Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______' (1405. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31.742
Cevap
178
Favori
1.750.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14031404140514061407
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İki sorum var.

-Bu saatten sonra 50ETW60 alınırmı?
    -O imzadaki humax 5400 duruyormu ? Dikkatimi çekti
  • Atalay selam

-Pany LCD ler için hep şunu yazıyorum,epeyi ucuz olursa o zaman alın,normalde zaten pahalıdır ve değmez! zaten Avrupada da satılamaması işte bu sebebtendir!
    kararını sen vereceksin gari

-Humi 5400 efsane Receiver dır ve duruyor tabiki,arada canım sıkılır ve SD leri buradan izlemek isterim ve takarım bir süre kullanırım,ben bu mereti 2001 de almıştım
    2011 e kadar kesintisiz kullandım,bununla aldığım resim kalitesini hiç bir cihazla hala alamıyorum üstelik süper cihazlar kullanıyorum ama 5400 başka bir de Humi 200o başka idi
  • merhaba albani

BD yi trucinema modunda izledim gerçekten güzeldi fakat aydınlık koşullarda nasıl bir ayar yapıcağımı bilemedim ve cinema modda renk tonu olarak ne önerirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Atalay selam

-Pany LCD ler için hep şunu yazıyorum,epeyi ucuz olursa o zaman alın,normalde zaten pahalıdır ve değmez! zaten Avrupada da satılamaması işte bu sebebtendir!
    kararını sen vereceksin gari

-Humi 5400 efsane Receiver dır ve duruyor tabiki,arada canım sıkılır ve SD leri buradan izlemek isterim ve takarım bir süre kullanırım,ben bu mereti 2001 de almıştım
    2011 e kadar kesintisiz kullandım,bununla aldığım resim kalitesini hiç bir cihazla hala alamıyorum üstelik süper cihazlar kullanıyorum ama 5400 başka bir de Humi 200o başka idi

3500-3600 dem 3000 TL ye düşmüş hem 50 ekran görüntü güzel 600hz. Lakin pana bu işi bırakıyor diye okuduk ya ondan sormak istedim. Phlilps uçtu zaten.

Humi 5400 vardı bende de kimbilir nerde zamanında 500 dolara almıştım. Bütün kanalları açan, en çok key ve yazılım çıkan efsane receiver. Neydi be o günler.

Albani Hocam Teşekkür ederim.

• "Movie" mode lar;aydınlık ortamlar da doğru değerleri veremez! ya ortamı bir şekilde karartacaksın ya da geceyi bekleyeceksin veya diğer Normal/Standard
    mode ları deneyeceksin,Movie mode ayarlarını değiştirirsen bu seferde gece izlemede o ayarlar falso verecektir!

FILMi doğru izlemek için mutlaka ortam karanlık olmalıdır!

Col.Balance;WARM olmalıdır
    Vivid Col.;OFF
    CATS/ECO;OFF(karanlıkta)
    16:9 over-scan;OFF(ON yaparsan org.ölçüyü biraz bozarsın!)
  • Bana fiyat sormayın,o konular size ait,tercih de sizin ben teknik işlere bakarım,ama bazı paneller de fiyatlat dengesiz(örneğin Pany LCD ler de böyledir bende ancak ucuz
    olunca "değer" diyorum)

Pany nin Dükkanı kapadığı konu ise PDP lerdir! TFT-LCD lere ise devam ediyor ama bu kafayla giderse o dükkanı da kapatır bu herifler!

600Hz diye bir şey yok,takılmayın böyle sallama değerlere!,o paneller True-100HZ dir

5400 ü bende $ 550 kağıda almıştım Ocak 2001 de Karaköy deki Karadağ Elek.den almıştım,bugüne kadar parasına hiç bakmadığım tek cihaz oldu Humi5400
    ilk EMU olayı bu cihazda başladığında 6 Kıtada bu cihaz popüler omuştu(DB leri saymıyorum çünkü DB sadece o iş için çıkmıştı! resim kalitesi de dandikdir)
    5400 ile neler yaptılar neler yaw,6 kıtada satılan tek cihaz bu oldu,adına tüm ülkelerde forumlar bile kurulmuştu ve en uzun ömürlü tek cihazdır 5400 ler
    ve hala kullananları var!

++
    Şimdiler de ise son 5/6 senedir Humi "iCord" lar efsane oldu,yaw bu herifler en iyisi

• 2006 yılında aldığım ve 13465 saat kullandığım 42PV60E televizyonumun ekranında 3-4 cm genişliğinde yukarıdan aşağıya bir çizik oluştu. Emektar, "Ben ömrümü tamamladım artık" diyor sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki üstadlar 55etw60 için 3730 tl uygun mudur? Yoksa hala pahalı mı?

• leren kullanıcısına yanıt
    Bence çok iyi fiyat. Vatanbilgisayarda şu an 4,399.- TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Hayır kardeşim o paneller EDGE-LED tir!! bunlar bildiğiniz LCD paneldir aynen+

Bir de "çakma-Dimming" li paneller vardır örneğin D/W serileri böyledir bunların ne Full-Led ile ne de LD ile zerre kadar alakası yoktur ve olamaz zaten!

Alınır olur tabiki ama yüksek fiyatlı ise alınmaz! ya da alternatiflere bakın+

Sağolasın üstadım.
    Saygılarımla.
  • Geçenlerde ZT60 ın 10.500 TL ye düştüğünü gördüm Cevahir Teknosa da. Gayet olumlu bir düşüş olmuş, daha 1 ay öncesine kadar 12.100 den aşağıya fiyatı yoktu.

Seneye bu zamanlar piyasada sıfır olarak bulabilirsem tahminim 7-8 Bin liraya alırım. Zaten evlilikte o zamanlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F0rtress -- 25 Şubat 2014; 14:31:21 >
  • Digiturk apple tv gibi kanallar aracılığıyla filmleri hangi görüntü modunda izlemeyi tavsiye edersiniz, icf kullanmalımı

• mfatih85 M kullanıcısına yanıt
    Ben de bir türlü karar veremedim. Ama THX modu gözleri daha az rahatsız ediyor gibi geldi bana. Renkler daha az rahatsız edici. Ya da ifcc den kendine göre de yapabilirsin.
  • F0rtress kullanıcısına yanıt
    Teşhir olabilir.
  • arasira kullanıcısına yanıt
    Hayır teşhir değil cihazın fiyatı bu şekilde idi. Turuncu indirim günüydü. Zaten internette arama yapıldığında da şuanda bu fiyatlar çıkmaya başladı. 1 Ay önce en düşük fiyatı 11.500 dü nette. Cihazın fiyatı gerçekten düştü ve bana kalırsa 8.000 seviyelerine kadar iner 1 yıl içinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfatih85

Digiturk apple tv gibi kanallar aracılığıyla filmleri hangi görüntü modunda izlemeyi tavsiye edersiniz, icf kullanmalımı

Bahsettiğin IFCC olmalı değilmi(Pro1/2)?? zira IFC ise farklı bir ayar konumudur!

Pany de ve diğer tüm "ifcc" konumu olan paneller de

A-bunun sett.edilmesi sadece prof.ISF ile olur! böyle bir işlem yapmayacaksanız dokunmayın Default değerline!!

B-bu konum aslında panelin özellikle le de PDP olması sebebiyle DayTime/NightTime mode larıdır! üretici bunları buna göre sett.ediyor!
    ancak Prof.ISF yapılırsa bu değerler optimum seviyeye çıkıp(sadece "FILM" için)bir tanesi aydınlık/hafif-loş(çok aydınlık yine olmayacaktır!)
    DayTime olarak set edilir;tamamen karanlık ortam için de NightTime değerleri girilir

Bu bahsettiğim ayarlar çıplak gözle izlemeyle ayar edilemezler!

Prof.ISF ile gerekiyorsa sett.eden kişi bunu kilitler(bazı paneller de böyledir! bir daha siz değiştiremezsiniz!)

Sonuç olarak böyle işlemler yaptırmayacaksanız;ifcc "default" değerlerine dokunmayınız!

Bunlar Pany PDP ler de en doğruya yakın olarak SM den ayarlanıyor(HollywoodQV formatına göre!!) zaten panelin en doğru set değerleri de sırasıyla

1-Pro1/2(ifcc den)
    2-Cinema(karanlık ortam için) ve THXCinema yine karanlık ortam)
    3-THXBright(aydınlık ortam ama çok aydınlık yine olmayacak ve ortam biraz karartılacaktır!)

not;THX mode,aslında THX sertifikalı ve HQV formatına göre,bu THX logulu FILM ler için(1080p/24fps içerikler) en uyumlu ayarlara set ediliyor,bunlara dokunmayın!

Kafanıza göre Film için yine de ayar yapmak isterseniz sadece Cinema mode ile oynayın! diğer modları ellemeyin
    ayrıca THX mod diğer içeriklerin izlenmesin de etkin değildir(MP/PS3-4/Xbox/ext.USB-HDD v.s)

>Colour-balance;Hollywood filmleri "sıcaktır",bakıyorum çoğu insan cold/cool gibi blueish sapması yapmış ayarlar ile FILM izliyor,Yalnış! sizin zevkinize karışamam tabiki ama
    bu değerler bu filmler için geçerli değildir yani yalnış set ediliyor!

Col.bal;WARM seçiyorsunuz!!

>Vivid col.;OFF

>CATS/ECO;OFF

>16:9 over-scan;OFF(ON yaparsanız org.film ölçüsü bozulur!)

>1080p pure-direct;ON

>IFC;OFF*

>24p smooth-film;şayet içerik 1080p/24fps ise ve ext.cihaz HDMI ile bağlıysa>>>IFC pasif hale gelecek>>devreye "24p smooth" sistemi girecektir!

>Clear Cinema;ON(vertical pixel taramasının doğru çalışması için>>şayet içeriği FILM izleme de TV den(1080i yayınlar da)yaparken ON diğer durumda OFF olacaktır

Adv.settings den;ColGamut/WhiteBalance/ColManagement/Gamma ya dokunmayın!!!!!!

*IFC;bunu OFF yaparsanız motion-resolution(satır işleme)full 1080 olmaz!! normal de PDP lerde full1080 satır işlenir ama IFC sistemi bunu engelliyor!
    600satırlara düşüyor,tercih sizin Min.yaparsanız satır işleme yükseliyor ama soap-opera dediğimiz video çekimi haline geliyor(çoğu insan bunu anlamıyor ama gerçek
    FILM ci hemen anlıyor,tercih sizin artık)

Ayrıca panel de HIZ sorunu varsa ve IFC OFF olursa bu sefer de stutter(takılma-atlama)efekti oluyor veya benzer şekilde resim bozulması olmaktadır(shimmer/flicker/ghost
    ve özellikle blır efektleri olabiliyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 25 Şubat 2014; 15:25:47 >

• 42stw60'ın fiyatı 2.055 tl ye düşmüş.ilgilenenlere duyrulur.
    http://www.ereyon.com.tr/urun/panasonic-tx-p42stw60-42-106-ekran-3d-smart-led-televizyon.aspx#Instalments

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gümüş_süvari -- 25 Şubat 2014; 16:58:00 >
  • F0rtress kullanıcısına yanıt
    Teknosanın internet sitesinde göremedim de o yüzden .
  • takip
  • albani kullanıcısına yanıt
    Sanırım konu hakkında yeterli bilginiye sahip değilsiniz anladığım kadarıyla.
    Neyseki birkaç farklı inceleme yazısı okuduktan ve bizzat David K. 'ya sorduktan sonra vt60 ile zt60'ın görüntü açısından tek farkının zt serisinin güneşe maruz kalan ortamlarda daha iyi performans verdiğine ikna oldum. Bu tip bir sorunum olmadığı için vt60 alamaya karar verdim.

Edit.
    quote:

Orijinalden alıntı: F0rtress

Geçenlerde ZT60 ın 10.500 TL ye düştüğünü gördüm Cevahir Teknosa da. Gayet olumlu bir düşüş olmuş, daha 1 ay öncesine kadar 12.100 den aşağıya fiyatı yoktu.

Seneye bu zamanlar piyasada sıfır olarak bulabilirsem tahminim 7-8 Bin liraya alırım. Zaten evlilikte o zamanlar

O tv'nin 7-8 bin tl'ye inmesini beklemek ancak hayal olur maalesef. Zaten tv sınırlı sayıda üretildi. Birkaç ay içinde stoklar tükenir.
    Ayrıca teknosa sitesinde ürün birkaç gündür gözükmüyor.Muhtemelen stokta kalmadı. Teşhir olma ihtimali var o yüzden.
    *İnternetteki fiyatlar her zaman için mağazalardan daha düşük olucaktır. Dipnot olarak ekliyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi destroyer333 -- 25 Şubat 2014; 23:27:44 >

• 
Sayfa: önceki 14031404140514061407
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.