Şimdi Ara

PHILIPS PUS6412/12 Kullanıcı Yorumları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
310
Cevap
13
Favori
43.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Gün itibarıyla Teknosa'dan Philips 55" PUS6412 televizyonu satın aldım. İnternette çok aramama rağmen bu televizyona ait çok çok ender içeriğe rastladım. Youtube dahil olmak üzere çokça incelenmiş, irdelenmiş bir televizyon değil, belki de sebebi (TV'nin satışa çıktığı ayı bilmemekle birlikte) 2017 model olması, henüz çokça satılmamış olmasıdır diye düşünüyorum.

Her ne kadar televizyon konusunda Samsung'cu olsam da, bu TV ilk Philips televizyonum olacak, memnun kalacağımızı umuyorum.

Bu TV'ye sahip olan yahut bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum, bu arada TV'nin yarın kurulumu gerçekleşecek, ilk incelemelerimden sonra deneyimleri ve vaziyeti buradan yine paylaşırım.

• Hocam 7303 serisi için bu çözüm sanırım. 6412 için kurarken dikkatli olun. İnşallah çözülür. Buradan alıntı yaparsanız ve eski yeni yazılım bilgileri ekranının fotoğrafını da buradan eklerseniz sevinirim. Selamlar.

Edit: Sizinki zaten 7303 imiş. Aynı düzeltmenin 6412 içinde yayınlanması lazım o zaman resmi olarak.

Edit 2: Burada komple tüm modeller için fix var.
    https://toengel.net/philipsblog/2019/03/10/philips-neue-firmware-fuer-2017-2018er-tvs-mit-android-tv-8-oreo-tpm171e-107-0-230-0/
  • Bende 43PUS6412 almayı düşünüyorum. 43PUS6501 piyasada bulunmuyor zaten bende bu modele yöneldim. Odama maksiumum 43" ekran sığdırabiliyorum.43" modeller içersinde daha iyi bir alternatif önerebilecek olan var mı?Daha çok PS4 ve Dizi-Film izlemek için kullanılacak...
  • Bende bugün aldım niyetim lg v770 idi fakat 2016 model ve kapalı kutu bulamadigim için bahsettigin televizyonu aldım yarın gelip kuracaklar o zaman daha net birşeyler paylaşabilirim fakat sen şu an kullanan biri olarak memnunusun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba mağaza ön inceleme videom ve açıklamalarla aşağıdaki linktedir. Hayırlı olsun alana.

https://youtu.be/tnKZ6kW8HFk
  • Bugün Teknosa'ya LG 49UJ651V almaya gittim. Mağaza sorumlusu etiket fiyatı 3.499 TL olan Philips 49PUS6412'yi 3.199 TL'ye verebileceğini söyledi. Ek olarak Philips'in ile anlaşması varmış. 200TL de Opet kartı verdi.

Fiyat cazip geldi Bir süre karşılaştırma yaptım artı ve eksi yönlerini. Özellikle Philips'te ekran parlaklığı LG'ye göre kendini hemen belli etti. Ben ikna oldum ve LG almaya girdiğim mağazadan Philips aldım çıktım. Bir süre kullandıktan sonra deneyimlerimi aktarabilirim.

Aklımı kurcalayan bir kaç şey var.
    Mevcut LG tv kullanıcısı olduğum için Webos'u seviyorum ve Android tv nasıldır hiç bilmiyorum. Android tv 6.0 deneyimi olan varsa deneyimlerini belirtmesini rica ederim.
    Yenileme Hızı (Yazılım) LG'de 1900 iken Philips'te 900. Bunun dezavantajını yaşar mıyım?
  • Aynı modelden bende yeni satın aldım gayet memnunum ama tek sıkıntım Tivibu izleyemiyorum herhangi bir video açınca format desteklenmiyor hatası veriyor bununla karşılaşan oldumu

• 49pus6412 mediamarkt ta 2878 lira. Alınır mı? Veya aynı fiyat bandında ne alınabilir başka

• dün itibariyle bende aldım Philips 55" PUS6412... daha önce anneme Philips 49pus6501 aldım 6 ay öncesi şimdi baya bir karşılaştırma yaptık mağazada bence güzel ürün deneyimleri yazarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ustamfa

49pus6412 mediamarkt ta 2878 lira. Alınır mı? Veya aynı fiyat bandında ne alınabilir başka

fiyat gayet iyi almanı tavsiye ederim bizde 49pus6412 alacaktık 55 lik olanı aldık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: user38

quote:

Orijinalden alıntı: ustamfa

49pus6412 mediamarkt ta 2878 lira. Alınır mı? Veya aynı fiyat bandında ne alınabilir başka

fiyat gayet iyi almanı tavsiye ederim bizde 49pus6412 alacaktık 55 lik olanı aldık.

Evet dün aldım. Bugün 3500 oldu fiyat

• Kullanan arkadaşlardan tecrübe rica edelim.

• Var mıdır yorum yazacak olan? Bende bu TV yi almayı düşnüyorum da..
    Vatan a samsung mu 7000 almak için gittim pus6412 de karar kıldım.
    @user38
  • Ben de samsung mu7000 ile philips pus6412 arasında kaldım, ama philipsin artıları samsunga göre biraz daha fazla, enerji sarfiyatı az, ambilight var, android, 100 Hz gibi, kimi yerde mu7000 50 Hz gözüküyor ku7000 ile aynı ise hem 50 Hz sanırım hem de 8 bit panel, ama demo görüntülerinde de mu7000 şahane.

Maalesef bütün firmaların demo görüntüleri birbirinde denenmiyor, belki denenebilse karar vermede faydalı olabilir.
  • @xander__ @ustamfa @aritrk Hocalarım yorum yapsanız da bizde karar verirken size dua etsek
  • Merhabalar,

Ben de bugün gittim ve 65pus6412 aldım.

5.000 TL olan fiyatı avea dan aylık 20 TL'lik internet sözleşmesi yaptım ve 4.550 TL'ye indiler.
    5 ay sonra taahhütten cayınca 50 TL oluşacak cezayı da 50 TL hediye çeki verdiler. bonusa da 6 taksit.
    Bu finansal kısmı,

Teknik olarak ta samsung mu 7000'e göre birçok artısı olduğu için bu cihazı tercih ettim.
    Aslında gönlümdeki aslan sony 65xd85 serisi cihazdı ama çok pahalı ve bu fiyatlara inmedi gitti.

Umarım Philips pişman etmez.

Ama gerçek 100 Hz, HDR, Ambilight, Android, enerji tasarruflu oluşu, renklerin canlılığı bayağı hoş teknik artılar.

Aslında çarşamba teslim edecekler ama servis montaja geldiğind bulunmak istediğimden cumartesi teslim edilmesini istedim.

Umarım iyi çıkar.
  • Merhaba öncelikle hayırlı olsun. Panelin Gray Uniformity oranını test edebildiniz mi? Dikey şeritler ya da bozukluklar var mı? Düz gri bir görüntüde siyah şeritler mevcut mu?

http://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/gray-uniformity-dirty-screen-effect-dse
  • İstanbul Bilişim´den 43PUS6412 aldım, bugün ya da yarın teslim olur sanırım,
    İnternet üzerinden 4K film bulmak oldukça zor, bulduklarımızda en aşağı (2160 çözünürlük olanlar) 30gb boyutunda, daha aşağısı olanlar 1600 çözünürlüklü,
    Netflix var, ama internet hızı 4k´ya ne kadar izin verir bilemiyorum,
    Xbox One ile kullanacağım o da 1080p,
    IPTV var, onunda UHD kanallarını açıp deneyeceğim,
    bakalım tv´nin karşısına kamera kurup uzunca bir video çekip yayınlamak istiyorum, zira neredeyse hiç bir yerde bu tv ile ilgili bir bilgi yok,

Başka yapılmasını istediğini merak ettiğiniz hususlar var ise yazın ona göre deneyeyim,
    TV´den gram anlamam,o açıdan yorum yapamam :) video üzerinden anlayacaksınız artık :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: erman72

Merhabalar,

Ben de bugün gittim ve 65pus6412 aldım.

5.000 TL olan fiyatı avea dan aylık 20 TL'lik internet sözleşmesi yaptım ve 4.550 TL'ye indiler.
    5 ay sonra taahhütten cayınca 50 TL oluşacak cezayı da 50 TL hediye çeki verdiler. bonusa da 6 taksit.
    Bu finansal kısmı,

Teknik olarak ta samsung mu 7000'e göre birçok artısı olduğu için bu cihazı tercih ettim.
    Aslında gönlümdeki aslan sony 65xd85 serisi cihazdı ama çok pahalı ve bu fiyatlara inmedi gitti.

Umarım Philips pişman etmez.

Ama gerçek 100 Hz, HDR, Ambilight, Android, enerji tasarruflu oluşu, renklerin canlılığı bayağı hoş teknik artılar.

Aslında çarşamba teslim edecekler ama servis montaja geldiğind bulunmak istediğimden cumartesi teslim edilmesini istedim.

Umarım iyi çıkar.

Hayırlı olsun bende aynı tv yi teknosa da inceledim 5000 lira fiyat verdiler banada cihaz uygun geldi, ben tv'yi 50 hz biliyorum, 100 hz olduğuna emin isiniz.. Ayrıca 2 günlük deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cem_16 -- 31 Ekim 2017; 12:13:59 >

• Cihaz 50 hz

• mstfyldz.bjk kullanıcısına yanıt
    Cem_16 kullanıcısına yanıt
    cihazın 50 hz olması sıkıntı yaratır mı acaba? ben daha çok ps4 pro ile kullanmak için bu modeli almayı düşünüyorum, kullanan arkadaşlar ps4 veya xbox one ile deneyip deneyimlerini bizimle paylaşırlarsa sevinirim.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.