Şimdi Ara

Paranormal Olaylar Gerçek Midir? Vakalar Açıklanabilir Mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
2
Favori
6.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sirkadyen

Şu başlığı bir okuyun, açıklanabilirse buyrun açıklayın İlginç olaylar var

https://www.reddit.com/r/AskReddit/comments/4y9fiw/serious_whats_your_true_supernaturalunexplainable/

Sabahın 5'inde insan bir tuhaf oluyor hayaletler, Mothman'lar okuyunca

No she isn't

Ürperdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• spacemonkey kullanıcısına yanıt
    Ruh çağırma merasimleri de mi halüsilasyon.
    Kendi kendine oynayan fincan olayı, onbinlerce kişi şahit olmuştur.

Ruh gelmez ama işgüzar bir cin gelir oynatır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bana kalırsa tümü palavra paranormal olayların. insanlar bazen dikkat çekmek için olayları abartarak anlatırlar-bunu ben de yapıyorum- veya yorulmuş beyinden ötürü insan değişik bir piskoloji altında olur normal şeyler bile paranormal gözükebilir.

• Paranormal olayların tümü - ama tümü - külliyen palavra. Buna inananlar da saflığına doymasın. "Bizzat gördüm" diyenlerin de bence bir psikiyatıra görünmelerinde fayda var. Bir an önce giderlerse, en azından rahatsızlıkları çok ilerlemeden müdahale edilmiş olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

Ruh çağırma merasimleri de mi halüsilasyon.
    Kendi kendine oynayan fincan olayı, onbinlerce kişi şahit olmuştur.

Ruh gelmez ama işgüzar bir cin gelir oynatır.

Hocam git ozaman james randi ye ispatla 100.000 dolar kazan.

Yetiyi gorenler, ufolari gorenler, loch ness canavarini gorenler, dini boyutta ornek istersen stigmata olayini gorenler var. Senin dediginden daha fazla kiside bunlari gordu. Bunlarda gercek ozaman

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam olarak açıklanamamış olması inanılmaz gelmesi var veya yok olduğunu ispatlamaz. farklı boyutlarda algılayamadığımız yaratıklar olabilir belki 1000 belki 5000 yıl sonra şuan paranormal dediğimiz olaylar açıklanmış olacak
  • Hayr paranormal diye birşey yok
    nereye giderseniz görürsünüz sadece toplumsal histeri olduğunu, Amerika'da ufolar İngiltere'de perili evler müslüman ülkelerde cinler. Nasıl yetişiyolarsa çevreden ne görüyolarsa kendilerini ona inandırıyolar sıkıntıdan cahillikten
  • lawbreaker kullanıcısına yanıt
    Paranormal dedigin olaylar aciklandi zaten. Bilim cagindayiz hocam. Hepsi yalan.

bana direk hepsi yalan demek de mantıklı gelmiyor yani aaa evet hepsi var bir arkadaşıma kuzeninin yengesi anlatmış tarzı bir yaklaşım gibi yani. Ortaya atılanların 100 tanesinden 99 tanesi uyduruk veya kurgu olabilir,hatta bunu insanlar ilgi çekmek vs gibi sebeplerle de yapabilir toplumsal histeri sebebiyle de katılıyorum. Ama direk hepsi yalan dolan demek baştan set çekmek de ne var ne yok inanıp bagnaz bir tutumla hareket etmekten farksız bence
    Bilim cagindayiz

Millet aya cikti. Biz hala hurafelere inaniyoruz.

Hocam senin yas ve tahsili sorabilirmym yanlis anlamazsan

Oncelikle hurafelere inaniyorum demedim sadece herseye on yargiyla yaklasip evet var hayir yok demek dogru degil dedim.

Yas 46 tahsil i.u. iktisat

Hocam. Sen yapma bari. Dedigim gibi bilim cagindayiz. Insanlar tarih boyunca boyle suslu hikayeler anlatip arkadas arasnda populer oldu yada psikolojik bozukluk nedeniyle boyle seyler oldugunu dusundu. Gercekligi ispat edilmeden hepsi safsata.

O cin peri diyenler. Yollasnlar bana. Bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spacemonkey -- 26 Şubat 2017; 18:38:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spacemonkey

Hocam. Sen yapma bari. Dedigim gibi bilim cagindayiz. Insanlar tarih boyunca boyle suslu hikayeler anlatip arkadas arasnda populer oldu yada psikolojik bozukluk nedeniyle boyle seyler oldugunu dusundu. Gercekligi ispat edilmeden hepsi safsata.

O cin peri diyenler. Yollasnlar bana. Bekliyorum.

Bir an kendimi kötü hissettim

öyle demek istemedim aslında her şeye madde madde bakıp değerlendirme taraftarıyım her konuda öyle. Çok kötü bir sınıf düşün hep 10-20 alıyorlar sınavlarda , sen zor bir sınav yapıyorsun nasılsa bunlar gene aynısını alır diye hiç okumadan geçiyorsun yazılı kağıtlarını ben o yaklaşıma karşıyım.
    Geçenlerde ancient aliens diye bir belgesel izledim mesela ses dalgalarıyla korsanları hasta edip yük gemisinden uzaklaştıran cihazın farklı frekanslar kullanarak duvarları yıkma potansiyelinden bahsettiler mesela. Şimdi ordan yola çıkarsak bir boruya üfledi duvar yıkıldı önermesini direk olmaz böyle şey demek yerine (benimde ilk mesajda şimdi paranormal dediğimiz şeyler ilerde normal olabilir yaklaşımı şeklinde) nasıl oldu nasıl olabilir uydurma mı değil mi soruları sormak daha dogru geliyor

• İsersen vardır. Çekersin mis gibi weedi duvarlar harekete geçer ayakların yerdrn kesilir.

• Bence kesinlikle gerçek.
  • Kendi gözümle büyüye şahit oldum var öyle şeyler.Gördüğüm olayı çıkarınca aslında banada saçma uydurma gibi geliyor ama diğer boyutlardaki yaratıklar cin peri ruh şeytan hayalet vs vs hangi coğrafyada ne isim takmışlarsa gerçek ve bizim boyutumuza gelebilmeleri olağan birşey ben buna inanıyorum.

• James randi ye ispatla,100.000 dolar veriyor. Niye almiyorsun ozaman

• zeus_1907 kullanıcısına yanıt
    Amaaan biz de bişey dicen sandık yav

• Bu işler öyle herkesin başına gelmez. Gelmeyen anca konuşur. Psikiyatra gitsin der yalan der. Bir gün başınıza gelirse anlarsınız. Ama ne duyduğumu ne gördüğümü de ancak ben bilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: AdamBaliKokusu

Bu işler öyle herkesin başına gelmez. Gelmeyen anca konuşur. Psikiyatra gitsin der yalan der. Bir gün başınıza gelirse anlarsınız. Ama ne duyduğumu ne gördüğümü de ancak ben bilirim.

Sen büyüye falanda inanirsin.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.