Yarbay
07 Kasım 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 208 (Bu ay: 3)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar. ACER Swift 3 Sf314-42 bilgisayarım için Xiaomi 3 Pro 20.000 MAH 45W Powerbank satın aldım. Normalde elimde 2 adet powerbank olmasına rağmen, Type-C c çıkışları olmadığı için masraf ettim ve bu powerbank ile şarj etmek istedim. Powerbank bugün elime ulaştı. Heyecanla şarjını doldurdum ve daha sonra laptopa takıp deneyince sonuç hüsran oldu çünkü şarj etmiyor. Telefonları şarj etmesinde sorun yok. Hızlı şarj çalışıyor fakat bilgisayarımı şarj etmiyor. Bu modelin bir çok dizüstü bilgisayarı şarj edebildiğini okudum. Macbook Pro'ları bile şarj ediyor fakat benim bilgisayarımda işe yaramadı maalesef.

Elimde UGreen 100W şarj destekleyen Type-C kablo mevcut. Normalde de bu kablo ile şarj ediyorum bilgisayarı. Normalde şarj ettiğim adaptör UGreen 65W adaptör. Powerbank 45W. Şarj etmesi gerekmez mi? Bilgisayar üzerinde yapmam gereken bir ayar mı var acaba? Yardımlarınızı bekliyorum.

Aldığım powerbank:https://www.hepsiburada.com/xiaomi-20000-mah-3-pro-type-c-powerbank-tasinabilir-hizli-sarj-cihazi-45w-p-HBV00000IWKO6?magaza=Enindirim

Normalde bilgisayarı şarj ettiğim adaptör:https://www.teknostore.com/ugreen-gan-x-65w-3-type-c-pd-ve-usb-hizli-sarj-cihazi?utm_source=ugreenturkiye&utm_medium=urunsayfasi&utm_campaign=aciklama

Elimdeki kablo:https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07Z8Q5XGT/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o05_s00?ie=UTF8&psc=1&tag=technopattr-21
Merhaba arkadaşlar.. Annem anjiyoödem, kalp yetmezliği ve yüksek tansiyon hastası. Henüz 46 yaşında fakat çok fazla kronik rahatsızlığı var. Yaklaşık 1 senedir evden çıkmıyor ve biz de ona hiç bir şekilde yaklaşmıyoruz, çok dikkat ediyoruz. Allah'a şükür henüz aileden hiç kimse korona olmadı.. Annemin aşı sırası çoktan geldi fakat aşı olmak istemiyor anjiyoödem hastalığından dolayı.. Bunun dışında penisiline alerjisi var.. Doktorumuza danışamıyoruz çünkü doktorumuz koronavirüs sebebi ile vefat etmiş.. Şu durumda hastaneye gidip başka bir doktor ile görüşemiyoruz... Babamın bir doktor arkadaşı var ona sorduğumuz zaman "Ben ol yada olma diyemem fakat anjiyoödem olup aşı olan insanlar var. Eğer olacaksa çin aşısını olsun" cevabını aldık..

Annemin aşı olması taraftarıyım çünkü eğer annem koronavirüse yakalanırsa gerçekten çok büyük sıkıntı. Büyük ihtimalle çok ağır bir hastalık geçirecek bu yüzden çok korkuyorum ve aşı olmasını istiyorum ama durum anlattığım gibi. Çevrenizde bu hastalığı olup aşı olan insanlar var mı? Araştırdığım kadarı ile sağlık bakanlığı anjiyoödem hastalarına aşı önceliği vermiş fakat annem hala korkuyor..

Bilgi sahibi arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.
Merhaba. Kasayı yeni aldım ve kurulumunu yaptım. İlk başta sorunsuz bir şekilde ARGB fanlar ve sıvı soğutmamdaki normal RGB fanları öndeki tuş üzerinden kontrol edebiliyordum. Daha sonra kasanın arka kapağını kapatamadım. Kabloları yeniden düzenlemem gerekti. Yeniden düzenledim ve kapağı kapattım fakat ARGB fanlar çalışmamaya başladı. Sıvı soğutmamın kendi normal RGB fanları yanıyor ama tuş üzerinden değiştiremiyorum. Sorun ne olabilir?

Kablo bağlantılarının hepsi tam. En az 100 kere kontrol ettim ve denedim. Kontrolcünün SATA kablosuda takılı. Benim fikrim kontrolcü bir şekilde bozuldu ve çalışmıyor.. Daha önce başına gelen oldu mu?

Dediğim gibi; fanlar çalışıyor dönüyor fakat ışıkları yanmıyor ve bağlantıları en az 100 kez kontrol ettim. Tek tek bütün fanları ayrı ayrı çalıştırmayı denedim ama hiç birinin ışığı yanmıyor. 4 fanın aynı anda ARGB'leri bozulma ihtimali olmadığına göre kontrolcü bozuldu diye düşünüyorum. Başka bir şey olabilir mi? Yardımlarınızı bekliyorum.

Özetle: Önceden çalışan kontrolcü şuan çalışmıyor. Sıvı soğutmanın fanlarının rengini değiştiremeyince anladım bunu...

Not: Anakartım B450 Tomahawk MAX ve ARGB bağlamak için bir bağlantı yok maalesef.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Ekonomimiz üçüncü çeyrekte güçlü bir toparlanmayla yüzde 6,7 büyüdü. Bu oranla dünyada en hızlı büyüyen ülke olduk'' şeklinde açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İnovasyon Haftası dolayısı ile düzenlenen toplantıya video mesaj gönderdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Tarihe baktığımızda bu tür büyük hadiselerin ekonomiden siyasete köklü değişiklikler yaşandığını görüyoruz. Koronavirüs salgınından sonra da köklü değişiklikler yaşanacaktır. Bu dönemin hakim rengi inovasyondur. Geçen seneye kadar sınırlı sayıda insana ulaşan birçok şirket Covid-19'la birlikte cirolarının katlamış, lokalden ulusala doğru bir genişleme yaşamıştır.

Türkiye ihracattan üretime, bu dönemden daha da güçlenerek çıkacaktır. Tabii ülkemizin salgın döneminde böyle iddialı bir çıkış yaşamasının gerisinde 18 yıldır yaptığımız hazırlıkların önemi vardır. Sağlıktan ulaşıma, tarımdan turizme kadar muhalefetin 18 yıldır bizi eleştirdiklerinin tamamı boşa çıkmıştır. Türkiye'nin en büyük talihsizliği sığ muhalefet anlayışıdır.

Bu zihniyeti milletimizin takdirine bırakıyoruz. Biz halka hizmet hakka hizmettir diyerek çalışmaya devam ediyoruz. Ekonomimiz üçüncü çeyrekte güçlü bir toparlanmayla yüzde 6,7 büyüdü. Bu oranla dünyada en hızlı büyüyen ülke olduk.

İhracatımız Ekim ve kasımda 16-17 milyar dolar bandında gerçekleşti. Bu gelişmeler 2020 yılını pozitif bir büyümeyle kapatacağımızı gösteriyor. Salgın şartlarına rağmen ocak-kasım döneminde 152 milyar dolar ihracat gerçekleştirdik. Yeni dönemde, yeni hedeflerimizle uyumlu olarak ihracatımızı daha üst seviyelere taşımak zorundayız. 2001'e göre kilogram başına ihracatımız 2 katına çıkmış olsa bile biz bu rakamı asla yeterli bulmuyoruz.

Bugüne kadar yatırımlarıyla, üretimleriyle, ihracatlarıyla büyük ve güçlü Türkiye davamıza destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum.

https://bigpara.hurriyet.com.tr/haberler/ekonomi-haberleri/cumhurbaskani-erdogan-dunyada-en-hizli-buyuyen-ulke-olduk_ID1467274/

Bu büyümeyi tek hissedemeyen vatandaş.

Daha yeni yıla girmeden süt ve süt ürünlerine yüzde 30'un üstünde zam geldi.

Ayçiçek yağlarının fiyatını biliyorsunuz. Akıl alır gibi değil.

Ama en çok büyüyen ülke biziz. Yersen.. Kimlerin büyüdüğü ortada..
Arkadaşlar Heavy Rainin "ücretsiz" türkçe yaması var mı?

İnternettekiler çalışmıyormuş sanırım.

Malum gruba para kazanadırmak istemiyorum..

Arkadaşlar bu girişin kablosundan lazım. DVI-I diye geçiyormuş sanırım. İnternette hep eksi işaretli olan girişten var. Artı işaretliyi bulamadım. Elektrikçilere sordum onlardada bulamadım. Bir kaçtane internet kafeye sordum oradada yok. Nerede bulabilirim bu kabloyu? Yardımcı olursanız sevinirim.
Merhaba arkadaşlar. Bu saatte üşenmedim bir hesap yaptım. Ukrayna'ya daha önce 2 kez giden biri olarak elektronik fiyatlarının ucuz olduğunu biliyordum ve Playstation 5 fiyatını araştırmaya koyuldum. Şimdi size yaptığım hesabı anlatacağım. Öncelikle Türkiye fiyatını inceleyelim. Konuyu öne çıkartırsanız sevinirim. Herkes görsün.

TÜRKİYE FİYATI

Playstation 5 : 8300TL
DualSense (2. kol): - Açıklanmadı muhtemelen 800-900 TL. 850 diyelim.
FIFA 2021 (kutulu): 500 TL

Toplam: 9650 TL

Şimdi Ukrayna'ya bakalım.

UKRAYNA FİYATI

Playstation 5 (dijital) 12.999 UAH: 3672 TL
DualSense (2.kol): 2099 UAH: 592 TL
FIFA 2021 (kutulu): 1999 UAH: 564 TL
Sabiha Gökçen-Kharkiv gidiş dönüş uçak bileti (7-11 Ocak 2021 Pegasus havayolları): 820 TL
Kharkiv Victoria 4 yıldızlı otel (kahvaltı dahil 4 gecelik konaklama): 686 TL (daha uygunada bir çok seçenek var ama herşeyi düzgün yapacağız demiştik.)
Ukrayna'da günlük harcanacak miktar (yemek,gezme,sigara,alkol,uber vs.): 200 TLx5=1000 TL (aslında x4 olmalı ama uçağa bineceğimiz günüde katarak fazladan yazıyorum.)
Ukrayna Lifecell 10 GB internetli telefon hattı (4 gün için gerek yok ama yinede yazıyorum.): 50 TL
Yurtdışı çıkış harcı: 50 TL
Sabiha Gökçen'e gidiş dönüş ulaşım (metrobüs,metro,havaş): 50 TL (Havaş kullanılmazsa daha uyguna getirilir ama herşeyi tam yapıyoruz.)
YEDEK PARA (sonuçta yurtdışına gidiyoruz. Yanımızda fazladan para bulunsun. Harcamaya gerek yok. Yedek para diyebiliriz.) :500 TL

Toplam: 7984 TL (yanımıza fazladan aldığımız parayı harcamazsak 7484 TL)

Evet arkadaşlar. İstanbul'dan Ukrayna'ya yola çıktık. İlk durağımız Sabiha Gökçen Havalimanıydı. Oraya vardık, yurtdışı çıkış pulumuzu aldık. Uçağa bindik. Kharkiv'e iniş yaptık. Otelimize vardık. 4 gün boyunca Kharkiv'i gezdik. Yedik, içtik, farklı yerler gördük, güzel anılar biriktirdik, PS5'imizi aldık ve 5. gün İstanbul'a geri döndük ve 2166 TL daha uyguna yaptık. Türkiye'de 2166 TL fazladan vererek sadece PS5, 2. kol ve FIFA 21 alabiliyorduk ama biz daha uyguna 4 gece 5 gündüz yurtdışı tatili yaptık.

Şimdi bazıları Ukrayna'daki fiyat dijital, Türkiye'deki diskli fiyat diyecektir. Hemen onunda hesabını yapalım.

PS5 (diskli): 15999 UAH: 4519 TL

yani dijital'den 847 TL fazla. Yaptığımız hesaba +847 TL ekleyelim.

7984+847=8831 TL (yedek parayı harcamazsak 8331 TL) evet hala 1319 TL kardayız. Şaka gibi ama gerçek arkadaşlar :))))

Konuyu SS'ler ile destekleyelim:

EDİT: Ukrayna konusu daha önce açılmış fakat işin ilginç yanı konuyu görmemiştim. Açan arkadaş bu kadar detaya girmemiş :)
Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, iktidardaki İşçi Partisi'nin 75'nci kuruluş yıldönümünde, yaşadıkları zorluklar nedeniyle halktan gözyaşları içinde özür diledi. Kim, "Halkımız bana güvendi, gökyüzü kadar yüksek, denizler kadar derin umutlarını bana bağladı. Ama ben bunlara yeteri kadar yanıt veremedim. Bunun için çok üzgünüm" dedi.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, iktidardaki İşçi Partisi'nin 75'nci kuruluş yıldönümünde, yaşadıkları zorluklar nedeniyle halktan gözyaşları içinde özür diledi.

Kıtalararası yeni bir balistik füze ve diğer askeri teçhizatın sergilendiği askeri geçit töreninde konuşan Kim, bir ara gözlüklerini çıkarak gözyaşlarını sildi ve "Halkımız bana güvendi, gökyüzü kadar yüksek, denizler kadar derin umutlarını bana bağladı. Ama ben bunlara yeteri kadar yanıt veremedim. Bunun için çok üzgünüm" dedi.

Kuzey Kore'nin önceki liderleri olan dedesi ve babasına atıf yapan Kim, "Tüm halkın güveni sayesinde, büyük yoldaşlarımız Kim Il-sung ve Kim Jong-il'in davasına sahip çıkma sorumluluğu bana verildi. Ama çabalarım ve samimiyetim, halkımızı hayatlarındaki sıkıntılardan kurtarmaya yetmedi" diye konuştu.

"Büyük zorluklar, görülmemiş felaketler"
Kim, konuşmasının önemli bir bölümünü, alışılmışın dışında Kuzey Kore halkının çektiği sıkıntılarına ayırdı, "büyük zorluklar", "sayısız sıkıntılar" ve "görülmemiş felaketler"den söz etti.

Koronavirüs salgınıyla ekonomik zorlukların iyice ağırlaştığı ülkenin en büyük ticaret ortağı Çin'le ticareti büyük oranda düştü.

Pyongyang Ocak'ta Çin sınırını kapatmış ve bir koronavirüs vakası bile bildirmemişti. Uzmanlar, hiç vaka olmadığı iddiasını inandırıcı bulmuyor.

Füze ve nükleer programı nedeniyle Kuzey Kore'ye yıllardır uluslararası yaptırımlar uygulanıyor. Doğal afetlerin de ülkedeki durumu ağırlaştırdığı belirtiliyor.

Kore Ulusal Birleşme Enstitüsü'nün Kuzey Kore Direktörü Hong Min, "Kim'in böyle bir etkinlikte neden gözyaşı dökme aşamasına geldiğine bakmak gerekiyor. Satır aralarında liderliğinin çok büyük baskı olduğunu görebiliyorsunuz" dedi.
'Tüm nükleer gücümüzü seferber ederiz'
Kim konuşmasında ayrıca, dünya genelinde Covid-19 salgını nedeniyle zorluk yaşayan halklara destek belirtti, Güney Kore ile ilişkilerinin geliştirilmesini umut ettiğini söyledi.

Kuzey Kore lideri, alışılmadık şekilde gece karanlığında sabaha karşı yapılan törende tehdit edilmeleri halinde tüm nükleer güçlerini seferber edeceklerini vurguladı ancak doğrudan Washington'u hedef almaktan kaçındı.

Güney Kore, Kuzey Kore'nin törende uzun menzilli yeni füzesini sergilemesi nedeniyle kaygı belirtti ve Kuzey'i, nükleer programının tasfiyesiyle ilgili görüşmelere dönmeye çağırdı.

Guardian gazetesine göre bir Amerikalı yetkili, ABD'yle yapılan müzakerelerin çıkmaza girdiği bir ortamda Kuzey Kore'nin nükleer ve balistik füze programına öncelik vermeye devam etmesinin "düş kırıklığı" yarattığını söyledi.

https://www.haberturk.com/kuzey-kore-lideri-kim-jong-un-halktan-gozyaslari-icinde-ozur-diledi-haberler-2832480
ABD Başkanı Donald Trump ve eşi Melania Trump'ın koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirlendi

ABD Başkanı Donald Trump ve eşi Melania Trump'ın koronavirüs testleri pozitif çıktı.

Trump, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Derhal karantina ve kurtarma sürecine başlatacağız. Bunu birlikte atlatacağız" dedi.

Doktoru da açıklama yaparken, "Trump ve Melania Beyaz Saray’da karantinada olacaklar. Trump’ın başkanlık görevlerini sürdürebileceğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Trump'ın danışmanı Hope Hicks'in de koronavirüse yakalanması üzerine, Trump koronavirüs testi yaparak kendisini karantinaya almıştı.

Amerikan basınının, konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberlerde, Hicks'in perşembe günü yaptırdığı Kovid-19 testinin pozitif çıktığı belirtilmişti. Hicks'in, Trump'ın salı günü başkanlık tartışması için gittiği Ohio ziyaretinde Trump ile aynı uçakta olduğu bildirilmişti.

https://www.haberturk.com/son-dakika-haberi-abd-baskani-trump-korona-oldu-2821906

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1311892190680014849
Konut, sanayi ve ticarethanelerde kullanılan elektriğe bugünden geçerli olmak üzere yüzde 5.75 zam geldi.

Enerji Piyasası Denetleme Kurumu (EPDK) tarafından Resmi Gazete'de yayımlanan yeni tarifeler 3 ay uygulanacak.

https://www.haberturk.com/son-dakika-elektrige-zam-geldi-2820641-ekonomi
Hakkında
İlgi Alanları: Konsol Oyunları, Basketbol, Yüzme
Forum İmzası:
İşlemci: Ryzen 5 3600 4.2 GHz 1.1V Anakart: MSI B450 Tomahawk MAX RAM: XPG D41 8x2 (16 GB) 3000 MHz SSD: Kingston A2000 500 GB NVMe - OCZ 240 GB HDD: WD 1 TB
Ekran Kartı: MSI GTX 1060 3 GB O.C Kasa: XPG BattleCruiser ARGB PSU: Corsair VS600
Soğutma: Cooler Master Masterliquid 240ML RGB - Masterfan Pro (x4)
Ses Kartı: Creative Sound Blaster AudigyFx Kulaklık: HyperX Cloud II - Sony MDR-1ABT
Mouse: Steelseries Rival 600 - Qck+ Medium Klavye: Logitech G213 Prodigy RGB
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Otomobil
Mercedes
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Turkcell
ISS
Türk Telekom
Oyun Platformu
PS4
Takım
Fenerbahçe
Steam
The Doctor
TV
Samsung
Klima
Mitsubishi Electric
Ses Sistemi
Creative
Tablet
İpad
Notebook
Apple
PSN ID
SalihCnt
LOL
Blitzcrank
Motosiklet
Honda
Dünyadan Futbol
Manchester United FC
Kulaklık - Amfi
Sony
Basketbol
Golden State Warriors
İşlemci
AMD
Anakart
Gigabyte
Sabit Disk
Western Digital
Ekran Kartı
MSI
Kombi
ECA
Milli Takımlar
Turkiye
Formula 1
Ferrari
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 17 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 10.939
İkinci El Bölümü Mesajları: 89
Konularının görüntülenme sayısı: 497.916 (Bu ay: 5.003)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 8.093 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.