Şimdi Ara

PS4 KUTULU OYUN ALMAK MI DİJİTAL OYUN ALMAK MI MANTIKLI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
12.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ps ye yeni geçtim ondan bu konularda bilgisizim. yalnız 1 haftadır baktığım kadarıyla dijital oyunlar daha ucuza geliyor.kutulu oyunlar daha pahalı. elimde 3 kutulu oyun var. şimdi bunları sürekli takas yaparak diğer oyunları oynayabilirim. fakat elimde gene 3 oyun olur. dijital olarak alıp kardeşlikle takaslarsam daha mı karlı olur. örneğin 3 dijital oyunum var bunu kardeşlikle sata sata bunu 6 oyuna çıkarabilirmiyim primary yada secondary olarak aldığımda her türlü satabiliyorum anladığım kadarıyla. ama primary daha karlı gibi. primary olan istediği kadar satabiliyor secondary olan bir kere satabiliyor. doğru mu anlamışım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Take That -- 4 Nisan 2014; 0:40:35 >

• Ben şöyle yapıyorum. Mesela Battlefield 4 multiplayer'ı sayesinde uzun oynanan bir oyun. 5 saatlik Single Player'ı oyunun yanında çerez kalıyor. Şimdi bu oyunu en azından 1-2 sene oynacak olacağım için bunu Amerika PSN'den alıyorum.
    Infamous gibi SinglePlayer'ı ağır basan oyunları ise kutulu alıp takaslayarak ilerliyorum. En ekonomik ve bol oyunlu paket benim için bu yöntem oluyor.
  • uzun soluklu oyunları digital almak daha mantıklı....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alper

Ben şöyle yapıyorum. Mesela Battlefield 4 multiplayer'ı sayesinde uzun oynanan bir oyun. 5 saatlik Single Player'ı oyunun yanında çerez kalıyor. Şimdi bu oyunu en azından 1-2 sene oynacak olacağım için bunu Amerika PSN'den alıyorum.
    Infamous gibi SinglePlayer'ı ağır basan oyunları ise kutulu alıp takaslayarak ilerliyorum. En ekonomik ve bol oyunlu paket benim için bu yöntem oluyor.

a bf4 kutulu ne kadar dijital ne kadara geliyo. ben makinayı 2. el aldığım için oyunların fiyatını bilmiyorum. aslında dediğin gibi mantıklı. bf4 bendede var ama uzun süre oynıcam takaslamam. multi oyunları dijital almak daha mantıklı çok ucuzsa. bide dijital alıp gene satabiliyoruz galba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Take That

quote:

Orijinalden alıntı: Alper

Ben şöyle yapıyorum. Mesela Battlefield 4 multiplayer'ı sayesinde uzun oynanan bir oyun. 5 saatlik Single Player'ı oyunun yanında çerez kalıyor. Şimdi bu oyunu en azından 1-2 sene oynacak olacağım için bunu Amerika PSN'den alıyorum.

a bf4 kutulu ne kadar dijital ne kadara geliyo. ben makinayı 2. el aldığım için oyunların fiyatını bilmiyorum. aslında dediğin gibi mantıklı. bf4 bendede var ama uzun süre oynıcam takaslamam. multi oyunları dijital almak daha mantıklı çok ucuzsa. bide dijital alıp gene satabiliyoruz galba.

Şuan Amerikan PSN'de BF4 $59.99. Yarın bir gün indirim de gelebilir. O gibi durumlardan yararlanabiliyorsun PSN'de ama dijital tek oyun satamıyorsun. En kötü bütün hesabı satabilirsin.

• Digital oyunlarda buyuk indirimler olabiliyor. Kutuluda ise bu ülkemizde cok zor. Digitalde kargo ücreti de yok. Aynı oyun 10 kişide dolaşsa bile verilen kargo ücreti 0. Kutulu da takas daha kolay ama spotcularla takas yapıldığında üste en az 20tl veriyorsunuz. Su anda kutulu oyun bulundurmuyorum boyle bir fanteziniz yoksa digitale yönelin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aralıkta aldım makineyi daha cd sokmadım.
  • Uzun soluklu oyunları, genelde multi oynadığın oyunları digital almak daha mantıklı sürekli cd tak çıkar işiylede uğraşmazsın, single ağırlıklı oynanış süresi kısa oyunlarıda oynadıktan sonra takas ya da satış yoluyla elinden çıkarabilirsin
  • Kutulu almak mantıklı, ben playstation 3 için hep dijital aldım, geçen ay satarken yanımda sadece 4 tane kutu oyunu götürdüm.. pişmanım.. şimdi kutulu alıyorum ve bitirince satıyorum başka oyun alıyorum filan. Yani düz mantıkta sana geri dönüşüde oluyor..

öbür türlü dijital alınca yok takas varmışta yok kardeşlik varmışta, ne uğraşıcam veririm cd yi alırım cd yi kafa rahat
  • kutulu oyun tercih ediyorum,arşivciyim. 2.el satmam/almam ,takasa kardeşliğe gelemem

oyunların genelde özel versiyonlarını almaya çalışıyorum .

en son ocak ayında bunu aldım

http://tinypic.com/view.php?pic=sm5bpz&s=5#.Uz5_gL2DPqA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :::LOSTPLANET::: -- 4 Nisan 2014; 12:48:42 >
  • digital aldıgında bir de saglam hdd alman lazım cok buyuk oyunlar :D ben o yuzden kutulu alıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: :::LOSTPLANET:::

kutulu oyun tercih ediyorum,arşivciyim. 2.el satmam/almam ,takasa kardeşliğe gelemem

oyunların genelde özel versiyonlarını almaya çalışıyorum .

en son ocak ayında bunu aldım

http://tinypic.com/view.php?pic=sm5bpz&s=5#.Uz5_gL2DPqA

Aynen öyle,arşivciyiz

• okuyucu gözünde bir ömrü var arkadaşlarında dediği gibi uzun soluklu yani bir iki sene oynayacağın oyunları mutlaka digital al kısa oyunları kutulu al bu da benim fikrim
  • Değişir biz arkadaşla kardeşlik yaptığımıxdan dijital aliyoruz her oyun ortalama %50 fiyatına denk geliyor birbirimize para vermiyoruz ama atiyorum infamous u o aldi tombraider i ben onun gibi daha karlı bence

• fifa battlefield gibi oyunları dijital al bence eğer kutulu oyun takıntın yoksa arşiv falan yapmıyorsan ps store u takip et arada güzel indirimler oluyor
  • Kutulu al keyfine bak

• 20 gb üzeri oyunlar indirmek hiç işime gelmiyor arşivde yapayım dedim kutulu alıyorum oyunları ikinci el alıyorum temiz fiyatlar psn e göre daha pahalı ama 500 gb hafıza bi gün yer kalmayıp silsem sonra yüne oynamak istesem birdaha 20 gb indir hiç işşme gelmedi

• Sizce gta5 gibi multiplayer oyunu stordan mi almak daha mantikli yoksa CD mi almak daha mantikli
  • ayberkgs A kullanıcısına yanıt
    Fark yok ama store dan al daha ucuz
  • Yalnız sağlam hortlatılmış konu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.