Şimdi Ara

Phanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
486
Cevap
10
Favori
18.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 11 ay
  • Cevaplayan Üyeler 81
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 36
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 gün 10 saat 23 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 33
  • Favoriye Eklediklerim 10
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Pegasustoni (92 mesaj) Meliodas (70 mesaj) MrCooL_ (46 mesaj) s1Lv3r (36 mesaj) wolwes (32 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (257 mesaj) Mobil (134 mesaj) Tablet (5 mesaj) Mini (12 mesaj) Uygulama (15 mesaj)
  • @
4 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Kasa/Güç kaynağı >> Phanteks Eclipse P400 Kasa İncelemesi & Kullanıcı Kulübü
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    14694 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Uyurgezzer

çok sıkıntı çıkarıyor mu kasanın ön paneli hava akışı yönünden? yoksa sadece iyisi bu daha iyisi olsun diye mi?
    Malesef biraz sicak oluyor icerisi lakin kasa cidden cok kaliteli durus ve malzeme olarak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Binbaşı
    1480 Mesaj

eskişehirde çok sıcak olmaz herhalde hocam. bakalım o zamana kadar gelirse 400a alırız.

|
    |
    ` quaD. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3961 Mesaj
    https://www.overclockers.co.uk/phanteks-eclipse-p400a-metal-mesh-front-panel-black-ca-09t-pt.html
    https://www.caseking.de/en/phanteks-eclipse-p400-air-metal-mesh-front-panel-schwarz-geph-121.html

P400A Metal Mesh Front-Panel avrupada bazı yerlerde önsiparişe açılmış, yakında burayada gelir. Kasanın kendisi 70€'yken ön kapağının 20€'ya satılması biraz vicdansızlık olmuş.

• Kurmay Yarbay
    7263 Mesaj
    Konu p400 den ziyade butun phanteks kasalari kapsamali

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    14694 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Yoizhik

https://www.overclockers.co.uk/phanteks-eclipse-p400a-metal-mesh-front-panel-black-ca-09t-pt.html
    https://www.caseking.de/en/phanteks-eclipse-p400-air-metal-mesh-front-panel-schwarz-geph-121.html

P400A Metal Mesh Front-Panel avrupada bazı yerlerde önsiparişe açılmış, yakında burayada gelir. Kasanın kendisi 70€'yken ön kapağının 20€'ya satılması biraz vicdansızlık olmuş.
    Ben gelince alicam veya amazona dusunce mecbur.

|
    |

• Yarbay
    5525 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dgnzcn

Fan kontrolcüsünden gelen bağlantı uçlarındaki voltajı ölçtüm 12V geliyor fan kontrol düğmesine bastım ama voltaj değişmiyor dolayısıyla fanların deviride değişmiyor galiba fan kontrolcüsü işe yaramıyor.
    Fan kontrol ünitesi arızalıymış, Türkiye distribütörü ve Hollanda Phanteks temsilcisi aracılığıyla yeni fan kontrol ünitesi bugün tarafıma ulaştı montajını yaptım ve şu an fan kontrol düğmesi 3 kademeli görevini yerine getiriyor.
    |
    |
  • Teğmen
    236 Mesaj
    Merhaba

Phanteks P400A RGB modeli kasa aldım, anakartım MSI B450 Tomahawk MAX, anakartımda RGB 4 Pin, fanların pini 3.

3 Pini 4 Pine dönüştürücü almam gerekiyor ama internette bulamadım, nerden alabilirim ?
  • Yarbay
    5525 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: rideordie

Merhaba

Phanteks P400A RGB modeli kasa aldım, anakartım MSI B450 Tomahawk MAX, anakartımda RGB 4 Pin, fanların pini 3.

3 Pini 4 Pine dönüştürücü almam gerekiyor ama internette bulamadım, nerden alabilirim ?
    Ben buradan almıştım.
    https://urun.n11.com/kablolar/fan-coklayici-y-pwm-kablosu-4303p-splitter-4-pin-switch-3-pin-3-P243959845
  • Teğmen
    213 Mesaj
    Ön kısım mesh yapıda olmadığı için soğutma olarak nasıl.Bazı incelemelerde ön kapak çıkarılarak daha iyi soğutma sağlandığı söyleniyor.

• Teğmen
    236 Mesaj

Teşekkürler, siparişi geçtim.

|
    |
    dgnzcn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5525 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: doblosman

Ön kısım mesh yapıda olmadığı için soğutma olarak nasıl.Bazı incelemelerde ön kapak çıkarılarak daha iyi soğutma sağlandığı söyleniyor.
    işlemcide 3-5 derece, anakartta 10 derece civarı düşüş oluyor.
  • Teğmen
    213 Mesaj
    quote:

işlemcide 3-5 derece, anakartta 10 derece civarı düşüş oluyor.

Alıntıları Göster
    Çok fark yok ama yinede mesh panel bakıcam.Olmassa bu kasayı alıcam

|
    |
  • Yarbay
    2453 Mesaj
    Qp den p400a rgb sipariş verdim. Mesh, dahili adreslenebilir fanlı yapısıyla fiyat olarak mantıklı geldi ürün. Yanlız üst kısma ml240l tarzı sıvı soğutma montajı yapılabilir mi onu kestiremiyorum.
    Benzer ebatlardaki coolermaster mb511 kasaya biraz zorlanarakda olsa aynı soputucuyu takabilmiştik.
    Kullanan varsa bilgilendirebilir mi?

|
    |
  • Yarbay
    6849 Mesaj
    P400A düşünüyorum. Ne dersiniz 400A RGB kullanan var mı aramızda?
    |
    |
  • Yarbay
    2780 Mesaj
    p400a kullananlar bakabilir mi ?
    |
    |
  • Binbaşı
    1480 Mesaj
    quote:

Ben buradan almıştım.
    https://urun.n11.com/kablolar/fan-coklayici-y-pwm-kablosu-4303p-splitter-4-pin-switch-3-pin-3-P243959845

Alıntıları Göster
    Hocam bende bu ürüne benzer bir şey arıyorum fakat fanlarım 2dişi bir dolu bir dişi çıkış şekilde. 4lü gerekiyor üçüncüsü kapatılmış bu ürün işime yarar mı?

• Yarbay
    2758 Mesaj
    P400A sipariş ettim. Sanırım iki fanla geliyor. Ekstra kasa fanı almam gerekli mi? Yoksa iki fan yeterli olur mu?
  • Yarbay
    3517 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

başlığı düzenleyebiliriz istenilen şekilde

|
    |
    StreamRolleR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2130 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: eskiekşiyazarı

P400A sipariş ettim. Sanırım iki fanla geliyor. Ekstra kasa fanı almam gerekli mi? Yoksa iki fan yeterli olur mu?
    Bende aynı kasanın üstüne ilaveten 2 adet fan eklettirdim. Kasa gelince yorumlarımı yapacağım buradan
    |
    |
  • Yarbay
    5525 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Uyurgezzer

Hocam bende bu ürüne benzer bir şey arıyorum fakat fanlarım 2dişi bir dolu bir dişi çıkış şekilde. 4lü gerekiyor üçüncüsü kapatılmış bu ürün işime yarar mı?

Alıntıları Göster
    kasa fan cikis kablo soketleri uyarsa sorun olmaz
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
valorant points
valorant vp
bankacılar
takipçi satın al
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,141
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.