Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Apple iPhone XR [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Lithaunans, cmshn, marcoreuss Daha Az
3 Kayıtlı Üye, 2 Mobil Kullanıcı  ( 2 Mobil Cihaz  )
180
Cevap
18
Favori
7.471
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Apple - iPhone - iPad >> Diğer >> Apple iPhone XR [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      7470 Mesaj
      14 Ocak 2019 00:53:07 Konu Sahibi
      iPhone XR

XR Hands-On

DonanımHaber Canlı Yayını

Amerika satış fiyatları

Diğer modeller ile karşılaştırmak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgiler için buraya tıklayarak üretici web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

|
      |

ASUS Z97 PRO Gamer | i7 4790K 4.6 Ghz | G-Skill Ripjaws 4x4 16 GB 1866 MHz DDR3 Quad Kit | Zotac GTX 970 AMP! Extreme Edition 4 GB - LG M2762D 27" FHD | Corsair Force GT SSD | Sandisk Extreme SSD | WD Caviar Black 1 TB | Cooler Master CM 693 MidT ATX | Seidon 120V CPU Liquid Cooler | High Power Astro Lite 750W | Logitech Z5500 THX - Creative X-FI Surround 5.1 Pro

Lenovo ThinkPad T430 ~ Intel 180 GB SSD

Cevizin kabuğunu kıramayan, cevizi sadece kabuk zanneder...

• Yarbay
      2910 Mesaj
      14 Ocak 2019 01:39:01
      hayırlı olsun
      |
      |

imza mimza yok!
    • Binbaşı
      1393 Mesaj
      14 Ocak 2019 02:41:52
      Şu ürünü aldım.Tavsiye ederim.
      hatta hb da yer alan ilk yorum bana ait :)https://www.hepsiburada.com/spigen-apple-iphone-xr-kilif-ultra-hybrid-360-koruma-black-cam-ekran-koruyuculu-064cs24887-p-HBV00000EN82V?magaza=Hepsiburada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umityasar -- 14 Ocak 2019; 2:43:7 >
      |
      |

• Yarbay
      2300 Mesaj
      14 Ocak 2019 08:55:00
      konunun ayrılması isabetli olmuş

her ne kadar s modelleri ile donanımlar ve yazılımlar ufak farkları ile aynı olmasına rağmen

aslında farklı bir cihaz

ben zamanında c serisini de çok sevmiştim değişik zamanlarda birçok rengini kullandım

evde şu anda 1 tane var eşim kullanıyor

bi aksilik olmazsa bugün bende alacağım bir tane

haihazırda x kullanıyorum aslında max istiyorum ekranın büyük olması sebebiyle ama fiyatları çok yüksek

o yüzden xr ile idare etmek durumundayım

sorun ve görüşleri paylaşmaya devam edeceğim

konu hayırlı olsun
      |
      |

• Yüzbaşı
      848 Mesaj
      14 Ocak 2019 09:11:26
      iyi olmuş konunun ayrılması buradan devam ederiz artık..
      |
      |

• Binbaşı
      1446 Mesaj
      14 Ocak 2019 10:41:26
      Güzel olmuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

İmzam kural dışıymış || Uymam gereken imza kurallarını da okumadım.
    • Yüzbaşı
      538 Mesaj
      14 Ocak 2019 11:22:37
      “Premium” telefon kullananlardan ayrılmak isabetli olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Binbaşı
      1237 Mesaj
      14 Ocak 2019 11:32:10
      Merhaba,

Ben de bugun siparis verdim. Cok eskiden 3gs kullanmistim. Asiri premium oldugu icin androide gecmistim :) XR ile geri dondum. Boyut olarak digerlerinden ideal oldugunu dusunuyorum. Ustelik premium olmamasi da tam benlik

|
      |

• Yarbay
      4950 Mesaj
      14 Ocak 2019 17:03:15
      xs ın fıyatının düşeceği yok baenımde 6000tl bütçem var..sanırım bunu alacagım...
      |
      |

• Yarbay
      12821 Mesaj
      14 Ocak 2019 17:42:20
      Trollerden kurtulmak babında iyi olmuş.

|
      |

• Çavuş
      93 Mesaj
      14 Ocak 2019 21:55:37
      Öncelikle konunun ayrılması herkese hayırlı olsun.. Ben eşime xr kendime ise -muhtemelen 2020 yılında- xs alacağım için iki konuyu da takip etmek durumundayım..
      |
      |

2017 F20,1.18i,LCI 2, Estoril
    • Çavuş
      93 Mesaj
      14 Ocak 2019 22:05:59
      Kafamı epeydir tırmalayan bir sorum var arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim.. Biraz önce de bahsettiğim gibi yakın zamanda eşime bir tane XR alacağım, 64 gb.olanından.

Bizler aldığımız telefonları ortalama 5 sene kullanıyoruz, benim korkum şu: yazılım dünyası aşırı geliştiğinden artık tüm yazılımlar, güncellemeleri filan eskisi gibi 3 er 5 er megabayt değil, 50 60 mb. lar çerçevesinde oluyor... Durmadan da güncelleme yapıyorlar malum..Hadi diyelim fotoları ve videoları düzenli olarak telefondan alıp pc ye attık da acaba şu güncellemeler filan kısa zamanda telefonlrımızın 64 gb. lık hafızasını tehdit eder hale gelir mi, gelmez mi? Bu konuda yardımcı olursanız fikirlerinizi esirgemezseniz çok sevinirim..

2017 F20,1.18i,LCI 2, Estoril
    • Binbaşı
      1237 Mesaj
      14 Ocak 2019 22:11:49
      Medya depolamayacaksaniz sistem guncellemeleri icin 64 gbin sorun teskil etmesine imkan yok.

|
      |

• Binbaşı
      1446 Mesaj
      14 Ocak 2019 22:34:41
      quote:

Orijinalden alıntı: Archi33tect Kafamı epeydir tırmalayan bir sorum var arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim.. Biraz önce de bahsettiğim gibi yakın zamanda eşime bir tane XR alacağım, 64 gb.olanından.

Bizler aldığımız telefonları ortalama 5 sene kullanıyoruz, benim korkum şu: yazılım dünyası aşırı geliştiğinden artık tüm yazılımlar, güncellemeleri filan eskisi gibi 3 er 5 er megabayt değil, 50 60 mb. lar çerçevesinde oluyor... Durmadan da güncelleme yapıyorlar malum..Hadi diyelim fotoları ve videoları düzenli olarak telefondan alıp pc ye attık da acaba şu güncellemeler filan kısa zamanda telefonlrımızın 64 gb. lık hafızasını tehdit eder hale gelir mi, gelmez mi? Bu konuda yardımcı olursanız fikirlerinizi esirgemezseniz çok sevinirim..
      Hocam 64GB yeter de artar bile.

|
      |

İmzam kural dışıymış || Uymam gereken imza kurallarını da okumadım.

• Teğmen
      177 Mesaj
      15 Ocak 2019 02:09:24
      Herkese merhaba,

Eşime xr almayı düşünüyorum. Fakat aklıma takılan mesela bu cihaz sanki ara cihaz gibi oldu o sebeple 2-3 sene sonra yazılım güncelleme desteği kesilir mi acaba?

Bir ara C çıkmıştı heralde oda ara ürün gibiydi onda durumlar nasıl bilen var mı?

• Yüzbaşı
      837 Mesaj
      15 Ocak 2019 07:09:28

Xs ve max ne zaman kesilirse o zaman kesilir. Çünkü aynı işlemci var üç modelde de...5c ile durum tamamen farklı. 5c o zaman birlikte çıktığı 5s ile sadece ekran büyüklüğü aynıydı. İşlemcisi 5’in bile gerisindeydi frekans hızı olarak. Malzemesi 5’in gerisindeydi vs. Xr’da durum farklı. Malzeme plastik değil aliminyum ve cam. Face id var ana kamera xs ve max ile aynı. İşlemci xs ve max ile aynı. Yani ara model değil aslında ucuz model de değil. Normal devam modeli. Xs ve max pahalı ve premium modeller. Ancak güncelleme desteğini kesinlikle onlarla birlikte alacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FthK. -- 15 Ocak 2019; 7:13:49 >
      |
      |
      KALJOJO kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      2300 Mesaj
      15 Ocak 2019 10:20:14

hafıza konusunda sıkıntı çekmeyeceğinizi düşünüyorum

ben ios kullanmaya 16gb ile başladım sonra 32 şimdi ise 64gb(xr)

hemen hemen 5 yıldır aynı yedekleme ile devam ediyorum film rulomda 6 bin civarı foto var iş sebebi ile saklayıp sürekli kullanmam gerektiği için çoğundan vazegeçemiyorum

uygulama derseniz oyun harici birçok uygulama yüklü ama hala hafızanın hemen hemen yarısı duruyor

eşime de xr aldım ama onunki uygun fiyatlı denk geldiği için 128gb daha önceki cihazı X 64 gb idi onun film rulosunda da 6-7 bin foto mevcut ki bayanlar her fırsatta foto çekiyor ve fotoların hepsi yüksek çözünürlükte çekildi X kullanırkende hafıza yönünden sıkıntı çekmedi

hafızayı dolduran en büyük etken uzun 4k videolar
      |
      |
      Archi33tect kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2300 Mesaj
      15 Ocak 2019 10:33:18

xr ara cihaz felan değil

konfigurasyon olarak xs den bir farkı yok max den ise ram yönünden farklılık gösteriyor

kameranın tek olması handikap oluşturmuyor aynı yeteneğe sahip diğerleri ile

sadece cansız cisimlerin portresini çekmiyor ki oda yazılım ile hallolacak bence

bende eşimde x den geçtik xr a

x deki amoled ekran diğer tüm amoled ekranlar gibi gözü bir miktar yoruyor

benim kişisel görüşüm xr ın ekranı x e göre daha canlı duruyor

farklı zamanlarda geçiş yaptık dolayısı ile x ve xr ı karşılaştırma imkanım oldu

her iki cihazı yan yana en parlak ışıkta xr ın beyazları daha beyaz görünüyor x de hafif kremsi bir durum var

xr ın x ve xs den geri kaldığı 1 2 şey var bana göre biri yukarıda yazdığım portre olayı diğeri 3d touch olmaması

ben yoğun kullanıyordum eksik geliyordu ama şimdi yazılım ile destek geldi bazı durumlarda kullanılıyor

birde malum x biraz daha kibar bir cihaz daha ince ele daha güzel oturuyor ama ona karşın xr ın ekranı haliyle büyük ve kullanışlı

yazılım desteğine gelirsek en az 4-5 sene sıkıntı çıkacağını sanmıyorum

konfigürasyon olarak çok güçlü bir cihaz kardeşleri xs ve xs max gibi

gönül tabi ki xs max istiyor ama fiyatının çok yüksek olması engelliyor

keşke yurtdışındaki gibi fazla fiyat farkı olmasaydı da xs max alabilseydik
      |
      |
      KALJOJO kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2120 Mesaj
      15 Ocak 2019 15:28:16
      1 aydır siyah 64 lük xr kullanıyorum. varsa kılıf tavsiyelerinizi alırım :)

• Yarbay
      2300 Mesaj
      16 Ocak 2019 08:46:01

artık piyasaya değişik tipte kılıflar girmeye başladı

markalı kılıflar zaten bulunuyor spigen vs

ama ben kılıfa yüksek meblağlar verilmesi taraftarı değilim

10-20 liraya alınabilinen kılıflar varken 100 lira civarında vermek çok mantıklı gelmiyor

neticede kullanılan malzeme birbirine çok yakın

yarın istanbul seyahatim olacak herzamanki uğrak yerlerimden biri olan doğubank-sirkeci-tahtakalede bakacağım kılıf çeşitlerine

şu an eşimde şeffaf bende siyah kılıf var en kötü kendime de şeffaf bakacağım

veya çok kalın göstermeyen farklı kılıflara bakacağım

aslında aliexpress gibi sitelerden de almak mümkün ama gelme süreleri yüzünden almıyorum

biraz tezcanlıyım 20-25 günde gelince hevesim kaçıyor
      |
      |
      av.ak kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hızlı Cevap

Reklamlar
web tasarım,web design
son dakika
nice türkiye
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.