Şimdi Ara

Paranormal Olaylar Gerçek Midir? Vakalar Açıklanabilir Mi? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
2
Favori
6.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Durugörü,Lucid rüya ve Psişik varliklarla iletisim kurma.

Bepsi mümkündür.

Ancak bunları yapmak icin çakraları (vucudumuzdaki enerji merkezleri) kötüye kullanmak gerekiyor.

Yani eger plastik gibi bukulen bi adam gördüysen,evet bu mümkündür ancak DENGE ya da İDEAL bu degildir.

Bunun gibi dusunebilirsin.

Bi adam gelecegi gorebilir,Meleklerle konustugunu iddia edebilir - ki yaptigi seg ölü ruhlarla konusmaktir-, durugörü yapabilir -yani senden uzaktaki biri senin nerde oldugunu ne yaptigini kimle oldugunu ya da az sonra ne olacagini gorebilir.

Tamami mümkündür,ancak Sag Kule ve Sol Kule dedigimiz Ego ve Superego yu kötüye kullanarak yapilir.

Asla tavsiye etmem.

Ayrica bunlarin hicbirine gerek yok ve bunlar Tanrinin arzusu degil.

Ben de fazlasiyla arayistaydim.

Ama artik sadece sadece hayattan keyif duyuyorum.

Her aksam 15dk ayaklarim tuzlusuda meditasyon yapiyorum.

Bağımlılıklarımdan kurtuldum ve hersey yolunda.

Denemenizi oneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega.108 -- 2 Mart 2017; 12:32:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yaşadığım birkaç olayı anlatayım sana. Üniversite 1. sınıftayım. Böyle şeylere merak salmışım. İnternette araştırıyorum felan. Birgün gece uyurken; (salonda yatıyorum, öğrenci evi) bir bisiklet sesine uyandım. Hemen salonun içinde birisi bisiklet sürüyor. Kafamı bir çevirdim küçük bir çocuk. Korktum tabi ne oluyor diye. Beni kibarca uyardı. Bulaşma bize diye.. Uykulu olduğum için bunları gördüm diyeceklere de şunu söylüyorum. Hiç bu kadar dinç hissetmemiştim kendimi.

Üniversite 3. Sınıftayız. Arkadaş eli yüzü bembeyaz bir şekilde gece vakti bizim eve geldi. Telefonla aramış, etmiş biz duymamışız. Ne oldu ne bitti diye sorduk. Kafasının arkasını ve kolunu gösterdi. Saçları baya bir dökülmüştü ve kolunda el izi vardı. Evde bilgisayar da otururken birşeyin saçlarından tutup çektiğini, direndiğini, sonra kolundan tuttuğunu ve kapıya kadar götürüp bıraktığını söyledi. Saçlarını ve kolunundaki şey olmasaydı inanmazdım ama buda çok ürkütücüydü..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thequiz -- 2 Mart 2017; 4:42:34 >

• Omega.108 kullanıcısına yanıt
    Ya birak. Mumkunmus. Bilir kisi gibi gelmis burada ahlam kesme.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • thequiz T kullanıcısına yanıt
    Bisiklet bmx mi yoksa bisan miydi?

• quote:

Orijinalden alıntı: spacemonkey

Gözlerini kapa,kulaklarini tika

ve yoluna devam et.

ben bilgi ve tecrube sundum,

Adam olan alir,

Olmayan da cehaletin serefine "ahkam kesmek" der

bak yoluna kuzucuk..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega.108 -- 2 Mart 2017; 12:24:37 >
    Ufaklik. Ergenlikte olur boyle seyler. Tamamen hormonel

• quote:

Ufaklik. Ergenlikte olur boyle seyler. Tamamen hormonel

Teşekkürler Yaşlı Bunak ,

Seni cehaletinle baş başa bırakıyorum.

Bende seni ulvi bilgin, cinlerin ve perilerinle burakiyorum. :)

• Paranormal olaylar, sizinde dediğiniz gibi daha çok kırsal alanda olur, bunla genellikle çok basit açıklaması olan, ancak kişinin aklında cin peri ruh fikirleri yoğun olduğu için hemen oraya bağlanmasıyla ve kişiden kişiye aktarılırken büyütülmesi ile oluşurlar. mesela benim annem küçüklüğünde köyde kırlarda tek başına gezerken annesinin sesini duymuş, ama o an kızgın olduğundan mı cevap vermemiş, eve gidince annesine sormuş beni neden çağırdın diye ninem ben çağırmadim en'uzubillahi minnel şeytanirrecim bismillarihirrahmanirrahim , iyi ki gitmedin onlar üç harfliydi demiş ve olay yayılmış o tarlaya kimse yalnız gitmez olmuş, oysa basit bir işitsel halusinasyondu olay, buna benzer olaylar paranormal olayların kaynağıdır. dini bildi olarak cinlere inanırım diyene saygım var ama gördüm duydum diyene inanmam kesinlikle
  • 5 dolar(abraham lincolnlu olan) ve önünde kraliçe elizabeth arkasında darwin olan 10 pound(var diye biliyorum) bulun.

şimdi bu iki parayı birbirine sürtün. sonra para üzerindeki kişilerin gözlerini veya kulaklarını kara kalemle çizin. (sonradan çıkacak şekilde) ve çevrenizdeki insanları gözlemleyin.

yaptığınız şeylerle alakalı bir anormal durumu göreceğinize eminim.
  • cinlerle iletişim kurmak için fincana vazoya gerek yok.

kulağınızı kapatın ve önceden yazdığınız sizin için anlamlı olacak bir metni kulağınız kapalı okuyun. sonra susun ve insanların olduğu bir mekana cafeye avm ye gidin. bu sefer gözlerinizi kapatıp sadece dinleyin.

okuduğunuz metin ile ilgili olan olası konuşmaları ve eşleşmeleri benzerlikleri duyduğunuz zaman bunlar sadece rastlantı olabilir mi?

...................................
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omega.108

quote:

Gözlerini kapa,kulaklarini tika

ve yoluna devam et.

ben bilgi ve tecrube sundum,

Adam olan alir,

Olmayan da cehaletin serefine "ahkam kesmek" der

bak yoluna kuzucuk..

Arkadaş egosundan kurtulup büyük adam olanlardan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mutatio -- 25 Ocak 2018; 1:5:49 >
  • Günümüzde,dünyanın çeşitli ülkelerinde Parapsikoloji ve alt dallarında eğitim veren kurumlar bulunmaktadır.

Dünyada Parapsikoloji Eğitimi Veren Okullar ve Eğitim Kurumları

Rusya:

* Moskova Üniversitesi

ABD:

* Virginia Üniversitesi, Psikiyatrik Tıp Bölümü, Algı Etüdleri Dalı/Kürsüsü: Bedensel ölümden sonra şuurlu yaşam olasılığı üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.

* Arizona Üniversitesi, Veritas Laboratuvarı: Medyumları laboratuvar koşulları içinde incelemektedir.

İngiltere:

* Northampton Üniversitesi, Parapsikoloji Bölümü

* Herfortshire Üniversitesi, Psikoloji Bölümü, Perrott-Warrick Ünitesi

* London Üniversitesi, Goldsmith, Normal-dışı Psikoloji Araştırma Ünitesi

* Liverpool Hope Üniversitesi, Parapsikoloji Araştırma Grubu

* Liverpool John Moores Üniversitesi, Şuur ve Transpersonal Psikoloji Araştırma Ünitesi

İngiltere’de Parapsikoloji ile ilgili faaliyet gösteren 13 üniversite bulunuyor. Bir kısmı Psikoloji bölümü ile bağlantılı araştırma çalışmaları yapıyor.

Hollanda:

* Utrecht Üniversitesi, Parapsikoloji Kürsüsü

* University Of Amsterdam, Anomalous Cognition Section

İsveç:

* Lund Üniversitesi, Parapsikoloji Bölümü

İskoçya:

* Edinburgh Üniversitesi, Koestler Parapsikoloji Ünitesi

Avustralya:

* University Of Adelaide, Anomalistic Psychology Research Unit

Bu okullar dışında ABD, İngiltere ve Avustralya başta olmak üzere çok sayıda ülkede Medyum Okulları ve Spiritüel Okullar adı altında kolejler ve özel eğitim kurumları da bulunmaktadır.

• gümüş_süvari kullanıcısına yanıt
    Birseyin okulunun olmasi onun varligini ispatlar mi diyorsun yani?

Ozaman ilahiyatlar muslumanligi, bunun karsiligi olarak diger tum dinlerin okullari da kendi dinlerinin dogrulugunu ispatlamis oluyor.

Sanirim sadece alt bilgi olarak verdin, eger degilse eyvah ki eyvah

Not: kaynak paylasirmisin. Gidipte parapsikoloji sitesi linki verirsen eyvah ki eyvah x 2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spacemonkey -- 26 Ocak 2018; 7:26:17 >
  • Parapsikoloji bir bilim olmaz, olamaz. Bir kete bilimsel yöntemin hiçbir basamağını uygulayamaz. Kontrollü deneylere dayanmaz.

Parapsikoloji, astroloji ile birlikte SAHTE BİLİMin temel taşlarından bir tanesidir.

• İnsan sadece maddeyi hissedebilir. "Paranormal olaylar" dediğimiz şeyleri incelediğimizde "madde dışı, madde ötesi" gibi kavramlarla karşılaşıyoruz. Ya madde dışı bişey söz konusu oluyor, yada olay maddenin dışında gerçekleşiyor. Bu ise imkansızdır. Olanaksızdır. Hissedemeyiz bile.

Peki neden böyle şeyler tutuyor veya buna inanılıyor? Cevabı çok basit. Cehalet ve mistisizme duyulan aşk.

Bir süre sonra karşılaştığımız olayları bu şekilde manalandırıyoruz, öyle olmasalar bile. Zira öyle gerçekleştiğine inanmak istiyoruz. Bu konu da zannediyorum beyin ve bilinçaltıyla alakalı bişey. Çok emin olamasamda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • TURKISH POWER kullanıcısına yanıt
    Bu işleri geçin arkadaş, bu tarz olayların madde ötesi olduğuna eminim ama yaşamayan bilemez. Sadece yaşayanın kafasında gerçekleşiyor olabilir ama bunu o kişiye gösteren olgular veya varlıklar mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: AdamBaliKokusu

Bu işleri geçin arkadaş, bu tarz olayların madde ötesi olduğuna eminim ama yaşamayan bilemez. Sadece yaşayanın kafasında gerçekleşiyor olabilir ama bunu o kişiye gösteren olgular veya varlıklar mevcut.

Psikolojide buna şizofreni deniyordu sanırım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • paranormal..... doğruları arayan bir kimse eğer ki bunu gökten bir emirle harmanlayacak idi ise gelecek ışığın emval-eşya değeri bakımından yaptığı araştırma şeklinde özetlenebilir.

paranormal araştırmacının ilahiyata bakan bir yönü vardır. vahiysel ışığın müşahhaslaşmış örüntüsü şeklinde düşünülür. mesela kitab paranormal bir müşahhaslaşmadır.

eşyalaşmış elinin altında veri değeri vardır.

.....................

ilimsel olarak bana göre gezegen ışınımlarının eşyalaşmış hali de buna misaldir. gama alfa beta ışınımını bir şekilde maddesel bir cihazla anlamlandırma hali buna işarettir.

ilgi alanı daha çok ışımalar üzerine olan bir ilim kolu denebilir. insanın içresine yerleştirilebilecek ışınımlar da buna örnek olabilir.

.....................

vahiysel kökenden kasıt bana göre bu cismin rahmani özellik taşıyan yönüne kesik atma veya o kısmı kabul etmeyen hal olmalıdır. mesela varsayılan yerçekimi dalgası, gama ışınımı kozmik parıltılar radyoaktif buluntuları düşünelim. bunlar insanı anında öldürür. bu ışınımların rahmani olmayan yönünden rahmete dair bulgular bir nevi paranormal oluşum olarak addedilebilir.

şua tedavisi, mr, röntgen vs cihazlar özünde paranormal oluşumlardır diyebiliyoruz.

kanser radyoaktif madde kirliliğine maruz kalma gibi haller de akıl zoru- delilik olarak tasavvur edilebilir. sonuçta insanı kendi cihazatı olan hücreler öldürmekte veya acayip bir serpinti ya da gözle görülmeyen radyoaktif bir ışınım radyasyon zehirlenmesi ya da daha da acayip dnasal bozunumlara yol açmaktadır.

sonuçta bu haller şizofreniktir. kişiliği gerçek manada fiziksel olarak da böler ve çift kişiliklere yol açar.

.............................

• Hiç birisi gerçek değil. Uydurması son derece kolay, sadece hayal gücü ve kulaktan kulağa gelen hikayelerin abartılması ile ifade edilebilecek şeyler bunlar. Beynin sınırı yoktur. Beynin sahip olduğu gücü bilen kişiler için komediden öteye gitmiyor bu anlatılanlar.

Çevremde bu olayları yaşadığını iddia eden kişiler var. Geçmişte yaşandı diye anlatılan hikayeler var. Ben bunları kendi hayal gücüme göre değiştirip kendim yaşamışım gibi çok kolay lanse edebilirim, ettim de. Hatta bir ara foruma konusunu dahi açmıştım. Yazarken pek etkili olmadı ama doğru yerde, doğru zamanda anlattığımda dinleyicilerde iz bırakmıştı. Bu konuları araştırırken yaptığım basit bir deneyden ibaretti yaptığım.

Burada paylaştığım bazı hikayeler şu konuda.
    HİKAYELER

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.