Şimdi Ara

Paypal Ödemesine Çözüm

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
14
Favori
24.789
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • paypal kapandıktan sonra yurt dışına ödeme yapmak için kendi bulduğum neteller sanal kart çözümü vardı.

şansıma bugünde netellerde türkiye'den çekileceğini açıkladı.

netellerden yurt dışı sanal kart oluşturup paypala eklemiştim. Yurt dışı ödemelerini o şekilde yapıyordum.

bu şekilde yurt dışı sanal kart siteleri bilen var mı? yada paypal için yurt dışı kartı nasıl temin edebiliriz? Türkiye'den olan kartları kabul etmiyor.

• Burası las vegas - Amerika degil. Türkiye. ne yasasından bahsediyorsun? Yazımı detaylı okumadan yardırmışsın bildigince. Ne diyorum orda? Bu köhne sistem yeni şeylere kapalı anlayamıyor bu yüzden zırt pırt bişeyleri kapatıp duruyoruz yada kovuyoruz ülkeden. Sosyal medyaya trip yapan youtube a trip yapan kaç tane ülke var?
    Ayrıca kartla almayı bizde biliyoruz lakin güvenlik burada sıkıntı. yoksa paypal babamın firması degil çokda bayılmıyordum ama paypal varsa hiç duymadıgım bir siteden bile alışveriş yapabiliyordum. Muadilide yok malesef.
    Bu paypalın gitmesini savunanlar ürünlerini bize yüksek kar marjıyla iteleyen satıcılar sanırım veya paypalın ne oldugunu gerçekte bilmeyenler yada her ne durumda olursa olsun toz kondurmamcılar.
    git al arkadaş ne istiyosan nereden istiyosan, yurtdışından alışveriş mi yasaklandı sanki?

kredi kartınla, sanal kartınla yine al.

anlamadığınız nokta şu;

Paypal'da olsan bu ülkenin yasalarına eşşek gibi uyacaksın, uymazsan defolur gidersin, yerine gelecek bulunur veya kendin tıpış tıpış geri dönersin bir süre sonra.

eğer dönmezse geri zaten bu ülkeden istediği oranda kar etmiyordur.

biraz kendinizi değil ülkenizi düşünün.

kurallar herkes içindir, birine başka birine başka olmaz. öyle olursa hiç kimse sallamaz yasalarını.
    Paypal vergi vermiyormus... Sanki bu ulkede herkes vergisini oduyor da, ozellikle de zenginler... Kimlerin katrilyonlarca lira vergi borclari siyasi iliskileri yuzunden affedildi, derdiniz paypal mi kaldi ?

Yahu ne kadar da dusunceliymissiniz megerse... Vergiymis, PEH!

Vergi borclari "uzlasma" adi altinda affedilen siyasete yakin sirketlerin listesini yapsam buradan fransa`ya yol olur!!

Paypal`i kullanan 100binlerce insanin icinde kucuk-orta girisimciler, yazilimcilar vs... vardi...

Hepsinin ocagina incir agaci diktiler...

Neymis kendi sistemlerini cikartacaklarmis, troy`mus bilmemne...

1000 yil gecse burasi bu zihniyetle duzelmez...

Umutsuz vaka...

Abi ben baiktim zaten, ne oluyorsa olsun, geleceginden zerre-i miskal kadar umidim yok, o yuzden herkes baksin basinin caresine.

Not olarak, bana GSS(Zorunlu saglik sigortasi haraci) 9000 lirayi odettiler 5 sene icerisinde, simdi 53 tl`den yapilandirdilar milletin borclarini, herkes enayi diyor bana ben de Allahinizdan bulun diyorum, al sana vergi hem de en kallavisinden.

Hayatta kalma mucadelesindeki insanlarin tum gelir kapilarini kapatin, yeter ki pasta size kalsin da, nereye kadar arkadas, nereye kadar ? Girtlagimiza kadar girdi...

Ha bize girdi ama parayla degil sirayla, hele hele halden anlamayana aniden...
    @Lasvegaswings ; Konu tabiki siyasete çekilecek. Burda bahsi geçen şeyler devede kulak kalan şeyler, herkes yanındaki arkadaşına eşine dostuna senin de yaptığın gibi martaval atabiliyor, vay paypal buna uysun yok google şunu yapsın yok efendim twitter burd ofis açacak yoksa olmaz falan filan. bu konularda bu kadar hassas kişilerin bakan çocuklarının girdiği işlerde gelen vergi aflarını/indirimlerini karadan yürütülen gemileri, sıfırlanan hesapları, peçete üstüne yazılan sözde satış faturalarına, ihalesiz verilen işlere gelince kimseden ses çıkmıyor.

paypalın yaptığı da yanlış bir durum ama paypala gelene kadar memleketi düşünün denilecek onlarca yüzlerce durum var, ama işte kimse ses etmiyor :)

bana dokunmayan yılan bin yaşasın lafını kim demişse zamanında kesin bu tip olaylara ithafen demiştir.

başka mesajım da vardı ama dünyayı kurtaran bi mod silmiş anında :)
    Vergilendirme konusuna degindim, bana ne dolandiricilardan sanki banka dolandiricilari yok, komple bankalar mi kapatiliyor ? Bu bir pasta bolusumuydu ve yine Troy mroy denen sacmaliklar yuzunden baskalarinin gelir kapisina kilit vuruldu.

Paypal 200 ulkede faaliyet gosteriyor, kara para olayina en dikkat eden kurulustur bu arada, azicik iliskisi olan da bunlari bilebilir.

Paypal`la calisamayan/calismayan ulkeler

Afghanistan, Bangladesh, Cameroon, Central African Republic, Cote D'Ivoire (Ivory Coast), Democratic People's Republic of Korea (North Korea), Equatorial Guinea, Gabon, Ghana, Haiti, Iran, Iraq, Lebanon, Liberia, Libya, Monaco, Moldova, Montenegro, Myanmar, Pakistan, Paraguay, Saint Lucia, South Sudan, Sudan, Syria, Timor-Leste, Uzbekistan and Zimbabwe.

Suudi Arabistan da calismiyor.

Gercekten son derece gelismis ulkeler.

Halden anlayaman her kim olursa olsun, insaAllah ayni seyleri misliyle yasasinlar, belki boyle boyle empati kurmayi ogrenebilirler.

Bir seyin tarafi olmak icin insan halinden anlamamak ancak boyle karsilik bulabilir. Bunun baska da yolu yok.
    Burasi issizligin cok yogun oldugu bir ulke ve insanlar her isi deneyip bir sekilde hayatta kalma mucadelesi veriyorlar. Lutfen yapilan herseyi tek tarafli bakarak hakli gormeyin, lutfen guclunun yaninda durmayin, cunku insanlarin ahi sizi er ya da gec bulur, Allah`in adaleti zaman ve mekana bagli degildir, agzinizdan cikan soz belki sizin icin kiymetli degildir ama baskasinin ahini alirsiniz.

Sizi etkilemeyen seyler icin rahatlikla konusmayin, once konuyla ilgili sikintisi olanlari dinleyin, sonra bir fikir sahibi olun.

Sirf siyasal aidiyetiniz yuzunden dusunmeden/empati kurmadan yorumlamayin. Adil olun ki size de adil olunsun, burada ve ahirette.
  • Neteller'in çekileceği nerede yazıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: digiogi

Neteller'in çekileceği nerede yazıyor?

müşteri temsilcisi söyledi.

şuan tam olarak açıklama yapılmamış ama para yatırma kısmında bu not var

Limited Serviced Country

Please note: You are unable to transfer to merchants

https://help.neteller.com/app/answers/detail/a_id/4953
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reco.

quote:

Limited Serviced Country

Bu iş iyice sıkıcı olmaya başladı artık. Tüm yabancı ödeme şirketleri ayrılmak zorunda bırakılıyor demek ki. Tepkimizi dile getirmeliyiz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Reco.

quote:

Limited Serviced Country

Bu iş iyice sıkıcı olmaya başladı artık. Tüm yabancı ödeme şirketleri ayrılmak zorunda bırakılıyor demek ki. Tepkimizi dile getirmeliyiz.

malesef öyle.

aynı şekilde skrill de çekildi.

bunlar aktif kullanılmadığı için pek tepki veren olmamıştır ama benim açımdan çok kötü oldu.

• benim aklıma ilk yurtdışından bir bankadan hesap açabilir miyiz oldu ? böyle bişeyi yapmak mümkün mü ?
  • yasa dışı bütün para akımı durmalı cidden çin den her türlü çer çöp alıp ülkeyi çöplüğe çevirmenin manası da yok
  • sen alma kardeş biz alırız.
  • bddk mevzuati geregince odeme kuruluslarindan verilerini turkiyede tutmalari isteniyor. bunu gerceklestirmeyen kurumlara lisans/izin verilmiyor.

verilerin turkiyede tutulmasi pek cok sebepten oturu gerekli bir zorunluluk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hbto

bddk mevzuati geregince odeme kuruluslarindan verilerini turkiyede tutmalari isteniyor. bunu gerceklestirmeyen kurumlara lisans/izin verilmiyor.

paypal yıllardır tükiyede faaliyetini devam ettiriyordu bddknin yeni mi aklına geldi ?
    bddk nedir ya ülkede o kadar yolsuzluk dolandırıcılık ben savcıyım komiserim telefon dolandırıcılığı gırla gidiyor kredi kartları aidatları kesiliyor önlem almış mı ki paypala takıldı?
    kredi kartı harcamaları takip edemiyor mu paypala kalmış?
    alışverişi yurtiçinda yapmaya zorlama olarak görüyorum ben ebaydan 100 tlye kamera alıyorsam neden trde 600 tl bunu açıklayan var mı?

bddk a planı varsa bizimde b planı c planı olarak devam eder şimdi gümrük mevzuatı olarak tc kimlik zorunluluğu getirilmiş 1 hazirandan gecerli o sorun değil zaten yüzlerce kimlik bulunur sıkıntı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dephyr -- 20 Haziran 2016; 1:40:50 >

• sırada google play var galiba arkadaşlar.

bir kaç yerde okudum.
  • dephyr kullanıcısına yanıt
    http://digitalage.com.tr/madalyonun-iki-yuzu-paypalin-turkiyeden-cikisina-iliskin-bir-analiz/

x'ler bitti de y mi kaldı düşüncesi çok hastalıklı bir düşünce. diğer olayların oluyor olması şu anda konuştuğumuz olayın yapılmaması gerektiğini göstermez :) nereden tutsan elde kalan bir mesaj olmuş yazdığınız, cevap vermeye bile değmeyecek argümanlar.

iyi günler.
  • buda gitti 2checkout
  • quote:

Orijinalden alıntı: dephyr

quote:

Orijinalden alıntı: hbto

bddk mevzuati geregince odeme kuruluslarindan verilerini turkiyede tutmalari isteniyor. bunu gerceklestirmeyen kurumlara lisans/izin verilmiyor.

paypal yıllardır tükiyede faaliyetini devam ettiriyordu bddknin yeni mi aklına geldi ?
    bddk nedir ya ülkede o kadar yolsuzluk dolandırıcılık ben savcıyım komiserim telefon dolandırıcılığı gırla gidiyor kredi kartları aidatları kesiliyor önlem almış mı ki paypala takıldı?
    kredi kartı harcamaları takip edemiyor mu paypala kalmış?
    alışverişi yurtiçinda yapmaya zorlama olarak görüyorum ben ebaydan 100 tlye kamera alıyorsam neden trde 600 tl bunu açıklayan var mı?

bddk a planı varsa bizimde b planı c planı olarak devam eder şimdi gümrük mevzuatı olarak tc kimlik zorunluluğu getirilmiş 1 hazirandan gecerli o sorun değil zaten yüzlerce kimlik bulunur sıkıntı yok

PayPal'in yıllardır olması BDDK'nın kanun çıkarmasına engel midir? PayPal'in ayrıcalığı nedir? PayPal mevzuatla ilgili herhangi bir işlem yapmayacağını BDDK'ya çok önce bildirmiş olmasına rağmen kullanıcılarına son haftaya kadar bildirmemesi ikiyüzlülük değil mi?

Bilmeden konuşmayın, tüm AB ülkeleri ve ABD aynı sistemi yıllardır uyguluyor ve PapPal ve benzeri sistemler çalıştığı her ülkede veri merkezi kuruyor. Derdi ne de Türkiye'de kurmuyor bunu niye sorgulamıyorsunuz.

• Paypal bitti artık bidaha gelmez getirtmezler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kara para deyince aklıma bu gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reDsbLacKSK -- 20 Haziran 2016; 23:19:50 >
  • Ülke içindeki hırsızlık almış başını gitmiş. Gitmiş paypala takmış kafayı. Çinden alışveriş yapmazsak ekonomi kurtulur evet, hahah.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ülke çer çöp doldu diyenler bu bizim gibi ufak alıcıları etkiledi %300 kar marjıyla satış yapanlar malları paypal ile almadıgı için pekde etkilenmeyecekler. ufak satıcılar devreden cıkacagı için dahada aç bir şekilde satışlarına devam edecekler.
    meizu m2 note kullanıyorum tempered glass bulmakda zorlanıyorum buluncada kargo dahil 15tl ödemem gerekiyor. çinde 1,5dolar dı. ne suçum var bnm? yasalar ve köhne yapıdaki kurumlar çağa ayak uyduramıyor güzel ülkemde.
    kurumların başında olaylardan hiç haberi olmayan amcalar oldugu için kendi dönemlerine göre düşünüyorlar halen. kuşak ayrışması gitgide dahada hızlı artıyor.
  • STND kullanıcısına yanıt
    git al arkadaş ne istiyosan nereden istiyosan, yurtdışından alışveriş mi yasaklandı sanki?

kredi kartınla, sanal kartınla yine al.

anlamadığınız nokta şu;

Paypal'da olsan bu ülkenin yasalarına eşşek gibi uyacaksın, uymazsan defolur gidersin, yerine gelecek bulunur veya kendin tıpış tıpış geri dönersin bir süre sonra.

eğer dönmezse geri zaten bu ülkeden istediği oranda kar etmiyordur.

biraz kendinizi değil ülkenizi düşünün.

kurallar herkes içindir, birine başka birine başka olmaz. öyle olursa hiç kimse sallamaz yasalarını.
  • Senin mantık düz kuzey kore mantığı giy kefeni devam et o yolda

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.