Şimdi Ara

Petlas'ın yeni ekonomi ve sessiz lastiği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
28.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bildiğimiz gibi bir çok markanın ekonomi ve sessizliğe yönelik lastik modelleri var. Michelin Energy, Bridgestone Ecopia, Good Year EGP, Kumho Ecowing, vs. vs.

Bu lastiklerin düşük yuvarlanma dirençleri sayesinde yakıt ekonomisi sağlamaları, sessiz olmaları gibi avantajları var.

Petlas da bu kulvarda yeni bir lastik çıkarmış : PRO Green PT525

Etiket değerleri aşağıda. 69DB'lik ses düzeyi gayet iyi ama yuvarlanma direnci konusundaki etiket değeri C. Normal binek lastiklerden daha iyi olsa da yukarda saydığım GY EGP veya Michelin ES kadar iyi değil. Islaktaki yol tutuşu etiketi ise B, yani gayet iyi.

Bu kulvarda Petlas'ın ilk lastiği olduğu düşünülürse gayet iyi bir lastik olduğunu düşünüyorum. Bu lastiğin etiket değerlerini daha da geliştireceklerdir.

Fiyatı da uygun olursa yazlık lastik tercihinde oldukça iyi bir laternatif olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeytinkoy -- 20 Ocak 2015; 15:01:47 >

• çok güzel oldu,
    en son 2010 da almıştım, yenisini alma zamanım yaklaşıyordu.
    yerli malı oldukları için petlas ve lassa ya sempatim vardır hep.
    kışlıklarım lassa, yazlıklarım petlas tı.
    yazlıklar eskiyordu.
    ilk fırsatta alayım bari.
  • Yazlıklarım bitik. Şu anda kışlıklar var. Nisanda petlas alacaktım. Bu haber iyi oldu. Teşekkürler paylaşım için.
  • fiyat uygun olursa alınıır. benim yazlıklarında değişmesi lazım.
  • Güzel haber. Fiyat konusunda bilgi var mı ? Yada tahmini ?
  • fiyat ve ebatları konusunda bılgı varmı
  • 185/65/r15 için değerler var mı ?_
    Tigar diye saçma bir lastik var araçta asfalta sürünerek gitsem bu kadar ses çıkarabilir
  • Şu an için sadece 2 ebat var: 195/60/15 ve 205/55/16

http://www.petlas.com.tr/lastik.php?id=182

Niye bu kadar az ebat var anlamadım. Zamanla ebat çeşitliliğini arttırırlar diye tahmin ediyorum.
  • Fiyat paylaşımı da olursa memnun oluruz.
  • Bir yerde 152tl yazıyor 195 60 15 için. 2 hafta 4 tane kumho aldım ben, tanesi 100'e geldi. Petlas progreen de 125 falan olursa alınabilir.
  • Yeni seri 741'i bir arkadaşımız 245/45/18 olarak aldı ve çok memnun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • güzel lastiğe benziyor paylaşım için teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatına göre şehir içi ve normal hızlardaki kullanımlar için iyi sayılır ama uzun yolda ve otobanda hız sınırı üst limitinde araç kullanacaksanız bu modeller yerine , performans özelliği olan lastiklerine bakın. Velox modeli gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

Bildiğimiz gibi bir çok markanın ekonomi ve sessizliğe yönelik lastik modelleri var. Michelin Energy, Bridgestone Ecopia, Good Year EGP, Kumho Ecowing, vs. vs.

Bu lastiklerin düşük yuvarlanma dirençleri sayesinde yakıt ekonomisi sağlamaları, sessiz olmaları gibi avantajları var.

Etiket değerleri aşağıda. 69DB'lik ses düzeyi gayet iyi ama yuvarlanma direnci konusundaki etiket değeri C. Normal binek lastiklerden daha iyi olsa da yukarda saydığım GY EGP veya Michelin ES kadar iyi değil. Islaktaki yol tutuşu etiketi ise B, yani gayet iyi.

Bu kulvarda Petlas'ın ilk lastiği olduğu düşünülürse gayet iyi bir lastik olduğunu düşünüyorum. Bu lastiğin etiket değerlerini daha da geliştireceklerdir.

Fiyatı da uygun olursa yazlık lastik tercihinde oldukça iyi bir laternatif olur.

kullanım değerlerinde C de geziyonuz, bi de methediyonuz bu lastikleri. petlastan olsa olsa belediye otobüsü lastiği olur.

• Arkadaşlar, bu tür ekonomi odaklı ve düşük yuvarlanma dirençli lastikleri ALMAYIN!

Zamanında gidip Michelin Energy Saver lastik aldım. Bu arada araç, yol tutuş konusunda sınıfında standartları belirleyen Focus 1.

Islak zeminde, normal bir lastiğe göre çok zayıf. Islak olmayan zeminde, sert virajda zorlandığı zaman tutunması çok zayıf. Düşünsenize, düşük yakıt ne demek? Düşük sürtünme. Düşük sürtünme ne demek, zayıf tutunma!

Lastiklerden birini, kaldırımın köşesine sürttüm ve yarıldı. Ömrü bitmemesine rağmen, lastikleri Continental Premium Contact 5 ile değiştirdim. Aynı yollarda, Michelin ile bariz fark vardı. Bundan sonra ekonomi grubu lastik almam kesinlikle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Petlas yerli yerli diye tavsiye ediliyorda,petlas satan lastikçiler bile hiç öyle demiyor.Çinden kauçukları getirip ürettiğini söylüyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E.R.W. -- 21 Ocak 2015; 10:42:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: manisa_tr

quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

Bildiğimiz gibi bir çok markanın ekonomi ve sessizliğe yönelik lastik modelleri var. Michelin Energy, Bridgestone Ecopia, Good Year EGP, Kumho Ecowing, vs. vs.

kullanım değerlerinde C de geziyonuz, bi de methediyonuz bu lastikleri. petlastan olsa olsa belediye otobüsü lastiği olur.

Bu kulvarda Petlas'ın ilk lastiği bu. İlk lastiği olduğunu göz önüne alırsak fena değil dedim.

Aynı ebatta Bridgetone Ecopia'nın etiket değerleri B - B - 69DB. Petlas'ın yakıt tüketim etiketi C, Bridgestone'unki B, diğer etiketler aynı.

Bridgestone'un Formula1 tedarikçisi yılların lastik üreticisi olduğunu göz önüne alırsak Petlas'ın ürettiği lastiğin başlangıç için ümit verici olduğu gayet ortada.

Ayrıca Conti'nin Ekonomi lastiği olan EcoContact5'in etiket değerleri de B - B - 71DB. Gürültü düzeyi Petlas'tan daha kötü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeytinkoy -- 21 Ocak 2015; 11:17:43 >

• tabi, o konuda haklısınız, gelecek için bişey yapabilir belki kalite anlamında petlas
  • Etiket değeri doğruysa güzel iş çıkarmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoksi

185/65/r15 için değerler var mı ?_
    Tigar diye saçma bir lastik var araçta asfalta sürünerek gitsem bu kadar ses çıkarabilir

Doblo ma aldığım lastik..

İlk lastiği Bridgestone Duravis ler 50.000 de, Tigar lar 30.000 de çatlamaya başladı, yine de ekonomik ilk alım fiyatı ve yumuşak kullanımı ile memnun kaldığımız bir lastik oldu, ses ve yuvarlanma direnci ise çok da önemli olayan bir detay bu aracımız için.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.