Şimdi Ara

Petlas 4 Mevsim Lastik(IMPERIUM PT 535)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
2
Favori
57.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Slm arkadaşlar petlas ile bir çok lastigi f/p olarak karşılaştırdım sonunda petlas almaya karar verdim şu an 2 modeli arasındayım birisi yaz lastigi pt515 digeri 4 mevsim pt535 Ankara da oturuyorum yılda çok km yapmıyorum alacagım lastikleri kışında çıkartmıyacam ve kulanacam sizce 4mevsim (pt535) alsam uygun olurmu bu lastik yeni üretimmidir kaç senedir piyasa da dır yeni denenmemiş bir ürünse almak istemiyorum açıkcası kulanan bilgisi olan arkadaşlar fikirlerini yazarsa çok sevinirim saygılar...

• Yalan söylemeden önce petlas sayfasına girip baksaydın keşke.

Link:
    https://www.petlas.com.tr/lastikler/imperium-pt535

All season yazıyor =4 mevsim

M + S yazıyor kışlık olarak kabul edilir,kontrolden geçer çünkü M+S yazan tüm lastikler geçer,ayrıca sayfasında yarım kar yarım güneş işareti var.Yaz kış kullanılabilir.

Deseninde düzenlemeler yapılmış güncellenmiş üstelik.

Sırf yerli malını kötülemek için daha ne yorumlar göreceğiz bakalım.

Arkadaşlar ben son 1 senedir PT 535 kullanıyorum, Toplam 35.000 km yaptım bu lastiklerle.
    Bursada yaşıyorum, Aracım Ctroen Eleysee, 1.6 Manuel Dizel.

1 - Performansa bakmak için teki 150 TL den sadece ön iki lastiği PT 535 aldım. Arka iki yazlık lastikti.
    2 - 35.000 Km nin ortala yakıt Tüketimi 4.8 L/100 KM , Bir değişiklik olmadı yakıtta.
    3 - PT 535 leri taktıktan 2 gün sonra bol karlı bir günde uludağ otellere gittim geldim, en ufak sorun yaşamadım, karda durebilmek aracı haraket ettirmekten önemlidir. Fren mesafesi karlastiği kadar iyi olmasada gayet tatmin edici, kızaklama hiç yapmadı.
    4 - 1 hafta önce 190 TL den iki tane daha alıp öne taktım, öndeki PT535 leride arkaya taktım.

Kanımca

1 - Aracınız manuel ise ve arabayı iyi kullanıyorsanız hiç düşünmeden alın.
    2 - Aracınız otomatik ve 4 çeker ise gene hiç düşünmeden alın.
    3 - Acemi iseniz ve otomatik ise aracınız düşünerek alabilirsiniz.

- Bu yazdıklarım Bursa ve benzeri iklime sahip coğrafyada oturan arkadaşlar içindir. en fazla 15 gün kar yagışı olan yerler için.

Ömer Faruk
    2 kış döneminden beri petlas pt535 kullanıyorum.
    İç Anadolu bölgesinde şehir içi şehir dışı güneşli kapalı yağmurlu karlı buzlu - dereceli tüm şartlarda kullandım ve herhangi bir sorun ile karşılaşmadım. Çok memnunum, ha yollarda ralli de yapmıyorum tabi.
    Önümüzdeki kış arkalarla önleri değiş tokuş yapıcam, muhtemelen 2 kış daha götürür beni, sonraki alacağım lastikler yine petlas 4 mevsimdir.
    4 mevsim lastik almaya istanbula kar yağdığında aracımı park yerinden çıkartamadığım da karar vermiştim. Halbuki 50 mt sonra cadde açıktı. Bayağı bir sefil olmuştum.
    Ayrı ayrı yaz ve kış lastiği almak için param yok ayrıca saklayacak yerde yok.
    Uzun süre araştırdım. Bir sürü bayi dolaştım Goodyear, Hankook, Kumho satan yerlerde 4 mevsim lastik aradım. Pazarlama taktiği yaz lastiği satmak istiyorlar. Fakat yurt dışında firmalar çatır çatır 4 mevsim lastik satıyorlar.
    Forumdan da yazılanları okuyorum Petlas için kulananlar çok memnun, kullanmayanlar kötülüyorlar çok ilginç.

Sadede gelelim gittim 535 All season lastik aldım. Kullanan vardır önceki lastiklerim continental ecocontac 3, sesi aynı bir değişim yok yol tutuş arttı ıslakta kızaklama, kayma yok, çamurda savrulma yok,
    Bilen bilir 1-2 derecede lastiklerde olan sertleşme içeriye ses gelmesi ve güvensizlik yok.

İstanbul gibi yerler için kesinlikle bu lastiği alabilirsiniz. Fazla para vermeye ve karmaşaya gerek yok.
    Şirket araçlarımda Michelin energy saver, goodyear efficientgrip, lassa greenways, continental ecocontac 3, dunlop sp sport, goodyear ultragrip 8, bridgestone b330, turanza 300, fulda kristal kullanmış biri olarak yazıyorum rahatlıkla gidip alabilirsiniz.
    Evet kışıda geçirdik , sıkıntısız geçti.

Erciyes de kar üzerinde de denedim gayet başarılı wrd 4 lü araçlar sağ şeritte karsız kısımda ilerlemeye çalışırken karlı sol şeritten hepsini rahatlıkla geçtim :) tabii geçtiğim araçların lastiklerini görmedim :))

Ama petlas pt 535 aynı maddeden yapılan wrd4 tende michelinden de farksız.

Ne frenlemede nede yol tutuşta en ufak problem yaşamadım ,Yağmur Kar Sıcak hava soğuk hava her ortamda kullandım .

Aracın önceki orijinal lastikleri C etiketli continentallerden çok daha iyi hem daha az yakıyor hem daha sessiz.

Yüksek hızlarda da hiçbir problem görmedim beni tedirgin eden rahatsız eden en ufak bir durum olmadı

Yaz kış , lastik değiştirme , jant çizilme , düzgün balans yapan usta problemi de kalmadı.

Lastik hem sessiz hem de çok dengeli jant koruma olması bu farkı yaratıyor diye düşünüyorum lastik janttan tam destek alıyor

Tüketim - hava koşullarına rağmen kışın 5.5 yazın 5.2 lerde .

Tavsiye ederim.
    Mesajlari okudum.coguda eski mesaj gerci ama

Ozellikle ankaradaki arkadaslar siz iyimisiniz?

Ankara icin 4 mevsim nedir?

Kis lasti yerler kar oldugunda gezersin diye yok

Ankara ayazdir,yokuslari coktur,gizli buzlanma coktur

Gece telefon geldi yada sabah 5 te.dogum var olum var.icinize sinerek coluk cocuk binebilcekmisiniz araca.

Yine eskişehir yağmur geçişli uzun yol yaptım.Bu lastiklerin ıslak performansına kimse laf edemez :) yoğun sağanakta bile banamısın demiyor en ufak güvensizlik yol tutuşta kayıp yok.

Bu sefer 840 km klima neredeyse hiç kapanmadan kullandım.

Yol bilgisayarı 5.6 lt ve yakıt ibresi çeyreğin 1 tık üzerinde 840km ve klima açık 100-110km hızlarda.Depo 60lt ve fullleyip sıfırladım.Kış lastiklerinde soğuk havalarda 5.9-6.1 aralığında idi.

Yani yakıt E etiketli ama C etiketli yazlık contiler kadar hatta bir tık daha az yakıyor.

Bu kadar ayrıntılı açıklamamın sebebi ben alırken çok tereddüt ettim Yakıt E ,yazın sıcaklarda lastik nasıl olur.

Ben çok memnun kaldım tavsiye ederim sadece kış testi kaldı :)
  • pt 535 4 mevsim lastiği ama çoğu yapılan testlerde 4 mevsim lastik kış lastiği kadar performans göstermiyor ama istanbul gibi az kar yağan yerde yaşıyorsanız pt535 yeterli en iyi 4 mevsim lastik Goodyear vector 4 diye biliyorum işin ilginç tarafı bu dort mevsim lastikler yazın fren mesafesi artıyor ama petlas da etiket değerleri şöyle:

petlas pt535 :

ISLAK zeminde:B

YAKIT TASARUFU:E

petlas pt515:

ISLAK zeminde:C

YAKIT TASARUFU:E
  • 5 Ay sonra gelen cevap
    Arkadaşın aldığı yeni lastikler bile eskimiştir :) Tabii yeni alacak arkadaşlara yardımcı olacaktır cevabınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huka Sampos

5 Ay sonra gelen cevap
    Arkadaşın aldığı yeni lastikler bile eskimiştir :) Tabii yeni alacak arkadaşlara yardımcı olacaktır cevabınız.
    515 aldım mutluyum
  • Huka Sampos kullanıcısına yanıt
  • güzel lastik
  • quote:

5 Ay sonra gelen cevap

Slm lar 515 aldım arabayı çok sakin kullanırım sınırlarını zorlamam bana her marka uyardı 535 alacaktım ama lasitik çi deki abi bundan hiç satmadım ne şikayet geldi nede menun olan gördüm daha yeni dedi cesaret edemedim 515 aldım ama hala merak ediyorum lastigi saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartalacar

quote:

5 Ay sonra gelen cevap

Slm lar 515 aldım arabayı çok sakin kullanırım sınırlarını zorlamam bana her marka uyardı 535 alacaktım ama lasitik çi deki abi bundan hiç satmadım ne şikayet geldi nede menun olan gördüm daha yeni dedi cesaret edemedim 515 aldım ama hala merak ediyorum lastigi saygılar...

Alıntıları Göster
    bir lastiğin kış lastiği olup olmadığının belirli kriterlere dayalı standartları ve bunları test eden kuruluşlar var.bir lastiğin kış lastiği olup olmadığının belirli kriterlere dayalı standartları ve bunları test eden kuruluşlar var.

bu standarta sahip lastiklerin yanağında ise alttaki simge bulunur.

hem bu şartlara sahip olduğu için bu logoyu kullanma hakkı verilen hem de üreticisi tarafında yaz koşullarında da kullanılmasının güvenlik ve ömür açısından sorun teşkil etmeyeceğinin taahüt edildiği lastikler ver.

goodyear vecto 4 season, hankook optimo 4s, sava optimo, toyo vario v2 vs...

petlasın bu modelinde ise yukarıda simge yer almıyor, dolayısı ise kış lastiği özelliği sunma iddiası objektif bir temele dayandırılmış değil.

• quote:

quote:

5 Ay sonra gelen cevap

ankara icin kis lastigi almiyorsaniz en azindan yaz lastigi yerine dort mevsim alsaydiniz. ben istanbuldayim bayiye pt535 siparis ettim yarin gelecek bakalim.

• usermm1 kullanıcısına yanıt
    Slm lar tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim saygılar...
  • quote:

bugun lastikler geldi 60km yol yaptim. onceki b250 ye gore gayet yumusak konforlu ve sessiz geldi. ben arabayi zorlayan biri degilim artik karda nasil olucak bakicaz.
     Petlas 4 Mevsim Lastik(IMPERIUM PT 535) Petlas 4 Mevsim Lastik(IMPERIUM PT 535) Petlas 4 Mevsim Lastik(IMPERIUM PT 535) Petlas 4 Mevsim Lastik(IMPERIUM PT 535)

• quote:

Orijinalden alıntı: usermm1

quote:

bugun lastikler geldi 60km yol yaptim. onceki b250 ye gore gayet yumusak konforlu ve sessiz geldi. ben arabayi zorlayan biri degilim artik karda nasil olucak bakicaz.
     Petlas 4 Mevsim Lastik(IMPERIUM PT 535) Petlas 4 Mevsim Lastik(IMPERIUM PT 535) Petlas 4 Mevsim Lastik(IMPERIUM PT 535) Petlas 4 Mevsim Lastik(IMPERIUM PT 535)

Alıntıları Göster
    Daha önce aracımda bulunan Nokian i3 modelinde de M+S sembolü vardı.Yalnız lastik dört mevsim değil, yaz lastiği idi.Lastik ıslak zeminde kötü çamurda çok çok iyiydi.

usermm1 paylaşım için eline sağlık pt535 fren mesafesi nasıl kızaklama yapıyormu 1 ay içinde bende bu lastiklerden almayı dusunuyorum...
  • bjkenesap kullanıcısına yanıt
    bugun denemek için hafif ıslak yolda frene bastım araba durdu ama iyimi kötümü böyle ölçmek çok zor çünkü bir ölçüm yok karşılaştırma yok. tahminim iyidir lastik etiketindeki ıslak frenleme puanı "B" yani iyi.
    Tekrar tesekkur ederim bende sparis verdim tanesi 150 tl den 4 tane hayirlisi bakalim ebatlar 185/60R15
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjkenesap

Tekrar tesekkur ederim bende sparis verdim tanesi 150 tl den 4 tane hayirlisi bakalim ebatlar 185/60R15

rica ederim hayırlı olsun şimdiden. benden ucuza almışsınız ben 170tl den taksitli aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: usermm1

quote:

rica ederim hayırlı olsun şimdiden. benden ucuza almışsınız ben 170tl den taksitli aldım.

Alıntıları Göster
    M+S etiketi çamur ve kar anlamını taşıyo ama ne kadar başarılı olur orası mechul çünkü lastiğin kauçuk kalitesi daha önemli sertleşme ve yumuşama dereceleri ile alakalı bu kışlık yazlık mevzusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur_gs_91 -- 9 Aralık 2014; 21:43:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_gs_91

M+S etiketi çamur ve kar anlamını taşıyo ama ne kadar başarılı olur orası mechul çünkü lastiğin kauçuk kalitesi daha önemli sertleşme ve yumuşama dereceleri ile alakalı bu kışlık yazlık mevzusu.

Alıntıları Göster
    siz karda çıkmayın bence
  • bozak07 kullanıcısına yanıt
    İstanbulda yasadiğim icin bu lastikler yeterde artar aracim ticari arac olsa kis lastiği sart ama araci karda cikarmayi dusunmuyorum malum istanbul burasi karda kabak lastiklerle gezip kar lastiği takili araca carpan cok var sait bile oldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkenesap -- 10 Aralık 2014; 0:10:58 >
  • quote:

İstanbulda yasadiğim icin bu lastikler yeterde artar aracim ticari arac olsa kis lastiği sart ama araci karda cikarmayi dusunmuyorum malum istanbul burasi karda kabak lastiklerle gezip kar lastiği takili araca carpan cok var sait bile oldum
    Merhaba,

Haziranın sonunda bende Petlas PT535 aldım. 150 liradan taksitli 600 liraya mal oldu. Aldıktan hemen sonra uzun yola çıktım yol gürültüsü kesinlikle azaldı. Benim hoşuma gitti ama bundan önceki Bridgestone ER300 dü. Onun performansı daha iyiydi ancak lastikçinin dediğine göre üretimden kalkmış o yüzden almadım. 6 ay oldu kızaklama yapmadı 1 sefer S çizdim çok şükür problem yok.

Kazasız, belasız iyi sürüşler..

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.