Şimdi Ara

Periyodik Bakım Maliyetleri 2023

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
3
Favori
6.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar, yakın zamanda periyodik bakım yaptırmış olanlar kullanılan yağ/hava/polen/mazot vb. filtrelerin ve kullanılan yağın marka ve litre fiyatını paylaşabilirse, yakın zamanda bakım yaptıracaklara fiyat seviyeleri hakkında yararı olur düşüncesindeyim.

Araştırdığım kadarıyla yağ/hava filtresi 150-200 TL den, 5w30 ve 10w40 yağların da litresi 120 TL den başlıyor (internet araştırması). Sanayide veya özel servislerde durum nasıl?

• artık bakımıda filtre vb stok yaparak alıp yaptırıyorum fiyat versem dogru olmaz ama geçen sene aralıkta aldıgım yağ filtre polen hava parçalarına 900 ödedim bakım 2 hafta önce yapıldı 500 de işçilik verdim araç 2019 tdi leon

filtre markaları mann yağ ise lukoil marka idi, liqui moly den lukoile geçiş yaptım bu sene

• BOLDVIPER kullanıcısına yanıt

Lukoil kötü değildir diye düşünüyorum, en azından sahte çıkma riski yok gibi bir şey. Meraktan soruyorum, önceden kullandığınız liqui moly ve şimdiki lukoil in tam olarak hangi yağlarıydı?

• 2 gün önce 2011 Opel astra benzinli aracım için periyodik bakım yaptırdım. Malzemeleri kendim almıştım. Fiyatları aşağıdaki gibi;

Mobil 1 5-30 5 Litre Yağ : 4 ay kadar önce 650 liraya aldım. Şuan güncel fiyatı 1000 lira üstü.

Tüm filtreler ( yağ , polen , hava ) : Filtron marka 250 lira

İşçilik : 500 Lira.

• Periyodik Bakım Maliyetleri 2023

15 gün önce yağ soğutucu sızdırma yapıyordu değişmesini istedim ve yıllık bakıma da 2 ay vardı uzun yola çıkacağımdan (istanbul-gürcistan) komple aracı bir elden geçirin diye bakırköy bosch car care servise gittim yapılan işlerin dökümü yukarıda

servisin yağ olarak motul ile anlaşması varmış ilk defa arabada motul yağı denedik, uzun yolda daha da kapsamlı deneyeceğiz bakalım

• degobar kullanıcısına yanıt

Klima temizliği öncesinde yaşadığınız bir koku sorunu var mıydı? Koku olsun/olmasın klima temizliği bir işe yaradı mı?

• Aklı Selim A kullanıcısına yanıt

arabayı ilk çalıştırdığımda bir kaç dakika küf kokusu geliyordu şimdi gelmiyor ben klima sistemini yaz/kış sıcak/soğuk devamlı kullanırım,

genel kaide klimayı soğuk kullanımdan sonra hemen kapatmayın bir müddet borularda sıcak hava sirküle etsin bakteri oluşmasın şeklinde ama ben dahil kimse buna dikkat etmediğinden zamanla koku oluşuyor,

koku olmasa da yılda bir temizlik yaptırmak iyidir...

• degobar kullanıcısına yanıt

Valla bende de benzer bir durum var. 1-2 dakika sürmüyor koku, 10-15 saniye sonra düzeliyor ancak rahatsız edici. Paylaşımınız için teşekkürler.

• 2 3 hafta önce 0.9 tce clioma yaptım. Cleanpex'ten 5 litre 5w40 yağ 930 civarı. Onlineyedekparçadan kargo dahil 510 tarzı bişey 3lü filtre seti. 400 de işçilik verdim.
  • 2022 Toyota Proace City

30 bin bakımı

07.08.2023 aldığım fiyat

fren hidrolik yağı, yakıt f., hava f., yağ f.,, polen filtresi, karter tapası, motor yağı,

8621 tl

yakıt katkısı, adblue, cam suyu çıkarıldığında

7154 tl

yedek parça sitesinde fren hidrolik yağı hariç tümü servis orjinal parçası 2200 tl tutuyor filtreler + yağ Periyodik Bakım Maliyetleri 2023 

• 2007 pejo 207 eurorepar servis total 5-30 yağ, hava yağ polen filtresi 2000tl.
  • Bostancı sanayi ricar özel toyota servisi dizel auris 60 bin bakımı mazot filtresi dahil 2350 tl , nataş resmi toyota servisi aynı işlem 7300 tl.

• 2018 Corolla 1.6 life 05.07.2023 tarihinde Bursa toyota plaza çavdarlı 30.000 km bakımı 4262 tl

2017 Opel astra 1.6 opcline turbo 04.07.2023 tarihinde Bursa opel neskar nilüfer şube 60.000 km bakımı bujiler de değişti 7926 tl

• Az önce 218i yi ilk bakım için borusana bıraktım 6000 civarı olur dediler akşama alıntılayan olursa faturayı atarım.
  • Takip
  • Hafta sonu yaptırdım.

Ford focus 2016 dizel

yağ filtresi orjinal mahle 100 tl

hava filtresi Margo yerli 100 tl

Mobil 1 4 lt FE 3000 5-30 yağ 675 Tl

tapa 50 tl

işçilik 300 tl

Toplam 1225 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senkei -- 7 Ağustos 2023; 11:50:16 >
  • DoğanGörünümlüToros kullanıcısına yanıt

5800 tuttu, yapılan bir şey yok da işte 3 yıllık garanti bozulmasın diye mecbur veriyoruz.
  • Araç Clio 4 1.5dci 90hp manuel. Filtreleri ve yağımı aldım kenarda duruyor.

Filtreler 604TL (03.04.2023 tarihinde aldım koydum kenara)

Mann Hava Filtresi,

Mann Yağ Filtresi

Mann Karbonlu Polen Filtresi

Yağ 1.126TL (09.07.2023 tarihinde aldım koydum kenara)

Liqui Moly Toptec 4400 5w30 5L. Üretim tarihi 05.2023

İşçilik 200-300 arası olur. 300 kabul ediyorum.

Toplam 2030 TL. Benim aracım için olabilecek en kaliteli ve uygun bakım maliyeti bu şekilde.

• fractal design kullanıcısına yanıt

en kaliteli derken hocam hava ve yağ filtresini mann tercih etmişsiniz, servis ürünü değil.

ben megane 4 aracımın yağ filtre bakımlarında sadece polen filtresini filtonn tercih ediyordum

• birkuşgibi kullanıcısına yanıt

Mann filtre ile mais hava filtresini yan yana koyup bakmak lazım. Man hava filtresinde ekstra bir sünger katman mevcut. Filtrelerde Mann üzerine marka varsa onu alalım.

Şu konuda mann ve filtron resimlerini paylaşmıştım.

https://forum.donanimhaber.com/clio-4-bakim-hk--151061229-2#151092525

Şu da mais hava filtresi

Daha önce mann polen filtresi ellerinde olmadığı için filtron karbonlu polen filtresi de kullandım. Mann ile arasında + olarak gördüğüm filtron polen fitresi hava almayan jelatin içinde geliyorken mann sadece kutu içinde geliyor. Bu konuda filtron mann'ın alt markası olmasına rağmen daha başarılı paketleme sunuyor.

Servis 4 yaş üstü araçlarda Mais yerine Motrio ürünlerini kullanıyor. Kampanyalı bakımlarda o markayı kullanıyorlar genel olarak.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.