a da cikabilir. Yani bu psikolojik tedavi isi ciddi para isteyen bir sey.

Psikiyatrist durumuna bakarak ilaç yazar. Sorunun yaygin bozukluklardansa anksiyete vb gibi psikologunun yonlendirmesiyle psikiyatriste danisip ilac durumuna bakabilirsin. Şizofreni + obk birlikteyse mesela ciddi bir psikaytrik tedavi gerekebilir, bu durumda hastanede yatmani gerektirecek tedavi alabilirsin. Ancak psikiyatristin dedigine gore yaygin anksiyete bozuklugu tarzinda bir problemin var.

Bu durumda bir psikologla gorusursun duzenli seansa gidersin. Eger tedavi sirasinda kendini daha da kotu hissetme tarzi durumlarin olursa ilac tedavisi gerekebilir, ancak cok onemli degil.
    Her ne sekilde olursa olsun ciddi para harcatacak bir mesele bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

beleş diye erenköye gittim

doktur anlat bakem dedi

10 dakika anlattım sonra reçete yazdı ahanda bunları iç dedi

şizo teşhisi ile ilaç yazmıştı  

hocam ilaçlarmı daha faydalı yoksa malum gızler mı?

• 52

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmancan712 -- 20 Mart 2022; 13:4:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BE4136C48

Devlet ya da okuyorsan üniversitenin psikoloğu ile bedavaya gorusebilirsin. Ancak sıra cok fazla olur. Özel psikologlar seans basi 300 lira civari calisiyor. Daha ucuza calisan arayip belki bulabilirsin. Bir problemin tedavisi en az 10 seans surer. Bu sayi 30a da cikabilir. Yani bu psikolojik tedavi isi ciddi para isteyen bir sey.

Psikiyatrist durumuna bakarak ilaç yazar. Sorunun yaygin bozukluklardansa anksiyete vb gibi psikologunun yonlendirmesiyle psikiyatriste danisip ilac durumuna bakabilirsin. Şizofreni + obk birlikteyse mesela ciddi bir psikaytrik tedavi gerekebilir, bu durumda hastanede yatmani gerektirecek tedavi alabilirsin. Ancak psikiyatristin dedigine gore yaygin anksiyete bozuklugu tarzinda bir problemin var.

Bu durumda bir psikologla gorusursun duzenli seansa gidersin. Eger tedavi sirasinda kendini daha da kotu hissetme tarzi durumlarin olursa ilac tedavisi gerekebilir, ancak cok onemli degil.
    Her ne sekilde olursa olsun ciddi para harcatacak bir mesele bu.

teşekkür ederim hocam.

işin özeti şu an param da olmadığı için yıkık bir şekilde hayatıma devam etmem ve durumu kabullenmem gerekiyor sanırım başka da yapabileceğim bir şey yok.

vay be olaya bak la, komik valla :=) 1 seans anca gidebilirim ben bu psikologlara o zaman ,o da içime oturur zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: Epsilon

hocam ilaçlarmı daha faydalı yoksa malum gızler mı?

Alıntıları Göster

ilaçları kullanmaya başladım bir süre

sonraki randevuların birinde

doktur bu ilaçlar beni mahvetti garıya hallenirken yarı yolda kalıp uyumuşum garı başkası var diye şüphe etti şu ilacı değiştir dedim

ama fayda etmeyince hastaneye yatırmak istediler gaçtım  

• Özel hastanelere direkt olarak randevu alabiliyorsun hocam. Bir yerden sevk almaya gerek olmuyor. Fiyatlar hastaneden hastaneye değişir. Eğer para vermek istemiyorum diyorsan devlet hastanelerinde psikoloğa psikiyatrist yönlendiriyor. Küçük bir devlet hastanesinde belki böyle bir imkan yoktur, varsa bile az kişiyi yönlendirebiliyorlardır belki. Büyük bir hastaneye git o yüzden. Kaç seans olur, işe yarar mı bir fikrim yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zihinsel sorun

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.