Şimdi Ara

Bridgestone ve Lassa, Aynı Fabrika Muhabbeti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
33.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bizim aveonun lastiklerini değiştirmeyi düsünüyodum. babam biraz önce dönerken bizim tanıdık lastikçiye uğramış, bridgestone ER300 Turanza diye tembihlememe rağmen lastikçi ikisi de aynı fabrikadan çıkıyor diye Lassa önermiş iki lastiğin de deseni ve ölçüleri aynı. ve babam Lassa'nın ödemesini yapmış, yarın Lassa'yı taktırmaya gitcem.

Sizce gerçekten iki lastik markası arasında fark yokmu ? yoksa yarın lastik başı 10 15 lira daha fark verip Bridgestone taktırmaya değer mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi `bELa -- 28 Ağustos 2012; 20:06:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Farkları var amaözellik olarak birbirlerine yakın lastik diyebilirim benim farkettiğim Lassa lastiklerinin daha sert olduğu ve daha çok lastik sesi yarattığıydı bunun dışında Lassa oldukça kaliteli bir latiktir üzeceğini düşünmüyorum.

Bridgestone ER300'de lastikçilerin fenomeni oldu neredeyse piyasada bilinirliği en yüksek lastik uzun ömürlü lastiktir markadan çok sizin lastikten ne beklediğiniz önemli ben olsam ilk önceliğim Continental-Michelin olurdu.
  • Değermi değmez diye bişe diyemem ama ikiside aynı fabrika ve aynı işçiler tarafindindan üretildiğini biliyorum fabrikada cok fazlada Japon mühendis çalışmakta 3 ay kadar fabrikada görev yaptığımdan dolayı biliyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: marcopasha01

Değermi değmez diye bişe diyemem ama ikiside aynı fabrika ve aynı işçiler tarafindindan üretildiğini biliyorum fabrikada cok fazlada Japon mühendis çalışmakta 3 ay kadar fabrikada görev yaptığımdan dolayı biliyorum.

Peki ikisinin arasında ne gibi farklar var bilginiz varmi

• quote:

Orijinalden alıntı: `bELa

bizim aveonun lastiklerini değiştirmeyi düsünüyodum. babam biraz önce dönerken bizim tanıdık lastikçiye uğramış, bridgestone ER300 Turanza diye tembihlememe rağmen lastikçi ikisi de aynı fabrikadan çıkıyor diye Lassa önermiş iki lastiğin de deseni ve ölçüleri aynı. ve babam Lassa'nın ödemesini yapmış, yarın Lassa'yı taktırmaya gitcem.

Sizce gerçekten iki lastik markası arasında fark yokmu ? yoksa yarın lastik başı 10 15 lira daha fark verip Bridgestone taktırmaya değer mi ?

bence kafana takmaya değmez. eğer lastik başına 10-15tl fark varsa ER300 leri taktır.

Lassa ile kıyaslama yapamayacağım ama yeni aracımda 215/50/17 ER300 var şimdilik memnunum.
  • Bir fark var diyemem cunku hepsi aynı tezgahdan çıkıyor ama hamuru nedir ne değildir diye bişey diyemem ama lassanin bridgestone daha kalitesiz bir mal ureteceğini sanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

bizim aveonun lastiklerini değiştirmeyi düsünüyodum. babam biraz önce dönerken bizim tanıdık lastikçiye uğramış, bridgestone ER300 Turanza diye tembihlememe rağmen lastikçi ikisi de aynı fabrikadan çıkıyor diye Lassa önermiş iki lastiğin de deseni ve ölçüleri aynı. ve babam Lassa'nın ödemesini yapmış, yarın Lassa'yı taktırmaya gitcem.

bence kafana takmaya değmez. eğer lastik başına 10-15tl fark varsa ER300 leri taktır.

Lassa ile kıyaslama yapamayacağım ama yeni aracımda 215/50/17 ER300 var şimdilik memnunum.

Bende oyle dusunuyorum aslında ama baba takmış kafaya lassa diye .) cok fark yoksa lassa taktiririm ama varsa bridgestone taktiririm icim rahat olur en azından

• quote:

quote:

quote:

Bende oyle dusunuyorum aslında ama baba takmış kafaya lassa diye .) cok fark yoksa lassa taktiririm ama varsa bridgestone taktiririm icim rahat olur en azından

ER300 Yerine Lassa Impetus Revo mu? 2000 Opel Astra Gye uc sene once lastikciye goturdugumuzde ben Lassayi daha etli bulmustum. Ozellikle yagmur kanallari daha derin ve genel olarak biraz daha 4 mevsim lastigi gobi. Auto Zeitung 2010 lastik testi ve Adac.de testlerinde Lassa daha zayif ama o testlerde camurlu yollar, cukur vs. Degerlendirilmiyor. Sizin arabada ABS EPS vs de var. Turkiye yollarimda Lassadan sasma.

• Turanza al..

• quote:

quote:

quote:

son sözü baba söylüyorsa, o zaman yapıcak fazla birşey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: marcopasha01

Bir fark var diyemem cunku hepsi aynı tezgahdan çıkıyor ama hamuru nedir ne değildir diye bişey diyemem ama lassanin bridgestone daha kalitesiz bir mal ureteceğini sanmıyorum.

vestelde toshibaya ve bir çok firmaya aynı banttan ürün üretiyor toshiba ile vestel birmi.

yada aynı üretim bandından vestel çamaşır makineside üretiliyor panasonicte ikiside birmi diyecegiz.
  • lastik hamuru üreten bir fabrikada çalışırken aynı banburyde 3 ilaçla 90 saniye süren basit bir hamur karışımı yaparken.26 çeşit ilaçla 15 dk lık karışımı süren hamurda yapıyorduk.aynı fabrika lafı bence pek mantıklı değil.er300 harika bir lastik
  • LASSA BRIDGESTONE KAMPANYA

yola ve hayata sürekli tutunmamızı sağlayan lastiklerdir.

Hangisi daha iyi kalite perfermans fiyata göre ikiside iyi

205-55-17 W : LASSA IMPETUS REVO 250 TL
    215-55-17 W : LASSA IMPETUS REVO 305 TL
    225-55-17 W : LASSA IMPETUS REVO 340 TL
    205-50-17 W : LASSA IMPETUS REVO 300 TL
    215-50-17 W : LASSA IMPETUS REVO 310 TL
    215-45-17 W : LASSA IMPETUS REVO 240 TL
    225-45-17 W : LASSA IMPETUS REVO 210 TL
    235-45-17 W : LASSA IMPETUS REVO 250 TL
    205-40-17 W : LASSA IMPETUS REVO 250 TL

245-40-17 W : LASSA IMPETUS REVO 290 TL
    225-45-18 W : LASSA IMPETUS REVO 330 TL
    VE DIGER EBATLAR

BRIDGESTONEDE AYNI EBATLARDA INDIRIM VAR
    LASSADAN YÜKSEK OLUYOR:
    205-55-17 W ER300 325TL

Saat 24e kadar servis.

ASLAN ROT BALANS LASTİK

0535 250 10 50
    Alman 2012 yılı teknoloji Rot Balans

SULTANBEYLİ KURTKÖY İSTANBUL

facebook.com/aslanoto

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 7 Eylül 2012; 23:34:24 >

• Hocam lastikci bnada lassa bristonun eski teknilojisini kullaniyor demisti bilmem ne kadsr dogru.

• Bridgestone Lassayla kıyaslanmaz bile.. Brdigestone Formula ya lastik üreten bi firmak Lassa ise Türk menşeili (kalitesiz demiyorum) daha çok bozuk yollarda başarısını kanıtlamış yumuşak hamurlu bi lastik. Lassa İmpetus ile ER300 ün aynı lastik olmadığını biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scorpion9

Bridgestone Lassayla kıyaslanmaz bile.. Brdigestone Formula ya lastik üreten bi firmak Lassa ise Türk menşeili (kalitesiz demiyorum) daha çok bozuk yollarda başarısını kanıtlamış yumuşak hamurlu bi lastik. Lassa İmpetus ile ER300 ün aynı lastik olmadığını biliyorum.

Bridgestone'un Arjantin yapımı Weatherforce lastiklerini kullandım. Nefis lastikler. Lassa Competus ayarında Bridgestone lastiği var mı? Lassa Impetus 2 ve Impetus Revo kullanıyorum, Bridgestone ER300 Impetus yanında kağıt gibi düz, kanalları çamur tahliyesi için yetersiz.
  • ER 300 leri 3 yıl/45.000 kmdir kullanıyorum.Önemli olan güvenlik,sağlamlık,ıslak-kuru yol tutuş ise gözü kapalı alınacak lastik.195/60/15.daha yeni yağan karda bile işimi gördü.

• quote:

Orijinalden alıntı: c4zf6

quote:

Orijinalden alıntı: scorpion9

Bridgestone Lassayla kıyaslanmaz bile.. Brdigestone Formula ya lastik üreten bi firmak Lassa ise Türk menşeili (kalitesiz demiyorum) daha çok bozuk yollarda başarısını kanıtlamış yumuşak hamurlu bi lastik. Lassa İmpetus ile ER300 ün aynı lastik olmadığını biliyorum.

Bridgestone'un Arjantin yapımı Weatherforce lastiklerini kullandım. Nefis lastikler. Lassa Competus ayarında Bridgestone lastiği var mı? Lassa Impetus 2 ve Impetus Revo kullanıyorum, Bridgestone ER300 Impetus yanında kağıt gibi düz, kanalları çamur tahliyesi için yetersiz.

Güvenli olması benim için çamur tahliyesi yapmasından daha önemli

• bir cok kisi aynı fabrika demis ama,
    bendeki bridgestone'larda made in japan yazıyor demekki lassa ile aynı fabrıkada üretilmiyorlar
  • 3 hafata önce 4 adet 175 65 14 lastiği 440 tl ye aldım lassa mı brisgstone mi diye çok düşündüm. bayiye gittim aynı fabrika aynı hamur aynı işçilikle üretildiğini söyledi. bristgstoneyi üretende lassa( made in turkey ) ancak lassa ürettiği lastikten % 6 kar payı alıyor artı brisgstonenin markası var bunun için % 10 civarında lassaya göre daha pahalı benim tercihim lassa oldu memnunum..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.