Şimdi Ara

Passat & Avensis Evi Sattık Hala Karar Veremedik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
3.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İkamet değişikliği nedeni ile 2 evimizide sattık. Birisinin parası ile yeni taşındığımız yeri aldık diğerinin parası duruyor. Bu arada arabayıda değiştirelim dedik. Şaun Astra 1.3 var artık midemi bulandırmaya başladı o derece.

Yeni alacağım araç için segment büyütüp uzun soluklu kullanabileceğim birşey olsun istiyorum keyifli bir şekilde. Araştırırken ikinci el piyasasına ve güvenirliğine önem verdim teknolojisine önem verdim ve aklımda iki seçenek kaldı.

1. Toyota Avensis 1.6 D-4D Premium Plus Navi (117bin TL)
    2. Volkswagen Passat 1.6 TDI BMT 120 PS DSG (144bin TL)

Normal şartlar altında direk Passata yönelesim geliyor DSG avantajı nedeniyle ama Avensis sorunsuzluğu uzun süre dertsiz binilecek bir araç hissi veriyor. Arada ciddi bir fiyat farkı da var.

Superb de düşündüm lakin çevremdekiler Superb pişmanlıktır ilk yıldan satmak istersin deyip korkuttular işin açığı.

Şimdi beyler ben evin önüne Passat mı çekeyim Avensis mi çekeyim?

• ev satıp araba almak ? ne kadar doğru. bence 1 ev daha al astra yı da sat sıfır bir araç al çok pahalı olmayan 2. evin kirası ile arabanın taksidini öde. araç bedavaya gelsin.

mal para sizin tabi ama bu şartlarda ev satıp arabaya gömmek parayı bana ilginç geldi. üstelik o ev 5 yıl sonra katlanarak değer kazanacak.
  • Eğer uzun yıllar binecekseniz insignia 1.6 dizel otomatiklerdede kampanya var diye biliyorum avensisle aynı paralara geliyor sanırsam. Bu konuda tam bilgi sahibi değilim o yüzden yanlış veya eksik aksetmek istemem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam Honda crv al daha çok memnun eder

Hem otomatik hem dizel hem sağlam

• http://www.arabalar.com.tr/honda/cr-v

Fiyatlar ve özellikler burada vites sağlam

150.000 5 yıl garanti var

Geniş bir araç sonuçta suv dağ bayır gezersiniz

• Taş gibi Avensis dururken...

• Avensis otomatik mi?

• Superb pismanliktir ne ya :)

• quote:

Orijinalden alıntı: aderinkaya

Superb de düşündüm lakin çevremdekiler Superb pişmanlıktır ilk yıldan satmak istersin deyip korkuttular işin açığı.

Bunu diyen halt etmiş.

Bırakın superb, 8 yıl önce aldığım sıfır octiyi bile 200 bin km'den sonra bile birgün pişman olmadım. Hep iyiki almışım dedim. Şimdi superb ile yola devam.
  • Ev satıp araba almak pek mantıklı hareket olmasa da (bana göre), ben avensis derdim yine mantık açısından. Uzun süre Sorunsuzluk kafa rahatlığı istiyorsan avensis, tasarım konfor kolay satış istiyorsan passat. Önceliğin neyse ona göre karar ver.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m_b_68 -- 1 Kasım 2016; 1:52:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m_b_68

Ev satıp araba almak pek mantıklı hareket olmasa da (bana göre), ben avensis derdim yine mantık açısından.

çok doğru, ev satılıp araba alınırmı, hiç geleceğinizi hayatınızı düşünmüyormusunu genç kardeşim, bugün 120 liraya aldığınız ev 3 yıl sonra 300 lira olacak, peki araba 80 liraya satarsanız şükredin, ailenizi geleceğinizi düşünün, gençliğinizi birikim yapmak için heba edin, 40-50 yaşından sonra çocuklar üniversiteyi bitirince sanırım 60 olursunuz, o yaştan sonra porsche a binersiniz, o zaman tadı çıkar, düşüncesizlik yapmayın
  • Yeni 3008'e de göz atın hocam. Bir de Opel 1.6 cdti insignia + Çevre görüş paketi 2 104.000 gibi fiyat alanlar olmuş. Yeni kasası çıkacak yakında ama takıntınız yoksa alınır, uzun uzun da binilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: alperdgal

Avensis otomatik mi?

Yok hocam avensislerde otomatik yok. O yüzden konuda yazdım ya passat'ın dsg si direk çekici geliyor bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aderinkaya -- 1 Kasım 2016; 1:58:27 >
  • passata para vermeyin, iyi bir araç olsa, düzce belediye başkanı kullanırdı,
    hiç hyundai genesis baktınız mı ?=, efsane araba
  • İkisi arasında tabii ki avensis ama o fiyatlara da avensis tercih etmezdim. Geçen sene yıl sonunda avensislerde 10bin civarı indirim oldu. Bu sene de benzer bir indirim bekliyorum. 117bin dedikleri aracı 108bin gibi alabilirsiniz.
  • Dsg avantajı mı yazıyor ben mi yanlış okudum

• Bence gidin iki aracıda güzelce test edin. yeterli gelmezse 1 er haftalıgına araçları kiralayıp kullanın sonra kararınızı verin derim. şahsi düşüncem bütçeniz yetiyorsa passat alın hocam pişman olmazsınız keyifle uzun yıllar kullanırsınız. bütçeniz yetmiyorsa bütçenize göre bir araç bakabilirsiniz. yinede aklınızda gönlünüzde passat kalırsa gelip burada passatı kötüleyebilirsiniz :)
  • Şimdi adam 2 seçeneğe indirmiş başka önerilerle kafası bulanmasun.uzyn soluklu2 araba da iyi.passat alırsanız daha çok memnyn kalırsınz ama fiyat farkı çok. O parayla avensis ile geçireceğünz yıllarda bedava yakut parası sayın fark çok 2 side d sınıfı nirbirlerine ahım şahım farkları yok hele 27 binlik hiç yok ben olsam passat alırdım ama 2 seçimde gayet iyi

• Hocam git beylikdüzünden ev al 150 bin liraya 4 sene sonra 500 olur.
  • Passat trim sesi bol sorunu eksik olmayan bi araç. Dsg zaten malum risk. İlla avensis alın demiyorum ama o sınıfta passat yerine daha düzgün araçlar var. Mesela bi mondeo... Avensis düz vites sıkıntı olmazsa fiyat farkıda düşünülerek iyi bi tercih olacaktır.

• aderinkaya A kullanıcısına yanıt
    2016 MODEL SUPERB DSG FULL ''0'' KM
    İlan No: 329351938
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-2016-model-superb-dsg-full-0-km-329351938/detay

SAHİBİNDEN O KM FATURALI
    İlan No: 351809873
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-sahibinden-o-km-faturali-351809873/detay

Avensisin ülkemizdeki geleceği bile belli değil. Sonu accord gibi piyasadan çekilmek olacak. Passat güzel ancak çok arttı fiyatı. Şu 2 superb için güzel pazarlık yapın. İkisi de 0 km mis gibi araçlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.