Şimdi Ara

PS4 - Kardeslik konusu cozum onerileri (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
498
Cevap
9
Favori
18.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En güzelini söyliyim sırf bu amaçla bir site kurulması acayipte gelir kazanır site sahibi reklâmdan. ancak izin verilir mi böyle birşeye onu bilemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzlerce belkide binlerce insanin ucuza oyun oynamasini yeni arkadasliklar dostluklar edinmesini saglayan konuyu kapatmak bu kadar kolay olmamaliydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veterangamer -- 7 Eylül 2015; 0:21:06 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhan0003

Ben anlamadım nasıl bir iş bu ? Herkes dolandırıcılardan, dürzülerden bahsetmiş neymiş onlar yüzünden kapanmış. Ben kardeşlik konusunda 5 6 kişi ile kardeşlik yaptım kimseyle sorun yaşamadım. Sorun yaşamamak aslında çok basit; Kardeşlik yapacağınız kişinin profiline bakın, üyelik tarihine, forumda aktif olup olmadığına, profilinde hayatıyla ilgili ( isim, meslek vb. ) bilgiler olup olmadığına eğer bunlar size güven veriyorsa %97 sorun çıkmaz.
    Bu dolandırılan kişiler nasıl dolandırılıyor anlamıyorum açıkçası kardeşlik yaptığınız kişiye tam güvenmiyorsanız yapmayın ya da en azından bir telefon numarası alın hiç olmadı para gönderdiğiniz kişinin adını zaten görüyorsunuz parayı yatırırken, üşenmeyin gidin dava açın. Ben daha hiç görmedim 50 lira için forumdaki itibarını bozacak kişi veya kişiler.
    Ne güzel ucuz ucuz oyun oynuyorduk bravo DH. Konu tamamen kaldırıldığında DH ye sürekli giren kişi sayısı yüzde kaç azalacak acaba.

Alkış mükemmel çözüm için

Gercekten öyle günde 50 60 kere giriyordum düne kadar.bugün yine bir kaç kez girdim acaba açıldimi diye

• Dh kendi ipini yönetimin aciz davranışından çekiyor. Kendi başına buyruk insanlar yerine mantıklı ve bu işi gönüllü değil adam akıllı yapan insanlar yapsa, forum bu hale gelmezdi. Vesselam

• 1 grup kurup kurulmustur kesin bgun birisine katildim ilanlari o grup uzerinden vercek satan kisi dh nickyle beraber sonra irtibati donanimhaber uzerinden yapacak ozel mesaj yolu ile bu sekilde burdaki saglam uyeleri bu sekilde ayirg edebiliriz diger sekilde direk grub uzerinden irtibat kurup satia yapilirsa cok sorunlu alisverisler olur

• Aral ve sony yakınlığı aklıma bir şüphe düşürmüyor değil?

• Arkadaşlar Merhaba ,

Bu konu açıldığından beri takipteyim ama maalesef 1-2 arkadaşımız haricinde vaziyeti anlayabilen hiç kimse yok ve olaya at gözlüğüyle bakmaya devam ediliyor , ona üzüldüm. İşte belki de bu tarz düşünce yapısına sahip kişiler yüzünden bu noktaya gelindi. Konuyu anladığım kadarıyla kavrayabilmiş , kendince empati kurabilmiş 1 arkadaşım var lakin ona da bazı arkadaşlar çeşit çeşit ithamlarda bulunmuşlar. Bu kişiyi yönetim yalakası ilan edip , kendisinin bu düşünce yapısının yönetimde olmak istemesine bağlayanlar var , ona da pes diyorum. Neyse çok önemli değil ben o arkadaşımıza buradan teşekkür ediyorum. Bu arkadaşın nicki C-İ-E_SN.

Diğer bir konu , bölümde etkili olarak yoğun şekilde birlikte mesai geçirdiğimiz Mustafa isimli yönetici arkadaş hakkında gereksiz , asılsız ve anlamsız yapılan yorumlar. Arkadaşlar Mustafa kardeşimizi tanısanız , o da sizin , benim gibi bir oyun sever ve emin olun bu sarf ettiğiniz hiç bir cümleyi haketmiyor. Özellikle Kardeşlik konusunun ayakata tutulabilmesi için gösterdiği çabaya bizzat şahidim. Bunları sizlere anlatarak bir şeyleri kanıtlama çabasında da değilim ama en azından bilin isterim.

Arkadaşlar , diyorsunuz ki yöneticilerin ne işi var yapsın uğraşsın. Biz bu konuda defalarca uyarı yazıları yazmadık mı ? Konuyu ayakta tutmak için kendimizce kurallar getirmedik mi ? Bu konuda kaç kişi bizlere yardımcı oldu ? Şapkayı önünüze koyup hiç düşündünüz mü ? Konu kuralları dışında hareket edenleri şikayet etmek yerine , neden sadece 24 saat ihlali yapan üyelerle ilgili şikayetler aldık ? 1 tane bile neden kural dışı olduğunu düşündüğünüz mesajı şikayet etmediniz ? Sizce hangi site sahibi ya da yönetici böylesine etkin , halka mal olmuş bir konu hakkında yaptırım uygulamak ister ? Aral sebep oldu vs gibi konuşmalar döndü , o zaman bu site neden Türkiye’nin en etkili 2. el alım satım sitelerinden biri ? Herkes kendine göre yorumluyor , diğerlerinin de fikirlerine yanlış yön veriyor. Öncelikle bundan vazgeçelim.

Son olarak , konuyla ilgili üst yönetime Mustafa kardeşimin öncülüğünde bir çözüm yolu sunduk. Olur-Olmaz bilemem o ayrı konu ama bildiğim şey şu ki ; bu konu olur da bir şekilde tekrar açılırsa , bir daha kapanmaması adına herkesin elini taşın altına koyması lazım. Bir şeyleri sadece istemekle olmuyor. Ben yönetici olurum , konuyla ilgilenirim diyen arkadaşların olur da konu açılırsa konuya nasıl bir hassasiyet göstereceğini merakla takip ediyor olacağım.

Herkese iyi forumlar. Sevgiler.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• https://www.facebook.com/groups/1489241451392651/1489353258048137/?notif_t=like

güvenilir arkadaşlarınızı WP ve facebook sayfamıza davet ediniz.alternatif bir yol hazırladık ve tıkır tıkır işlemektedir.
  • Konuyu kilitleme yerine guvenli bir alisveris ortami saglamak sizin icin daha iyi olabilir.

Bu konuyu aktif olarak kullanan yuzlerce insan var. Ve bu adamlar sizin vereceginiz kurala uyacaklardir. Herhangi bir site kullanici bilgisi tutmuyormu ? Olaya uzaktan bakmaktansa en kolayindan herhangi bir kimlik fotokopisi ile kullanici adinin oldugu bir belge ile bu islem cok basit cozulebilir.

Uye olurken cep numarasi veriliyormu ? Evet.
    İkinci el bolumunde mesaj sayin vs degisiyormu evet. Konuyu alin madem oraya kaydirin ve belli kurallari getirin. Uye profilinde alt alta suruyle sey yazarken sisteme o konu icin bilgileride girin. Ve Ps takas konusunda sadece gorebileceginiz bir duzen olsun.

Allah askina sunu eklemek ne kadar sure alir ?
    50kisinin girdigi liseli forumu degilki burasi. Boyle ciddi degisimler cok cabuk surede yapilabilecek seyler.

Konuda alisveris yapilabilecek uyelerin oldugu bir duzen kurmak 1-2 ay surer. Basinada 2 kisi koydunuzmu bu isi cok rahat dondurursunuz.

Bu konudada size yardim edebilecek cok fazla adam bulursunuz. Gonullu 3-4 kisi alirsaniz o konuyu gayet rahat ayakta tutarsiniz.

• Yöneticiler haklı defalarca sorunlu alışverişlerinizi ayrı bir konuda dile getirin diye uyarı yaptılar ilk mesajada bu uyarıyı koydular ama tepesi atan herkesin ilk uğradığı konu kardeşlik başlığı oldu. Konu kilitlenene kadarda kimsenin umrunda değildi. Yöneticilere kızdığım tek nokta konudan tartışma içerikli mesajları silmek ne kadar zor olabilirdi ki böyle bir yönteme başvurdular?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Since1903

Arkadaşlar Merhaba ,

Bu konu açıldığından beri takipteyim ama maalesef 1-2 arkadaşımız haricinde vaziyeti anlayabilen hiç kimse yok ve olaya at gözlüğüyle bakmaya devam ediliyor , ona üzüldüm. İşte belki de bu tarz düşünce yapısına sahip kişiler yüzünden bu noktaya gelindi. Konuyu anladığım kadarıyla kavrayabilmiş , kendince empati kurabilmiş 1 arkadaşım var lakin ona da bazı arkadaşlar çeşit çeşit ithamlarda bulunmuşlar. Bu kişiyi yönetim yalakası ilan edip , kendisinin bu düşünce yapısının yönetimde olmak istemesine bağlayanlar var , ona da pes diyorum. Neyse çok önemli değil ben o arkadaşımıza buradan teşekkür ediyorum. Bu arkadaşın nicki C-İ-E_SN.

Diğer bir konu , bölümde etkili olarak yoğun şekilde birlikte mesai geçirdiğimiz Mustafa isimli yönetici arkadaş hakkında gereksiz , asılsız ve anlamsız yapılan yorumlar. Arkadaşlar Mustafa kardeşimizi tanısanız , o da sizin , benim gibi bir oyun sever ve emin olun bu sarf ettiğiniz hiç bir cümleyi haketmiyor. Özellikle Kardeşlik konusunun ayakata tutulabilmesi için gösterdiği çabaya bizzat şahidim. Bunları sizlere anlatarak bir şeyleri kanıtlama çabasında da değilim ama en azından bilin isterim.

Arkadaşlar , diyorsunuz ki yöneticilerin ne işi var yapsın uğraşsın. Biz bu konuda defalarca uyarı yazıları yazmadık mı ? Konuyu ayakta tutmak için kendimizce kurallar getirmedik mi ? Bu konuda kaç kişi bizlere yardımcı oldu ? Şapkayı önünüze koyup hiç düşündünüz mü ? Konu kuralları dışında hareket edenleri şikayet etmek yerine , neden sadece 24 saat ihlali yapan üyelerle ilgili şikayetler aldık ? 1 tane bile neden kural dışı olduğunu düşündüğünüz mesajı şikayet etmediniz ? Sizce hangi site sahibi ya da yönetici böylesine etkin , halka mal olmuş bir konu hakkında yaptırım uygulamak ister ? Aral sebep oldu vs gibi konuşmalar döndü , o zaman bu site neden Türkiye’nin en etkili 2. el alım satım sitelerinden biri ? Herkes kendine göre yorumluyor , diğerlerinin de fikirlerine yanlış yön veriyor. Öncelikle bundan vazgeçelim.

Son olarak , konuyla ilgili üst yönetime Mustafa kardeşimin öncülüğünde bir çözüm yolu sunduk. Olur-Olmaz bilemem o ayrı konu ama bildiğim şey şu ki ; bu konu olur da bir şekilde tekrar açılırsa , bir daha kapanmaması adına herkesin elini taşın altına koyması lazım. Bir şeyleri sadece istemekle olmuyor. Ben yönetici olurum , konuyla ilgilenirim diyen arkadaşların olur da konu açılırsa konuya nasıl bir hassasiyet göstereceğini merakla takip ediyor olacağım.

Herkese iyi forumlar. Sevgiler.

Bakın 1-2 kişi dışında vaziyeti anlayabilen hiç kimse yok diyorsunuz ya işte biz de tam olarak sizin için aynı şeyi düşünüyoruz. Mesela kardeşlik konusunun kapanmasında etkili olan iki yönetici. Ben Güven nickli yöneticiyi kardeşlik konusunda bir kere bile görmedim sadece bir kere bile. Mustafa nickli yöneticiyi mod olmadan önce konuda sadece bir kaç kez gördüğümü hatırlıyorum. Ne Güven ne de Mustafa'nın kardeşlik konusunun tam olarak nasıl işlediğini anladıklarını sanmıyorum.

Bizim kardeşlik konusuyla ilgilenen yöneticiden sadece iki tane beklentimiz var. Birincisi oyun ilanı dışında mesaj atanların ve 24 saat içinde birden fazla kez ilan atanların mesajlarının silinmesi. İkincisi de dolandırıcı olduğu somut bir biçimde kanıtlanan üyelerin konuda ilan verilmesinin engellenmesi, bakın banlanmasını bile istemiyoruz, istediğimiz tek şey konuda tekrar ilan vermesinin engellenmesi ve başka böylece başka kişileri de dolandırmasının önüne geçilmesi. Hepsi bu. İnanın sizden ekstra hiçbir şey beklemiyoruz.

Peki siz ne yaptınız, ilk önce dediniz ki konuyla ilgili çok şikayet geliyor uğraşmak zor oluyor konuyu kapatacağız. Bakın tekrar söylüyoruz eğer ki mesela gelen şikayet sayısıysa ve bu şikayetlerle ilgilenmek zor geliyorsa burada kardeşlik konusunda yönetici olmak isteyen onlarca gönüllü var, hiç kimse yoksa ben varım ben olurum. Sonra dediniz ki kimin dolandırıcı olduğuna biz karar veremeyiz biz mahkeme değiliz o yüzden dolandırıcılar listesini kaldıracağız. Peki hadi buna eyvallah. Sonra bunun üzerine dediniz ki ayrıca dolandırıldıktan sonra ben dolandırdım demek de yasak, diyen olursa onu banlayacağız. Arkadaşlar böyle bir şey olabilir mi? Yani bunu aklınız mantığınız alıyor mu? Mesela bu son olayların patlak vermesinin sebebi nickini tam hatırlamıyorum thehobbits67 gibi bir şeydi, bu elemanın kardeşlik konusunda çalıntı hesap satıp bir arkadaşın konsolunun banlanmasına sebep vermesiydi. Bu eleman dün tekrar daha piyasaya yeni çıkmış ve toplam ederi 350 lira eden bir psn hesabını 100 liradan listeledi. Ederi 350 lira olan bir hesap nasıl 100 liradan satılır izah edebilir misiniz? Bu hesabın öncekisi gibi çalıntı olduğu ve bir arkadaşımızın daha konsolunun banlanmasına sebebiyet vereceği belli, doğal olarak insanlar konuda bunu yazdılar bu kişiden hesap almayın çalıntıdır bir arkadaşımızın konsolunun banlanmasına sebep oldu diye, sonra mustafa bu dolandırıcının mesajını silmek yerine tek tek bu elemanın dolandırıcı olduğunu söyleyenlerin mesajlarını silmeye başladı. Böyle 5-6 kişi bu elemanın dolandırıcı olduğunu yazınca mustafa çıkıp ben üst yönetimle konuşup konuyu kapatacağım dedi. Güven de gelip mustafanın kararını onayladığını söyledi.

Niye böyle oluyor biliyor musunuz? Çünkü kardeşlik konusunun nasıl yürüdüğü konusunda hiç bir fikriniz yok. Diyorsunuz ki Mustafa da Güven de çok iyi niyetli. İyi niyetleri konusunda şüphem yok fakat iyi niyetli olmak farklı bir şey iyi bir yönetici olmak farklı bir şey. Sizin getirmeye çalıştığınız kurallarla bu konunun yürümesi mümkün değil ve yürümedi de. Psn alışverişi için ayrı bir bölüm açılmalı ve sadece bu bölümle ilgilenecek bir yönetici alınmalı. Alınacak yönetici ya da yöneticiler konuda sürekli ve uzun süredir alışveriş yapan hatta mümkünse ps3 dönemlerinden bu yana kardeşlik yapan kişiler olmalı. Göreceksiniz kardeşilik konusu için ayrı bir bölüm açılıp konunda sürekli aktif kişilerin üzerinde hem fikir olabileceği bir üye yönetici seçilirse şu anda yaşadığımız problemlerin bir çoğu ortadan kalkacak. Bir kere de kardeşlik konusunu sürekli kullanan kişileri dinleyip bunu deneyin. Olmazsa yine kapatırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkTranqlty -- 7 Eylül 2015; 3:21:14 >

• Forumun tamamı silinip sdece reklamlar kalmalı en mantıklısı bu

• Super ya :) okadar sey yazilms ama birtane cevap yok..

Yonetim, milli iradeyi takmiyor anlasilan...

• Şikayet mesajlarından ilanlar görünmüyor !!! Ne yapalım ?

Konuyu kapatalım !!!

Tabi lan manyak misin ?

• Madem reklamdan kazanıyorlar benim gibi A. D.b.l.o.c.k dplus kurun. Diğer forum facebook dan alışveriş konusunda anlaşalım buradan pm leşelim

Hele ki para için konu kapandıysa en ufak hakkım varsa helal etmiyorum ilgili kişilere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hagiosmann -- 7 Eylül 2015; 8:51:23 >
  • http://www.konsolum.com/forum/ beyler burasi cok cok iyi bir alternatif ben uye oldum simdiden kayitli uye 500 e yaklasti.

• - abi çok şikayet geliyor falan baydım ben
    - kapa gitsin kanka o zaman

• http://www.konsolum.com/forum/ps4-dijital-kardeslik/213-ps4-dijital-kardeslik-alisveris-bolumu.html burda sistem başladı bile

• Burada gördüğümüz yorumların çoğuna hak verdiğimiz gibi, olayı farklı yere çeken yorumlar/üyeler de bulunmakta. Arkadaşlar, "aman şikayet geliyor, kapatalım gitsin" diye düşünsek zaten 2-3 ay öncesinde kapatmış olurduk. Bunu neden görmezden gelip tek suçlu bizmişiz gibi davranıyorsunuz? Biz çok mu memnunuz bu duruma gelmekten, sizlerin gözünde umursamaz görünmekten?

Açıklama yapıyoruz, umursayan yok. Fikir belirtiyoruz umursayan yok, ama iş ısrarla yönetime yüklenmeye gelince yükleniyorsunuz. İlker hocam mesajında belirtmiş, şuan konunun tekrar açılması için ne yapılabilir şeklinde önerilerde bulunuyoruz. Fakat şöyle, konuyu açıp eskisi gibi yürütmeyeceğiz. O yüzden hangi yöntem mantıklı gelirse onu uygulayacağız.

Sizlerden biraz sabırlı olmanızı istiyorum. Şuan konuyu açarsak, eski kafa devam edecek ve yine sorunlar yaşanmaya başlayacak. O yüzden sabırlı olmanızı ve "ne yapabiliriz?" sorusuna yoğunlaşmanızı istiyoruz. Her yazılan yorumu okuyoruz emin olun, astı astarı olmayan "ARAL" mesajları da dahil.

Konuyu tamamen kapatmayı istemiyoruz bu kadar tepkiden dolayı. Biliyorum bunu isteyen benmişim gibi görünüyor fakat hep dile getirdiğim üzere, kendi başıma karar almıyorum. Şuan yaptığımız aşama ise çözüm üretmek. Konu bir süre kapalı kalsın, herkes sakin kafayla çözüm önerisi sunsun. Bizlerde bu önerileri değerlendirip hangisi yapılabilir diye düşünelim.

Buraya iyi-kötü yorum yazan herkese teşekkürler.

• Konuyu aktif olarak kullanan arkadaşlar o kadar mesaj atmış epi topu 2-3 mesaj atılmış adminler tarafından ve değişen hiçbir şey yok. Ne dersek diyelim adam kafasında kurmuş bizi takan yok. Ne zamandan beri dolandırıcı ifşa etmek yasak oldu ? Sorunlu alışveriş konusunda da o arkadaş hakkında mesajlar yazılmıştı ona rağmen gelip konuda birilerinin canını yakmasına göz mü yumalım ? O arkadaşı o konudan uzaklaştırmak yerine komple konu kapatıldı. Bravo.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.