Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______' (1406. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31.742
Cevap
178
Favori
1.750.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14041405140614071408
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Z/V için çok evvelce bir çok msg yazmıştım,bu arada en önemli farkın da kullanılan "filtering elements" lerin özellikle Z de,V/G den farklı olarak panelin aydınlık
    ortamlar da diğerlerine göre "yansıma" yı daha az yaparak,bu şekilde gündüz izlenmesinin daha iyi hale getirilmesidir,bunu da epeyi zaman evvel yazmıştım,SW den
    bu iki panelin de hiç fark yok,ayrıca panel-drive aynı! aynı olmayan sadece katman-filtreleme ki bunun da teknik olarak bir farkı yok,diğer yandan her üreticideki
    "Slogan tanımlar" Pany de de vardır! Ultimate/InfinityUltra gibi!!

Bunların olması için Modül tipinin öncelikle "farklı" olması gerekiyor ama böyle değil

Yabancı kullanıcı yorumların da en fazla şikayet FAN ve Buzzz sesidir Z ler de!! Retention yine aşılmış olmayıp eski serilere göre daha fazladır ama bunu ne üretici ne de
    bazı inceleme siteleri dile nedense hiç getirmiyor,NEDEN acaba!

Bu adamlar son 3 yıldır hiç bir şey yapmadılar,"destek" ile bu işi götürdüler ama artık yol bitti ve Dükkan kapandı! sürekli bir "Pio sendromu" ile mücadele ettiler kendi içlerinde
    ama Pio ya değil yaklaşmak,uzağından bile geçemiyorlar,birisi neredeyse sıfır sorun ile hala gidiyor diğeri sorunlar yumağı oldu yaw bu arada yine de resim kalitesi
    olarak orta da adam gibi bir başka üreticiler de olmayınca da doğal olarak Pany PDP ler de alemin Kralı oldular!

Ancak bu yine de kötü olduğunu v.s göstermez kaldıki yine de her şart da Pany PDP ler özellikle resim kalitesi olarak çok çok iyiler
    Z/V serisi de ok dir,PDP alacaklara zaten seçenek de olmayınca bir tek bunlar kalıyor,ANCAK SAmy PDP F85x de özellikle F/P olarak çok ciddi rakipdir ve son derece
    kabul edilebilir(Pany lere göre)fiyatlarıyla da bu sene Samy PDP satışın da zirve yaptı! bana hitap eden panel bu değil ama fiyat avantajı sebebiyle de çok satıyor bu
    panel,ben Z6 alırım,hele de tatlı rakama olursa çok güzel alırım,LCD bir daha almak istemiyorum çünkü(elimdekiler süper ama yarın nasılsa gidecek,adayım olarak Z6x lar
    dan başka seçenek şimdilik göremiyorum)

+++
    Sanırım zaten çok az ithal ettikleri Z6 ları,bu herifler stoklardan bitirip,mağazalara vermişlerdir;dolayısıyla yüksek fiyatdan da verdikleri için,bunlar bir süre yüksek gider
    ama satılamayınca ya zararına ya da epeyi makul rakamlara indireceklerdir! TR de bir kere PDP pazarı ciddi azaldı,aslında bu azalma 2009 da Pio dükkanı kapatınca başlamıştı
    ancak 2012 lere kadar Pio sıfırları fiyatı düşerek devam etmişti,dolayısıyla PDP almak isteyen ve ucuz olsun diyen zaten gidip LGE alıyor

Pany/TR de işi bilmeyince ortaya saçma işler çıkıyor,örneğin geçenler de çıkan çok az sayıdaki 65VX300 ler gibi(iki sene önce de bu panel çıkmıştı)heriflerin daha önce de bir
    Z1(2009 Model)macerası olmuştu! 2011/12 de ortaya çıkmıştı!

++
  • Yakından takip :)
  • çok yakından takip etme gözlerin bozulurayrıca Pany PDP Dükkanını kapattı,sorunları da miras kaldı ve iş şansa kaldı
  • arkadaslar bende 46st33e nin 2.elini buldum 1000tl ye.doğru dürüst hiç kullanılmamış bi tv.bu fiyata alınırmı.bi konu daha var.tv yi hergün görme şansım var.daha önceleri görüntüde bişi yoktu,bügün farkettim ki yakından bakınca karıncalanma var tv de..bu bi arızamı yoksa pikseller yermi değiştiriiyor
    ve ayrıca 1000tl ye(2. el) lg50ph670 imi alıyım,yoksa panasonik 46st33e yimi alıyım...ikiisininde 1 yıl garantileri var..ve ben bu tvyi PC monitorü olarak kullanıcam devamlı.bolca oyun oynucam,film izleycem.hdmı cıkışlı ekram kartım var pc m de.sizce bu tvlerden yeterli performansı alırmıyım.açıkcası LG markasını ben pek sevmiyorum ve ön yargılıyımdır bu markaya karsı.ama bi taraftanda biliiyorsunuzdurki panasonic türkiden çekilme kararı aldı.ileride pana tv bozulursa yedek parca bulmakta sorunlar yaşarmıyım acaba...artık kafayı yemek üzereyim :) değerli yorumlarınızı bekliyorum. beni bu dertten bi kurtarın artık :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaman741 -- 26 Şubat 2014; 12:16:58 >
  • destroyer333 kullanıcısına yanıt
    Bence stokların tükenmesi düşük ihtimal, çünkü şuanda Türkiye'de bu cihazlara ilgi yok denecek kadar az. Yoğun araştırmalar yapmayan kişiler, elektromarketlerde bu cihazların yanına bile yaklaşmıyor. Samsung-Lg-Sony öyle standlar kurmuş ki, arada bu cihazı görmek ve beğenmek imkansız gibi. Ancak bu cihazı incelemek üzere giderseniz farkedebiliyorsunuz.
    İstanbuldaki en yoğun Teknosalardan biri olan Cevahir teknosada aynısını yaşadım. Gittim dolanıp durdum ve zar zor buldum ZT60 ı. Öyle bir yere koymuşlarki cihazı farketmeniz mümkün değil. Sanki ıskartaya ayrılmış eski yıllardan kalmış eski model tv gibi bir köşeye atılmıştı. Panasonic satış sorumlusu ile biraz sohbet ettiğimizde henüz 1 adet bile satılmadığını öğrendim.
    Yani kısacası benim düşüncem Panasonic tvleri piyasadan toplatmazsa, stoklar satılarak kolay kolay bitmez gibi görünüyor. Benim acelem yok zaten evlilik önümüzdeki yıl ve kısmet diyelim kalırsa ve fiyatı iyi olursa alırız olmazsa bakarız başka çarelere
  • quote:

Orijinalden alıntı: F0rtress

Bence stokların tükenmesi düşük ihtimal, çünkü şuanda Türkiye'de bu cihazlara ilgi yok denecek kadar az. Yoğun araştırmalar yapmayan kişiler, elektromarketlerde bu cihazların yanına bile yaklaşmıyor. Samsung-Lg-Sony öyle standlar kurmuş ki, arada bu cihazı görmek ve beğenmek imkansız gibi. Ancak bu cihazı incelemek üzere giderseniz farkedebiliyorsunuz.
    İstanbuldaki en yoğun Teknosalardan biri olan Cevahir teknosada aynısını yaşadım. Gittim dolanıp durdum ve zar zor buldum ZT60 ı. Öyle bir yere koymuşlarki cihazı farketmeniz mümkün değil. Sanki ıskartaya ayrılmış eski yıllardan kalmış eski model tv gibi bir köşeye atılmıştı. Panasonic satış sorumlusu ile biraz sohbet ettiğimizde henüz 1 adet bile satılmadığını öğrendim.
    Yani kısacası benim düşüncem Panasonic tvleri piyasadan toplatmazsa, stoklar satılarak kolay kolay bitmez gibi görünüyor. Benim acelem yok zaten evlilik önümüzdeki yıl ve kısmet diyelim kalırsa ve fiyatı iyi olursa alırız olmazsa bakarız başka çarelere

Benzer bir yorumu Istinyepark Darty deki satıs sorumlusu da yapmıstı 'zt60 modele 12-13bin lira verebilecek musterileri biz zaten 15-16bin liralık 70"-75" ledlere ve UHD modellere yonlendiriyoruz' diyerek.
    Hatta bana da zt60 almaya niyetliysem, pek satılmadıgı icin ozel fiyat almak uzere merkezle gorusebilecegini soylemisti, 8-9bin liralara inmeden almam deyince.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ülen komediye bak be yaw

Böyle zihniyetler ile bu paneller zaten satılmaz ki,ben bu Pany/TR kadar beceriksiz firma görmedim 2009 Ocak-2014 Mart gibi olduk=yam 5 senede
    insan hiç mi bir şeyler öğrenemez! gerçi bu durum Pany/Japan içinde aynen söz konusudur!Dükkan kapanması,insanların PDP yi tercih etmemesi
    ile de zerre kadar alakası yoktur,bunu sadece işi bilmeyenler yıllardır söyler

yaw bu herifler "en iyisini" yapsalar bile bu kafayla satamayıp yine Dükkanı kapatırlar!

Pany PDP ler TR de bu arada bu kadar PDP yi bu memlekette sadece ve sadece "DH Forum" ve "TForum" sayesin de satabilmiştir,aynı şekil de bunlardan evvelki ve o zaman
    Distribütörlük zamanında TEKOFAKS firması da DH/TF ile bu kadar paneli satabildiler! bir tane de "gönüllü" buldular işi onlardan çok daha iyi bilen ve bugüne kadar geldiler
    yazdık-çizdik yeri geldi ilgililerine anlattık v.s ama hikaye yaptı bu adamlar bütün bunları

++

Siz Pany/TR yi örneğin arayın da şu paneli sorun bakalım ellerin de kalmışmı acaba "54Z1" veya 46Z1 de olabilir
    Veya 65VX300 ?? sorun bakalım ne diyeceklere sizlere ve 54Z1 varsa bana ulaşsın o soran gerisini o zaman görüşürüz

ülen hastayım şu KORE lilere,bir insan nasıl bu kadar uyanık olur ve işi di süper bilir
  • Plana tr un allah belasisini versin TV yi ufo elektronik e gönderdim dikey bantlanma diyorsunuz Sanirim yani o niyetle.18 gün sonra dun akşam eve getirmişler.hanim anlamaz tabi .isten 00;30 dönünce bi kontrol ettim ekranda çizikler var.sabah aradim ufo elek. Adam kabul etmedi tabi ben sorunsuz gönderdim dedi.ulan ben mi cizdim bunu .pana tr yi ara deyip yüzüme kapatti telefonu.aradim anlattim UFO yi aramislar tabi adam kabul etmemis.mahkemeye verin diyorlar bu kadar ahlaksizlik olamaz ya.bu arada servis formunda yok yani TV ninteslim alindigina ait evrak yok.ufo zaten bakmiyo ilceme bulmuş bi tamirci ona aldirtiyor TV ileri.aradim o kişiyi abi yarin getiririz dedi.gelin bakin diyorum yok.ne yapayim nereye gideyim bir yol gösterin allah rizasi için.

• @murat

Bursa ve UFO yu sürekli duyuyorum;şikayet ler için! bana son 6 ay da en fazla gelenler de nedense hep Bursa ve İlçeleri oldu
    sen yoksa Gemlik demi kişimisin? Gemlik de birisi vardı,bir ara çok aramıştı beni de!sonra ne oldu bilemiyorum

-Senin panelde Modül hatası varsa,onun için yapamayıp aynen geri sallamış bu salaklar! zira Modül hatasın da ya panel değişecektir(TV değişimi)
    ya da Modül değişimi yapılacaktır!
    Panelinin geri aynen gönderilmesi de bana Modül hatası gibi geliyor(Board/Buffer/Inventor v.s hataları olsaydı bunlar değişirdi!!)

Ama bu herifler çok "sallıyorlar" artık!

-Garanti devam ediyor değilmi???

Ancak yalnış anlamadıysam,senin panel tamir edildi de,ekran üzerinde onlardna dolayı fiziki çiziklermi oldu,yukarıda anlattığım ile bu farklıdır,senin panelde tam neler oldu??
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

@murat

Bursa ve UFO yu sürekli duyuyorum;şikayet ler için! bana son 6 ay da en fazla gelenler de nedense hep Bursa ve İlçeleri oldu
    sen yoksa Gemlik demi kişimisin? Gemlik de birisi vardı,bir ara çok aramıştı beni de!sonra ne oldu bilemiyorum

-Senin panelde Modül hatası varsa,onun için yapamayıp aynen geri sallamış bu salaklar! zira Modül hatasın da ya panel değişecektir(TV değişimi)
    ya da Modül değişimi yapılacaktır!
    Panelinin geri aynen gönderilmesi de bana Modül hatası gibi geliyor(Board/Buffer/Inventor v.s hataları olsaydı bunlar değişirdi!!)

Ama bu herifler çok "sallıyorlar" artık!

-Garanti devam ediyor değilmi???

Ancak yalnış anlamadıysam,senin panel tamir edildi de,ekran üzerinde onlardna dolayı fiziki çiziklermi oldu,yukarıda anlattığım ile bu farklıdır,senin panelde tam neler oldu??

Evet can abi benim gemlik ten murat ( panelin içinde toz olan ).Birak onlari yapmaya ekrani çizmişler bu kadar da olmaz abi.valla moralim çok bozuk.ben evde yokken getirmişler yoksa ben her yerine bakardim.simdi servis formunda yok ortada bizden herhangi bir evrak imzalayan yok.ben diyorum adamlara ben cihazi almadim ne yapacaksiniz bizde almadik deriz dedi iyi de bende teslim ettiğine dair belge var dedim.panasonicte bunlari aramis adamlar bizde oldu dermi demez.ya diyom bi gelip bakin.siz fotograflayip bize gönderin bakalim diyorlar ya abi nolur bi yol gösterin.tüketici mahkemesine nazil hangi belgeyle giderim allah rizasi için bi yol gösterin.

• Murat kardeşim,bunu hemen hepsi yapıyor! benzer sorun bende de oldu,geçen sene HDMI port yandı,panel İstanbula gitti,tamir edildi geri geldi ama çerçevede
    bir dolu çizik ile!ekranda çizik yok ama çerçevede var+herifler bu panelin çok özel ve değişik güzel bir kumandası var,göbekten halkalı gibi yukarı-aşağıya
    kayan kademeli olarak,ama herifler her ne yaptılarsa,o halkanın kertiklerini bozmuşlar ve halka boşta duruyor bende bantladım hareket etmesin diye
    Bunları bildiğim için paneli aslında İst.Merkeze göndermek istemedim ve MB yi bana gönderin bu benim işim değiştiririm dedim ama olmaz dediler!
    Şimdi 1 tane HDMI port yine yanık ama paneli artık göndermiyorum,diğer 3 port bana yeter diyerek,bu sefer gitse kimbilir başına ne gelecek!

Bu işler için normalde yumuşak bez bir eldiveni vardır onu kullanmak gerekiyor ama herifler bunları bilmiyorki!!temiz giden panel leş gibi geri geliyor

++
    Senin olayına gelirsem sanırım sorun halledildi değilmi?? valla sen buna bile şükret dostum toz olayı ya da her ne sorun ise?

Çizik olayına gelirsem,bahsettiğin çizik öndeki koruyucu katman da oldu değilmi??
    Bu durum da paneli açıp da normal görüntü izlerken o çizik kesinlikle görülmez!! kafan rahat olsun(çok derin değilse ve sanırım seninki de böyle)
    Ancak panel "kapalıyken" bu tür fiziksel çizikler çıplak gözle görülürler! bence bir şey yapmazlar hiç boşuna uğraşma,can sıkıntısı olur senin için
    daha olmadı beni ara telefonla+
  • Arkadasla merhaba bu panasonic model tv nasildir.. ps4 ve digiiturk hd de kullanacagim odanda

Tx-l32em6e

• albani kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevap için.
    Sizin v yerine z almak istemenizin sebebi aydınlık ortam performansı mı yani sadece?
    Sormamın sebebi daha önce hep zt'nin az da olsa vt'ye oranla görüntü performansı daha iyi olduğunu düşünüyordum fakat sonra durumun bu olmadığını öğrendikten sonra vt'de karar kıldım dediğim aydınlık ortam performansına ihtiyacım olmadığından.

Birde hep merak ettiğim; panellerdeki sorunlara bakmaksızın sadece resim kalitesi açısından pany, zt60 ile kuro'nun pdp emenliğine son verdi mi sizce sonunda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi destroyer333 -- 26 Şubat 2014; 22:52:37 >
  • albani hocam selamlar. birkac sorum olacakty. elimde iki pana plazma var biri 46gw30 diyeri 65st50 . genelde tv yayynlary ve mac icin kullanyyorum tv leri. 65st50 ye d smart hd ba?ly. filimlerde de prof olmadygym için ince ayarlar felan ugrasmyyorum beni tatmin ediyor normal ayarlary lakin normal bi kullanymda ifc pnr degterlerine nasyl ayarlamamamy tavsiye edersin. ayny sekilde maç izlerken ayarlary ne yapmalyyym? ?imdiden te?ekkür ederim.
  • albani kullanıcısına yanıt
    Yani işimiz Allah'a kaldı. Dua edelim televizyonumuzda bir arıza meydana gelmesin. Yoksa argo tabirle servisler bizi öpecektir. Televizyonu alalı hemen hemen 3 oldu çok şükür nazar değmesin bir problem yaşamıyorum. Yada varsa da ben anlamıyorum

Eskiden televizyonları alırdık bozulma falan korkusu olmazdı, bırakın korkuyu CRT tvler düşer kalkar taş gibi kalır ve çalışmaya devam ederdi.
  • Merhabalar arkadaşlar.çok acil olarak birşey sormak istiyorumda.Bu panasonic'in 46ST30e modeli nasıldır acaba?? Almaya değer bir tv midir??Teknosada 1400 küsür TL fiyata gördüm de.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Arkadaşlar 50STW60 için ideal görüntü ayarlarını paylaşırmısınız?Dinamik mod çok parlak geliyor normal mod ise çok karanlık.

Günlük izleme, film, oyun ve maç için en ideal görüntü ayarları nedir?
  • gerçek sinema modu karanlıkta harikadır. gündüz ise sinema veya çok aydınlıksa normal modu kullanabilirsiniz. bunlar işinizi görmüyorsa ince ayar yapınız.
  • Hocam işte ben ince ayarları bilmiyorum bunları anlatabilirmisiniz.
  • Merhaba arkadaşlar,

Vatan'dan Panasonic TX L39EM6 Led TV aldım.Evdeki eski Uydu alıcıya scart ile bağladım.Ekranın ortalarında sorun yok fakat sağ ve sol kısımlarında hareketli görüntülerin genişliyor.

Yardım edebilirseniz sevnirim
  • 
Sayfa: önceki 14041405140614071408
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.