Şimdi Ara

Paypal Ödemesine Çözüm (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
180
Cevap
14
Favori
24.787
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://paytosellers.com/
  • quote:

Orijinalden alıntı: rambo34_orijinali

müşteri ile satıcı arasında para alışverişini sağlayan ve bddk yönetmeliklerine bağlı olan banka veya paypal. bu bağlantıyı kurabilirseniz daha iyi anlayabilirsiniz. ayrıca sizin partinizi her eleştirene chp'li muamelesi yapmayın artık. iyice baydınız insanı.

Paypal vergi vermiyordu ve ayrıca şubesi falan yoktu Türkiyede. Başınıza paranızla ilgili bir durum gelseydi nereye başvurup sonuç alacaktınız? Adalet arayamazdınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Paypal vergi vermiyormus... Sanki bu ulkede herkes vergisini oduyor da, ozellikle de zenginler... Kimlerin katrilyonlarca lira vergi borclari siyasi iliskileri yuzunden affedildi, derdiniz paypal mi kaldi ?

Yahu ne kadar da dusunceliymissiniz megerse... Vergiymis, PEH!

Vergi borclari "uzlasma" adi altinda affedilen siyasete yakin sirketlerin listesini yapsam buradan fransa`ya yol olur!!

Paypal`i kullanan 100binlerce insanin icinde kucuk-orta girisimciler, yazilimcilar vs... vardi...

Hepsinin ocagina incir agaci diktiler...

Neymis kendi sistemlerini cikartacaklarmis, troy`mus bilmemne...

1000 yil gecse burasi bu zihniyetle duzelmez...

Umutsuz vaka...

Abi ben baiktim zaten, ne oluyorsa olsun, geleceginden zerre-i miskal kadar umidim yok, o yuzden herkes baksin basinin caresine.

Not olarak, bana GSS(Zorunlu saglik sigortasi haraci) 9000 lirayi odettiler 5 sene icerisinde, simdi 53 tl`den yapilandirdilar milletin borclarini, herkes enayi diyor bana ben de Allahinizdan bulun diyorum, al sana vergi hem de en kallavisinden.

Hayatta kalma mucadelesindeki insanlarin tum gelir kapilarini kapatin, yeter ki pasta size kalsin da, nereye kadar arkadas, nereye kadar ? Girtlagimiza kadar girdi...

Ha bize girdi ama parayla degil sirayla, hele hele halden anlamayana aniden...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 25 Nisan 2017; 19:18:42 >

• Weisanstein kullanıcısına yanıt
    Senin gibi arkadaşları lütfen şirket kurudğunuz ülkelere davet ediyorum yolunuz açık olsun Allah bereket versin size . Birde söylemem gereken birşey var sen ayda 300-400 dolar satıyosun bir baskası günlük 300-400 dolar harcıyor denge yok anladınmı :) Denge yasakla saglanmaz ama böyle çirkefleşerekte siz saglayamazsınız ek parantez açalım paypal babanızın malı olsa bukadar savunmazsınız amacınız isyan, devlete baskaldırı ve saldırı olduğu için kazanamayacaksınız hiç şekilde böyle devam ederseniz her manada eliniz boş kalacak.
  • mitokondrioglukadayi kullanıcısına yanıt
    Alışveriş üzerine senin boş yakınmalarına bir örnek verelim. 5 yıl önce aldığın bir ürün bugün iki katı fiyat olduysa veya yarı yarıya düştüyse Allah belanızı versin diyormusun ? :))) Çünkü bu işlerde sürekli bir iyileştirme yapılmaya calısılır ve iyileştirme yapıldıkca degisimler olur. misal sen 5 sene önce okadar para ödedin senden 5 sene oncede belki senden fazla ödendi boş konusmaya gerek yok tırıvırı da yapma işine bak.
    Paypal konusuna hakim misin, yoksa tekerine çomak mı sokuldu ?.
    Vergilendirilmeme, kayıt dışı transferler, kara para aklama, paypal dolandırıcılarının türemesi ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhareb2

Alışveriş üzerine senin boş yakınmalarına bir örnek verelim. 5 yıl önce aldığın bir ürün bugün iki katı fiyat olduysa veya yarı yarıya düştüyse Allah belanızı versin diyormusun ? :))) Çünkü bu işlerde sürekli bir iyileştirme yapılmaya calısılır ve iyileştirme yapıldıkca degisimler olur. misal sen 5 sene önce okadar para ödedin senden 5 sene oncede belki senden fazla ödendi boş konusmaya gerek yok tırıvırı da yapma işine bak.

Ne sacmlayiyorsun sen yahu ? 9000 lira para odetmisler bana 5 yilda, sonra da gelmisler iyilestirme adi altinda baskalarina secim oncesi bu parayi 4`te birine dusurmusler, ben verdigim parayla kalmisim, agzini topla tiriviri miriviri yapan sensin, isine de sen bak.

Ben alisveris yapmadim, zorunlu saglik sigortasi denen haraci(Vergiyi) odedim. Ustelik en yuksek dilimden, boyle bir parayla ozelde krallar gibi sigortan oluyordu.

Yani alisveris diye bir sey yok ortada, sacmalamadan once kafatasinin icindekini kullanmayi dene.

Tekrar edeyim belki anlamamissindir, alisveris yapmadim, zorla para aldilar, zorla, anlayabildin mi ?

InsaAllah bana reva gorulen haksizligi siz de yasarsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 3 Mayıs 2017; 13:17:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sancez

Paypal konusuna hakim misin, yoksa tekerine çomak mı sokuldu ?.
    Vergilendirilmeme, kayıt dışı transferler, kara para aklama, paypal dolandırıcılarının türemesi ...

Vergilendirme konusuna degindim, bana ne dolandiricilardan sanki banka dolandiricilari yok, komple bankalar mi kapatiliyor ? Bu bir pasta bolusumuydu ve yine Troy mroy denen sacmaliklar yuzunden baskalarinin gelir kapisina kilit vuruldu.

Paypal 200 ulkede faaliyet gosteriyor, kara para olayina en dikkat eden kurulustur bu arada, azicik iliskisi olan da bunlari bilebilir.

Paypal`la calisamayan/calismayan ulkeler

Afghanistan, Bangladesh, Cameroon, Central African Republic, Cote D'Ivoire (Ivory Coast), Democratic People's Republic of Korea (North Korea), Equatorial Guinea, Gabon, Ghana, Haiti, Iran, Iraq, Lebanon, Liberia, Libya, Monaco, Moldova, Montenegro, Myanmar, Pakistan, Paraguay, Saint Lucia, South Sudan, Sudan, Syria, Timor-Leste, Uzbekistan and Zimbabwe.

Suudi Arabistan da calismiyor.

Gercekten son derece gelismis ulkeler.

Halden anlayaman her kim olursa olsun, insaAllah ayni seyleri misliyle yasasinlar, belki boyle boyle empati kurmayi ogrenebilirler.

Bir seyin tarafi olmak icin insan halinden anlamamak ancak boyle karsilik bulabilir. Bunun baska da yolu yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 3 Mayıs 2017; 13:36:53 >

• Burasi issizligin cok yogun oldugu bir ulke ve insanlar her isi deneyip bir sekilde hayatta kalma mucadelesi veriyorlar. Lutfen yapilan herseyi tek tarafli bakarak hakli gormeyin, lutfen guclunun yaninda durmayin, cunku insanlarin ahi sizi er ya da gec bulur, Allah`in adaleti zaman ve mekana bagli degildir, agzinizdan cikan soz belki sizin icin kiymetli degildir ama baskasinin ahini alirsiniz.

Sizi etkilemeyen seyler icin rahatlikla konusmayin, once konuyla ilgili sikintisi olanlari dinleyin, sonra bir fikir sahibi olun.

Sirf siyasal aidiyetiniz yuzunden dusunmeden/empati kurmadan yorumlamayin. Adil olun ki size de adil olunsun, burada ve ahirette.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 3 Mayıs 2017; 16:55:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kefeniyle yola çıkan adam

yasa dışı bütün para akımı durmalı cidden çin den her türlü çer çöp alıp ülkeyi çöplüğe çevirmenin manası da yok

kardeş doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar yöneticilerde senin söylediğini kavrayacak düzeyde değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lasvegaswings

git al arkadaş ne istiyosan nereden istiyosan, yurtdışından alışveriş mi yasaklandı sanki?

kredi kartınla, sanal kartınla yine al.

anlamadığınız nokta şu;

Paypal'da olsan bu ülkenin yasalarına eşşek gibi uyacaksın, uymazsan defolur gidersin, yerine gelecek bulunur veya kendin tıpış tıpış geri dönersin bir süre sonra.

eğer dönmezse geri zaten bu ülkeden istediği oranda kar etmiyordur.

biraz kendinizi değil ülkenizi düşünün.

kurallar herkes içindir, birine başka birine başka olmaz. öyle olursa hiç kimse sallamaz yasalarını.

+1 tamamına katılıyorum
  • paypala ödeme olmuyormu artık
  • Paypalla hala ödeme yapılıyor lakin adresi türkiye seçemiyorsunuz....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Yakınmalarını devlete değil de Paypal'a yapman daha mantıklı olmaz mı ?.
    Ülkemizin kurallarına, kanunlarına tabi olsun, alsın lisansını, BDDK tarafından izlenebilir ve müdahale edilebilir serverlarını kursun, açsın merkezini, faaliyetine devam etsin.
    Bir ülkede ticari faaliyet bile yürütmek istiyorsan, o ülkenin de kendine göre yaptırımları var kusura bakma.
  • soru paypal ödemesine alternatif, cevap yok!
  • quote:

Ülkemizin kurallarına, kanunlarına tabi olsun, alsın lisansını, BDDK tarafından izlenebilir ve müdahale edilebilir serverlarını kursun, açsın merkezini, faaliyetine devam etsin.
    Bir ülkede ticari faaliyet bile yürütmek istiyorsan, o ülkenin de kendine göre yaptırımları var kusura bakma.

Mesele Paypal degil, komple yasaklama olayi... Ayrica piyasanin hakimi paypal, o TROY MROY denen ucubelerle ne kadar pazar payi kazanilabilir ? Sifir.

Global odeme lideri olan bir firma yasaklanamaz, calismasi engellenemez, bu ulkede disariyla is yapan insanlari baltalamaktir.

Paypal Turkiye`den aldigi gelirin milyon katini baska yerlerden de alir ama yurdumun zavalli kucuk-orta tuccari ya da bilisimcisi Paypalsiz kaldiginda buyuk miktarda pazar payi ve gelirini kaybeder.

Ne serverlarini buraya tasimak zorundalar, ne de merkez acmak, zira bu adamlara biz muhtaciz, onlar bize degil.

Ticari iliskileri cok buyuk olanlar zaten Paypal`la calismadiklarindan yasaklamak kolay geliyor.

200 ulkede faaliyet gosteren kurulus bu ulkede calisamiyorsa, bu isi onlar degil, siz yurutemiyorsunuzdur. Sen de kusura bakma.

Zaten bu mantikla 1000 yil gecse de bir sey degismez, ne mutesebbis cikar, ne bilimadami.

Dedim ya buradan zerre-i miskal kadar umidim yok.

Ben biktim sadece belki burayi okuyup birkac kisi halimizi gorur anlar diye yaziyorum. Anlamayana diyecek sozum yok.

Paypal`in buraya ihtiyaci yok, bizim var, cunku adamlar bu isin en buyugu, her yerde gecerliler. TROY denen ucube ve benzerleri ise facia. Dunyada adlari olmadigi gibi iceride de kuru kalabalik olusturmaktan baska ise yaramiyorlar.

Ha bizim insanimiz bir sekilde yine Paypal kullanir ama aracilara dunyanin parasini dokerler, yani olan yine vatandasa olur.

Yazik diyecegim ama okuduklarimdan sonra onu da demiyorum. Kimse burasi neden gelisemiyor diye sormasin, cevaplari gayet acik-sacik ortada. Is yapilmaz burada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 3 Mayıs 2017; 21:8:3 >

• paypal ile ödeme her zaman açık, sorun ödeme almak. onuda işini bilenler komşu bir ülke üzerinden şirket açarak çözdüler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engink

paypal ile ödeme her zaman açık, sorun ödeme almak. onuda işini bilenler komşu bir ülke üzerinden şirket açarak çözdüler.

Odeme acik degil... Sirket acmak da binlerce dolar, mesela dubai`de acabilirsiniz, (Serbest ticaret bolgeleri var) orada yillik 5000$ gibi bir para odeniyor, ayrica paypal`in bu islerde araci kullandigi kisilere de bir 5000$ (Bir kez odemek gerekiyor) yani herkesin harci degil bu.

Su anda adresi Turkiye olan birisi Paypal uzerinden ne odeme alabilir ne de odeme gonderebilir, ancak yurtdisinda yasiyorsa ya da yurtdisinda sirketi varsa bu sorun cozulur.
  • Bu yorumu deneme yapmadan yazdınız sanırım. Mesela Ebay'de herhangi bir ürün almaya çalışın bakalım alabiliyor musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mitokondrioglukadayi

quote:

Mesele Paypal degil, komple yasaklama olayi... Ayrica piyasanin hakimi paypal, o TROY MROY denen ucubelerle ne kadar pazar payi kazanilabilir ? Sifir.

Global odeme lideri olan bir firma yasaklanamaz, calismasi engellenemez, bu ulkede disariyla is yapan insanlari baltalamaktir.

Paypal Turkiye`den aldigi gelirin milyon katini baska yerlerden de alir ama yurdumun zavalli kucuk-orta tuccari ya da bilisimcisi Paypalsiz kaldiginda buyuk miktarda pazar payi ve gelirini kaybeder.

Ne serverlarini buraya tasimak zorundalar, ne de merkez acmak, zira bu adamlara biz muhtaciz, onlar bize degil.

Ticari iliskileri cok buyuk olanlar zaten Paypal`la calismadiklarindan yasaklamak kolay geliyor.

200 ulkede faaliyet gosteren kurulus bu ulkede calisamiyorsa, bu isi onlar degil, siz yurutemiyorsunuzdur. Sen de kusura bakma.

Zaten bu mantikla 1000 yil gecse de bir sey degismez, ne mutesebbis cikar, ne bilimadami.

Dedim ya buradan zerre-i miskal kadar umidim yok.

Ben biktim sadece belki burayi okuyup birkac kisi halimizi gorur anlar diye yaziyorum. Anlamayana diyecek sozum yok.

Paypal`in buraya ihtiyaci yok, bizim var, cunku adamlar bu isin en buyugu, her yerde gecerliler. TROY denen ucube ve benzerleri ise facia. Dunyada adlari olmadigi gibi iceride de kuru kalabalik olusturmaktan baska ise yaramiyorlar.

Ha bizim insanimiz bir sekilde yine Paypal kullanir ama aracilara dunyanin parasini dokerler, yani olan yine vatandasa olur.

Yazik diyecegim ama okuduklarimdan sonra onu da demiyorum. Kimse burasi neden gelisemiyor diye sormasin, cevaplari gayet acik-sacik ortada. Is yapilmaz burada.

Bu ülkede iş yapmak, faaliyet yürütmek istiyorlarsa zorundalar.
    Kendileri bilir.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.