Şimdi Ara

prozac kullanan var mı ? aşırı mutluluk hali

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30
Cevap
0
Favori
218.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sitres ve kaygı nedeniyle piskiyatra gittim prozac diye bir ilaç verdi. 4 gündür kullanıyorum ilk 2 gün uyku yaptı sadece 3.gün bir nefes darlığı bir sıkıntı oldu içimde 10 dakika sürdü . 3 gün akşamından itibaren aşırı mutluluk geldi anlatamam daha önce hiç bu kadar mutlu hissetmemiştim kendimi halada devam ediyo geceden beri güzel hoşda beni korkutmaya başladı daha önce kullanmış olan var mı normal mi bu ?

• reçeteylemi veriliyo yoksa eczanede satılıyomu
  • Normal kardeşim ben kullandım. Yan etkisi azdır ve kafa yapmaz. Antidepresan mı tam bilmiyorum ama. Enerji içeceği içme kardeşim prozac kullanmaya devam ederken.
  • Lustral kullanıyorum ilk başlarda bende öyleydim sonradan o etki azalıcak merak etme.. eroyin gibi bu o kafayı yakalaman için ileride 2 hap birden alman lazım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: magrofon

Lustral kullanıyorum ilk başlarda bende öyleydim sonradan o etki azalıcak merak etme.. eroyin gibi bu o kafayı yakalaman için ileride 2 hap birden alman lazım..

Prozac kesinlikle kafa yapmıyor kardeşim
  • quote:

Lustral kullanıyorum ilk başlarda bende öyleydim sonradan o etki azalıcak merak etme.. eroyin gibi bu o kafayı yakalaman için ileride 2 hap birden alman lazım..

doktora 10 -15 günde etkisini görebilrisin görmeyebilirsin de demişti bana 4 günde fazlasıyla etki yaptı bide günde tek kapsul 20mg alıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ln5

quote:

doktora 10 -15 günde etkisini görebilrisin görmeyebilirsin de demişti bana 4 günde fazlasıyla etki yaptı bide günde tek kapsul 20mg alıyorum

normaldir mutluluk hormonu salgılıyor bu ilaçlar zaten bu zamnlarının tadını çıkar derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cry For Freedom

quote:

Prozac kesinlikle kafa yapmıyor kardeşim

kafa yapmak dan kastınız nedir bilmiyorum ama aşırı mutluluk veriyo uzun zamandır bukadar mutlu oldugumu hatırlamıyorum sebepsiz yere mutluluk inş sorun çıkmaz yada gidip doktora danışacağım sınavlardan sonra boş zaman bulursam
  • quote:

Orijinalden alıntı: orokanaru otouto yo

reçeteylemi veriliyo yoksa eczanede satılıyomu

ben reçeteyle aldık muyuk ihtimal reçetesiz vermezler ama bir piskiyatra git eğer sorun oldugunu görürse yazabilir
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: orokanaru otouto yo

reçeteylemi veriliyo yoksa eczanede satılıyomu

ben reçeteyle aldık muyuk ihtimal reçetesiz vermezler ama bir piskiyatra git eğer sorun oldugunu görürse yazabilir

Alıntıları Göster
    ilk hafta veya ilk 10 gün normaldir ama geçicidir bu mutluluk. 1 hafta sonra normale dönersin, sonra yavaaaaaş yavaaaaş tekrar mutluluğun artar.. 2 ay sonra falan başlar bu, 6 aydan sonra tavan yapar.

• ln5 kullanıcısına yanıt
    benim kız arkadaşta bundan kullanıyodu kullanınca tuhaflaşıyodu biraz söz dinlemiyodu pek fazla rahat tavırları oluyodu nasıl etki yaptıgını gördüm onda
  • quote:

Orijinalden alıntı: MarquisDeSade

ilk hafta veya ilk 10 gün normaldir ama geçicidir bu mutluluk. 1 hafta sonra normale dönersin, sonra yavaaaaaş yavaaaaş tekrar mutluluğun artar.. 2 ay sonra falan başlar bu, 6 aydan sonra tavan yapar.

nasıl yani 1 hafta sonra direk geçerse kötü olur okadar mutluyken birden o hala geçmek zarar vermez mi şu evreleri birazdaha açıklayıcı anlatabilirmisin
  • quote:

quote:

nasıl yani 1 hafta sonra direk geçerse kötü olur okadar mutluyken birden o hala geçmek zarar vermez mi şu evreleri birazdaha açıklayıcı anlatabilirmisin

Alıntıları Göster
    Geçici etkisidir, ben 1 yıldır kullanıyorum, ondan önce de 2 yıl Lustral kullanmıştım, normal şartlarda sizi mutlu etmemesi gereken bi ilaç, sadece normalleştirir bazı bozukluklar var ise.

• Ben o ilacı 8 aya yakın kullandım hafif seni topluyor mu evet ama o kafa etkisi felan placebo etkisidir o. İlaç başlangıç ilacı ileride mutlaka değişecektir
  • Onun filmi vardı izlemeni öneririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: xemree

Ben o ilacı 8 aya yakın kullandım hafif seni topluyor mu evet ama o kafa etkisi felan placebo etkisidir o. İlaç başlangıç ilacı ileride mutlaka değişecektir

bende ilk başda placebo etkisi sandım ama şoyle anlatayım kullanmaya başladım ilk 3 gün sadece kalp ritmimde bozukluk ve alşırı derecede uykumu getiriyordu 4. gün yine ilacı sabah içip okula gittim. dersden sonra kutuphanede 2.5 saat kadar ders calısdım baya sıkıldım çıktım bir sigara içip geri geldim. birden bi darlık sıkıntı aşırı huzursuzluk zor nefes alma
    biraz cama çıktım hava aldım sonra baktım olmuyo çıktım biraz yürüdüm açık havada neyse akşam geldim eve yemek yedim tv izledim vs. sonra yattım normal de günüm çok yorucu geçer herzaman gün sonunda eve gelir gelmez yıgılır kalırım bu sefer uykum gelmedi neyse yatttım yataga birden sanki karnımda boyle birşeyler kıpırdamaya başladı aşırı mutlu olmaya başladım o gece zor uyudum ertesi sabah kalktım hala aynı mutluluk bir tane daha içtim yine okula gittim hala aynı mutluluk ama akşam saatlerinde dahada yoğun oluyor sanki

• quote:

Orijinalden alıntı: Symbolsong

Onun filmi vardı izlemeni öneririm

hocam ilacı kötüleyen bir film mi yoksa ben bu ilacı kullanmak zorundaayım bu aşamada başımda okul belası var aynı anda dikey geçiş sınavına hazırlanıyorum vizelerde başlıyo ikisi bir arada çok moral bozucu geliyodu bana ders calısamıyodum arada kalıyodum hangisine çalışsam diye şimdi ders çalışdıgımı anladım o yuzden izledikten sonra filmden etkilenip bırakmak istemiyorum
  • quote:

quote:

hocam ilacı kötüleyen bir film mi yoksa ben bu ilacı kullanmak zorundaayım bu aşamada başımda okul belası var aynı anda dikey geçiş sınavına hazırlanıyorum vizelerde başlıyo ikisi bir arada çok moral bozucu geliyodu bana ders calısamıyodum arada kalıyodum hangisine çalışsam diye şimdi ders çalışdıgımı anladım o yuzden izledikten sonra filmden etkilenip bırakmak istemiyorum

En başlarda ne kadar mutlu olduğunu ancak sonrasındaki etkilerini gösteriyor
    izlemeni onermem su durumda
  • quote:

quote:

quote:

En başlarda ne kadar mutlu olduğunu ancak sonrasındaki etkilerini gösteriyor
    izlemeni onermem su durumda

Commander Douchbag sıfatını hakettin şimdi

• quote:

quote:

o etki direk geçmez yavaş yavaş gelişir tüm süreçler. zaten prozac çok yavaş sentezlenen bir ilaç.

vücutta etki doruk noktasına 15 günde ulaşır (bu bahsettiğim psıkolojik değil, kimyasal etki).

zaten o mutluluk dönemin geçince dibe batmayacaksınki, normale döneceksin. yani ilaçsızken (ilaç kullanmadan önceki durum) nasılsan öyle olacaksın. asıl 2 ay sonra ilacın etki etmeye başlayacak. 6 ay sonra da bu ilaçtan alabildiğin en fazla etkiyi hissedeceksin.

yan etkilerine gelinceeee bunu kesinlikle unut. (şimdilik bişey hissetmessin ama 2-3 ay sonra başlar yanetkisi)
    uykusuzluk yapar o yüzden sabah almaya çalış.. bunlar ilacı aldığın sürece karşılaşacağın yanetkilerdi

geçici yanetkiler ise (1-2 ay sonra tamamen kaybolur)
    ellerin titrer, nabız ve tansıyon yükselmesi, ağız kuruması, gözbebeği büyümesi

ama gerçekten güzel ilaçtır.. ve sana tavsiyem, sakın ama sakın ilacı aniden bırakma..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.