Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______' (1407. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
31.743
Cevap
178
Favori
1.750.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14051406140714081409
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşım,

panasonic de st serisi en alt modelin bir üstüdür (o serinin adı aklıma gelmedi şu anda ama gw olabilir.) Dediğim gibi ürün alt segment bir ürün pana plazmalar içinde fakat diğer bir çok led ve lcd televizyonda çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. samy ve lg için özellikle bu söyledğim geçerlidir. Film izleyeceksen bilgisayar bağlayıp oyun oynayacaksan ihtiyaçlarını karşılar diye düşünüyorum. Tabi bunlar zevk meselesi ve tv'den ne beklediğin ile alakalaı konulardır.

Fakat ürün % 100 teşhir ürünüdür. Aletin çalışma saatine bakmanı öneririm. Forumda nasıl yapılacağı ile ilgli daha önce bilgiler paylaşıldı. Çalışma saati makul seviyelerde ise alınablir. Tabi satın almadan önce mağazadan karanlık bir oda talep et ve aşağıda vermiş olduğum linkten indirdiğin dosyayı yanına alacağın usb bellek içine at ve televizyona bak ve izle ölü pixel varmı yok mu kontrol et. Ekran üzerinde çizikler varmı bunlarada bak. Ekranda çizikler olabilir. Bu çizikler kılcal ise yani görülmesi zor olan derin olmayan çizikler ise ve çok da fazla değilse kafana takma. Kasada var ise bunları hiç kafana takma

Bu söylediklerimi yapmadan önce pazarlık yapki sonra beğendiğini anlayıp fiyatı düşmezler. sıfır olsa 1400 süper fiyat diyeceğimde yukarıda yazdğım gibi % 100 teşhir ürünüdür. Bu sebeple sıkı pazarlık yap. Kanımca 1200 TL gibi bir rakama alabilirsin.

• Çok saol.Bende tahminen teşhir üründür diyorum fakat etikette filan teşhir üründür yazmıyordu.Sadece seri sonu ürün diye belirtmişler.Zaten outlet mağazası teknosanın baktığım yer.Eğer sıfırsa hiç düşünme diyorsun yani.Tv çok hoşuma gitti açıkçası.Zaten pc filan bağlamayacağım...

Aklımda aslında lg 50ph670s vardı.Fakat Pana olunca aklima girdi işte.

''Sizlere sorduğum tv teşhir ürünmüş gerçekten ayrıca pana'nın TR'den çekilmesi vs.servis işleri muamması ve eski model de olunca vazgeçtim ve LG 50ph670s'i aldım.Teşekkür ederim yinede bilgilendirmeniz için saolun..''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi green82 -- 1 Mart 2014; 16:26:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • green82 kullanıcısına yanıt
    2011 yılı tv si
    365 x 2 x günde 10 saat çalışmış bu makine dersek
    alınacak pek bi tarafı kalmamış demektir kanımca..

bu arada media desteği zayıf
    bazı film formatlarını okumuyor
    alınırsa bile yanında bluray dvd vs. gibi okuyucu sart
  • hbasaran82 kullanıcısına yanıt
    Panaların genelinde formatlar ile ilgli sıkıntı vardır. Media formatlarında sıkıntı yaşamamk için samy ve lg bakacak o zaman. Bu media player değil ayrıca tv bunu da unutmamak lazım. Tek konuda sana hak veriyorum sürekli çalıştığını düşünürsek almamak lazım.
    Doğru dediğiniz teşhir ürünse zaten almayacağım tv yi.Dediğim gibi teşhir yazmiyordu seri sonu ürün yazdığından,bir ihtimal belki sıfır ürün de kalmış olabilir diyorum kendi kendime.Çünkü mağaza Outlet mağazası teknosanın.Neyse yarın ilk iş gidip tekrar bu sefer soracağım teşhir ürünmü yoksa ellerinde kutulu kullanılmamış ürün varmı soracağım bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: destroyer333

Teşekkürler cevap için.
    Sizin v yerine z almak istemenizin sebebi aydınlık ortam performansı mı yani sadece?
    Sormamın sebebi daha önce hep zt'nin az da olsa vt'ye oranla görüntü performansı daha iyi olduğunu düşünüyordum fakat sonra durumun bu olmadığını öğrendikten sonra vt'de karar kıldım dediğim aydınlık ortam performansına ihtiyacım olmadığından.

Birde hep merak ettiğim; panellerdeki sorunlara bakmaksızın sadece resim kalitesi açısından pany, zt60 ile kuro'nun pdp emenliğine son verdi mi sizce sonunda?

Evet hem o var(ancak o benim için değil tabiki,gündüz Hanım paneli izliyor,ortamı karart,perdeleri kapat filan diyemem ben ona yaw) ülen bu ne biçim TV der o zaman!

Ben PDP paneli olması gereken izleme biçimi itibarıyla zifiri karanlık da Yarasa gibi izlemem gerekiyor PDP nin tadı o zaman çıkar,işte bu sebeblerden dolayı Z6x ok dir

Kardeş Pio ile rekabet etmek kim Pany kim yaw,geç onları sen,bunlar züğürt teselisi ve özellikle Pio Dükkan kapattıktan sonra USA da forumlarda üretilen sonra da Satıcılar
    arasında bazı resimleri de manüple ederek,salladıkları panel efsaneleridir!! bunu bilen yutmaz ama bilmeyen de aynen yutar!

Bu uyanıklar akıllarınca daha çok mal satmak için(bahsettiğim durum aslında sadece USA pazarı içindir)Pio yu bir şekilde kötülemek ki bunu da normal de yapamadıkları
    için oradan buradan arkadan dolanarak v.s bir şekilde Pany yi öne çıkarmak babında hazırlanmış senaryolardır!

Sebebi ise USA da hala çok ciddi büyük bir PDP potansiyel müşteri kesimi vardır,herifler Pio dan sonra neyi alırızın şaşkınlığı içindeler,diğer uyanık Pany ise mal satmanın
    derdinde 2010 dan tibaren bir sürü filim çevirdi ama korkunun ecele faydası olmadığı için kendisi de Dükkan kapattı sonun da!

1-Pio HW/SW olarak en iyisidir,HW olarak Pany ciddi geride ama Pio zirvededir! etrafa bakarsanız en sorunsuz ve en kaliteli panellerin Pio olduğunu hala görürsünüz!

2-Resim kalitesi değerleri olarak Z/V ler Pio ya epeyi yaklaştı ama geçmesi söz konusu bile değildir!

3-"Sorunlar" olarak olaya bakarsanız ,bence hiç bakmayın manzara ortada!
    Yani bir panel aldınız ve işi "şansa" mı birakacaksınız hemde bir çuval para verip,ama Pio alanların hiç bir zaman böyle sıkıntısı olmadı,NEDEN!

FAN sesi epeyi bir problem 6x larda,yabancı forumları iyi takip edin ltf
    Buzz sesi de bu sene daha kötü!

HW kalitesini zaten geçtim,Pio ile ne uzaktan ne yakından alakası yok ki Pany nin durumunuda herhelde en iyi ben biliyorum,bir dünya insan arıyor
    neredeyse tamamı Pany ci,son 3 senedir beni Pio için arayan oldumu diye düşünüyorum yaw yani tek tük oldu ama diğerleriyle oranlarsam sıfır sorun Pio lar!

Bir de Pany de şunu gözlemledim ve bunu da zaman zaman belirttim 1x serisinden başlayarak HW ve diğer sorunlar olarak her sene üstüne koyarak geldi!
    İyi de Pio da hiç bir zaman böyle olmadı!

Hadi 1x leri yinede çok iyi saydım hatta 2x lerde oldukça iyi desem bile 3x/5x ciddi dökülme! 6x larda malum skıntıları çıktı v.s v.s

Pany nin Pio yu geçmesi diye bir şey zaten olamazdı,olayı bir "bütün" olarak değerlendirmek gerekiyor!

++

5/6 lar zaten resim kalitesi olarak hatta daha öncekiler de dahil hep iyiydi! PDP zaten iyidir,hele de gözleriniz alışıksa hepten iyidir!
    Olayı "FILM" için değerlendirirseniz yine çok çok iyi v.s yani bardağın dolu tarafına bakmanız gerekiyor dolayısıyla Pany PDP ler
    bu durumda gayet iyi paneller ama sorunlar kısmı ayrı bir alem!

++

Pio da Bardak full doludur,ayrıca işiniz şansa hiç kalmaz!
    "Diğerlerin" de bardak yarısı doludur,artık buna göre değerlendireceksiniz ve en önemlisi işiniz şansla da ciddi ilişkilidir!

CAN++

• albani kullanıcısına yanıt
    Detaylı cevabınız için teşekkür ederim Can hocam.
    Cnet'in vt/zt ve kuro'yu yanyana inceleyerek yazdıkları inceleme yazılarını okuduktan sonra resim kalitesi olarak pany'nin sonunda pio'yu geçtiğini düşünmüştüm ama göz zevki kişiden kişiye göre değiştiğinden kesin bir cevabı yok bunun sanırım.
    Bende eski bir pioneer kullanıcısıyım. Modeli pdp-436PE yanlış hatırlamıyorsam fakat hem 42"'nin artık küçük gelmesinden hemde siyah seviyesinin eskiye oranla biraz bozulmasından (siyahlarda hafif grileşme) dolayı değiştirmeye karar vermiştim.
    Bu arada bu modeli duymuşmuydunuz? Performansı hakkında bir fikriniz var mı?
  • Hem size hem de genele bu "ticari" olayı çok yazmıştım,bunu yiyenler var ama işi bilenler böyle ticariye giren işleri hiç yemezler!

Ayrıca birisi "2008" de bulunan(Kuro Engine 2.Gen. ve uygulaması da 2009 olan)Kuro Engine ama sizin bahsettiğiniz 2013 de bulunan sistem!!!

İyi de panel işin de 4 yıl inanılmaz uzun bir süreçdir! şimdi kalkıp da 2008/2009 Pio yu 2013 panelle mukayese etmek bir kere doğru olmaz,çünkü birisi
    kıçını yırtarak anca bu kadarını üretti ve bir dolu da sorunla,iyide diğeri yani Pio 2009 da dükkanı kapattı ama heriflerin malı hala en iyisi!
    Ya da Dükkan kapanmasaydı ne olacaktı o zaman?? işte bu soruyu sorsun millet kendine,kalkıp sürekli Pio şöyleymiş böyleymiş ve modası geçmiş iyide
    son model Pany onu hala geçemiyor yaw,herifler 4 senedir bir şey geliştirmemiş,burada bir kere eşitzilik var! ve tüm bunlara kaşrın hala G9 lar zirvede!

Ben şunuda hep yazıyorum,birisi sorunlar yumağı ve bunları çözemiyor diğeri neredyese sıfır sorun,bu size kalite anlamında bir şey ifade etmiyormu acaba?

VE Pio 2009 "FUGA Engine" dı geliştirdi hatta USA dan Patentini de aldı! bu Fuga onların ifadesiyle(ben bunca senedir bu işte olarak dürüstlük anlamında bir tek
    Pio yu tanırım!!)Kuro dan %20 daha iyi demişlerdir! ve bu ifade de aynen doğrudur

İyide bugün Pio üretime devam etseydi ve zaten Fuga Engine kullanılacaktı 2010 den itibaren ve örneğin 2013/2014 lere geldiğimiz zaman bu herifler bir Engine
    daha bulacaklardı,iyide siz Fuga yı düşünseniz daha yenilerini bıraksanız bile o zaman Pio nerede olurdu acaba?

yaw bu herifler panel işinde ne nedir herkese ders verdiler,malları da ortada,bugün hala G9 satılıyor,G8 bile satılıyorsa varın gerisini siz nalayın gari
    herifler en iyisinin en iyisi gerisini hepsini toplayın koyun çuvala sallayın denize ortalık çakal üreticiler doldu yaw!! hem de bir çuval
    paraya satıyorlar bunları

++
    Geleyim senin paneline,Kura dan önceki iki nesil evvel olan paneldir ve TR de epeyi de fazla kullanıcısı vardır ve hala kullanılıyor bu meretler çok uzun ömürlüdür
    hatta G8/9 lardan "HW kalitesi" olarak da biraz daha iyidir! ben ilk günden beri Pio ların içindeyim,neyin ne olduğunu hem Pany hem de Pio olarak iyi bilirim!

2005/2006 larda zaten siyahlar orta/normal v.s iyi idi ama o zaman da en iyisi Pio lardı,senin o panel gnümüz çoğu panelinden hala çok daha iyi ve doğru resim üretir
    hele de sıkı bir Receiver bağlarsan çok güzel gider
    SD ler de ona bizim efsane "Humi 5400" bağlayacaksın tadından yenmeyecek yaw

Çok kişiye zamanın da 436 ve daha sonrada 437 aldırmıştım

• quote:

Orijinalden alıntı: cermen_555

albani hocam selamlar. birkac sorum olacakty. elimde iki pana plazma var biri 46gw30 diyeri 65st50 . genelde tv yayynlary ve mac icin kullanyyorum tv leri. 65st50 ye d smart hd ba?ly. filimlerde de prof olmadygym için ince ayarlar felan ugrasmyyorum beni tatmin ediyor normal ayarlary lakin normal bi kullanymda ifc pnr degterlerine nasyl ayarlamamamy tavsiye edersin. ayny sekilde maç izlerken ayarlary ne yapmalyyym? ?imdiden te?ekkür ederim.

anlayan bilen kullanan bu modelleri yardımcı olursa sevinirim tesekkurler.
  • Panasonic VT60 ST60 ZT60 SERİLERİNİN fan sesine kesin çözüm
    çift taraflı bantla bir huni ile denedim sonuç super fan sesi yok
    ısınma ve benzeri sorun yok
  • albani kullanıcısına yanıt
    Benim kendime sürekli sorduğum bir soru bu zaten. Adamların 2008/2009'da ürettiği panelin üzerinden 5 sene geçti ve bu teknoloji için çok uzun bir süre dediğiniz gibi. O panel ile 2013'de çıkan panelin karşılaştırması adil olmamalı diye düşünüyorum ama hala referans kabul edilen en iyi panel aynı zamanda.
    Bu günümüz üreticileri için utanç verici bir durum mu yoksa pio'nun elemanlarının dehası mı karar veremiyorum.
    2008'de ilk çıktığında fiyatlar ne kadardı bilmiyorum ama tahminim zt serisinden fazlaydı ki muhtemelen pio'nun hala geçilememesinin en büyük sebebi bu. Maliyetten kısmayıp yapabildikleri en iyi paneli yapmış adamlar fakat pany ve diğer üreticiler maliyeti düşürürken kalitedende ödün veriyorlar ve sonuç, üzerinden 5 sene geçmesine rağmen hala 2008'de çıkan panel ile yarışamıyorlar.

436PE ile vt50'yi ilk yanyana karşılaştırdığımda sd görüntü kullanmıştım ve vt50'den beklentilerimin yüksek olmasından dolayı büyük hayal kırıklığı yaşamıştım. 436PE'nin sd görüntüler vt'nin yanında hd kalıyordu resmen. Fakat hd görüntülerde vt biraz daha üstündü. Her ne kadar bazı renkler pio'da doğal/olması gerekene daha yakın olsada siyah seviyeleri karşılaştırdığımda pio'nun bozulmuş siyah seviyesi karşısında vt parlamıştı adeta.
    Benim işim tamamen filmlerle zaten dolayısıyla siyah seviyesinin iyi olmasına hayli önem veriyorum, zaten standart görüntü,receiver ile pek işim olmuyor, dolayısıyla 436PE out vt50 in olmuştu.

Pio'ya baya para kazandırmışınız anlaşılan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi destroyer333 -- 1 Mart 2014; 14:05:41 >

• Kardeş senin panel 2006 model yaw,el-insaf biz şu anda 2014 deyiz,hadi 6x lar da varsın olsun 2013 iyi de 2006 nere,2013 nere

senin panel 1024x768 diğeri FHD!! SD de zaten Pio hepsine basar ama HD ler de elbette 1080 de bir fark olacak,kaldıki senin panel
    2008 G8 olsaydı HD lerde(FHD olmadıı halde)resim kalitesi herkesten iyidir

Evet bu herifler kafayı acaip çalıştırdılar ve panellerin "Engine" işinde bunlardan iyisi yoktur! bir diğer en önemli eleman olan Modül de ise herifler
    NEC kulladılar ve bu herifler de bu PDP Modül işin de en iyisiler daha sonra da zaten NEC Corp. u Pio satın alıp kendi bünyesine kattı ama
    yalnış bilinenin aksine işin Modül üretimi NEC sistem+Engine işi ise Pio nundur

436 ile 2013 panellerin siyah seviyesi de haliyle böyle olacaktır,hatta Pio da o siyahlar hala da iyi sayılabilir ama diğer paneller o yıllarda
    siyahlarda çok kötü çuvallıyordu yaw

Pio gibi bir üretici çıktı da insanlara "Siyah" nedir gösterdi! eskiden siyah muhabbetleri de böyle olmazdı,başka şeyler konuşurduk
    ne zamanki 2000 lerin başında Pio lar çıktı ülen ne oluyor yaw demiştik daha ilk günden herifler çok ciddi farklı idi kalite denen mefhum bu herifler de
    en yüksek de idi,diğerleri eskiden bugünkülere göre daha kaliteli idi ama Pio açık ara kalitede iyiydi!

Modül+Engine haricindeki diğer tüm HW ile elemanlarda Çin işi değil harbi capon malıydı!

yaw bu herifler Loewe ile B&O gibi Butik hatta ondan da ileri kaliteli panel ürettiler

Bir de Pio alan herkes mutlaka memnun oldu,asıl önemlisi de budur,sorun diye orada burada hiç dolanmadı,sıfır sorun ile gidiyor bunlar!

++
    Sen FILM olayını neyle hallediyorsun o zaman?? BD/ext.HDD v.s?

FILM dedinmi de yine de PDP ler çok ama çok farklı

TR de her ne kadar bu PDP lerin tam ne olduğu v.s anlaşılamamış olsa da Pio nun bu işe katkısı özellikle TR de çok büyük olmuştur!
    bunun getirdiği ivme ile zaten diğer PDP lerde bir şekil da satılabilmiştir! özellikle Pany tamamen buna yönelik satıldı yoksa çok nal toplardı Pany!

Bir de sana örnek vereyim,bu da kazma Pany/TR den aslında daha iyisi olan ama bana göre pek de iyi olmayan veya kötünün iyisi olan Tekofaks zamanında
    Yıl;200 Pio da G8 devri(5080/4xx lerigibi) devri Pany de ise bugüne kadar ürettikleri en iyi seri olan(kalite ve görüntü,teknik v.s olarak) PZ800 devri
    Pio 5080 "6" kağıt(şimdi düşünüyorum yaw bu rakam beleş imiş)günümüz dandik panellerin fiyatlarını görünce! ama PZ850 ise 6,5 kağıt!!

yaw Tekofaks daki kafaya bakın!! ülen ortada 6 kağıda 5080 varken,kim alır 800 leri ki zaten satılamıyordu,zorlanarak belki gidiyordu,ben kafadan
    o sırada herkesi Pio cu yapıyordum,gerçi insanlar da manzarayı izliyor ve doğal olarak 5080 alıyordu uzun süre Pany de böyle gitti!
    TR de en az sattıkları PDP de zaten 800 serisi oldu....

Elbette bu iş ticaretdir ve herkes para kazanacak ve de hakkıdır ama Pio-Pany dengesinde aslında parayı Pio kazanmadı,diğerleri dandik kalite
    ve sorunlu panelleri aslında çok daha pahalıya satılyorlardı zaten global pazarda da Pio nun etkilenmesi işte bu aslında ucuz sattığından dolayı oldu!

Adam süper kalite mal yapıyor(HW olarak) Modül en iyisi ve en pahalısı ki maliyet üzerinde çok çok büyük etkisi vardı,diğerleri kalitesiz/vasat veya en fazla
    normal seviye panelleri üretiyorlardı ve bana göre o zaman Pio lar bu "değer" açısından ucuz ama Diğerleri resmen kazık idi yaw

Zaman geçtikçe de Pio alan adam 10/12 sene kullandı ama sorunsuz ve en iyi resim kalitesi ile ve halen de kullanıyor,iyi de daha ne olsun Allah aşkına
    bana sürekli "6090" arayanlar ulaşıyor bu arada

• quote:

Orijinalden alıntı: hyena1954

Panaların genelinde formatlar ile ilgli sıkıntı vardır. Media formatlarında sıkıntı yaşamamk için samy ve lg bakacak o zaman. Bu media player değil ayrıca tv bunu da unutmamak lazım. Tek konuda sana hak veriyorum sürekli çalıştığını düşünürsek almamak lazım.

format konusuna öylesine değindim
    olduda tv.nin media desteğine çok güvenir hayal kırıklığı yaşar diye aklıma gelmişken yazayım dedim..
    yoksa bende aynı st30 dayım media olayını bluray 5+1 ile aşmış durumdayım..
    paneldende son derece memnunum
    özellikle gece, 16:09 sd, hd yayınları çok üst düzey olmayan beklentilerimi fazlası ile karşılıyor..
    Şükür buzzing logo izi vs. sorunlarıda hiç yaşatmadı 2 yıldır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: green82

Doğru dediğiniz teşhir ürünse zaten almayacağım tv yi.Dediğim gibi teşhir yazmiyordu seri sonu ürün yazdığından,bir ihtimal belki sıfır ürün de kalmış olabilir diyorum kendi kendime.Çünkü mağaza Outlet mağazası teknosanın.Neyse yarın ilk iş gidip tekrar bu sefer soracağım teşhir ürünmü yoksa ellerinde kutulu kullanılmamış ürün varmı soracağım bakalım.

@green82

Teknosa genelde teşir yazmaz serii sonu yazar
    muhtemelen mazga vitrinninde uzun sure sergilenen bir panel
    alınabilmesi için
    1) çok temiz bir panel olmalı enine boyuna bilirkişi tarafından iyice incelenmeli
    2) maddiyat - bütçe 1450 yi geçemiyorsa o parayada 46/47/50 başka bir panel bulunamıyorsa
    son çare olarak değerlendirilebilir..

Bilgilendirmelerin için çok saolasın.Zaten bende bu söylediklerini de düşünerek vazgeçmiştim almaktan.Gittim lg 50ph670s aldım.Panasonic cok istiyordum ama fiyatları çok yüksek geldi o yüzden de 50ph aldım artık hayırlısı..

• Albani Hocam
    Bir dergide (what satellite digital) Pany ile ilgili bir plandan bahsediyorlar, LEd sistemi ile High-end plasma. Ne diyorsun Hocam

"While Panasonic no longer has plasma
    screens to sell, US consumer president
    Julie Bauer made headlines when she
    declared that the company could now
    off er high-end plasma image quality
    using LED technology. “In 2013, our
    plasma HDTVs set a new standard for
    picture quality,” she declared. “This year
    we set ourselves a high target, to deliver
    plasma quality with LED technology...”
    To prove the point, a reference-grade
    4K LED prototype was on demonstration.
    The model, which featured a full-array
    LED backlight, was compared to the
    brand’s highly regarded ZT60 plasma and
    its WT600 4K TV. Both colour fi delity and
    shadow detail looked outstanding. The
    prototype, expected to be released
    commercially later this year, boasts a 3D
    colour management system able to
    match the REC709 colour space in
    extremely fi ne high brightness steps,
    coupled with a Black Gradation drive able"

• Panasonic candir

• Arkadaşlar ilgilenen olursa 55'' vt 30 plasmamı satıyorum.İlgilenenler özelden yazabilir.

Not : satma amacım daha büyük bir tv alacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmystere

Albani Hocam
    Bir dergide (what satellite digital) Pany ile ilgili bir plandan bahsediyorlar, LEd sistemi ile High-end plasma. Ne diyorsun Hocam

"While Panasonic no longer has plasma
    screens to sell, US consumer president
    Julie Bauer made headlines when she
    declared that the company could now
    off er high-end plasma image quality
    using LED technology. “In 2013, our
    plasma HDTVs set a new standard for
    picture quality,” she declared. “This year
    we set ourselves a high target, to deliver
    plasma quality with LED technology...”
    To prove the point, a reference-grade
    4K LED prototype was on demonstration.
    The model, which featured a full-array
    LED backlight, was compared to the
    brand’s highly regarded ZT60 plasma and
    its WT600 4K TV. Both colour fi delity and
    shadow detail looked outstanding. The
    prototype, expected to be released
    commercially later this year, boasts a 3D
    colour management system able to
    match the REC709 colour space in
    extremely fi ne high brightness steps,
    coupled with a Black Gradation drive able"

Pany nin bahsettiği şudur;örneğin HiEnd PDP performansını sunabilecek bir LCD üretmeyi planlıyorlar!! "güyya"

ben pek emin değilim,ama umarım dedikleri gibi örneğin özellikle "full-array"(Full-LED)panel çıkarırlar!
    veya şimdi FL bir panel çıkarırlar ama "Local-Dimming" ne olacak! çünkü o yazı da FL diyorlar ama LD den hiç bahsetmemişler!

Tek başına FL panel yaramaz! Sharp da vardır bir kaç serisinde ama iyi değil,FL panel(buna teknik olarak "direct-led" deniyor)
    tek başına en aızndan bir EDGE-LED den iyidir ama o panele HiEnd filan diyeceklerse veya PDP gibi kalitede diyeceklerse
    kesinlikle Local-Dimming olmalıdır! iyi de hem FL hem de LD pahalı ve üretimi de zor bir tekniktir!

Direct-LED uygulaması kolaydır teknik olarak ama bu sistemi LD ile çalıştırmak ise biraz sıkıyor! Tosh bu işte en iyisi o bile artık kaçıyor LD
    kullanmaktan(maliyet sebebiyle)

yaw bu heriflerin dedikleri bana biraz "hikaye" geliyor(teknik açıdan) ancak malı çıkarırlar,inceleriz,gerçekten harbi bir sistem ise eyvallah deriz

örneğin benim kullandığım panel FL+LD ve bu tekniğin uygulaması olarak en iyisidir böyle bir panel çıksa ve "sorunsuz" olsa,ilk ben sevinirim

Herifler hala ellerindeki en iyi panel sistemi olan Z6x da kalmışlar ama o iş artık bitti! yenisine baksınlar gari

Pany aslında "altyapı tekniği" olarak süper diyebilirim,her bir şeyi de üretebilirler ama bunun adına da "maliyet" diyoruz,yani mal çok iyi ama "Butik"
    tarzı bir panel olursa kimin işine yarayacak! veya koskoca Pany bununlamı tezgahını döndürecek!

Ayrıca yukarıda teknik olarak bahsettiğkleri zaten olmazsa-olmaz bir panelde olması gereken en üst seviyedir ama bunu ne şekilde çıkaracaklar orası bence
    meçhul!

Bunlar "capon" ve maliyetleri de çok yüksek,yaw bu heriflerin şu andaki normal LCD leri bile absürt pahalı! iyide bu yeni bahsettikleri panel için de müneccim olmaya gerek yok
    olası fiyatları da az-çok belli şimdiden!

++
    Şu ana kadar Pany nin çakma-dimming li HiEnd leri son decere başarısız!! önce bunu adam etsinler sonra Local-Dimming işine baksınlar! ya da belki de LD sistemi hiç olmayacak!

Sonuç olarak bekleyelim görelim,nasılsa güyya bu sene çıkıyormuş bu paneller ve prototip de madem hazır,o zaman göndersinler bazı uzmanlara da incelensin bunlar!

++

• tw1s kullanıcısına yanıt
    Fiyat olarak ne düşünüyorsun üstad

• 
Sayfa: önceki 14051406140714081409
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.