Şimdi Ara

PETLAS vs LASSA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
13.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese selamlar,arkadaşlar 225/45/17 94W bir lastik alacağım.

Petlas ve Lassa arasında kaldım.

Velox Sport ve Phenoma modellerinden seçeceğim;ama hangisi mantıklı olur?

Teşekkürler.

• Fiyatından dolayı mı bu markaları düşünüyorsunuz? Kumho'nun lastikleri de bildiğim kadarıyla iyi , fiyatları da bu civarda.
  • Phenoma hakkın kullanıcı yorumları güzel ve bence Lassa, Petlas'tan daha kaliteli. Lassa öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paramedik 112

Phenoma hakkın kullanıcı yorumları güzel ve bence Lassa, Petlas'tan daha kaliteli. Lassa öneririm.
    bence petlas lassa kadar hatta daha iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Alıntıları Göster
    Petlas son zamanlarda reklamını da iyi yapmaya başladı üstelik kullanıcıları da her lastik tavsiyesi isteyene petlas öneriyorlar kendileri de bundan sonra da lastik aldığım zaman tercihim bu olur diyorlar. Benim şuan lastik ihtiyacım yok fakat lassa mı petlas mı derseniz edindiğim gözlem bilgilerine göre petlas diyebilirim. Fiyatı da lassadan daha uyguna geliyor yanılmıyorsam.

• quote:

Alıntıları Göster
    Kumho KU31
  • quote:

Orijinalden alıntı: serty23

Kumho KU31

Esasında Ku ecsta 31 alacaktım ama subjektif yorumlara baktığım zaman çok olumsuz beyanatlar var ve beni tırsıttı. Kumho adı bana racing olayını anımsatıyor her defasında.

her iki marka da Petlas da,Lassa da 2 yıl yol yardımı veriyor. O da güzel birşey aslında.

Fiyat olarak da Lassa 260,petlas 220 tl peşin fiyatları.

• quote:

Orijinalden alıntı: faho

quote:

Kumho KU31

Esasında Ku ecsta 31 alacaktım ama subjektif yorumlara baktığım zaman çok olumsuz beyanatlar var ve beni tırsıttı. Kumho adı bana racing olayını anımsatıyor her defasında.

her iki marka da Petlas da,Lassa da 2 yıl yol yardımı veriyor. O da güzel birşey aslında.

Alıntıları Göster
    Petlas kullanıyorum tavsiyede ederim ama performans serisi almayınız :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: yek_ka

Neden acaba?Performans serileri kalitesiz mi acaba?Kötü tecrübeniz oldu ise paylaşırsanız sevinirim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yek_ka

Neden acaba?Performans serileri kalitesiz mi acaba?Kötü tecrübeniz oldu ise paylaşırsanız sevinirim.

Alıntıları Göster
    Yok kalitesizlikten ziyada aracı hafiten yolda gezidirebiliyor 150+ hızlarda çünkü rüzgar kanlları pek yok sulu yolda aracı çok kasıyor aynı nedenden ama bunlar performans lastiğine özgü :) diğerlerinde pek sıkıntı yaşıyacağınızı zannetmiyorum :) 14 bin km oldu alalı üzerindeki orjinal michlenkler 10 binde taban kırdı düşünün aynı şöför aynı kullanım tarzı birde :) Petlas iyi fiyatı ise yarı yarıya :)

Edit= Ama fren performansı ve yol tutuşu cidden güzel özellikle fren performansı araç zor kızaklıyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yek_ka -- 23 Mayıs 2012; 17:50:55 >

• quote:

quote:

Kumho KU31

Benimkide subjeltif olucak ama iyi lastik 3 yıldır kullanıyorum golf ile .....

• quote:

quote:

quote:

Kumho KU31

Benimkide subjeltif olucak ama iyi lastik 3 yıldır kullanıyorum golf ile .....

Alıntıları Göster
    lassa phenoma inceleyin. Bende bugün araştırmalarım sonucu çok uygun bir fiyatta lassa phenoma aldım. Petlas, Lassa arasındaydım. İkisinide inceledikten sonra Lassa phenoma daha çok içime yattı. Aslında Lassa olursa Revo için gitmiştim. Ama dediğim gibi fiyat çok çok uygun ve 10 taksit olunca Petlas kafamdan çıkardım. Petlas fiyat konusunda zam yemiş. Oda fikrimi değiştiren bir etken oldu. Ankarada bir iki yere sordum. Lassa phenoma 190 veren yerler var ama taksit olayını sormadım. Goodyear, Michelan, Kumhoyada baktım. Ayrıca starmaxx baktım. Kumho performans lastiğini kullanmmış biri olarak Kumhoyu sevmemiştim. Bakalım lassa phenoma memnun kalacakmıyım. Yeni bir model olumlu yorumlar almış.

• quote:

Orijinalden alıntı: blue_brownie

lassa phenoma inceleyin. Bende bugün araştırmalarım sonucu çok uygun bir fiyatta lassa phenoma aldım. Petlas, Lassa arasındaydım. İkisinide inceledikten sonra Lassa phenoma daha çok içime yattı. Aslında Lassa olursa Revo için gitmiştim. Ama dediğim gibi fiyat çok çok uygun ve 10 taksit olunca Petlas kafamdan çıkardım. Petlas fiyat konusunda zam yemiş. Oda fikrimi değiştiren bir etken oldu. Ankarada bir iki yere sordum. Lassa phenoma 190 veren yerler var ama taksit olayını sormadım. Goodyear, Michelan, Kumhoyada baktım. Ayrıca starmaxx baktım. Kumho performans lastiğini kullanmmış biri olarak Kumhoyu sevmemiştim. Bakalım lassa phenoma memnun kalacakmıyım. Yeni bir model olumlu yorumlar almış.

190 tl fiyat aldığınız phenoma modeli 225'lik model mi acaba?Bana bayide 275 tl 10 taksit dediler de o yüzen soruyorum,teşekkürler.

• Michelin lassa bayisi bir bayi ile gorustum

Petlas nasil dedim abi lassadan iyi dedi hic icinde bir suphe olmasin gonul rahatligi ile al bin dedi

Bende petlas alicam
  • quote:

Michelin lassa bayisi bir bayi ile gorustum

Petlas nasil dedim abi lassadan iyi dedi hic icinde bir suphe olmasin gonul rahatligi ile al bin dedi

Bende petlas alicam
    petlas hakkında genelde iyi yorumlar var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: evvela

petlas hakkında genelde iyi yorumlar var...

Alıntıları Göster
    petlas
  • quote:

quote:

190 tl fiyat aldığınız phenoma modeli 225'lik model mi acaba?Bana bayide 275 tl 10 taksit dediler de o yüzen soruyorum,teşekkürler.

205 55 16 fiyatı idi.

Bence içiniz hangisine siniyorsa onu alın. İkisininde olduğu bir dükkana gidin ikisinide yan yana koyun Yan yanakları, Sırt desenleri, Derinlikleri, oluk yapısını, iç örgüsünü inceleyin güzelce iki hakkında internet sitelerinden özellikleri hakkında bilgi alın ve de en önemlisi lastiğin kauçuk yapısını araştırın.

Eğer sadece lastikçilerin yorumunu dinleyerek almaya kalkarsanız ellerinde en çok ne varsa ve en çok hangisinden kar sağlayacaklarsa onu satmaya kalkarlar. Birde pazarlığınızı çok iyi yapın. Gerçekten liste ve size söyledikleri fiyatlar arasında lastik başına 35-45 fark oluyor. Birde mesela lassa veya petlas alıcaksanız sirkülasyonu çok olan ana bayilerden iyi bir pazarlık yaparak fiyat alın. Hem daha iyi fiyata hemde daha yeni üretimli lastik alırsınız.

Araştırmalarımda şunuda gördüm. Mesela birkaç marka satan bir yere gidiyorsunuz adam elinde model yoksa ana bayiinin deposunu arıyor oradan lastiğini temin ediyor hemde bayii fiyatının üzerine en az 15 lira kar marjı koyuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: laumexs

quote:

quote:

205 55 16 fiyatı idi.

Bence içiniz hangisine siniyorsa onu alın. İkisininde olduğu bir dükkana gidin ikisinide yan yana koyun Yan yanakları, Sırt desenleri, Derinlikleri, oluk yapısını, iç örgüsünü inceleyin güzelce iki hakkında internet sitelerinden özellikleri hakkında bilgi alın ve de en önemlisi lastiğin kauçuk yapısını araştırın.

Eğer sadece lastikçilerin yorumunu dinleyerek almaya kalkarsanız ellerinde en çok ne varsa ve en çok hangisinden kar sağlayacaklarsa onu satmaya kalkarlar. Birde pazarlığınızı çok iyi yapın. Gerçekten liste ve size söyledikleri fiyatlar arasında lastik başına 35-45 fark oluyor. Birde mesela lassa veya petlas alıcaksanız sirkülasyonu çok olan ana bayilerden iyi bir pazarlık yaparak fiyat alın. Hem daha iyi fiyata hemde daha yeni üretimli lastik alırsınız.

Araştırmalarımda şunuda gördüm. Mesela birkaç marka satan bir yere gidiyorsunuz adam elinde model yoksa ana bayiinin deposunu arıyor oradan lastiğini temin ediyor hemde bayii fiyatının üzerine en az 15 lira kar marjı koyuyor.

Alıntıları Göster
    Lassanın reklamı da uyuz ediyor beni. Siyahlar giyinmiş bir adam ve kadın. Adam Semih Saygıner. Onu anladık. Kadın kim. Çıkaramadım. Su altında rekor kıran kadına benziyor.

Petlas'ın reklamı da güzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Lassanın reklamı da uyuz ediyor beni. Siyahlar giyinmiş bir adam ve kadın. Adam Semih Saygıner. Onu anladık. Kadın kim. Çıkaramadım. Su altında rekor kıran kadına benziyor.

Petlas'ın reklamı da güzel.

Alıntıları Göster
    Ben de bugün Phenoma aldım 205/55/16.Parasının hakkını sonuna kadar veriyor.Perfomans lastiği olmasına rağmen çok sessiz. Bence kesinlikle çok iyi bir lastik üretmiş Türk mühendisleri Üzerinde MADE İN TÜRKİYE yazması bile yeterli Milliyetçi olalım bu konularda biraz. Garibime giden 205 değilde 215 yaparsanız lastik başına 100 tl koyuyor hiç gerek yok

• quote:

Orijinalden alıntı: samimi_1983

Ben de bugün Phenoma aldım 205/55/16.Parasının hakkını sonuna kadar veriyor.Perfomans lastiği olmasına rağmen çok sessiz. Bence kesinlikle çok iyi bir lastik üretmiş Türk mühendisleri Üzerinde MADE İN TÜRKİYE yazması bile yeterli Milliyetçi olalım bu konularda biraz. Garibime giden 205 değilde 215 yaparsanız lastik başına 100 tl koyuyor hiç gerek yok

Alıntıları Göster
    Ayrıca Petlas' ın pt 711 serisine de bakmıştım. Ek yerlerinden ayrılıyor diye şikayet gelmiş baya geri almışlar ama midemi bulandırmaya yetti

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.