Şimdi Ara

Paranormal Olaylar Gerçek Midir? Vakalar Açıklanabilir Mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
2
Favori
6.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Paranormal olay hikayelerini herkes bir şekilde duymuştur.1. ağızdan değilde hep 2.-3. ağızdan dinlemişizdir.Hep başkaları yaşamıştır bu olayları.Cin,ruh,gaipten gelen ses,kişinin çiftini görme vb. vakalar gibi şeyler.Haklarında çok fazla hikaye var.Hem ülkemizde hemde diğer ülkelerde.Nedendir bilinmez bu olaylar hep kırsal bölgelerde yaşanıyor.Öyle ciddi iddaalar var ki belgesel ve filmleri çekiliyor.Ancak bu hikayeler,olay bulguları hiç ciddi kanıtlara dayanmıyor.Tanık olma ile dilden dile aktarılıyor.Şahsen doğaüstü şeylere inanmayan birisiyim.Başka boyutlarda varlık alemlerinin olmadığını düşünüyorum ancak bu iddaalar kafamı karıştırmakta.
    Geçen gün rastgeldim.1971 yılında İspanya'da yaşanan ve asrın paranormal olayı diye adlandırılan Belmez Kasabası Olayı diye bir şey var.Bir çok profesör,yetkin kişi gidiyor bu olaya tanık oluyor.İlginç bir hadise gerçekten.Tek taraflı anlatımdan ve elde kanıt olmadığından ötürü aksi bir şey ortaya atamıyorsunuz.
    Video şurda;https://www.youtube.com/watch?v=R9V8uuNG_p8

Siz ne düşünüyorsunuz bu olaylar hakkında?

• Hiçbirine daha rast gelmedim. Benim dışımda bütün dünya bir şekilde böyle bir olaya rastgelmış ama bi ben gelmedim. Daha kahve falı baktırmadım. Ama herkes baktırıp geleceği gorduruyo falan. Bence olay senin olayları nasıl yorumladigin. Muhtemelen benim başıma diğer insanların paranormal aktivite olarak görüp insanlara anlatacağı bir sürü olay gelmiştir ama ben hiç öyle dusunmemisimdir. Şu an bile acaba böyle bir olay yasadim mi diye düşünürken aklıma hiçbir şey gelmiyor.çünkü muhtemelen bütün bu olayları mantıksal bir zemine oturtmusumdur kafamda. Çok büyük ihtimal bu yüzden hep 2. Ve 3. Sahislardan duyuyoruz ama kendimiz yaşamıyoruz. Bu tür şeylere inananlar bu tür şeylere inanacak potansiyeli olan insanlardır.
    Paranormal olaylar, sizinde dediğiniz gibi daha çok kırsal alanda olur, bunla genellikle çok basit açıklaması olan, ancak kişinin aklında cin peri ruh fikirleri yoğun olduğu için hemen oraya bağlanmasıyla ve kişiden kişiye aktarılırken büyütülmesi ile oluşurlar. mesela benim annem küçüklüğünde köyde kırlarda tek başına gezerken annesinin sesini duymuş, ama o an kızgın olduğundan mı cevap vermemiş, eve gidince annesine sormuş beni neden çağırdın diye ninem ben çağırmadim en'uzubillahi minnel şeytanirrecim bismillarihirrahmanirrahim , iyi ki gitmedin onlar üç harfliydi demiş ve olay yayılmış o tarlaya kimse yalnız gitmez olmuş, oysa basit bir işitsel halusinasyondu olay, buna benzer olaylar paranormal olayların kaynağıdır. dini bildi olarak cinlere inanırım diyene saygım var ama gördüm duydum diyene inanmam kesinlikle
  • Paranormal olayı tanımlarsanız ona göre cevap yazalım?
    Sozluk veya wiki tanımı değil. Sizin ne anladığınızı tanımlayın. Böylece soruyu ve beklentinizi tam anlamış oluruz.

Yoksa konu her acayip şey paronalmaldir demekkiye donuyor.

Saygılarımla...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • paranormal olay yoktur. kesfedilmemis durunlar vardir. butun paranormal aktiviteleri yeterli arastirma ve analizle anlayabilirsiniz. kisacasi cin peu filan suan icin yoktur.

• https://tr.wikipedia.org/wiki/Parapsikoloji

çok derin bir konudur, ucu bucağı yoktur bilinçsiz insanları korkuya sevk eder. ancak bu tür şeylerin hiç bir şekilde ispatı yoktur, çoğu şeyler (hatta hepsi) hileye dayanır. yaşlı sakallı bir adam (james randi) kendi laboratuvarında paranormal bir şeyi ispatlayana 100bin dolar vereceğini ilan etmişti ama ispatlayan çıkmadı şimdiye kadar.

youtube'da bu adamın videolarına bakarsan ne kadar sahtekârlıklar döndüğünü anlarsın

https://www.youtube.com/watch?v=QlfMsZwr8rc

https://www.youtube.com/watch?v=OTVWMY8EZCA

https://www.youtube.com/watch?v=OZeQGld5QBU

• Neyse mesajı editledim boşverin adam herkes kendi araştırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmuMaster -- 5 Haziran 2016; 19:27:24 >
  • Hiçbirine daha rast gelmedim. Benim dışımda bütün dünya bir şekilde böyle bir olaya rastgelmış ama bi ben gelmedim. Daha kahve falı baktırmadım. Ama herkes baktırıp geleceği gorduruyo falan. Bence olay senin olayları nasıl yorumladigin. Muhtemelen benim başıma diğer insanların paranormal aktivite olarak görüp insanlara anlatacağı bir sürü olay gelmiştir ama ben hiç öyle dusunmemisimdir. Şu an bile acaba böyle bir olay yasadim mi diye düşünürken aklıma hiçbir şey gelmiyor.çünkü muhtemelen bütün bu olayları mantıksal bir zemine oturtmusumdur kafamda. Çok büyük ihtimal bu yüzden hep 2. Ve 3. Sahislardan duyuyoruz ama kendimiz yaşamıyoruz. Bu tür şeylere inananlar bu tür şeylere inanacak potansiyeli olan insanlardır.

• özellikle cin gördüğünü ,konuştuğunu hatta hamile kaldığını dahi iddia edenler var
    ama bu mümkün değil ,belki kendi kafasında bir şeyler canlandırıp gerçek gibi zannedebilir
    pek çoğumuz yatıp uyuduktan sonra karabasan denilen kabusla uyandığımızı zannederiz
    yakınımızda olanlara avazımız çıktığı kadar bağırır ama duyuramayız
    biz aslında uyandığımızı zannediyoruz ,oysa ki rüya devam ediyor
    lakin sebebini açıklayamadığımız olaylarla da karşılaşıyoruz

bir gün içim anlatılamaz bir hal aldı ve hanıma dedim ki kendimi çok tuhaf hissediyorum
    o hastalık gibi bir şey zannetti ,hiçbir ağrım yada bir olumsuzluk olmadı ama bir tuhafım ,bu gün mutlaka bir şey olacak dedim
    birkaç saat sonra babamın vefat haberi geldi

perde arkasında bir şeyler oluyor ,bizde bazı şeyler hissedebiliyoruz
    ama bunları görmek imkansız

bir defasında da arabayla uçuruma yuvarlanmama saniyeler kaldığında (bu olay gerçektir ,karayolunda giderken başıma geldi)
    gözlerimi kapattım ,hayatım film şeridi gibi gözümün önüne geldi
    yaralanacak mıyım yoksa ölecek miyim diye beklerken ,gözümü bir açtım sanki bir şeyler arabayı oradan almış ve yola getirmiş
    baktım önümde kamyon var ve bu defa ona çarpacağım ,fren yaparak yavaşladım ve normal yoluma gittim
    ama inanın o yol bitmek bilmedi ve eve varır varmaz arabayı babama teslim ettim ,satın bunu dedim
    tam bir sene hiç araba kullanmadım ama zamanla bunu üzerimden attıktan sonra aralıksız araba kullanmaya devam ettim (bu güne kadar)

• Rukye konusunu bir araştırın derim.Hatta Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellemin birine rukye yapmasını vs.
    ilgili videolar için furkan rukye yazın youtube'a..
  • akıl elle tutulmaz gözle görülmez
    ama eserleri elle tutulur gözle görülür

bu evrenin sadece duyulardan ibaret olduğunu kabul etmek aklı inkârdır

• "Eğer evrenin sırlarını keşfetmek istiyorsanız, evrenin enerji, frekans ve salınım (titreşim) boyutlarını öğrenmeniz gerekir."
    -Nikola Tesla

• hiç başıma bu tarz durumlar gelmedi. ama arkadaşlarımdan falan çok duydum.İlginç ve insanın kafasını kurcalayan durumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmuMaster

"Eğer evrenin sırlarını keşfetmek istiyorsanız, evrenin enerji, frekans ve salınım (titreşim) boyutlarını öğrenmeniz gerekir."
    -Nikola Tesla

• O zaman bendende;

• bir kaç defa geleceği gördüm,bunun dışında paranormal bir olay yaşamadım,
  • Eğer fotoğraf-kamera gibi teknolojik aletler olmasaydı günümüzde onla böyle hikayeler olacaktı. Madem gerçek niye hiçbiri kamera teknolojisiyle kanıtlanamamış? Arada illa ki shop çıkıyor fakat eğer gerçekten kamera ile yakalanacak olsaydı (Rusya'da havada yükselen kız gibi) dünyada çok büyük olay olur ve hatta bilim çökerdi. En basit örneği astral seyahat. Fanteziden ibaret. Adamlar bunu kanıtlayana milyonlarca dolar ödül vereceklerini açıkladı ama tek bir kişi bile kanıtlayamadı. Zaten kanıtlansa ruhun varlığı da kanıtlanmış olur ve yine bilim buga girer öyle bir durumda.

• cinler var, ben şahidim.
    bizzat şahsen kendim iletişim kurdum, temas ettim.

3. şahıslardan duyum değil olay.

kırsal kesimlerde bu olayların daha sık yaşanması ise onların insanların olmadığı yerleri tercih etmesinden kaynaklanıyor. perili köşk hikayeleri, hayalet kasaba olayları büyük çoğunlukla gerçektir. şahit olunan doğa üstü olayların yaşandığı yerlerdir. bir binanın veya kasabanın içinde insan olmayınca cinlerin yerleşme ihtimali artıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

özellikle cin gördüğünü ,konuştuğunu hatta hamile kaldığını dahi iddia edenler var
    ama bu mümkün değil ,belki kendi kafasında bir şeyler canlandırıp gerçek gibi zannedebilir
    pek çoğumuz yatıp uyuduktan sonra karabasan denilen kabusla uyandığımızı zannederiz
    yakınımızda olanlara avazımız çıktığı kadar bağırır ama duyuramayız
    biz aslında uyandığımızı zannediyoruz ,oysa ki rüya devam ediyor
    lakin sebebini açıklayamadığımız olaylarla da karşılaşıyoruz

bir gün içim anlatılamaz bir hal aldı ve hanıma dedim ki kendimi çok tuhaf hissediyorum
    o hastalık gibi bir şey zannetti ,hiçbir ağrım yada bir olumsuzluk olmadı ama bir tuhafım ,bu gün mutlaka bir şey olacak dedim
    birkaç saat sonra babamın vefat haberi geldi

perde arkasında bir şeyler oluyor ,bizde bazı şeyler hissedebiliyoruz
    ama bunları görmek imkansız

bir defasında da arabayla uçuruma yuvarlanmama saniyeler kaldığında (bu olay gerçektir ,karayolunda giderken başıma geldi)
    gözlerimi kapattım ,hayatım film şeridi gibi gözümün önüne geldi
    yaralanacak mıyım yoksa ölecek miyim diye beklerken ,gözümü bir açtım sanki bir şeyler arabayı oradan almış ve yola getirmiş
    baktım önümde kamyon var ve bu defa ona çarpacağım ,fren yaparak yavaşladım ve normal yoluma gittim
    ama inanın o yol bitmek bilmedi ve eve varır varmaz arabayı babama teslim ettim ,satın bunu dedim
    tam bir sene hiç araba kullanmadım ama zamanla bunu üzerimden attıktan sonra aralıksız araba kullanmaya devam ettim (bu güne kadar)

Herkesin sebepsiz yere içinin sıkıldığı, kendini kötü halsiz hissettiği zamanlar vardır. Aldığın kötü bir haberin bu anlardan birine denk gelmesi tamamen tesadüf. Burada paranormal bir durum yok.

Sebepsiz yere çok mutlu olduğun bir anda da kötü haber alabilirsin. Bunda olağanüstü bir durum göremiyorum. Ha eğer dersen ki her kötü haberden önce kendimi mutlaka kötü hisseder ve kötü haber alacağımı her seferinde önceden bilirim dersen o başka.

• quote:

kötü haber alacağımı her seferinde önceden bilirim dersen o başka.

her seferinde önceden bilsem zaten o zaman bu durum normal olur :)
    kainatta tesadüf diye bir şey yoktur
    belki senin başına benim anlattığım türden bir şey henüz gelmemiştir ama emin ol insan çok tuhaf oluyor ,ilmi olarak açıklamak mümkün olmayan bir his yaşıyorsun
  • Şu başlığı bir okuyun, açıklanabilirse buyrun açıklayın İlginç olaylar var

https://www.reddit.com/r/AskReddit/comments/4y9fiw/serious_whats_your_true_supernaturalunexplainable/

Sabahın 5'inde insan bir tuhaf oluyor hayaletler, Mothman'lar okuyunca
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

cinler var, ben şahidim.
    bizzat şahsen kendim iletişim kurdum, temas ettim.

3. şahıslardan duyum değil olay.

kırsal kesimlerde bu olayların daha sık yaşanması ise onların insanların olmadığı yerleri tercih etmesinden kaynaklanıyor. perili köşk hikayeleri, hayalet kasaba olayları büyük çoğunlukla gerçektir. şahit olunan doğa üstü olayların yaşandığı yerlerdir. bir binanın veya kasabanın içinde insan olmayınca cinlerin yerleşme ihtimali artıyor.

Yok. Tamamen hayalgucu yada halusilasyon

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.