Şimdi Ara

Paranormal Olaylar Gerçek Midir? Vakalar Açıklanabilir Mi? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
2
Favori
6.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bir arkadaşımla bizim evde gece kalmasındaydık. televizyonlu oda benim odaydı oraya geçtik. birden tv den acayip bir elektronik titreşime benzer homurtumsu bir ses gelmeye başladı. tv kapalıydı. açıkken dahi böyle bir ses duymamıştım. ses başladı ve bitmedi devam etti. arkadaşım abi bu ne? dedi. ben de bilmiyorum dedim. normal bir şey olmadığı o kadar belliydi ki arkadaşla birlikte ayakta kapalı tv yi seyretmeye (dinlemeye) devam ettik. bir süre sonra sesi kesildi.

o arkadaş ve tv ve o çıkan sesin benim için anlamı vardı. benim için eski bir olayın değişik bir anlatımıydı. ancak yıllar sonra anladım o alakayı.

...........................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HADO77 -- 2 Şubat 2018; 17:28:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

özellikle cin gördüğünü ,konuştuğunu hatta hamile kaldığını dahi iddia edenler var
    ama bu mümkün değil ,belki kendi kafasında bir şeyler canlandırıp gerçek gibi zannedebilir
    pek çoğumuz yatıp uyuduktan sonra karabasan denilen kabusla uyandığımızı zannederiz
    yakınımızda olanlara avazımız çıktığı kadar bağırır ama duyuramayız
    biz aslında uyandığımızı zannediyoruz ,oysa ki rüya devam ediyor
    lakin sebebini açıklayamadığımız olaylarla da karşılaşıyoruz

bir gün içim anlatılamaz bir hal aldı ve hanıma dedim ki kendimi çok tuhaf hissediyorum
    o hastalık gibi bir şey zannetti ,hiçbir ağrım yada bir olumsuzluk olmadı ama bir tuhafım ,bu gün mutlaka bir şey olacak dedim
    birkaç saat sonra babamın vefat haberi geldi

perde arkasında bir şeyler oluyor ,bizde bazı şeyler hissedebiliyoruz
    ama bunları görmek imkansız

bir defasında da arabayla uçuruma yuvarlanmama saniyeler kaldığında (bu olay gerçektir ,karayolunda giderken başıma geldi)
    gözlerimi kapattım ,hayatım film şeridi gibi gözümün önüne geldi
    yaralanacak mıyım yoksa ölecek miyim diye beklerken ,gözümü bir açtım sanki bir şeyler arabayı oradan almış ve yola getirmiş
    baktım önümde kamyon var ve bu defa ona çarpacağım ,fren yaparak yavaşladım ve normal yoluma gittim
    ama inanın o yol bitmek bilmedi ve eve varır varmaz arabayı babama teslim ettim ,satın bunu dedim
    tam bir sene hiç araba kullanmadım ama zamanla bunu üzerimden attıktan sonra aralıksız araba kullanmaya devam ettim (bu güne kadar)

şizofreni veya beyin tutulması olabilir. bu gibi belirtiler ileride deliliğe yol açıyor. tıpta da pek çaresi yok en güzel çözüm gördüğünden başka hiçbir şeye inanmamak . metafizik,cin,peri,hayalet,mistizm,büyü daha neler neler bunlar yalan şeyler . yalan söylemek kadar kolay birşey yoktur hayatta yalanlara inanılırsa beyin,zihin körleşir, kafa dağılır gider, bazı hastalıklara yol açabilir yalanlar. gözün gördüğünü beyin tanımlar yalanları tanımlatmaya kalkarsak bu sefer gördüklerimize inanamayız

• quote:

Orijinalden alıntı: Tastarakay

Hiç birisi gerçek değil. Uydurması son derece kolay, sadece hayal gücü ve kulaktan kulağa gelen hikayelerin abartılması ile ifade edilebilecek şeyler bunlar. Beynin sınırı yoktur. Beynin sahip olduğu gücü bilen kişiler için komediden öteye gitmiyor bu anlatılanlar.

Çevremde bu olayları yaşadığını iddia eden kişiler var. Geçmişte yaşandı diye anlatılan hikayeler var. Ben bunları kendi hayal gücüme göre değiştirip kendim yaşamışım gibi çok kolay lanse edebilirim, ettim de. Hatta bir ara foruma konusunu dahi açmıştım. Yazarken pek etkili olmadı ama doğru yerde, doğru zamanda anlattığımda dinleyicilerde iz bırakmıştı. Bu konuları araştırırken yaptığım basit bir deneyden ibaretti yaptığım.

Burada paylaştığım bazı hikayeler şu konuda.
    HİKAYELER

o zamanlar hikayelerinle okuyanları iyi keklemişsin . gariplerim hala keklenmiş olanlarda vardır ve keklik misali yaşıyorlar. gerçi bugün bilim ve bilimkurgu denilen suyu çıkmış hikayelerde hepimizi ortak kekliyorlar ama ben elimden geldiğince inanmamaya ve uzak durmaya çalışıyorum . beyin benim için değerlidir ve beynime zarar gelsin istemem

• quote:

Orijinalden alıntı: spacemonkey

Hocam. Sen yapma bari. Dedigim gibi bilim cagindayiz. Insanlar tarih boyunca boyle suslu hikayeler anlatip arkadas arasnda populer oldu yada psikolojik bozukluk nedeniyle boyle seyler oldugunu dusundu. Gercekligi ispat edilmeden hepsi safsata.

O cin peri diyenler. Yollasnlar bana. Bekliyorum.

olsaydı görürdük herhalde . paranormal olaylar bazı yetenekli kişilerin bireyin saflığından yararlanıp beyinine şifreli mesajlar gönderip beynin tanımlama özelliğini şaşırtma ,başkalaştırma eylemlerinin bütününe denir. beyin merak özelliği sayesinde biraz dikkat kesilir ,kararsız kalır sonrasında irade zayıflığı olan kişilerde hemen oltaya gelir. bu bireyler sonrasında dengesizleşme,aptallaşma ve sorun çözülmesse delirmeye kadar gidebilir. algı(tanımlama) operasyonlarına,psikoljik ve subliminal savaş ve mesajlara çok dikkat etmek gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scooting2563 -- 2 Şubat 2018; 23:32:47 >

• delilik etrafta olan bitenin gerçek şeklini görmemizi sağlayan şey değil mi? tamam kolay değildir evet tavsiye edilmez ve hatta çok çok kötüdür lakin o can acıtan çıplak gerçek zaten ve ancak salt bu gözle görülmüyor mudur her zaman.

cennet bazen cinnete döner ancak kamet ve kıymetinden bir şey kaybetmez veya cinnetten başka cehennem yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HADO77 -- 3 Şubat 2018; 0:35:19 >
  • scooting2563 S kullanıcısına yanıt
    bir gün başına gelirse görürsün şizofreni falan
    yaşadığım olayları sen benden daha iyi mi bileceksin ?
    he ben deliyim (bunu demek istiyorsan)
  • Paranormal bir olay degil o. Esp sistemi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • paranormal olaylar gerçek. bunun inançla da ilgisi yok bizzat defalarca yaşadım ve yaşayanları da gördüm. herhangi bir dini inancım da yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    yok şahsen seni kastetmedim bu tür vakaları genel olarak değerlendirdim sadece
    bu tür hastalıklı milyonlarca birey var dünyada o açıdan bakmak lazım
    ayrıca hayalci ve kurgusal yaşamak beyni olumsuz yönde etkiliyor
  • scooting2563 S kullanıcısına yanıt
    evet takıntılı bazı insanlar oluyor ama ben yaşadığımı anlattım ve öyle her duruma da ehemmiyet vermem doğrusu
    tabi bu tip konuları doğal yaşam içinde yaşamak normal olabilir ama falcılık gibi bir duruma getirirseniz o zaman dediğinize doğru denir
    ve bir gün buna benzer bir olayı mutlaka sizde yaşayacaksınız (açıklaması mümkün olmayan) ,hatta belki de rüyanızda gördüğünüz bir durumu birebir yaşayacaksınız ve istediğiniz kadar ilmi cevaplamaya çalışsanız dahi yapamayacaksınız (rüyama göre kendimi hazırlayıp yaşadım diyemeyeceğiniz)

insanlar filmlerden dahi etkilenip kendi psikolojisini bozabiliyor ama bizim bu anlatmaya çalıştığımız çok başka bir durum (yaşamayan bilemez türünden)
    her konuya paranormal olarak bakan birisi varsa, işte o kişi için sizin söyledikleriniz geçerlidir
    üstelik hayalci ,kurgusal yaşantısı olanları herkes tanır ve inanmaz ,hatta çoğu kişi onunla dalga geçer

• Hiç paranormal olay yaşamadım. Cin,peri,cadı vs.. gibi şeylerede pek inanmam . Fakat şöyle bir durum var insanın gözü belli dalga boylarını görür.Aşağıdaki resimden bakabilirsiniz
     Paranormal Olaylar Gerçek Midir? Vakalar Açıklanabilir Mi?
    Sadece görme duyumuz değil kulaklarımızda kısıtlı frekansları duyar.
     Paranormal Olaylar Gerçek Midir? Vakalar Açıklanabilir Mi?
    Bu evreni algılayan tüm duyu organlarımız kısıtlı alanı algılar. Bizim bu algılayabildiğimiz alan dışında farklı canlılar olabilir belki. Bizden teknolojik olarak çok gelişmiş varlıklar bizim algılayabilecegimiz frekanlara girerek paranormal olaylar yaşamamıza sebep olabilir.Tabi bu benim düşüncem. İnsan gözünün göremediği ısı(termal),kızılötesi vs.. frekansları bunun için yapılmış kameralar yardımıyla görebiliyoruz. Belki farklı frekanlarda yaşayan canlılar varsa bu ve benzeri teknolojilerle görebiliriz onlarla iletişim kurabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi **Nightmare** -- 24 Şubat 2018; 10:28:43 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.