Şimdi Ara

Phanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı Kulübü (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
490
Cevap
8
Favori
20.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Adaptöre falan ihtiyacın yok, öndeki ledlerin bağlantısının olduğu yerde bir bağlantı yeri daha var. Muhtemelen gözden kaçırdınız, zaten kasada kendi led kontrolcüsü var, o tuşun altından çıkan kabloları takip ederseniz eğer mutlaka göreceksiniz.
  • ocean-x O kullanıcısına yanıt
    P400S 'ten nasıl şerit çıkıyor , fotoğraf koyabilir misiniz?

Benim kutudan öyle bir led şerit çıkmamıştı diye hatırlıyorum =/.
  • Kay1PRuH kullanıcısına yanıt
    Hocam evet dediğiniz yeri gördüm ancak kasanın ön alt kısmındaki led kablosunu takacak yer kalmıyor bu sefer. Hem led şeriti hem de ön panelin ledlerini oraya bağlayınca led şeritin iki ucunu da bağlamak gerekiyor haliyle de led şeriti kasaya sabitleyemiyorum.
  • yaskoo_87 Y kullanıcısına yanıt
    Fotoğraf şu an atamam işteyim ancak kısa bir led şerit çıkıyor. Kasayla gelen aksesuar kutusunun içinden çıkıyor. İyi baktınız mı?
  • Arkadaşlar bu kasada 3. SSD'yi nereye montaj edebiliriz? Amazon üzerinden SSD bracket almamız gerekiyor galiba?
  • Hocam harddisk kızaklarında boş yeriniz varsa oraya ssd montajı yapabiliyorsunuz, muhtemelen biliyorsunuzdur ama hatırlatmak istedim.
  • Arkadaşlar P400S Siyah olan versiyonu bugün sipariş verdim HB'den. Şu an kullandığım Seidon V2 soğutucuyu da değiştirmek istiyorum yetersiz kalmaya başladı İzmir sıcaklarında. Bu bağlamda Corsair H110i almayı düşünüyorum ama aklıma takılan konu şu. 240'lık bu radyatörü kasanın üst kısmına monte edebiliyor muyuz orada 2 tane 120'lik fan desteği var ya, oraya oturuyor mu deneyen var mı ? Veya öne mi koymak daha randımanlı olur ?

Kafamdaki düşünce, kasayla birlikte gelen 2 fanı (ki kötü konuşmuyorlar hakkında) ön tarafa çekmek, Corsair'ın sistemi kasanın üst kısmına monte etmek, arkaya da bir tane ekstra egsoz fanı koymak.
  • Slammer kullanıcısına yanıt
    P400S'lerde sadece ön panele radyatör montajı yapabiliyorsunuz. Üst panelde yeterli alan yok.
    iki ucunu da bağlamanız gerekmiyor ki. 2. ucu başka bir led şerit eklemek için sanıyorum. Ben tek tarafını taktım şuan gayet iyi çalışıyor kasanın ledleri ile

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu kasada kötü bir hava akışı ve özellikle ön kapağından hava girişi az oluyor.

Phanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı Kulübü

Phanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı Kulübü

Bunun gibi bir şey tasarlamayı düşündüm ön kapağına. Sizce değer mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaisyLucky59 -- 5 Haziran 2018; 19:35:57 >

• Ben de sipariş geçtim bu kasayı ama fan kontrolü yok diye biliyorum peki nasıl yapacağız bu kontrol işini? henüz elime ulaşmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaisyLucky59

Arkadaşlar bu kasada kötü bir hava akışı ve özellikle ön kapağından hava girişi az oluyor.

Bunun gibi bir şey tasarlamayı düşündüm ön kapağına. Sizce değer mi?
    kasanın hava akışı problemi yok ya da sadece üst kısım için geçerli. o da aynı anda 2 adet 280mm den büyük radyatör takmazsanız sorun olmaz. yukarı kısıma takacağınız 360mm radyatörler ısısını dışarı yeterli atamadığı için bu sorun dile getiriliyor monte edilen braket içerden yalıtıldığında problem kalmıyor. önde 360 ve yukarıda 240 ya da daha küçük radyatörle sorun yaşamazsınız. yani illa o kısım nefes alsın derseniz sadece üste bu işlemi yaptırabilirsiniz o da dediğim gibi 2 büyük radyatör kullanma planınız varsa.

"airflow edition" bir kasa değil zaten evolv ki hava soğutma için zaten sıkıntı yok.

• P400s kullanıyorum, ön panel açık ya da kapalı işlemci sıcaklığında hiçbir fark olmuyor. Radyatör pull intake olarak ön panelde.
  • Ben de phanteks 400s alarak araniza katildim. 3 ayi gecen deneyim surem içerisinde tek söyleceğim mükemmel bir kasa. Arkadaslarima da pc topladim ve montajlarini kendim yaptim. Birinin coolar master lite 3 du. Hemen hemen ayni fiyatta oldugu icin söylüyorum. Malzeme kalitesi olarak phanteks fark atıyor. Hayatimda en kolay montaj yaptigim kasa bu oldu. Dezavantaj denir mi bilmiyorum ancak ssd yuvalari keşke anakartin arkasina degil de baska bir yere konumlandirilsaymis ssd daha serin calisir miydi bilmiyorum. Bunun disinda kolay toz tutmayan bir kasa. Alın aldırın pişman olmazsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Sıvı soğutmayla işlemci sıcaklığı 2-3 derece kadar değişiyor ama ön kapak çıkarıldığında kasa içi ve ekran kartı sıcaklıklarında 6-8 derece arası ciddi bir düşüş oluyor. Hatta sadece ön kapaktaki toz filtrelerini çıkarttığınızda bile 2-3 derece düşüyor sıcaklıklar. Ben en alttaki toz filtresini tutan plastik parçayı tamamen çıkarttım. Zaten yeni modelleri incelerseniz ön kapakta revizyon yapıldı soğutma performansını arttırmak için. Kasa tam bir f/p ama ne yazık ki soğutma performansı vasat.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • allaturca89 kullanıcısına yanıt
    Nasıl bir revizyon hocam ? Yeni seriden haberim yom, nisan ayında satın almıştım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Evolv x ve p350x’e göz atın hocam, havalandırma konusunda geliştirildi kasalar. Youtube’ta ces 2018’den videolar var, o videoyu izlemenizi öneririm. Özellikle evolv x göz dolduruyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2. el p400s satan varsa alabilirim veyahutta en uygun nereden alabiliriz?
  • P400S aldım geçtim gençler, çok sağolun yardımlarınız için. H110'u bu güzelim kasaya takacağım.
  • Phanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı Kulübü

Sağolasın her şey için.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.