Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______' (1404. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
31.742
Cevap
178
Favori
1.750.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14021403140414051406
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: allegro

quote:

Orijinalden alıntı: albani

quote:

arkadaşlar merhaba,
    zt60 alamadık olmadı tx-55dt60 led aldık nasıl ettik iyimi ettik acaba?
    55la740s arasında çok gidip geldik baktık 2000 tl fazla verdik 2 adet aldık
    naptık iyimi ettik acaba?

İyi de senin aldığın panel LCD diğeri ise PDP idi,hayırlı olsun bu arada,DT6x serisi iyidir ama elbette bir Z6x değil!

peki kaça aldınız bu paneli? çünkü fiyatı çok pahalı Pany deki bazı LCD ler ve alternatif olarak Sony W9x varken(fiyat duruma yakın gibi bunların)
    DT6 ancak cazip fiyat olursa tercih edilebilir++

Albani kardeş teşekkür ederim,
    Ben bir arkadaşımla beraber hep 2 tane pdp ZT60 almayı planlıyorduk ama fiyatı hiç düşmedi 10,000 civarı televizyonu alamadık.Şu an kullandığım 46GW30 plazma var evde 2,5 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum,ekranı biraz büyütelim bu seferde led-lcd olsun panasonic bunuda iyi yapmıştır dedik gözümüzü karartıp aldık,aslında plazmadan sona bu nasıl olacak bilemiyorum bugun gelecek,şöyle bir araştırdım türkiyeye gelmeyen WT serisinden sonra en iyisi bu gibi duruyordu,yorumun nedir bu seçim konusunda? fiyatı 5,500 tl

>tam tersi Dx serisi her zaman en iyisi olarak devam ediyor Wx ler değil!
    Wx lerde baclit çalışması yalnış!

>eski Pany ler de DS sorunu vardı ama 5/6 lar da yok diye biliyorum,emin değilim,ancak her iki CAM de stabil çalışmaz diye sadece tahmin ediyorum,çünkü bu olayı Receiver lardan biliyoruz ve böyledir
    sadece TechniSat bu konuda tam stabil

>o fiyata o panel yalnış olmuş ve sana daha önce yazmıştım W9x varken ben o paneli almazdım! Pany LCD ler ok ama bu fiyatlara ok değil!!

>FEC değişkliği sanırım herifler 4A ya geçerlerse belkide tamamen biter ve bende DS yi uzatıp Techni ile yine kullanırım yazı beklemek lazım gibi

>Sen PDP ci olduğun için yine öyle devam etseydin diye düşündüm,alternatif olarak VX300 de alabilirdin!

++

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 21 Şubat 2014; 11:38:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mfatih85

1080p/24p ile 1080p/24Hz aynı anlama geliyor değilmi

evet aynı+

ayrıca 24p değildir 24fps dir

org.FILM çekim formatı(sn.deki çekim karesi)
  • albani kullanıcısına yanıt
    Tamam, bluray izlerken 1080p /24hz yazıyor. 24p smooth film özelliğini kullanıyormusunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @fatih
    sizde hangi seri panel var?

BD-media yı de sanırım BD den izliyorusnuz değilmi?(ext.HDD ile değil!)

1080p/24Hz yazıyorsa ki doğrudur öyle yazar; "24p smooth" ise paneldeki menüsündeki kısaltmadır arkadaşım,şayet bu "p" nedir diye soruyorsan
  • quote:

>eski Pany ler de DS sorunu vardı ama 5/6 lar da yok diye biliyorum,emin değilim,ancak her iki CAM de stabil çalışmaz diye sadece tahmin ediyorum,çünkü bu olayı Receiver lardan biliyoruz ve böyledir

technisat bile tam stabil değil aslında hocam,
    uzun süre dsmart kanalı seyrettikten sonra digiturk kanalına geçtiğim zaman cihaz takılma yapıyor, şifre çözmeye çalışıyor arada.
    bazen 20-30 sn sürebiliyor bu beklemeler.
  • Bende et5e modeli var, BD disk ile izliyorum, intelligent frame creation özelliğini önerirmisiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: korcin

quote:

technisat bile tam stabil değil aslında hocam,
    uzun süre dsmart kanalı seyrettikten sonra digiturk kanalına geçtiğim zaman cihaz takılma yapıyor, şifre çözmeye çalışıyor arada.
    bazen 20-30 sn sürebiliyor bu beklemeler.

bu çok normaldir! bundan iyisi zaten yok ve aslında işi bozan da DS nin sistemidir,hoş diğeri de iyi bir bok değil ve bunlar birleşip de cihaz yine de açabiliyorsa biz buna stabil diyeceğiz haliyle
    hatta o iki CAm ile birlikte CAS a da örneğin HD+ Card taktığında onu da şak diye açabiliyor,bu konularda Techni Avrupanın en iyisidir

• quote:

Bende et5e modeli var, BD disk ile izliyorum, intelligent frame creation özelliğini önerirmisiniz

org.BD media+HDMI=24p devreye girerse IFC pasif olacaktır! "24p smooth" gelen sinyalin kare sayısını 24fps olarak algıladığı zaman aktif olarak sistemi çalıştıracaktır!

IFC farklı bir durum ve FILM işinde aslında doğru/uygun bir sistem olmamasına karşın;yüksek satır işleme(motion resolution)yapabilmek için en azından on/min açılması gerekiyor
    aksi takdir de satır işleme sayısı 300/350 lere düşer ki bu olmaması gerekiyor(min.500/600 satır olması lazım) full-satır ise 1080 dir,PDP ler 1080 e kadar çıkabiliyor ama
    LCD lerin bunun yarısı ancak olabiliyor IFC ve diğer panelelrdeki "Motion" ayarlarını açarsanız bu sefer devreye 24x2/3/4 gibi sanal kareler girer!! buda soap-opera effect
    dediğimiz resme dönüşüyor!

Sen BD ile hangi modtan izliyorsun;Cinema/TruCinema/THX v.s?

yada tam ayarlarını yaz bana?

Doğru söylüyorsunuz smooth açık konumdayken görüntüde yapay bir akıcılık söz konusu oluyor,ama minimumda açık olabilir diyorsunuz, sony s1100 full hd bluray playerdan izliyorum, bahsettiğiniz ayarlar bunda yok malesef

• quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar merhaba,
    zt60 alamadık olmadı tx-55dt60 led aldık nasıl ettik iyimi ettik acaba?
    55la740s arasında çok gidip geldik baktık 2000 tl fazla verdik 2 adet aldık
    naptık iyimi ettik acaba?

İyi de senin aldığın panel LCD diğeri ise PDP idi,hayırlı olsun bu arada,DT6x serisi iyidir ama elbette bir Z6x değil!

peki kaça aldınız bu paneli? çünkü fiyatı çok pahalı Pany deki bazı LCD ler ve alternatif olarak Sony W9x varken(fiyat duruma yakın gibi bunların)
    DT6 ancak cazip fiyat olursa tercih edilebilir++

Albani kardeş teşekkür ederim,
    Ben bir arkadaşımla beraber hep 2 tane pdp ZT60 almayı planlıyorduk ama fiyatı hiç düşmedi 10,000 civarı televizyonu alamadık.Şu an kullandığım 46GW30 plazma var evde 2,5 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum,ekranı biraz büyütelim bu seferde led-lcd olsun panasonic bunuda iyi yapmıştır dedik gözümüzü karartıp aldık,aslında plazmadan sona bu nasıl olacak bilemiyorum bugun gelecek,şöyle bir araştırdım türkiyeye gelmeyen WT serisinden sonra en iyisi bu gibi duruyordu,yorumun nedir bu seçim konusunda? fiyatı 5,500 tl

>tam tersi Dx serisi her zaman en iyisi olarak devam ediyor Wx ler değil!
    Wx lerde baclit çalışması yalnış!

>o fiyata o panel yalnış olmuş ve sana daha önce yazmıştım W9x varken ben o paneli almazdım! Pany LCD ler ok ama bu fiyatlara ok değil!!

>FEC değişkliği sanırım herifler 4A ya geçerlerse belkide tamamen biter ve bende DS yi uzatıp Techni ile yine kullanırım yazı beklemek lazım gibi

>Sen PDP ci olduğun için yine öyle devam etseydin diye düşündüm,alternatif olarak VX300 de alabilirdin!

++

Teşekkür ediyorum,
    albani kardeş değerlendirmeyi fiyatı hesaba katmadan yapsanız,tabiiki verilen para ile alınan değer önemli düşünün bu ürüne para vermedim genel manadan tercihim iyi olmuşmu?

• o zaman iyi oldu diyebilirsin tabiki,netice de kendi görüşün daha önemlidir,ben sadece W9x daha iyi tercih olacaktı diyorum bu durum da+
  • quote:

Doğru söylüyorsunuz smooth açık konumdayken görüntüde yapay bir akıcılık söz konusu oluyor,ama minimumda açık olabilir diyorsunuz, sony s1100 full hd bluray playerdan izliyorum, bahsettiğiniz ayarlar bunda yok malesef

Ben panelin ayarlarından bahsettim,ancak BD nin de menüsünden bazı ayarlar daha vardır oraya da bir bak istersen!

Smooth/IFC v.s gibi tüm ayarlar soap-opera efekti yapacaklardır veya bahsettiğin yapaylık v.s çünkü sanal-kare-ilavesi yapılıyor bu durumda!
    ancak "Sinemaya" gidersen en doğu FILM izlemeyi yapabilirsin bu paneller ile bu kadar oluyor!

900/1000 satır zaten işleyemiyor panel,hızlandırma ayarlarıyla da satır işleme çoğalsa da soap efekti de oluyor,sistem FILM 24fps için uygun değildir aslında
    benim bildiğim ve gördüğüm bir tek Tosh(çok az serisinde)soap-effect ve malum falsoları yapmıyor örneğin ActiveVision/FilmStabilization ayarlarından(her markada
    bunların isimleri farklıdır ama aynı haltı ediyorlar) örneğin benim panelde bu ayarlar OFF da bile olsa 650satır işliyor! dolayısıyla bu ayarların hiç birisini kullanmasam
    bile native FILM izlemede PDP ler kadar iyi hatta hız olarak onlardan da iyi bu da üzerindeki özel Tosh-Chipset+İşlemci(Zoran) ile başarılıyor

Şimdi sen belli bir süre BD org.1080p izledikten sonra panelin karakterini öğreneceksin daha sonra buna göre bazı ayarları da kafana göre yapacaksın+

Edit/ilave;günümüz TFT-LCD leri ile Motion ayarı OFF de iken native satır işleme 300/350 satırdır ve bu teknik olarak aslında kötü bir değerdir!
    benim yukarı da verdiğim Tosh panelimde(SV685) bu satır işleme OFF da 650 satırdır bunu belitmek istemiştim kısaca günümüz panellerinden iki kat daha fazla satır
    işleyebiliyor!günümüz panellerinde ise bu 300/350 dir ama ON yaparsanız 900/1080 olabiliyor ama native değil tabiki örneğin benim panel de bu 950 satırdır
    ama soap-opera efekti hemen hiç yapmıyor sayılır! ki 900-1080satır işleyen ve soap olmayan tek bir TFt-LCD de yoktur(SV685 hariç)

Onun için her zaman FILM izleme olayını şöyle sıralıyoruz prof.anlam da

1-Sinema
    2-PJ
    3-PDP
    4-TFT-LCD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 21 Şubat 2014; 15:17:28 >

çok teşekkür ederim,farklı ayarları deneyeceğim, tv normal modda duruyor , cinema ve tru cinema modlarının Kontrast ,renk sıcaklığı gibi değerleri dışında farklı etkileride varmıdır? görüntüyü işleme,kare hızı kontrolü veya görüntüye müdahele etkileri varmıdır

• İçerik;"FILM" 1080p/24fps için(örneğin sendeki durum gibi) BD ile de izleme olduğun da EVET "Movie"(ve Prof1/2 mode lar)

A-o içeriğe(24fps de) göre sistem işleme kabiliyeti değişmektedir!(işin bu kısmı önemlidir özellikle 24fps de!!!! diğer mode lar bu sebebten olmaz teknik olarak ama göz senin
    zevk senin,bu durumda hepsi de olur)

B-"Hollywood" film formatına(buna içerik de diyebilirsin çünkü herifler bam-başka teknikle çekiyorlar FILM leri ve bazı "out-door" çekimli "Diziler" de buna dahildir!)
    göre de o bahsettiğin tüm ayarlar oldukça doğru gelir!

Her üretici Default olarak Movie mode ları bu formata göre set ediyorlar

C-örneğin resim işleme/pull-down/cadence(ritm algılama ile NTSC/PAL deki aşağı ölçekleme değerleri)en optimum ayarlar bulunarak set edilir! diğer Mode larda
    bunlar ya çalışmaz ya da sistem olarak zaten olmaz!

Ancak bir de şöyle bir durum var,panele bağladığın BD den de o cihazın durumuna göre bazı ayarlar vardır,bunları da ayarlıyorsun+o cihazın bir de kendi performansı
    vardır 24fps için,örneğin burada bir çuvallama varsa panel buna bir şey yapamaz!

++

• quote:

o zaman iyi oldu diyebilirsin tabiki,netice de kendi görüşün daha önemlidir,ben sadece W9x daha iyi tercih olacaktı diyorum bu durum da+

tam numarası nedir albani sony 55 yada 60 inchin?
  • siz en iyisi panelin kendi ana başlığına bakın,sondan başa doğru tararsınız+

http://forum.donanimhaber.com/m_70072531/tm.htm

bahsettiğim seri(W9x) ise 40/46/5 lik ebatları vardır;bir de 4K lı olan X9x serisi de 55/65 ebatlıdır

buradan inceleyin,takılırsanız oradan bana sorabilirsiniz++
  • quote:

siz en iyisi panelin kendi ana başlığına bakın,sondan başa doğru tararsınız+

bahsettiğim seri(W9x) ise 40/46/5 lik ebatları vardır;bir de 4K lı olan X9x serisi de 55/65 ebatlıdır

Üstat pdp ciler için oled lere ne dersin?? Malum yakında pdp bulmak zorlaşacak ve 1,5 sene sonrası için 65 inch tv almam gerek... Sadece görüntü işi için konuşuyorum (fiyatları bir kenara koyarak) oledler pdp cileri tatmin eder mi??

• 55etw60 3730 tl fiyat ve kalite açısından önerir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: bayucuz

quote:

siz en iyisi panelin kendi ana başlığına bakın,sondan başa doğru tararsınız+

Üstat pdp ciler için oled lere ne dersin?? Malum yakında pdp bulmak zorlaşacak ve 1,5 sene sonrası için 65 inch tv almam gerek... Sadece görüntü işi için konuşuyorum (fiyatları bir kenara koyarak) oledler pdp cileri tatmin eder mi??

yaw kardeşim seninki doğmamış çocuğa don biçmek gibi oldu şimdi panel işinde 1,5 sene uzun zamandır! alacağın zaman bakarsın,"çeyiz" lik değildir paneller yaw

Oled ler iyi güzel de rakamları absürt! bir kaç nesil seri/model bazında) geçirmesi gerekiyor,ben bunları hep yazıyorum,balıklama atlamayın her gördüğünüz panele
    ayrıca ben Samy ve LGE nin değil de "caponların" da mallarını görmek isterim! şayet bu heriflerin bazıları da sahaya çıkarsa ne ala yoksa şahsen benim Kore li ile hiç işim olmaz
    ama böyle giderse de ortada capon-mapon kalmayacak!!

• @Ertuğrul bey selam

-Hocam bu başlıkta ben bulamadım bahsettiğin msg ları?? bunlar hem çok eski hem de TF de olmasın bu benim msg larım?
    çok fazla msg var ya sen bul ya da boşver ama TF den ararsan sanırım daha çabuk bulabilirsin,yaw nereden aklına geldi şimdi bunlar

-VX3x için geçen ltf la konuştuğumuz üzere,haber bekliyorum arkadaştan ama Stand işini unut bence! işin o kısmı bana biraz sakat geldi!
    sen bunlara takılma şimdi
    AVR+Speaker zaten sen de en iyileri olarak mevcut dolayısıyla izleme durumuna göre sana bir tek Display yeter,BD için tercih senin ama elindeki
    Oppo-95 bence hala yerini korur boşa masraf etme! senin elin BD almaz bugün için

-Display report kapandı ve msg larımız da uçtu,valla beni son zamanlar da en rahatsız eden şey de bu oldu,şimdi millete tek tek bir sürü anlatıyorum yaw
    ülen bari haber verseydiniz de biz de backup ederdik msg ların hepsini!
    yaw yazacak TR de adam gibi tek bir forum bile yok,varsa söyle oraya Transfer olalım?? DH tam illet,TF zaten bitmiş ülen koca memlekette aklı başında
    şu işi yapacağımız forum yok,ya da gelin AVF ye gidelim diyeceğim ama orada da İngilizce bilmek şart,Türkçe yazdırmıyorlar
    Sen de bilirsin şu Yunanlı George vardı eski Sony ci,ben ara da onunla,Yunanca bir şeyler yazışırdık muhabbet babın da aleni olarak,ama 1er hafta
    BAN yemiştik ısrarla İngilizce kullanmadığımız için!

-ZT6x için oradan takip et,ben bu heriflerin artık PDP lerini korkarak tavsiye ediyorum yaw! Buzz ve FAN sesi 6x da kötü!! bu iş UK de sorunsuz değişim v.s ile
    hallediliyor ama burada hele de bu şartlardna sonra biraz sakat veya hepten sakat,sinir olması da cabası,dolayısıyla hiç güvenmiyorum
    ama kendim için açık konuşmak gerekirse bunlar dert olmaz benim açımdan ama sizler için risk durumu beni aşar,bir şey diyemem,hem bir çuval para ver
    hemde risk al bir de sinir ol ve işini de şansa bırak yani 10 kağıt para verip de şans almak çok sakat yaw!

not;eMail attım diğer durum için

CAN++

• 
Sayfa: önceki 14021403140414051406
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.