Yarbay
29 Temmuz 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
15 üye
Görüntülenme
Toplam: 296 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Başlıkta da belirttiğim gibi kasalar güzel olmakla birlikte gerek satın alan kişilerin söylemek istemediği , gerek firmaların söylenmesinden çekindiği kusurlu kasa modelleri her markada mevcut.

Bu sadece şu kadar Türk Lirasının üzerinde etiket fiyatı olan kasa güzeldir , şu kadarın altında olan ise kötüdür diyebileceğimiz bir standart değil.Aksine bugün çoğu kişinin vermekten çekineceği 900 TL ve üzerine satılan kasa modellerinde de kusur , hata , kalitesizlik noktaları bulunmakta.

10 yıldır kullandığım NZXT Lexa model mid-atx kasa ile başladım kendim tarafından toplanan ilk kasama.
Çeşitli kasa markaları modellerini olumlu/olumsuz yanlarıyla masaya yatırıyoruz ,Kusursuzu arıyoruz Çeşitli kasa markaları modellerini olumlu/olumsuz yanlarıyla masaya yatırıyoruz ,Kusursuzu arıyoruz
Çeşitli kasa markaları modellerini olumlu/olumsuz yanlarıyla masaya yatırıyoruz ,Kusursuzu arıyoruz

O zaman da yaşadığım aradığım ürünü bulamama sıkıntısı yıl olmuş 2017 hala yaşandığını görüyorum.Tasarımlarda bi şeyler edinilmiş , güzel fakat tasarımsal problemler hala devam ediyor.Arka mutfağında , görünmeyen yerlerinde aslında es geçtiğimiz sorunlar yer alıyor.

Bu sorunlar kasaya olan hevesimiz yavaş yavaş azalırken kullanıma bağlı olarak satın aldığımız bu kasanın sorunlarına da bizzat şahit oluyoruz.


Yıllar sonra gelen tekrar pc toplama arzusu nihayet bu ay hayat buldu ve sonuç bu parçalar:
Çeşitli kasa markaları modellerini olumlu/olumsuz yanlarıyla masaya yatırıyoruz ,Kusursuzu arıyoruz


Ben başlatıyorum siz de değerlendirmelerinizle olumsuz yanlarını belirterek KUSURSUZ KASA MODELİNİ bulmaya çalışacağız:

Kıstaslarım:
-Fiyat konusunu kapı dışarı bırakıyorum.
-Estetik tasarım
-Rgb Led bir kasa olacak
-Tempered cam olacak
-(Opsiyonel)Eğer PSUyu saklayan bir hazne varsa bu hazne o markanın logosuyla ışıklandırılacak


CORSAİR 570X
Çeşitli kasa markaları modellerini olumlu/olumsuz yanlarıyla masaya yatırıyoruz ,Kusursuzu arıyoruz


-Arkada egzoz fan bulunmuyor.Sadece fan takılacak boş alan bırakılmış.
-Kasanın üst kısmına takılacak sıvı soğutma sistemi ki benim PC'imde bu Kraken X62 model 2x140 mmlik fanlardan oluşan 280 mmlik bir radyatöre izin vermemesi.Çünkü radyatörü taktığımda anakarta temas etmesi nedeniyle hemen altına o 2 fanı takamayacak olmam.
-2 adet SSD yuvası olmasıyla da kasa adeta patladı gözümde.
-Cam Panellerden biri plastik.Cam paneli tutan elle açılabilen vidalar çok dayanıksız.
Düşündüm de böyle bir etkinlik güzel olur.

İzmir Optimum Cinemaximum'da hep beraber bir seansta Jack Reacher Never Go Back izleyeceğiz.

Katılmak isteyenler ortak bir seans belirliyoruz.
Kurban bayramınız mübarek ve hayırlı olsun huzurlu mutlu bayramlar ...

 Geleneksel DH Bayramlaşması 'iyi bayramlar'
Hepimizin bayramı kutlu olsun
Dün 12 aralık tarihinde Point Bornova'da 9 salonlu cinemaximum açıldı.Bu salonlardan en az 1 tanesi mpx özelliğinde.

IMAX ise mavibahçe avmde açılacak.Koltuklar , lavabolar perdeler , mobilyalar , pahalı teknik donanım vs hepsi yerleşti. Dış fuaye alanı kaldı bir tek.

İnsan, böyle bir IMAX salonunun çok profesyonel ekiplerce inşa edilmesini bekliyor.Fakat öyle değilmiş Türkiyede işler.Avm inşaatını üstlenen firmalardan biri olan X firması yevmiyeli işçileri tarafından yapıldı salonlar.

Bir sinema Salonuna girdiğimizde karşımıza çıkan renkli duvar döşemelerinin iç kısımlarına terrawool taş yünü ses ve ısı yalıtımı süngerler konuldu.Onların altında ise aqua panel levhalar var.Yani ortalama bir inşaatta kullanılan malzemeler.

IMAX salonuna gelince , istanbul ve ankaradakileri görmedim bilmiyorum ama izmirdeki en büyük 600 kişilik perdeden daha büyük bir perde var.Perdeye nazaran koltuk sayısı çok az.Sanırım daha kaliteli bir sinema deneyimi için az koltuk seçmişler ya da işin arkasında başka şeyler var.

IMAX salon 6: buranın yapımıª›2Ö­ÂtàÂUdan izledim.Hoparlörlerin kargodan gelmesiyle yabancı imax uzman ekibi de beraberinde İzmire geldi. 1 tane hoparlörün büyüklüğü , yaklaşık 3lü kanepe büyüklüğünde ve bir buzdolabından daha geniş. Bu hoparlörlerden 5 tane var ve bunlar sadece ve sadece perdenin arkasına yerleştirildi.

Koltuklar sıradan cinemaximum koltuklarından.Bazı salonlarda kırmızı ; bazılarında ise siyah kullanıldı.IMAX salonunda koltuklar yukarıdan orta kesine kadar düz sıra ile ; aşağıya kadar olanlar ise oval şeklinde yerleştirilmiş.

Ocak ayında biteceğini tahmin ediyorum.Sinema katında " Imax coming soon" yazan bir tabela astılar.Bu da her bakışımda sabırsızlığımı artırıyor.

DÜZENLEME: IMAX yarın açılıyor ... Sinema şuan için 1 salonla hizmete açılacakmış.
Radyoda duydum reklam kuşağında mall of istanbul açılmış diye. Böyle mekanlara meraklıyımdır . Görünüşü falan uzayvari olmuş

Cinetech diye bir firmanın 16 salonlu Türkiyenin ilk tematik sineması var. Cinemaximum'a büyük bir rakip olabilir.Gerçi IMAX yok gördüğüm kadarıyla sitesi de iddialı durmuyor.En azından online bilet kısmı bile yok.

Gittiniz mi bu avm'ye ?
Aranızda çıktığı günden beri bu programlardan haberi olanlar vardır belki , ama ben akıllı telefonla tanışalı daha çok yeni olduğu için uygulama markette
böyle bir uygulamaya denk geldim. Yabancıların yazdığı yorumlara baktım iyi diyen de var aman kaybı diyen de.

Kazanılan puanlar yani Nana'lar uluslararası geçerliliğe sahip .Amazon.com , PSN , steam , XboxLive gibi mecralarda hediye çekine dönüşebiliyor.

Denemek için puan toplamaya başladım . Amazon için deneyeceğim 1 dolarlık gift card. bakalım gerçek mi değil mi öğreneceğim . Eğer çalışıyorsa birbirimize referans kodlarımızı paylaşalım hep beraber
oyun alalım dijital veya fiziksel(kutulu) farketmez.

Hem referans veren hem de referans kodunu giren aynı puanda kazanıyormuş.

Siz ne düşünüyorsunuz deneyen oldu mu daha önce ?
bugün film izlemek için gittiğimde avmdeki sony etkinliğini farkettim. pist adını hatırlamadığım bir pistte renault megane turbo ile 3 tur şansınız var . yapay zekaya karşı yarışıyorsunuz . ben de gt5 sahibi olduğum ve iyi kullandığımı düşünerek yarışmaya katıldım . 3 tur attım en iyi sürem 1:28 küsür oldu . ama oradaki tabloya baktım 1. olan kişi 1:26 yapmış ardından 2 kişi daha 1:27 ve ona yakın süreler yapmışlar . ben ise 4. oldum .

haftanın 1.sine ps3 ; 2.sine vita ; 3.süne cd oyun vereceklermiş.

ps3ümün dün bdrom'u bozuldu last of us oynarken gitti :( kazanabilseydim çok iyi olurdu neyse önemli değil ps3ü olmayan biri kazanır umarım .

Siz de şansınızı deneyin yaş sınırı bulunmamaktadır
gigabyte firmasına anakartımı yolluyorum .bunun için RMA formunu doldurdum . 2 gün içinde bana email ile RMA numarası yollanacakmış ve formu yazıcıdan alıp ürünle beraber kargoya vermemi istiyorlar. Eksik bir işlemim var mı şuanda ?

ilk kez yapıyorum daha önce parça yolamış RMA yapmış kullanıcılardan bilgi almak isterim.

45 dolar tamir ücreti isteyeceklermiş eğer bunu nasıl ve ne şekilde ödeyeceğim belirtilmemiş .
aklaşık 6 senedir kullandığım sistemim .2 gün önce sabah kahvaltıdan sonra pcyi açtığımda gigabyte anakart görüntüsünden sonra reset atmaya başladı. ama resetten sonra tekrar resetler geliyor bilgisayar asla windows'a geçmiyor.

acaba windows mu çöktü dedim elimdeki dvd'den çalışan mobil windows'ları denedim ama biostan cd romdan boot et seçtiğim halde pc cdromdan boot etmedi yani yine pc açılınca anakart görüntüsünden sonra o ekran geçer geçmez yine reset atıyor.

pcyi çalıştırdığımda gigabyte x48-dq6 model anakartın üzerindeki sarı yeşil ve kırmızı renkli ışıklar sürekli yanıyor ve sönmüyor.

dikkat çekici bir nokta ise psuya ışık tuttuğumda fanının dönmediğini farkettim. pcyi söktüm psunun içini açtım temizledim. elektriği verdim fakat pc açılışta pervane yine dönmedi. Bios'tan baktığımda işlemci ve sistem fanları dönüyor gözüküyor ısılar normal fakat power fanı 0 rpm gözüküyor yani çalışmıyor ama gerçekte donanımsal olarak psu'nun fanı dönüyor .

acaba psu mu arızalı yoksa sistemde yazılımsal bir sorun mu var ?

bios başlarken tab tuşuna basarak o anakart ekranını hemen geçtim ve sistemin bileşenlerini okeyledi bios ve ordaki hddleri de okeylediğini gördüm ama o ekrandna sonra ileri gitmiyor. normal şartlarda o ekrandan sonra işletim sistemi listesi gelir 29 saniye sayar boot edip windows logosu gelirdi.

psu: silverstone 750 watt üst seviye korumaya ve komponent kalitesine sahip . ama aradan 6 sene geçtikten sonra ömrü mü bitti artık bilemedim.

şimdi düşünüyorum psu çalışıyor fan dönüyor ama sistem reset oluyor biosta

ekstradan bir psu'm olmadığı ,çevreden de edinme durumum olmadığı için yeni bir psu almadan önce emin olmam lazım arızanın gerçekten psudan kaynaklanıp kaynaklanmadığını ...
Hakkında
Konum: İzmir
Forum İmzası:
PSN:thunder-ekmek XBOX LİVE:thunder ekmek Twitch.tv:Thunder_Ekmek Facebook:ThunderEkmekTV Youtube:Thunder Ekmek TV
Hakkımda:
PSN:thunder-ekmek
GAMERTAG:thunder ekmek
ÇAYLAK APRON'DA
Göklerdeki Balina AIRBUS A380
:::40.000feetde bir BOEING 747'de doğan güneşin yüzüne vuran ilk ışıklarıyla uyanmak İşte Hayat Bu:::
PSN:thunder-ekmek
GAMERTAG:thunder ekmek
ÇAYLAK APRON'DA
Göklerdeki Balina AIRBUS A380 :::40.000 feetde bir BOEING 747'de doğan güneşin yüzüne vuran ilk ışıklarıyla uyanmak İşte Hayat Bu:::
PSN:thunder-ekmek
gamertag:thunder ekmek
ÇAYLAK APRON'DA
Göklerdeki Balina AIRBUS A380 :::40.000 feetde bir BOEING 747'de doğan güneşin yüzüne vuran ilk ışıklarıyla uyanmak İşte Hayat Bu:::
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 12 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 7 gün
Mesaj Sayısı: 8.618
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 9.860
İkinci El Bölümü Mesajları: 19
Konularının görüntülenme sayısı: 24.375 (Bu ay: 457)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.081 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.