Şimdi Ara

^^Patlayan batarya görmeyen varsa buyursun^^ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57
Cevap
0
Favori
9.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: XavierFire

@tükenmiş, acıtmıştır loooo

bence bu pilin yanındaki küçük devre(içini açanlar bilir) kısa devre yaparken bir yandan da pil şarj olmaktaymış... sonuç bu; yakın inceleyenler de hemfikir olur sanırsam

Alıntıları Göster
    abooo bu ne ulen

havalarda iice ısındı allah kimsenin başına vermesin

• quote:

Orijinalden alıntı: cemoki

abooo bu ne ulen

havalarda iice ısındı allah kimsenin başına vermesin

Alıntıları Göster
    bana saçma geldi biraz patlaması için hem çok ısınması lazım desem o da çok yüksek bi saıcaklığa tekabul eder sanırım ama nebilim san mıyom patlayabileceğini bi telefonun. biraz da bilgi olsaydı nedeni hakkında hem bizde daha bilinçlenirdik, hemde daha dikkatli olurduk
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ghost RideR

oha nasıl patladı ya resmen biri almış çakmağı üstüne tutmuş allahallah.gif

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Ghost RideR

oha nasıl patladı ya resmen biri almış çakmağı üstüne tutmuş allahallah.gif

bataryalar genelde sıcaktan,uzun süreli konuşmalardan,yüksek basınçtan falan patlar.mesela ben de telden uzun süre msne girerdim eskiden,baktım ki batarya çok ısınıyo,belli aralıklarla bataryayı dinlendirmeye çalışıyorum.özellikle de telefonunuz şarjdayken,uzun süreli görüşmeler yapmamanızı tavsiye ederim.patlama riski artıyo bu şekilde...

• quote:

Orijinalden alıntı: mmucit

resim için saol hakkaten bu cep telefonları el yakar.
    quote:

Orjinalden alıntı: mmucit

• quote:

Orijinalden alıntı: K-orn

quote:

Orjinalden alıntı: mmucit

Alıntıları Göster
    bence bilinçli olarak yapılmış

• quote:

Orijinalden alıntı: B a R T u

bence bilinçli olarak yapılmış

Alıntıları Göster
    Bugünde posta gazetesinde böyle bir haber vardı. Adamın cebinde 5210 patlamış tabi bataryası...
  • quote:

Orijinalden alıntı: megaturk

Bugünde posta gazetesinde böyle bir haber vardı. Adamın cebinde 5210 patlamış tabi bataryası...

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: megaturk

Cep telefonu cebinde patladı

Aydın'da bir kişinin cebinde patlayan cep telefonunun bataryası, bacağından yaralanmasına neden oldu.

^^Patlayan batarya görmeyen varsa buyursun^^

Vakıflar Bölge Müdürlüğünde memur olarak çalışan Mustafa Kocabay (43) cebinde duran telefonun patlaması sonucu bacağından yaralandı.

AA muhabirine konuşan Kocabay, meydana gelen patlamayla irkildiğini; önce, o sırada bulunduğu fotoğrafçıdaki bir cihazın patladığını sandığını belirterek şöyle konuştu:

"Patlamadan kısa bir süre sonra bacağımda bir yanma hissettim. Hemen pantolonumu çıkardım. Cep telefonumun patladığını o zaman anladım. Telefonun bataryasını 2 ay önce, 2 yıl garantili diye almıştım."

Yaralı Kocabay, Aydın Atatürk Devlet Hastanesindeki ilk tedavisinin ardından kontrol amacıyla müşahede altına alındı.

Uzmanlar, cep telefonunun aşırı derecede direkt olarak güneş ışığında bırakıldıktan sonra cebe konmuş olabileceğini, ya da kalitesiz ve sahte batarya kullanılmış olabileceğini kaydettiler. Aynı uzmanlar, cep telefonu kullananları uyararak,

"Sakın ola ki ucuz diye Çin malı bataryalar kullanmayınız. Orjinalinden şaşmayın"
    diye uyarıda bulundular.

• quote:

Orijinalden alıntı: PHI

quote:

Orjinalden alıntı: megaturk

Cep telefonu cebinde patladı

Aydın'da bir kişinin cebinde patlayan cep telefonunun bataryası, bacağından yaralanmasına neden oldu.

^^Patlayan batarya görmeyen varsa buyursun^^

Vakıflar Bölge Müdürlüğünde memur olarak çalışan Mustafa Kocabay (43) cebinde duran telefonun patlaması sonucu bacağından yaralandı.

AA muhabirine konuşan Kocabay, meydana gelen patlamayla irkildiğini; önce, o sırada bulunduğu fotoğrafçıdaki bir cihazın patladığını sandığını belirterek şöyle konuştu:

"Patlamadan kısa bir süre sonra bacağımda bir yanma hissettim. Hemen pantolonumu çıkardım. Cep telefonumun patladığını o zaman anladım. Telefonun bataryasını 2 ay önce, 2 yıl garantili diye almıştım."

Yaralı Kocabay, Aydın Atatürk Devlet Hastanesindeki ilk tedavisinin ardından kontrol amacıyla müşahede altına alındı.

Uzmanlar, cep telefonunun aşırı derecede direkt olarak güneş ışığında bırakıldıktan sonra cebe konmuş olabileceğini, ya da kalitesiz ve sahte batarya kullanılmış olabileceğini kaydettiler. Aynı uzmanlar, cep telefonu kullananları uyararak,

"Sakın ola ki ucuz diye Çin malı bataryalar kullanmayınız. Orjinalinden şaşmayın"
    diye uyarıda bulundular.

Alıntıları Göster
    Valla ben telefonlardan korkmaya başladım ya. Yastığımın altında uyuyorum valla artık koyamam oraya...

• quote:

Orijinalden alıntı: mbs1905

Valla ben telefonlardan korkmaya başladım ya. Yastığımın altında uyuyorum valla artık koyamam oraya...

Alıntıları Göster
    yaw bu olay 40 yılda bir olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: B a R T u

yaw bu olay 40 yılda bir olur

Alıntıları Göster
    Valla her an herkesin başına gelebilir çok dikkat etmeliyiz,bide bu aralar telefonu arabada unutmamanızı hatırlatmak isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Katze

Valla her an herkesin başına gelebilir çok dikkat etmeliyiz,bide bu aralar telefonu arabada unutmamanızı hatırlatmak isterim.

Alıntıları Göster
    canlı bomba-batarya olmuş resmen. bunu siemens e yollamak lazım. adamlar batarya mı yoksa bomba mı uretiyor. gerçi batarya orjinal olmayabilir patladıgına göre. kesin çin malı.
  • Offfff Offff bu günleri de görecek idik yaaaa Öfffff o adam ömür boyu sakat kalabilirdi ömür sıemens veya çinliler bunun hasabını verebilir miydi?
  • hemen çinli abilerimize suç atmayın. bu telefonun modeli sanırım a52 yada a55. bu modellerin almanyada da üretimi oldu.

ayrıca bu patlama olayı telefon şarj edilirken olmuş ve kimse yararlanmamış. bu bilgi de phi nin resimleri aldığı siteden alınmıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kahve

hemen çinli abilerimize suç atmayın. bu telefonun modeli sanırım a52 yada a55. bu modellerin almanyada da üretimi oldu.

ayrıca bu patlama olayı telefon şarj edilirken olmuş ve kimse yararlanmamış. bu bilgi de phi nin resimleri aldığı siteden alınmıştır.
    yuhhh +
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest

yuhhh +

Alıntıları Göster
    foto yu görünce insan ürküyor.
    ben arkadaşın yerinde olsam siemens i mahkemeye verirdim. sonuçta sakat kalma riski bile var. yani Allah korusun konuşurken kulağında patlasa...
  • quote:

Orijinalden alıntı: demirkanat

foto yu görünce insan ürküyor.
    ben arkadaşın yerinde olsam siemens i mahkemeye verirdim. sonuçta sakat kalma riski bile var. yani Allah korusun konuşurken kulağında patlasa...

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: demirkanat

bataryanın neden ve nasıl bu hale geldiğini bilmiyoruzki, hemen siemens i suçlamayalım

• quote:

Orijinalden alıntı: cmert

quote:

Orjinalden alıntı: demirkanat

bataryanın neden ve nasıl bu hale geldiğini bilmiyoruzki, hemen siemens i suçlamayalım

Alıntıları Göster
    siemens eski bir tel geçmişti elime kardeşim oynuyordu kücük ata carpa bataryası parcalanmıstı.. 3 pil yanyana duruyordu sadece üstünde bir kapak tarzında etrafına saran birşey.

hepsi böyle mi bilmiyorum ama pek güvenilir olduğunu düşünmüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: thekodz

siemens eski bir tel geçmişti elime kardeşim oynuyordu kücük ata carpa bataryası parcalanmıstı.. 3 pil yanyana duruyordu sadece üstünde bir kapak tarzında etrafına saran birşey.

hepsi böyle mi bilmiyorum ama pek güvenilir olduğunu düşünmüyorum.

Alıntıları Göster
    öyle bir bataryaya ancak ilk çıkan modellerde rastlayabilirsin belirttiğin gibi.yeni modellerin tümünün yüzeyi sert plastik veya aliminyum kaplamalı

• quote:

Orijinalden alıntı: cmert

öyle bir bataryaya ancak ilk çıkan modellerde rastlayabilirsin belirttiğin gibi.yeni modellerin tümünün yüzeyi sert plastik veya aliminyum kaplamalı

Alıntıları Göster
    Dizüstü bilgisayarın patladığını düşünün bir de!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Power7Gear

Dizüstü bilgisayarın patladığını düşünün bir de!

Alıntıları Göster
    sırf bu yuzden yatarken telefonu gözümden uzaga koyuyorm... en cok korktugum şey cebimde patlasın gozumde patlamasın(lafın gelişi ikisi de olmasın.... allah korusun hepimizi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zuhi -- 23 Haziran 2007; 23:11:13 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.