Şimdi Ara

PORSCHE CAYENNE S 4.5 955 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
6
Favori
41.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: maxmec

oronuror3 hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın.

Bende 3.2 V6 sını almak istiyorum. Aracı beğendiniz mi nasıldır? Yol tutuşu, yakıtı ne kadar?
    Kasko yaptırdınız mı?
    İndirme kaldırma varmı araçta?

Teşekkür ederim
    3.2 sini bilmiyorum ama arac gayet güzel.Prestijli ve konforlu bir araç.Yol tutuşu güzel.Aldigim adam airmatic var dedi fakat 22 inch jant oldugu icin sabitlestirdim dedi.Bende çok incelemedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forumda bu tarz araç alma konuları genelde olumsuz sonuçlanır ama arkadaş nihayete erdirmiş.

Hayırlı olsun, Allah kazasız nazasız kullanmak nasip etsin.

Ben yaptırdıysanız aracın kasko bedelini ve sigortasını merak ediyorum ?
  • okanttnc O kullanıcısına yanıt
    Pardon ben Porsche'un ürettiği motor için konuşuyorsunuz sandım muhabbeti kaçırmışım.

Epey tuzluymuş ama her türlü 20.000 lira için kumar oynanır o arabaya.Zaten büyük hacimli adam gibi bakım yaptıktan sonra kolay kolay patlamaz herhalde. :) Bence şuan fiyatına göre alınabilecek en gösterişli,en prestijli,en nefes kesici araç FX35.

Edit:Ayrıca o motoru krank değiştirmeyi gerektirecek kadar nasıl kırmışlar yahu. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gorod -- 10 Şubat 2014; 17:54:33 >
  • Arkadaşlar Kaskoyu Bugün-Yarın yaptıracağım.Kasko 5000 lira civarında tuttu.Eski aracımda %60 indirim olduğu için 2000 Liralara düşüyor.Açıkçası indireme çok sevindim :) Ve aracımın Kasko bedeli 100 Bin Lira
     PORSCHE CAYENNE S 4.5 955

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkkabaoglu

2.5 motor 8.2 lt yağ alıyor. 4.5 motora 200 tl bakım yapacak ustanın kapısında yatarım ben...

Bu arada 2.5 Motor 8 litre alıyor demişsin motor yağını.Kardeş benim aracım 4.5 olduğu halde 8 Litre yağ aldı.
    HAVA FİLTRELERİ+POLEN +YAĞ FİLTRESİ + 8 Litre yağ 300 TL

• quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Bence S yada Turbo alin.

Zaten LPG olunca normal bir 1.6 Benzinli(Civic, Fluence, Jetta) arac kadar kurus olarak yakacaktir.

Surus olarak zaten cok iyi. Porsche genelde masraf cikarmaz. O nedenle yuksek km araçlar görürsünüz ama mesela Ferrari falan o kadar yuksek km olmaz.

Bakimlarini sanayide yaptirisiniz. Klasik yağ, hava filtresi gibi bakimi en fazla 200TL falan tutar.

Almadan guzel bir ekspertiz yaptirin. Tas gibi arabadir.

Dediğim gibi bu civarda paralara Turbo alirsaniz yakiti da daha az olacaktir.

önce dizel porsche şimdide lpg li porsche hehe ferdinand porsche nin kemikleri sızlıyodur:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: oronuror3

quote:

Orijinalden alıntı: mkkabaoglu

2.5 motor 8.2 lt yağ alıyor. 4.5 motora 200 tl bakım yapacak ustanın kapısında yatarım ben...

Bu arada 2.5 Motor 8 litre alıyor demişsin motor yağını.Kardeş benim aracım 4.5 olduğu halde 8 Litre yağ aldı.
    HAVA FİLTRELERİ+POLEN +YAĞ FİLTRESİ + 8 Litre yağ 300 TL

Kia sorento 8.2 litre yağ alıyor. Motor 2500 cc. Açıkça 4500 cc aracın daha fazla alacağını düsünüyorum. Sonucda 200 tl bakım imkansız.

• quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-porsche-acill-sahibinden-porsche-cayenne-s-153122795/detay

Buyrun araçı aldım arkadaşlar garajda yatıyor aslan :)

öncelikle hayırlı olsun. bende uzun süre kararsız kaldım ve sonra vaz geçtim ama buradaki yorumları görünce tekrar aynı heyecana kapıldım. bende senden cesaret alarak cayenne s almak istiyorum. merak ettiğim benzin yakıt performansın. açıkcası lpgye karşı olduğumdan taktırmayı düşünmüyorum. 630i kullanıcısıydım benzin tüketimine alışığım diyebilirim ama geçende bir arkadaşın 320 cd sine bindim o performansa araba yakmıyordu denebilir. özenmedim desem yalan olur ama belli bir performansa alıştıktan sonra aşağı ivme olmuyor. benim bütçem de sana yakın, en fazla 80 bin tl ayırdım bu işe. sanırım bayadır kullanıyorsun yaşadığın tecrübeyi paylaşırsan ben ve benim gibi endişe sahibi insanları aydınlatırsın. sence cayenne s bu paralara alınır mı? alınır ise neye dikkat etmemiz gerekir. senin gittiğin bir özel servis var mı? bize tavsiye edebileceğin usta yada servis önerirsen sevinirim. benim araştırdığım dönemde airmatic ve arazi çekiş genel problemleri idi. sende böyle sorunlar yaşandı mı. airmatic var sanırım aldığın araçta, sabitleyince devre dışı mı kalıyor yoksa müdahahele edilebilinir mi? son olarak 4,5 cayenne s 2004 model alsam 2700 tl yıllık vergi mi ödeyeceğim? benim bildiğim 3900 tl 2003 model içindi. 2004 için 8000 tl diye biliyorum aydınlatırsan sevinirim.

• quote:

Bence S yada Turbo alin.

Zaten LPG olunca normal bir 1.6 Benzinli(Civic, Fluence, Jetta) arac kadar kurus olarak yakacaktir.

Surus olarak zaten cok iyi. Porsche genelde masraf cikarmaz. O nedenle yuksek km araçlar görürsünüz ama mesela Ferrari falan o kadar yuksek km olmaz.

Bakimlarini sanayide yaptirisiniz. Klasik yağ, hava filtresi gibi bakimi en fazla 200TL falan tutar.

Guzel kardesim bende ki dizel 300c nin periyodik bakımı 800 tl tutuyor işçilik dahil. Porsche benim aracımdan lux ve parçası pahalı bir arac nasıl 200 lira ? :)

Üstelik ben tanıdığım özel serviste yaptırıyorum. Basit bir hesap ;
    8 silindir arac en az 8 litre yağ alir. Kullandığı yagin litresi 30 tl
    . 240 tl sadece yağı yapar. Yanlış yonlendirmeyin

Dilerseniz yag filtresi hava filtresi yag degisimi ve iscilik içeren 800 tl olan faturayı yapistirayim buraya :)

• quote:

Orijinalden alıntı: bizhy

quote:

Bence S yada Turbo alin.

Guzel kardesim bende ki dizel 300c nin periyodik bakımı 800 tl tutuyor işçilik dahil. Porsche benim aracımdan lux ve parçası pahalı bir arac nasıl 200 lira ? :)

Dilerseniz yag filtresi hava filtresi yag degisimi ve iscilik içeren 800 tl olan faturayı yapistirayim buraya :)

Araç sahibi yukarıda yazmış işte 300TL diye
    Süper bir rakam

• quote:

Orijinalden alıntı: Stanislav Petrov

quote:

quote:

Bence S yada Turbo alin.

Araç sahibi yukarıda yazmış işte 300TL diye
    Süper bir rakam

Benim arac icinde geçerli bu. On kişiyi arayayım sahibinden de 300c sahibi .. Cevaplar aynıdır ;
    "Abi arac fiorino kada yakıyor . Bakımı 250 tl " falan filan :)

Ama realist olunursa bu arac 3000 motor 510tork
    Sehir ici 55-60 kuruştan aşağı inmiyor
    Standart yag bakımı 800 tl nin altına inmeeeeeez :)
    Arkadas bakıma soktuysa eger varsa bi fatura koyarsa inanıcam Porsche un chryslerden ucuz olduguna
    Diğer türlü inanamam

• bugün 3a porsche servis bostancı ile konuştum genel olarak bakım maliyeti bin lira civarı tutar dedi volkan bey. ön fren balatası 350 tl serviste ise 1000 tl dedi. bana makul geldi. 2004 model 104 bin km'de bir cayenne s buldum fiyat 60 bin tl. bakımları yeni yapılmış. sizce alınabilinir mi yoksa 2004 645 ci mi almak daha mantıklıdır. sonuçta ikisi de benzin canavarı ama 630'dan sonra 645 bana çok cazip geliyor. onun fiyatı ise 78 bin tl. sizce hangisi daha mantıklı bir seçim olacaktır ikinci el satış ve sorun çıkarma konusunda en az hangisi hasar verir?
  • quote:

quote:

Bence S yada Turbo alin.

Yarın 2010 q7 140 bin bakımını koyacağım.

9 lt yağ castrol edge 5-30w
    Filtreler
    Ön arka balata
    V kayışları
    Yağ pompası kayışı
    Gergi makaraları
    Balata fişleri ön arka
    Boya koruma
    Ön arka silecek
    Rot balans
    Difransiyel , direksiyon , fren hidroliği yağları
    Şanzıman yağı 7 lt audi erözden alındı

Toplam rakam 2100 tl

2005 fx35 aracımında bakımını koyacağım sadece genel bakım.

• quote:

Orijinalden alıntı: darmadagan

quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-porsche-acill-sahibinden-porsche-cayenne-s-153122795/detay

Buyrun araçı aldım arkadaşlar garajda yatıyor aslan :)

öncelikle hayırlı olsun. bende uzun süre kararsız kaldım ve sonra vaz geçtim ama buradaki yorumları görünce tekrar aynı heyecana kapıldım. bende senden cesaret alarak cayenne s almak istiyorum. merak ettiğim benzin yakıt performansın. açıkcası lpgye karşı olduğumdan taktırmayı düşünmüyorum. 630i kullanıcısıydım benzin tüketimine alışığım diyebilirim ama geçende bir arkadaşın 320 cd sine bindim o performansa araba yakmıyordu denebilir. özenmedim desem yalan olur ama belli bir performansa alıştıktan sonra aşağı ivme olmuyor. benim bütçem de sana yakın, en fazla 80 bin tl ayırdım bu işe. sanırım bayadır kullanıyorsun yaşadığın tecrübeyi paylaşırsan ben ve benim gibi endişe sahibi insanları aydınlatırsın. sence cayenne s bu paralara alınır mı? alınır ise neye dikkat etmemiz gerekir. senin gittiğin bir özel servis var mı? bize tavsiye edebileceğin usta yada servis önerirsen sevinirim. benim araştırdığım dönemde airmatic ve arazi çekiş genel problemleri idi. sende böyle sorunlar yaşandı mı. airmatic var sanırım aldığın araçta, sabitleyince devre dışı mı kalıyor yoksa müdahahele edilebilinir mi? son olarak 4,5 cayenne s 2004 model alsam 2700 tl yıllık vergi mi ödeyeceğim? benim bildiğim 3900 tl 2003 model içindi. 2004 için 8000 tl diye biliyorum aydınlatırsan sevinirim.

Teşekkürler Kardeşim.Bu paralara alınabilecek en güzel araç.Ben LPG taktırdım.Tavsiye ederim.Araç performansında düşüş yaşamadım.%40-45 lik düşüş sağladı.Yakıttan memmunum.730 kullancısıydım.Yakıtları aynı.
    Bak sana tavsiyem şudur kardeşim.Bu araçta değiştiriceğin,yenileyeceğin parçaların ürün numaralarını alıp yetkili wolsvagen servislerine sorman.Aracın %80 parçası Wolsvagenin.
    Örnek verirsem ben aracı bakıma aldım.Motor yağı ve filtrelerini 300 Tl ye deiştim.
    Şanzuman Filtresi Wolsvagende 170 Tl,Porsche da 270 Lira Maslakta 730 umun otomatik şanzuman yaptırdıgım yerde buldum ürün numarası ile 70 lir :)
    Aynı filtre orjinal Alman.Servis içinde benim özel servis arkadaşım var.BMW-Mercedes servisine götürüyorum.Korkulacak bir durumu yok.Dediğim gibi.Bu fiyatlara binilebilecek en Karizma Araba.Airmaticde sorun yaşamadım.Benim Jant Lastik 22 inch oldugu için en yüksek konumda tutuyorum.Tüpüde Atikerin İtalyan Versiyonlu Yeni enjeksiyonlusunu(Japonyadan Geldi) taktırdım.Prins,Landırenzo ya fazla para verme.

• Ne yakıyor makina

• Oldukça memnunum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oronuror3 -- 24 Şubat 2014; 20:03:29 >
  • şu renk kombinasyonunda bir cayenne daha göremedim istanbul'da

• Herkes salladıkça sallamış arkadaş, arkadaşım öncelikle hayırlı olsun araban. Kız gibi araba maşallah.
    Önceki mesajlarda yazmışlar 90 bin bakımı 20 bin TL nedir yahu sallamayın şöyle şeyler, Porsche candır!
    Diesel modelini kullanıyoruz 3 yıldır , 1 sorunla bile karşılaşmadık :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elmanders -- 2 Mayıs 2014; 2:31:32 >
  • Hayırlı olsun Allah tekerine taş değdirmesin.

Bazı arkadaşlar yakıtı düşünme diyorda asıl böyle araç alınırken yakıt düşünülür. Elbette ne kadar az yakarsa o kadar iyi. Devletten zenginmiyiz.
    Ayrıca büyük motor olması demek çok yakar anlamına gelmez. Onun torku çekiş gücü önemli.
    Sen kalkıp 2 tonluk arabaya 2.0 motor koyarsan 4,5'in iki katı yakar. Cünkü kasa büyük motor küçük kalır. Kasayı taşıyamadığı için güç üretemez ve daha fazla yakıt yakar.

Ya herşeyden önce porsche yani ismi yeter prestiji yeter. Wv veya başka araçla kıyaslanamaz bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schunt -- 28 Temmuz 2014; 13:29:52 >
  • Bir sorun falan çıkardı mı, yakıt ne durumda acaba

Güle güle kullanın, harika bi görüntüsü var

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.