Şimdi Ara

PHILIPS PUS6412/12 Kullanıcı Yorumları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
309
Cevap
13
Favori
43.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bende onu soracaktım hocam androıd performansıyla ilgili görüşlerinizi paylaşırsanız, birde tarayıcıdan online film izleme performansını belirtirseniz seviniriz.
  • 2 gündür kullanıyorum,

Kanal geçişleri olarak 3-4 saniye sürüyor,

Xbox One ile Fifa 18 oynadım bol bol, çok yakından oyunların arkasında gölgeler oluşuyor, astigmat olanlar bilir o tarzda, ama TV´nin dibinden bakınca görünüyor bunlar, 2-3 metre mesafede herhangi bir sorun yok,

Mouse taktım direk tanıdı,
    Kumandanın klavyesi kullanışlı,

Uygulamaların açılması, indirilmesi vb. android işlemlerinde herhangi bir sorun yok,

internete bağlayacaksanız kablo ile bağlanın, wifi de tam performans alamadım, modem dibinde olmasına rağmen, kablo daha iyi gibi geldi,

IP TV için Smart IPTV isimli programı kurdum, güzel ve kullanışlı, sorunsuz bir şekilde izledim, program 1 haftalık ücretsiz, sonrası 5-6 euro gibi bir şey,

WD 2 TB harici hdd taktım hemen tanıdı,
    İnternetten indirmiş olduğum "fantastic beasts and where to find them" isimli film *x1600 çözünürlüklü sorunsuz bir şekilde oynattı,
    yine internetten indirmiş olduğum Transformers 5 isimli film *x2160 çözünürlüklü- TV´nin kendi oynatıcısı format desteklenmiyor dedi, KODİ utana sıkıla takıla takıla oynattı, VLC daha da zorlandı, mx player ile oynatma işlemini bulamadım, (bu işin çözümünü bilen var ise alıntı yaparsa sevinirim)

Servisi aradım hemen geldi, güncellemesini, kanal kurulumunu yaptı gitti,

başkaca aklıma gelen bir şey yok, başka sorusu olan var ise TV üzerinde her türlü denemeyi yapabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: mstfyldz.bjk

2 gündür kullanıyorum,

Kanal geçişleri olarak 3-4 saniye sürüyor,

Xbox One ile Fifa 18 oynadım bol bol, çok yakından oyunların arkasında gölgeler oluşuyor, astigmat olanlar bilir o tarzda, ama TV´nin dibinden bakınca görünüyor bunlar, 2-3 metre mesafede herhangi bir sorun yok,

Mouse taktım direk tanıdı,
    Kumandanın klavyesi kullanışlı,

Uygulamaların açılması, indirilmesi vb. android işlemlerinde herhangi bir sorun yok,

internete bağlayacaksanız kablo ile bağlanın, wifi de tam performans alamadım, modem dibinde olmasına rağmen, kablo daha iyi gibi geldi,

IP TV için Smart IPTV isimli programı kurdum, güzel ve kullanışlı, sorunsuz bir şekilde izledim, program 1 haftalık ücretsiz, sonrası 5-6 euro gibi bir şey,

WD 2 TB harici hdd taktım hemen tanıdı,
    İnternetten indirmiş olduğum "fantastic beasts and where to find them" isimli film *x1600 çözünürlüklü sorunsuz bir şekilde oynattı,
    yine internetten indirmiş olduğum Transformers 5 isimli film *x2160 çözünürlüklü- TV´nin kendi oynatıcısı format desteklenmiyor dedi, KODİ utana sıkıla takıla takıla oynattı, VLC daha da zorlandı, mx player ile oynatma işlemini bulamadım, (bu işin çözümünü bilen var ise alıntı yaparsa sevinirim)

Servisi aradım hemen geldi, güncellemesini, kanal kurulumunu yaptı gitti,

başkaca aklıma gelen bir şey yok, başka sorusu olan var ise TV üzerinde her türlü denemeyi yapabilirim

Hocam hayırlı olsun hepimize öncelikle. Az önce servis yetkilisi gelip kurulum yaptı. Test yapmayacaktı ama eline geceden hazırladığım USB'yi verince mecbur takıp baktık. Genel olarak iyi. Çapraz ışık sızması var az miktar ama video/TV esnasında belli olmuyor.

Neyse, merak ettiğim şu, Android Samsung Galaxy S4 telefonumdan Youtube videosunu Youtube uygulamasından ekrana sorunsuz yansıtıyorum ama gel gelelim telefonun ana ekranını Screen Mirror özelliği ile yansıtmak istediğimde telefon televizyonu görmüyor. Yani telefon uygulama ekranını komple mirror yapamadım. Bu Tv de bu özellik yok mu?

Bir de yazılım sürümü eski çıktı. 2017/06/09 tarihli 001.002.089.001 sürümü çıktı. Servis görevlisine Usb'den güncelleyeyim mi dedim, adam bence yapma kendi haline bırak, uygun görürse Wifi üzerinden Tv kendi kendini güncellesin gibi ilginç bir yanıt verdi. Sizde sürüm nedir? Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    screen mirror olayını denemedim,
    ancak öncesinde chromecast kullanıyordum, harici bir program üzerinden web browser ile sadece film yayınını cast yapıyordum, o konu hakkında bilgim yok malesef (ios kullanıcısıyım),

Güncelleme olayını ise ben wifi ve kablo üzerinden güncelleme yapmayı denediğimde (1.3gb boyutu) hep hata verdi, o nedenle gelen görevli usb takarak direk güncelledi, uzunda sürmedi 5 dakika falan sürmedi, yani son sürüm yüklü ben de,

ışık olayı bende de var, ancak ekran tam anlamıyla simsiyah olduğunda gözüküyor, film vb. işlevlerde herhangi bir sızma yok,

yorumlara göre korkarak aldım ama memnunum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mstfyldz.bjk

screen mirror olayını denemedim,
    ancak öncesinde chromecast kullanıyordum, harici bir program üzerinden web browser ile sadece film yayınını cast yapıyordum, o konu hakkında bilgim yok malesef (ios kullanıcısıyım),

Güncelleme olayını ise ben wifi ve kablo üzerinden güncelleme yapmayı denediğimde (1.3gb boyutu) hep hata verdi, o nedenle gelen görevli usb takarak direk güncelledi, uzunda sürmedi 5 dakika falan sürmedi, yani son sürüm yüklü ben de,

ışık olayı bende de var, ancak ekran tam anlamıyla simsiyah olduğunda gözüküyor, film vb. işlevlerde herhangi bir sızma yok,

yorumlara göre korkarak aldım ama memnunum...

Hocam bluetooth ne işe yarıyor? Hem telefonu hemde Bluetooth hoparlörümü görmedi Tv eşleştirme ekranında. Sanırım SADECE GAMEPAD/KUMANDA için görüyor. Sizin bilginiz var mı bu konuda?

• quote:

Orijinalden alıntı: digi_boy2006

bende onu soracaktım hocam androıd performansıyla ilgili görüşlerinizi paylaşırsanız, birde tarayıcıdan online film izleme performansını belirtirseniz seviniriz.

benim için en önemli unsurlar tarayıcıdan film+dizi izlemek gayet hızlı kolay birde evde wifi warsa akıllı telefondan direk olarak bağlanabiliyorsunuz.birde tavsiyem kablosuz mause alın android arayüzünü daha kolay kullanım sağlıyor.
  • Screen Mirror özelliği kullanamayan arkadaşlara tavsiyem tv niz aynı wifi üzerinden bağlı ise bu programı Google Home yükleyin bağlanabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: demoprazol

Merhaba öncelikle hayırlı olsun. Panelin Gray Uniformity oranını test edebildiniz mi? Dikey şeritler ya da bozukluklar var mı? Düz gri bir görüntüde siyah şeritler mevcut mu?

http://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/gray-uniformity-dirty-screen-effect-dse

Mutlaka var ama moku çıkmış düzeyde kesinlikle değil. Olmayan kaç Tv var % olarak zaten?

• quote:

Orijinalden alıntı: user38

Screen Mirror özelliği kullanamayan arkadaşlara tavsiyem tv niz aynı wifi üzerinden bağlı ise bu programı Google Home yükleyin bağlanabilirsiniz.

Evet hocam forumda yazdım. Galaxy telefonu nedense screen mirror olarak Tv'yi görmüyor ama Google Home sorunsuz. Bir de henüz Play Store hesabıma bu Tv'den kasıtlı olarak giriş yapmadım ve girsemde telefonmdaki uygulamaların hiçbiri Android Tv'ye uygun ve mantıklı gelmedi. Oyun oynamak dışında Play Store'da ne tavsiye edersiniz?

Bir de asıl merak ettiğim "otomatik yazılım güncelleme" özelliği nasıl çalışıyor? Usb'den ben yapmak istemiyorum servis görevlisi "yapma göçertirsin" dediği için. Sanırım beni yeni yetme dünkü çocuk zannetti. Standby konumunda bildiğim kadarıyla Wifi ağından ayrılıyor. Bu durumda nasıl kendisi yeni yazılımı güncelleyebilir ki?

Son olarak bluetooth gamepad dışında ne işe yarıyor? Bendeki Galaxy S4 ile taratarak sonunda TV'yi görmeyi başardım ama sadece Bluetooth Internet paylaşımı olarak gördü telefon ve bağlan dediğimde bağlanıp aynı saniye bağlantıyı kesiyor. Tv'den Bluetooth cihaz ekle dediğimde ise hiçbir şekilde telefonu veya hoparlörü görmüyor. Yani bluetooth olayını çözebilmiş değilim.

3 soru sordum. Hakkınızı helal edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 2 Kasım 2017; 22:9:4 >

arkdaşım bu benim 2. philips televizyonum aşağıdaki link 49pus6501 sayfası ,sayfa bir çok kullanıcı yorum ve deneyimlerini yazmış baya bir kullanıcı inşallah yardımcı olabilir.

https://forum.donanimhaber.com/2016-philips-49-pus-6501--116172905
  • quote:

arkdaşım bu benim 2. philips televizyonum aşağıdaki link 49pus6501 sayfası ,sayfa bir çok kullanıcı yorum ve deneyimlerini yazmış baya bir kullanıcı inşallah yardımcı olabilir.

https://forum.donanimhaber.com/2016-philips-49-pus-6501--116172905

Anladım hocam. Sağolun. O link malum PUS6501 ve 2016 yılı Android Philips modeller için. Yine de teşekkür ederim.

Bu arada PUS6412'de kanal listesini sayfa atlatma nasıl yapacağız? Yani her uydu alıcısında yıllardır olan kanal listesi sayfasını 8'er veya 10'ar şekilde ilerleme olanağı bu TV'de yok mu? Kumandadan denemediğim tuş kalmadı.

• kanal atlama var da dostum tuşları denemen lazım aklımda yok
    birde bu verdiğim sayfahttps://forum.donanimhaber.com/2016-philips-49-pus-6501--116172905 kullanıcılar android kullanıcısı bir çok ayarlamalar program hakkında bilgi var 2016 tv ile 2017 nin menüde çok bir değişiklik yok diğer arkadaşların bakmasın da fayda var.
  • Merhaba arkadaşlar, 2 gün önce ben de 43pus 6412 kullanıcıları arasına katıldım. Sanırım vatan'ın philips ile bir anlaşması var, her gideni ikna etmişler. Bu sekmentte LG, Samsung ve Philips aynı fiyat bandında ve özellikler aşağı yukarı aynı. Ben yan yana hepsini inceledim, menuleri vs kurcaladım en son kız arkadaşım bu güzelmiş dedi diye 43pus'u aldım. Açıkcası 3 marka arasında bir fark göremedim. Gerekli görüntü ayarları ile alacağınız görüntü aşağı yukarı aynı. Philips'in ambilight olayı çok güzel, şimdi de bir hue alacağım.

PS4 ile kullanıyorum ve netflix 4K üyeliğim var. 4K görüntü mükemmel, film ve dizi izlemesi çok iyi. Ses konusunda biraz zayıf sanki, ben ses sistemi ile kullanıyorum. PS4 performansı oldukça iyi. Ayrıca ps4'i kumandadan kontrol edebilmek beni şaşırttı.

Android performansı oldukça ve oldukça iyi. Tüm ailecek en büyük boy LG aldık (3 tane , bu benim için ekstra bir tv ve kullanım olarak daha rahat ve kolay geldi. Kanal geçişleri az biraz yavaş (uydu bağlantısı için konuşuyorum). Onun dışında philips'i abartılı eleştirenler var forumda, onlara kulak asmayın, VA panellerin yüksek kontrast avantaji philips'in ips panellerinde yok geri kalır da değil. Bir çok inceleme sitesinde bu durumdan bahsedildimiş. Ayrıca 100hz panel, eğer Türkiyeye özel bir durum yoksa 100hz diye geçiyor.

Sorularınız varsa cevaplamaya çalışırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Blitzkrieger

Merhaba arkadaşlar, 2 gün önce ben de 43pus 6412 kullanıcıları arasına katıldım. Sanırım vatan'ın philips ile bir anlaşması var, her gideni ikna etmişler. Bu sekmentte LG, Samsung ve Philips aynı fiyat bandında ve özellikler aşağı yukarı aynı. Ben yan yana hepsini inceledim, menuleri vs kurcaladım en son kız arkadaşım bu güzelmiş dedi diye 43pus'u aldım. Açıkcası 3 marka arasında bir fark göremedim. Gerekli görüntü ayarları ile alacağınız görüntü aşağı yukarı aynı. Philips'in ambilight olayı çok güzel, şimdi de bir hue alacağım.

PS4 ile kullanıyorum ve netflix 4K üyeliğim var. 4K görüntü mükemmel, film ve dizi izlemesi çok iyi. Ses konusunda biraz zayıf sanki, ben ses sistemi ile kullanıyorum. PS4 performansı oldukça iyi. Ayrıca ps4'i kumandadan kontrol edebilmek beni şaşırttı.

Android performansı oldukça ve oldukça iyi. Tüm ailecek en büyük boy LG aldık (3 tane , bu benim için ekstra bir tv ve kullanım olarak daha rahat ve kolay geldi. Kanal geçişleri az biraz yavaş (uydu bağlantısı için konuşuyorum). Onun dışında philips'i abartılı eleştirenler var forumda, onlara kulak asmayın, VA panellerin yüksek kontrast avantaji philips'in ips panellerinde yok geri kalır da değil. Bir çok inceleme sitesinde bu durumdan bahsedildimiş. Ayrıca 100hz panel, eğer Türkiyeye özel bir durum yoksa 100hz diye geçiyor.

Sorularınız varsa cevaplamaya çalışırım.

Hocam aynı TV ile 43pus6412 olarak Türksat TKGS uydu kurulumu yaptık ve kanallar listeye otomatik eklendi. Ancak can sıkıcı bir durum var. Onu da şu aşağıda yazdım. Bu konuda bilginiz var mı?

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=129766726

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 7 Kasım 2017; 17:13:3 >

• quote:

kanal atlama var da dostum tuşları denemen lazım aklımda yok
    birde bu verdiğim sayfahttps://forum.donanimhaber.com/2016-philips-49-pus-6501--116172905 kullanıcılar android kullanıcısı bir çok ayarlamalar program hakkında bilgi var 2016 tv ile 2017 nin menüde çok bir değişiklik yok diğer arkadaşların bakmasın da fayda var.

Hocam şimdi yeni gördüm mesajınızı. Ok tuşuna basınca ekranın sağına gelen kanal listesinde yeminle atlatma yok. Malesef sadece ok tuşları ile teker teker veya uzun basarsanız hızlı şekilde atlıyor ama yine teker teker atlama yapıyor. 8'erli olarak atlatmıyor sayfayı. Guide yani rehberi açmanız gerekiyor. Ancak öyle. Yazılım eski biraz. Ama bence ondan değil.

Kumandadaki kanal eksi-artı tuşları sağa hizalı kanal listesi açık iken etkisiz.

PHILIPS PUS6412/12 Kullanıcı Yorumları

PHILIPS PUS6412/12 Kullanıcı Yorumları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 7 Kasım 2017; 17:59:54 >

Ne yazıkki yok hocam, garip bir aptallık ama yok. Onun yerine aşağı yukarı basılı tutarsan oldukça hızlı bir şekilde listede ilerliyorsun. Sanırım bu özellikten dolayı sayfa atlamayı koymamışlar ya da ben de bulamadım. Gördüğüm özellik olarak kanallarda sayı aralığı seçerek favori liste oluşturma var. Ekstradan kanal listesinde kanal izleme var

Bu arada otomatik güncelleme işini de yazayım, ben tv'yi açtığımda wifi'a bağlanması ile direk güncelleme var dedi ve telefon güncellemesi gibi güncelledi android kendini. Şuan android 6.0 var sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blitzkrieger -- 7 Kasım 2017; 20:48:14 >
  • quote:

Ne yazıkki yok hocam, garip bir aptallık ama yok. Onun yerine aşağı yukarı basılı tutarsan oldukça hızlı bir şekilde listede ilerliyorsun. Sanırım bu özellikten dolayı sayfa atlamayı koymamışlar ya da ben de bulamadım. Gördüğüm özellik olarak kanallarda sayı aralığı seçerek favori liste oluşturma var. Ekstradan kanal listesinde kanal izleme var

Aynen hocam. Acaba unuttular mı yoksa kasıtlı mı koymadılar.

Bir de sizin yazılım sürümü nedir? Ben servisçinin gözümü korkutmasından dolayı kutu açılışındaki Haziran tarihli biraz eski bir sürümü kullanıyorum.

benim tv ilk açtığımda kendini güncelledi. Şuan android 6.0 var üzerinde. Otomatik güncelleme ile 5-6 dakika falan sürdü güncellemesi.
  • quote:

benim tv ilk açtığımda kendini güncelledi. Şuan android 6.0 var üzerinde. Otomatik güncelleme ile 5-6 dakika falan sürdü güncellemesi.

Yani servisçi veya siz komut vermeden direkt kendi kendine mi güncelledi?

Bizde de otomatik güncelleme açık ve elbet Android 6 var ama esas yazılım sürümü biraz eski. Asıl ona bakın TV ayarları bölümünden hocam.

• Blitzkrieger B kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun hocam, bende ps4 ile kullanmak için bu modeli almayı düşünüyorum, ps4 ile hdr aktif oluyor mu hocam, ps4 ile hdr ve 4k performansı nasıl acaba, 50 hz olmasının sıkıntısı oluyor mu?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.