Şimdi Ara

Paypal Ödemesine Çözüm (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
179
Cevap
14
Favori
24.789
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kelime oyunu degil onemli bir fark. Yonetmelik bir kurumun ic islesiyle ilgili olandir. Bddk kendi yonetmeligini cikarmis olabilir boylece bankacilik ile ilgili bir duzenleme yapmistir.
    Paypalin kazik atip atmamasi beni ilgilendirmez. 7 sene kullandim bir kazinigi gormedim faydasindan baska. Cuzi komisyonlar aliyordu helali hos olsun verdigi hizmet karsisinda.
    Siz kredi karti cikartinca kart ucreti 60 70 tl odemiyor musunuz? Yada bir aracilik isinde komisyon almiyorlar mi? Emlakciya gidip komisyon vermeyecem diyebilir misin?
    Kimine dokunabilir kimini uzulebilir paypalin cekilmesi. Benim icin cok muhim bir kayip degil ufak tefek seylerde kullaniyordum. Psn den oyun alirken filan ucuz oluyordu. Cunku ayni dijital oyun 300 tl burada yurtdisi psn fiyati 170 tl.
    Cogu kimse icin faydali hizmetleri vardi kimse inkar edemez. Ben 7 yildir kullaniyorum belki daha fazla suredir kullanan vardir ama kimsenin hesabindan para calindigini islem yapmadan kesinti yapildigini vs gormedim. En ufak bir sorunda tuketici yanlisi olan bir firma biraz zor bulunur bu devirde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• www2 kullanıcısına yanıt
    Hikayenle uğraşamayacağım, madem yurtdışı alışverişinde kullanıyorsun o zaman kredi kartı ile al, al sana çözüm. Sizinki Stockholm sendromu olmuş, paypal a hala sevgi duyuyorsunuz, çok komik. Adamlara sordunuz mu hiç; "1 yıldır bu yönetmelik burada, niye uymadın, haydi uymadın niye önceden insanları bilgilendirmedin de 1 hafta süre verdin" dediniz mi peki? Adamlar uymayacağını bile bile bir yıllık sürede ne yaptık kar mantığıyla iş yaptı, tüm Türk kullanıcıları da mağdur edip gitti. Hala onları destekliyorsanız, sizde Stockholm sendromu olmuş, tedavi görün bence.
  • Yurtdışında kredi kartıyla alışveriş yapılabilecek site önerisi olan ?

Ayrıca gearbestten kredi kartıyla alışveriş yapmakta bir sakınca var mıdır?

• sanal kart kullanın hocam. Alışverişe göre limiti belirleyin.
  • PayPal kullanmanın yolları var ama kimse ulu orta dillendirmez size arkadaşlar. Herkes kendi ekmeğini kurtarmaya çalışıyor. Aylık 300 Dolar civarı benim de satışım vardı. Tamamı yurtdışına ve PayPal ile. Vergilendirmede "arızi kazanç" diye bir şey vardır. Bilmeden konuşanlar biraz araştırsınlar. Arızi kazançlar belli bir miktara kadar vergiye tabii değildir. Ha o miktarı aşarsanız, elbet verginizi ödeyin. Vergi kaçırmayı savunmuyoruz. Bizim kazancımız vergi limitlerinin altındaydı. Kaldı ki vergi falan soran olmadı. Sonuçta gene para Türk bankalarına çekiliyor.

Devlet isterse çok güzel takip edebilir. Kökten yasaklamak yerine bir geçiş dönemi ile bu tarz kazançların limitlerin üstünde olanlarına vergi uyarısı getirilebilir ve bu şahıslar vergi dairelerine davet edilerek beyannameleri alınabilirdi. Devlet vergisini gene alırdı. Beyanneme vermeyen, geçiş dönemi sonunda hala vergi kaçıran olursa da tepesine gene devlet çöksün. İtirazımız yok.

Ben işlerimi büyütüp şirketleşme aşamasına geçmek istiyordum. Bu olay çıktı karşıma. Tüm satışlarım yurtdışına ve %100'ünü PayPal ile alıyordum. Ciddi mağduriyet içindeydim. Yurtdışında şirketleştim. Merak edenler varsa küçük bir Batum seferi ile Gürcistan'da bir gün içinde şirketinizi kurabilirsiniz. Yoğunluğa göre işlemler 2 günü bulabilir. Banka hesabınızı da şirket adına orada açar ve PayPal'e oradan üye olursunuz. Ondan sonra isterseniz debit cardınıza çekin parayı şirket adına, isterseniz Türkiye'ye swift yapın. Swift'in de bir miktar masrafı oluyor illa ki. Yüce devletimizi bize başka çare bırakmadı. Ekmeğimizi kurtarmak için Gürcülere sığındık anlayacağınız. Pek çok kişi öyle yapıyor. Vizesiz Makedonya'dan da halledebilirsiniz. Ama uçak seferi falan derken ilk etapta bir miktar masrafınız olacak. Bunu göze almanız lazım. Şirket kurmanın evrak işleri de bir miktar masraf gerektiriyor. Üzülerek söylüyorum ama devlet baba başka çare bırakmadı. Kazancımız artık ecnebi diyarlarda vergilendirilecek. Kurunun yanında, bizim gibi çalmadan çırpmadan üç beş kuruş kazanan yaşları da yaktılar PayPal ile savaşırken.

• soyken kullanıcısına yanıt
    Tek çare o sanırım.Teşekkürler.

• Weisanstein kullanıcısına yanıt
    Bu kadar güzel ve açıklayıcı cevabınız için teşekkürler öncelikle;
    Bende aynı şekilde 500 dolara yakın kazanıyordum, PayPal büyük ihtimal bir kaç yıl olmayacak, Gürcistan yada Makedonya da şirketleşmek mantıklı ama siz kurmuşsunuz yol+şirket masrafları nasıl oluyor, ve sonuçta şirketlerin muhasebecisi olmalı bunları nasıl hallettiniz kısa bir bilgi daha verir misiniz?

• yurtdışından alışveriş yapmak için başka ülkeden paypal hesabı açıp türkiyedeki kredi kartınızı ekleyip alışveriş yapabiliyorsunuz (kredi kartını türkiye paypaldan silmeniz gerekiyor) . tabi doğal olarak para çekemiyorsunuz.

ayrıca gearbest ve dx gibi firmaların paypalı türkiye adreslerine kapatması saçma (teslimat adresi türkiye seçince paypal ödeme seçeneği gözükmüyor) . ben paypal türkiye yokken yine aynı yöntemle bu sitelerden alışveriş yapmıştım ne olduda şimdi bu siteler kabul etmiyor anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aftih

Bu kadar güzel ve açıklayıcı cevabınız için teşekkürler öncelikle;
    Bende aynı şekilde 500 dolara yakın kazanıyordum, PayPal büyük ihtimal bir kaç yıl olmayacak, Gürcistan yada Makedonya da şirketleşmek mantıklı ama siz kurmuşsunuz yol+şirket masrafları nasıl oluyor, ve sonuçta şirketlerin muhasebecisi olmalı bunları nasıl hallettiniz kısa bir bilgi daha verir misiniz?

Rica ederim. Gürcistan'da şirket kurma masrafları 200 Dolar civarında. Bürokrasiyi baya önlemişler ve hızlıca kuruluyor. Trabzon'dan günü birlik otobüsler var. AnadoluJet ile Trabzona inebilirsiniz uygun fiyata. Ya direk Batum'a İstanbuldan uçuşlar var. Yol + konaklama + evrak işleri 1000 TL civarında bir parayı gözden çıkarmak icab eder. İlk etapta şirketinizi kurun. Kazancınıza göre hangi muhasebe düzenine tabii olacağınız zamanla belli olacaktır. Faturalandırmanızı otomatik bir yazılım ile yaparsınız ilk etapta PayPal ve banka hesabı işlerinizi halledin derim. Muhtemelen basit usüle tabii olacaksınız. Google'da Creating a business in Georgia vb. şekilde aratırsanız bazı bilgiler karşınıza gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: reDsbLacKSK

Kara para deyince aklıma bu gelir.

reza için abdye misilleme yapıp paypalı gözden çıkardılar
  • En iyi ve kalıcı çözüm arayan arkadaşlar bu yazıyı okuyabilir, Gürcistan'da PayPal hesabı açmakla ilgilihttps://www.paradestek.com/yurt-disi-paypal-hesabi-acma-gurcistan/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Weisanstein

PayPal kullanmanın yolları var ama kimse ulu orta dillendirmez size arkadaşlar. Herkes kendi ekmeğini kurtarmaya çalışıyor. Aylık 300 Dolar civarı benim de satışım vardı. Tamamı yurtdışına ve PayPal ile. Vergilendirmede "arızi kazanç" diye bir şey vardır. Bilmeden konuşanlar biraz araştırsınlar. Arızi kazançlar belli bir miktara kadar vergiye tabii değildir. Ha o miktarı aşarsanız, elbet verginizi ödeyin. Vergi kaçırmayı savunmuyoruz. Bizim kazancımız vergi limitlerinin altındaydı. Kaldı ki vergi falan soran olmadı. Sonuçta gene para Türk bankalarına çekiliyor.

Devlet isterse çok güzel takip edebilir. Kökten yasaklamak yerine bir geçiş dönemi ile bu tarz kazançların limitlerin üstünde olanlarına vergi uyarısı getirilebilir ve bu şahıslar vergi dairelerine davet edilerek beyannameleri alınabilirdi. Devlet vergisini gene alırdı. Beyanneme vermeyen, geçiş dönemi sonunda hala vergi kaçıran olursa da tepesine gene devlet çöksün. İtirazımız yok.

Ben işlerimi büyütüp şirketleşme aşamasına geçmek istiyordum. Bu olay çıktı karşıma. Tüm satışlarım yurtdışına ve %100'ünü PayPal ile alıyordum. Ciddi mağduriyet içindeydim. Yurtdışında şirketleştim. Merak edenler varsa küçük bir Batum seferi ile Gürcistan'da bir gün içinde şirketinizi kurabilirsiniz. Yoğunluğa göre işlemler 2 günü bulabilir. Banka hesabınızı da şirket adına orada açar ve PayPal'e oradan üye olursunuz. Ondan sonra isterseniz debit cardınıza çekin parayı şirket adına, isterseniz Türkiye'ye swift yapın. Swift'in de bir miktar masrafı oluyor illa ki. Yüce devletimizi bize başka çare bırakmadı. Ekmeğimizi kurtarmak için Gürcülere sığındık anlayacağınız. Pek çok kişi öyle yapıyor. Vizesiz Makedonya'dan da halledebilirsiniz. Ama uçak seferi falan derken ilk etapta bir miktar masrafınız olacak. Bunu göze almanız lazım. Şirket kurmanın evrak işleri de bir miktar masraf gerektiriyor. Üzülerek söylüyorum ama devlet baba başka çare bırakmadı. Kazancımız artık ecnebi diyarlarda vergilendirilecek. Kurunun yanında, bizim gibi çalmadan çırpmadan üç beş kuruş kazanan yaşları da yaktılar PayPal ile savaşırken.

Devletten vergi kaçırıyorlardı o yüzden paypalı engellediler diyenlere iyi cevap olmuş. Böyle yapıp hiç vergi alamayacaklar. Gürcüler kazanacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: digiogi

quote:

PayPal kullanmanın yolları var ama kimse ulu orta dillendirmez size arkadaşlar. Herkes kendi ekmeğini kurtarmaya çalışıyor. Aylık 300 Dolar civarı benim de satışım vardı. Tamamı yurtdışına ve PayPal ile. Vergilendirmede "arızi kazanç" diye bir şey vardır. Bilmeden konuşanlar biraz araştırsınlar. Arızi kazançlar belli bir miktara kadar vergiye tabii değildir. Ha o miktarı aşarsanız, elbet verginizi ödeyin. Vergi kaçırmayı savunmuyoruz. Bizim kazancımız vergi limitlerinin altındaydı. Kaldı ki vergi falan soran olmadı. Sonuçta gene para Türk bankalarına çekiliyor.

Devletten vergi kaçırıyorlardı o yüzden paypalı engellediler diyenlere iyi cevap olmuş. Böyle yapıp hiç vergi alamayacaklar. Gürcüler kazanacak.

Kazansınlar. Helal olsun. Vatandaşına zorluk çıkaran, bürokrasi çıkaran, yasakçı zihniyet kazanmasın da kim kazanırsa kazansın. Üç beş nafakamızı çıkarıyorduk çanak koymaya kalktılar. Çalmıyoruz çırpmıyoruz. Aylık 200-300 dolar satıştan kime ne zarar gelecek? Neyin vergisini kaçıracağız? Koskoca benzin istasyonları yıllık 25000 TL vergi matrahı gösterip bir de kasanın arkasına asıyorlar çerçeveletip memlekette. Ödedikleri vergi 10000 TL bile değil. Gariban vatandaşa gelince şahin oluyor devlet. Diğerlerine serçe. Gitsin gerçekten kazanandan alsın vergiyi. Kuyumcular asgari ücretli ile aynı vergiyi ödüyor. Bunlar gitmiş PayPal üzerinden adalet sağlama peşinde. Boş işler. Gerekirse kendim de giderim, işimi taşıdım. Bu ülke acaip bir yer olmaya başladı.

• digiogi kullanıcısına yanıt
    bunu savunan troller artık pek görünmüyorlar ortada. aniden israil ile ilgili soru gelir diye mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rambo34_orijinali

bunu savunan troller artık pek görünmüyorlar ortada. aniden israil ile ilgili soru gelir diye mi acaba?

Aynen kayboldular :) Hiçbir partinin her yaptığı savunulamaz. Akıl karı değil.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: digiogi

quote:

Kazansınlar. Helal olsun. Vatandaşına zorluk çıkaran, bürokrasi çıkaran, yasakçı zihniyet kazanmasın da kim kazanırsa kazansın. Üç beş nafakamızı çıkarıyorduk çanak koymaya kalktılar. Çalmıyoruz çırpmıyoruz. Aylık 200-300 dolar satıştan kime ne zarar gelecek? Neyin vergisini kaçıracağız? Koskoca benzin istasyonları yıllık 25000 TL vergi matrahı gösterip bir de kasanın arkasına asıyorlar çerçeveletip memlekette. Ödedikleri vergi 10000 TL bile değil. Gariban vatandaşa gelince şahin oluyor devlet. Diğerlerine serçe. Gitsin gerçekten kazanandan alsın vergiyi. Kuyumcular asgari ücretli ile aynı vergiyi ödüyor. Bunlar gitmiş PayPal üzerinden adalet sağlama peşinde. Boş işler. Gerekirse kendim de giderim, işimi taşıdım. Bu ülke acaip bir yer olmaya başladı.

• Teröre para şüphesi de olabilir sadece vergi muhabbeti olduğunu sanmıyorum.Herkes bilip bilmeden konuşuyor.
  • ezginingünlüğü kullanıcısına yanıt
    aklınıza nereden geldi böyle bir şey? paypal terör örgütlerini mi destekliyormuş? evet herkes bilip bilmeden konuşuyor maalesef.. (bu arada dünyanın ve modern hayatın düşmanı olan ışid terör örgütüne destek olanların başına bir şey gelmiyormuş , diyorlar)
  • quote:

Orijinalden alıntı: rambo34_orijinali

aklınıza nereden geldi böyle bir şey? paypal terör örgütlerini mi destekliyormuş? evet herkes bilip bilmeden konuşuyor maalesef.. (bu arada dünyanın ve modern hayatın düşmanı olan ışid terör örgütüne destek olanların başına bir şey gelmiyormuş , diyorlar)

Aracılık ediyorsa hadi kayıt yok kürek yok devletten iyi mi biliyorsun

Bir emaile bakar milyonlarca dolar para hakkaride şırnakta eyp için tüpler alınır gübreler alınır k.ıraktan silahlar alınır.Rahat uyuyabileceksen o başka

• ezginingünlüğü kullanıcısına yanıt
    pardon birader. nasıl bir akla cevap vermeye çalıştığımı fark etmemişim. akıntıya çekilen kürek kadar lafımız olur ancak. size mutluluklar dilerim.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.