Şimdi Ara

Petlas 4 Mevsim Lastik(IMPERIUM PT 535) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
2
Favori
57.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bozak07

siz karda çıkmayın bence

2o yıldır istanbulda yazlıklarla çıkıyorum bununlamı çıkmıcam :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: usermm1

quote:

Orijinalden alıntı: bozak07

siz karda çıkmayın bence

2o yıldır istanbulda yazlıklarla çıkıyorum bununlamı çıkmıcam :D

Güle güle çıkın bir şey demedim :)

Ben zaten ankara ili için başlık sahibine dedim :)
  • ben de zamanında lamıştım.
    ses olarak bridgestone B 250 den hiç farkı yok.
    ve çok km oldu hala kullanıyorum.
    tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: derememo

ben de zamanında lamıştım.
    ses olarak bridgestone B 250 den hiç farkı yok.
    ve çok km oldu hala kullanıyorum.
    tavsiye ederim.

hangisini tavsiye ediyorsunuz 515 mi 535 mi?
  • e71 E kullanıcısına yanıt
    tam emin değilim, ben 2010 da almıştım ve 515 ti galiba.
  • 4 mevsim lastik almaya istanbula kar yağdığında aracımı park yerinden çıkartamadığım da karar vermiştim. Halbuki 50 mt sonra cadde açıktı. Bayağı bir sefil olmuştum.
    Ayrı ayrı yaz ve kış lastiği almak için param yok ayrıca saklayacak yerde yok.
    Uzun süre araştırdım. Bir sürü bayi dolaştım Goodyear, Hankook, Kumho satan yerlerde 4 mevsim lastik aradım. Pazarlama taktiği yaz lastiği satmak istiyorlar. Fakat yurt dışında firmalar çatır çatır 4 mevsim lastik satıyorlar.
    Forumdan da yazılanları okuyorum Petlas için kulananlar çok memnun, kullanmayanlar kötülüyorlar çok ilginç.

Sadede gelelim gittim 535 All season lastik aldım. Kullanan vardır önceki lastiklerim continental ecocontac 3, sesi aynı bir değişim yok yol tutuş arttı ıslakta kızaklama, kayma yok, çamurda savrulma yok,
    Bilen bilir 1-2 derecede lastiklerde olan sertleşme içeriye ses gelmesi ve güvensizlik yok.

İstanbul gibi yerler için kesinlikle bu lastiği alabilirsiniz. Fazla para vermeye ve karmaşaya gerek yok.
    Şirket araçlarımda Michelin energy saver, goodyear efficientgrip, lassa greenways, continental ecocontac 3, dunlop sp sport, goodyear ultragrip 8, bridgestone b330, turanza 300, fulda kristal kullanmış biri olarak yazıyorum rahatlıkla gidip alabilirsiniz.

• cenkse C kullanıcısına yanıt
    cenkse yorumun için öncelikle eline sağlık çok guzel anlatmıssın bende bu lastikden aldım forum sayfalarında petlas ı kötuluyorlardı petlas kötü kayıyor falan filan hepsi fasa fiso kesinlikle test ettim oyanladım kendimce aracım clio3 Eski lastiklerim Dunlop sp sport 01 idi lastik 25.000km de parçalanmaya başladı diş derinliği 5mm idi ama yanakları dökuluyordu petlas aldım alalı 12.000km yaptım kesinle tavsiye ederim herkeze kızaklama yağmurda kayma falan yok ses orta seviye michelin gibi sessiz olmasada ses konusunda 10 üzerinden 5 alır Tum petlası kötuleyen arkadaslara sesleniyorum lutfen yalan yanlış yorumlar yazarak milleti yerli urunlerden uzaklastırmayın petlas oldukça iyi tavsiye ederim
  • Arkadaşlar konunun üzerinden zaman geçtiği için tekrar sormak istiyorum,

Petlas PT 535 4 mevsim lastik nasıl? Hala memnun musunuz? Hala öneriyor musunuz? Malum uzun süreli kullanımda fikirler değişebiliyor o yüzden soruyorum.

Sıcak havalarda nasıl? Soğuk havalarda nasıl? Ses düzeyi 70db görünüyor, çok mu gürültülü bu lastik? Yakıt tüketimi seviyesi E görünüyor, yakıta negatif anlamda etkisi çok mu? Yağışlı havalarda performansı nasıl? Yukarıda bir arkadaş S çizdim falan demiş, Allah korusun Ailemizi eşimizi dostumuzu bindiriyoruz arabamıza sıkıntı yaşar mıyız?

Lastiğin etiketinde Yakıt E, Yağışlı havalar B, Ses 70 db Lastiğin etiketine bakınca değerler çok da iyi görünmüyor yakıt ve ses açısından ne diyorsunuz bu duruma? Ben pek emin olamadım da.

Yeniden lastik alacak olsanız bu lastiği tekrardan gönül rahatlığıyla alırım diyor musunuz? Yoksa farklı bir marka mı alırım diyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: cenkse

4 mevsim lastik almaya istanbula kar yağdığında aracımı park yerinden çıkartamadığım da karar vermiştim. Halbuki 50 mt sonra cadde açıktı. Bayağı bir sefil olmuştum.
    Uzun süre araştırdım. Bir sürü bayi dolaştım Goodyear, Hankook, Kumho satan yerlerde 4 mevsim lastik aradım. Pazarlama taktiği yaz lastiği satmak istiyorlar. Fakat yurt dışında firmalar çatır çatır 4 mevsim lastik satıyorlar.
    Forumdan da yazılanları okuyorum Petlas için kulananlar çok memnun, kullanmayanlar kötülüyorlar çok ilginç.

Sadede gelelim gittim 535 All season lastik aldım. Kullanan vardır önceki lastiklerim continental ecocontac 3, sesi aynı bir değişim yok yol tutuş arttı ıslakta kızaklama, kayma yok, çamurda savrulma yok,
    Bilen bilir 1-2 derecede lastiklerde olan sertleşme içeriye ses gelmesi ve güvensizlik yok.

İstanbul gibi yerler için kesinlikle bu lastiği alabilirsiniz. Fazla para vermeye ve karmaşaya gerek yok.
    Şirket araçlarımda Michelin energy saver, goodyear efficientgrip, lassa greenways, continental ecocontac 3, dunlop sp sport, goodyear ultragrip 8, bridgestone b330, turanza 300, fulda kristal kullanmış biri olarak yazıyorum rahatlıkla gidip alabilirsiniz.

hocam son mesajını şubat 2015'te yazmışsın,

Malum zamanla, lastiği kullandıkça fikirler değişebiliyor, o yüzden soruyorum,

hala bu lastikten memnun musun? Tavsiye ediyor musun? Yeniden lastik alacak olsan gidip tekrar bu lastikten alır mısın? yoksa başka bir marka mı alırsın?

• kar yağmur yağan bölgelerde 4 MEVSİN LASTİK ALINMAZ. KENDİNİZİN VE DİĞER İNSANLARI HAYATIYLA OYNAMAYIN
    yazık lastik sert kalır ani frende kayar yakıt tüketimi çok olur.
    kışın yağmurda karda durmaz kayar kazalara sebep olur.
    yazlık ayrı kışlık ayrı lastik alacaksınız.
    yeriniz yoksa lastik oteline bırakacaksınız.
    yakın zamanda kışlık lastik hususi otolara da zorunlu olacak sanırım. inşAllah olur da üç kuruş tasarruf etmek için insan hayatıyla oynayanlar trafiğe çıkmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayarmc

quote:

Orijinalden alıntı: cenkse

4 mevsim lastik almaya istanbula kar yağdığında aracımı park yerinden çıkartamadığım da karar vermiştim. Halbuki 50 mt sonra cadde açıktı. Bayağı bir sefil olmuştum.

hocam son mesajını şubat 2015'te yazmışsın,

Malum zamanla, lastiği kullandıkça fikirler değişebiliyor, o yüzden soruyorum,

hala bu lastikten memnun musun? Tavsiye ediyor musun? Yeniden lastik alacak olsan gidip tekrar bu lastikten alır mısın? yoksa başka bir marka mı alırsın?

'Bir miktar hort dahilinde'
    175 65 R14 Petlas İmperium PT535 lastikleri 20 bin kilometredir kullanıyorum.Genel anlamda memnunum.Aşırı kar şartları haricinde kullanılabilir diye düşünüyorum.Güzel lastik.1-2 defa yaz lastikli aracın çıkamadığı yerden rahat şekilde çıktım.Fiyat/Performans olarak şahsen memnun olduğum bir lastik

• quote:

Orijinalden alıntı: leonidas26

kar yağmur yağan bölgelerde 4 MEVSİN LASTİK ALINMAZ. KENDİNİZİN VE DİĞER İNSANLARI HAYATIYLA OYNAMAYIN
    yazık lastik sert kalır ani frende kayar yakıt tüketimi çok olur.
    kışın yağmurda karda durmaz kayar kazalara sebep olur.
    yazlık ayrı kışlık ayrı lastik alacaksınız.
    yeriniz yoksa lastik oteline bırakacaksınız.
    yakın zamanda kışlık lastik hususi otolara da zorunlu olacak sanırım. inşAllah olur da üç kuruş tasarruf etmek için insan hayatıyla oynayanlar trafiğe çıkmaz.

Bu lastiklerin uzerine oyle kafadan kar isareti koymuyorlar. Bir suru prosedurden geciyor. Kast ettigim michelin crossclimate, good year vector gibi kar isareti tasiyan gercek 4 mevsimler. Ticari araclar taktiginda polis kontrolunden de geciyorlar kar isareti oldugundan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali222 -- 29 Ocak 2016; 23:27:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Konu güncel bu lastiği kullanan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.
  • karda degil ama kisin soguklarda ankarada ise yaramasi acisindan bende ariyorjm 4 mevsim bir lastik. en son 535 modeli kafama yatti gibi, yorumlari okudum dahasi varsa alabilirim.

• Bende 535 modelini almayı düşünüyorum. uzun süre kullanıp yorum yapacak arkadaş varmı?
  • Beyler bende düşünüyorum, kullanıcların son yorumları nedir
  • b sınıfı pt 535 gayet basarılı. Bence onden cekerse one 2 adet dort mevsımlık tak yeterlı ankara için. Zaten senede 2-3 gun kar yagıyor onda da yollar tuzlanıyor sadeece su kalıyor
  • Üzerinde sadece M+S yazan lastikleri dört mevsim sanmayın.
    Kar tanesi sembolü olan lastikler gercek dört mevsimdir.
    Buyurun konusu;
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=101612387&p=1&anchorToGo=101612387#101612387

• 4 mevsim olarak en iyi lastik goodyear Vector dur rakip tanımaz

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goodyear/Vector-4-Seasons-Gen-2.htm

Onun dışında hankook 4s ve Michelin cross climate da iyi lastikler.

• timsahhh kullanıcısına yanıt
    ne yaptınız aldınız mı, bende ankaradayım arayış içerisindeyim.

195/60/15
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.