Şimdi Ara

Bridgestone turanza t005 kullanan var mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
37
Cevap
0
Favori
35.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu lastiği merak ediyorum kullanan var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• eylül 2017 yılında piyasaya çıkmış bir lastik..audi a3 aracım üzerinde fabrika çıkışı gelmişti şubat 2018 de..türkiyeye ilk giren t005ler auidlerle gelmişti sanırım..belkide ilk kullanan bizdik türkiyede o sıra çünkü 2017 sonu gelen araçlarda bile o lastikten yoktu.. hatta o zaman yedek lastik için bridgetone türkiyeyi aramıştım bizde öyle bir lastik yok demişlerdi..ocak 2020 itibariyle 30500km yol yaptım..t005 e ara verip diğer kullandıgım lastikler için bir kaç not yazayım..daha önceki aracım golftu onunda üzerinde turanza er300 vardı..kısaca bridgestonenun en sert lastiği..golfu kardeşime sattıktan sonra turanzadan conti pc6 ya geçti..şimdi 3 tane lastik arasında karşılaştırma yaparsam..en serti turanza er 300 du 62.000km kullanmıştık ki 20000km daha giderdi..sert lastikti geç ısınıyordu ama yaz kış kullandık (ben ve kardeşim ) yoldan çıkma vs olmadı..205 55 16 için tam taksici lastiğiydi..100k bile kullanabilirsin..kardeşimle baktık lastik dişleri bitmiyor çatlaklar oluştu bizde değişelim dedik ve continental cp6 yı aldık..ben fazla kullanmadım bu lastikleri ama kardeşim memnundu..geçen golfu ödünç aldım ve benim direksiyonun dönmediğini anladım gerçekten çok yumuşaktı..audi a3 ile golfun ön direksiyon sistemi aynı oldugu düşünülürse bendeki lastikler çok çok kötü kalmıştı..contiler pamuk gibiydi...cpc3 konforlu bir lastik ve araç cizgiyi bozmuyordu..ve t005 ler t001lerin geliştirilmiş hali diye piyasaya çıktı..genel anlamda kötü bir lastik değil ama çok iyide degil..ses yapıyor doğrudur (audi a3 ses izalasyonu da fena sayılmaz) yakıtı bence iyi yol tutuş çok kötü değil çok iyide değil..ancak son zamanlarda araç pati çekmeye başladı..ön taraf tam sol tam sağ konumunda araç yalpalıyor..hafif yağmurlu hafif çamurlu yollarda kayma egilimi var..bugün doğuş maslağa aracı bıraktım aracı bakım için lastik dış derinlikleri ölçtük..ön 5mm arka 4mm (25000 de ön arka değişimi yaptırmıştım) yani biraz hızlı eridi gibi..turanza er300 gibi 60k-70k yı bırak 50 k yı göremeycek..bir daha alırmıyım..225 45 17 kullandıklarım bu fiyatlarla rakipleri arasında bence sıyrılamaz goodyear eff grip, conti cpc6 michelin pri 4 ilk tercihlerim olur..t0005ı en son düşünürüm.bu anlattıklarım belki fikir olur size..
  • Babamın aracında vardı bu lastik, pek konforlu değildi diye hatırlıyorum hocam.
  • t005 mi bilmiyorum ama aurisde 4 yıllık turanzalar beton gibi oldu,geçen gün araba önden kaydı ve hiç konforlu değil çok sağa sola sallıyor.

yumuşak hamurlu-daha az lastik sesli tercih edin.
  • Kullanmadım ama testlerde gözüken temel sorunu "ses" ...

• sesli,sert,eskimeyen bir lastik
    bende er300 var 8 senedir kullanıyorum,daha 5 milim diş var
  • eylül 2017 yılında piyasaya çıkmış bir lastik..audi a3 aracım üzerinde fabrika çıkışı gelmişti şubat 2018 de..türkiyeye ilk giren t005ler auidlerle gelmişti sanırım..belkide ilk kullanan bizdik türkiyede o sıra çünkü 2017 sonu gelen araçlarda bile o lastikten yoktu.. hatta o zaman yedek lastik için bridgetone türkiyeyi aramıştım bizde öyle bir lastik yok demişlerdi..ocak 2020 itibariyle 30500km yol yaptım..t005 e ara verip diğer kullandıgım lastikler için bir kaç not yazayım..daha önceki aracım golftu onunda üzerinde turanza er300 vardı..kısaca bridgestonenun en sert lastiği..golfu kardeşime sattıktan sonra turanzadan conti pc6 ya geçti..şimdi 3 tane lastik arasında karşılaştırma yaparsam..en serti turanza er 300 du 62.000km kullanmıştık ki 20000km daha giderdi..sert lastikti geç ısınıyordu ama yaz kış kullandık (ben ve kardeşim ) yoldan çıkma vs olmadı..205 55 16 için tam taksici lastiğiydi..100k bile kullanabilirsin..kardeşimle baktık lastik dişleri bitmiyor çatlaklar oluştu bizde değişelim dedik ve continental cp6 yı aldık..ben fazla kullanmadım bu lastikleri ama kardeşim memnundu..geçen golfu ödünç aldım ve benim direksiyonun dönmediğini anladım gerçekten çok yumuşaktı..audi a3 ile golfun ön direksiyon sistemi aynı oldugu düşünülürse bendeki lastikler çok çok kötü kalmıştı..contiler pamuk gibiydi...cpc3 konforlu bir lastik ve araç cizgiyi bozmuyordu..ve t005 ler t001lerin geliştirilmiş hali diye piyasaya çıktı..genel anlamda kötü bir lastik değil ama çok iyide degil..ses yapıyor doğrudur (audi a3 ses izalasyonu da fena sayılmaz) yakıtı bence iyi yol tutuş çok kötü değil çok iyide değil..ancak son zamanlarda araç pati çekmeye başladı..ön taraf tam sol tam sağ konumunda araç yalpalıyor..hafif yağmurlu hafif çamurlu yollarda kayma egilimi var..bugün doğuş maslağa aracı bıraktım aracı bakım için lastik dış derinlikleri ölçtük..ön 5mm arka 4mm (25000 de ön arka değişimi yaptırmıştım) yani biraz hızlı eridi gibi..turanza er300 gibi 60k-70k yı bırak 50 k yı göremeycek..bir daha alırmıyım..225 45 17 kullandıklarım bu fiyatlarla rakipleri arasında bence sıyrılamaz goodyear eff grip, conti cpc6 michelin pri 4 ilk tercihlerim olur..t0005ı en son düşünürüm.bu anlattıklarım belki fikir olur size..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reko -- 16 Ocak 2020; 20:27:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zibidi Gonzales

sesli,sert,eskimeyen bir lastik
    bende er300 var 8 senedir kullanıyorum,daha 5 milim diş var
    t005 ile er300 birbirinden farklı lastikler t0005 yumuşak lastiktir..yukarıdaki mesajımda yazdım..
  • 1 serisi aracımda bu markadan bir lastik vardı modelini hatırlamıyorum lastik değil kütükdü resmen hemde pelit kütüğü ıslak olanından..

yemin etmedim ama üste para verseler dahi bu marka lastik almam

continental başarılı idi kullandıklarımdan..
  • falkenden çok memnun kaldım tekrar falken alacağım gibi görünüyor çok yumuşak ve güzeldi.

ama brıdgestone t005 aklımda kaldı sadece

fakat 205/55/16 olarak fiyatlara bakınca t005 400 continentalde 400 yani bir anlamı kalmıyor

lassa 350

fiyat performans olarak en iyisi yine falken
  • özbekli35 Ö kullanıcısına yanıt
    Hocam Falken'in hangi modelini kullandınız daha önce?
    Bu aralar 225/45/R17 için ziex ze310 ecorun düşünüyorum. Yorumlara göz attım genel olarak memnun kalınmış ama daha önce hiç Falken marka lastik kullanmadığım için biraz çekimserim. Aslında gönlüm goodyear asymmetric 5 almaktan yana ama arada fiyat farkı var tabi. O farkı vermeye değer mi acaba diye merak içindeyim :D

• 215/50/r17 si var.Bundan önce continental pc5 kullanmaktaydım.Tutunma limiti pc5’e göre düşük %5-6.
    Konforu yeni olduğu için mi bilmem iyi geldi.Islak zemin performansı gayet iyi.
    Tek sıkıntım kuruda pc5 kadar iyi tutamıyor.Biraz erken salmaya başlıyor.Bir anda kopmuyor ama usul usul saldığını farkedebiliyorsunuz.
    Ses olarak da pc5 kesinlikle daha sessiz gelmişti.Bridgestonun bir de kışlığı var.Tır lastiği gibi ses çıkarıyor.
    Kısaca premiumcontact varken brigestone alınmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: cankut1907

Hocam Falken'in hangi modelini kullandınız daha önce?
    Bu aralar 225/45/R17 için ziex ze310 ecorun düşünüyorum. Yorumlara göz attım genel olarak memnun kalınmış ama daha önce hiç Falken marka lastik kullanmadığım için biraz çekimserim. Aslında gönlüm goodyear asymmetric 5 almaktan yana ama arada fiyat farkı var tabi. O farkı vermeye değer mi acaba diye merak içindeyim :D
    Falkene bizzat kefilim alınca iyiki aşmışım dersin

• parasını hak etmeyen bir lastik. aşırı sert hamurlu soğuk havalarda fren mesafesi ve konforu kötü bir lastik.

goodyear efficient grip varken alınmaz.
  • budak_1903 kullanıcısına yanıt
    Efficent grip çöpün de çöpü. Efficient grip performance diyorsanız o iyi tabi.
  • bu model başarısız sakın bulaşmayın arjadaşlar, şikayetvar a ilettiğim mağduriyetimdir

2003 yılından beri Corolla aracımda 195 60 R15 ebat olarak devamlı bu model lastiği kullanmaktayım. Sırasıyla Turanza ER300 üç defa, çok sert ama performanslı ve sessizdi. T001 iki defa, yine bunlarda sert ama sessiz yol tutuş mükemmeldi çok memnundum. Ve tekrar kararımı yeni model olan T005 ten yana kullandım iki gün önce satın aldım fakat sıfır asfaltta mıcır sesi duyuyorum test edilebilir abartı değildir, lastik sesiyle beraber aracın pedallarında dahi aşırı sarsıntı hissedilmektedir, gürültüden aracın içinde durulacak gibi değil camı dahi açamıyorum.

Yeni lastikler en az bir sene sessiz yumuşak olur keyif verir iyi ki almışım dedirtirdi, eski lastiklerim her yönden çok daha iyiydi.

Lastik havaları 32 psi fabrika standardı, rot balans sorunsuz.

Bu gürültü ve aşırı titreşimden çok rahatsızım kullanılacak gibi değil ayıplı üründür mağduriyetimin giderilmesini mümkünse iade talep ediyorum, her türlü yasal hakkımı sonuna kadar arayacağımı ve kullanacağımı bilmenizi isterim saygılarımla

• speedyDNA kullanıcısına yanıt
    araçlar ve lastik ebatımız aynı.

önceki lastiğim er300’dü. gerçekten mükemmel lastikti. yol tutuşu, performansı ve dayanıklılığı kusursuzdu. bridgestone’un son lastikleri nasıl bilmem ama genel olarak sert lastiklere sahiptir. ses yapması da oradan geliyor. benim er300’ler de iyice sertleştikten sonra ses yapıyordu. büyük ihtimal bu yüzden vazgeçmişimdir.

3 yıldır cpc5 kullanıyorum. bridgestone’dan daha kaliteli ama sanki daha çabuk aşınıyor gibi. bu da tam yumuşak demeyelim de orta hamur lastik oluşundan diye düşünüyorum. ses falan yok.

bugün lastik alsam cpc6 veya goodyear eff grip perf alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smyrna -- 30 Ekim 2020; 1:38:49 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu ebatta cpc yokki yada üretilmiyor artık galiba, cec6 dan başka yok sanırım

zaten egp nin 195 ve altı ebatlar 3 kanallı olur, bu 3 kanallılar için kalitesiz yorumları okudugumdan vazgectim

• Continental belli başlı ülke bazlı "hatasından" sonra satışları düşmesi yerine oldukça arttı. Çünkü ülkemiz için çok iyi bir seçim. Turanza'nın ER300 ve T005'ini kullandık oldukça sert. EcoContact 3 ve 6 kullandık oldukça kararında. Kormoran kışlık kullanıyorum şu anda ama yazlık için Falken çok övülüyor sanıyorum ki onu deneyeceğim. Çünkü Continental çok pahalı..

• brkprlk35 kullanıcısına yanıt

Bende bir Falken kullanıcısıyım ama alacağınız ebadın değerlerin sitesinden kontrol etmenizi öneririm. Ebatlar arası lastikte fark var. Kendi ebadım olan 195/60/15 te ıslak havada kayma ve ses sorunu varken 205/55/16 da ses ve kayma şikayeti yok diğer aracımızda. Bunları ziex 914 için söylüyorum tabi. artık 310 seri satıyorlar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.